Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dayan

Odcinek 8: A Hearth's Warming Tail

Jak podoba ci się odcinek?  

56 members have voted

1. 1. Jak podoba ci się odcinek?

• 1 - nuda
      2
    • 2
      1
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      4
    • 6
      3
    • 7
      8
    • 8
      10
    • 9
      8
    • 10 - to było super!!!
      18

Recommended Posts

W tym odcinku została nam ukazana kucykowa wersja wszystkim znanej opowieści wigilijnej.

Momentami było dość nudno, ale podobało mi się parę komicznych momentów, no i dostaliśmy prawdziwie świąteczny odcinek.

Jak go oceniacie?

link do odcinka:

http://www.dailymotion.com/video/x4ahjf3_hd-my-little-pony-friendship-is-magic-s06e08-a-hearth-s-warming-tale_animals

napisy:

http://www.dailymotion.com/video/x4akxdm_mlp-fim-season-6-episode-8-a-hearth-s-warming-tail-napisy-pl-1080p_shortfilms

Edited by Dayan
  • Upvote 2

Historia znana, nic odkrywczego w niej nie ujrzeliśmy. W sumie była dobrym pretekstem do pośpiewania. I w sumie chciałbym, by naprawdę taki był główny powód tego święta, żeby nie doszło do tego, co pokazał nam Duch Przyszłych Świąt xd

Otrzymaliśmy całkiem sporo piosenek, bo aż sześć. Każda z nich miała coś w sobie, prezentowały przynajmniej solidny poziom. Moim faworytem jednakże jest pozycja numer pięć. Wspaniały głos połączony z naprawdę klimatyczną muzyką. Aż bił z niej taki... majestat. Polecam każdemu posłuchanie przynajmniej tej piosenki, bo jest aż taka dobra.

Odcinek w sumie oceniłbym na 6, ale za tę piosenkę podwyższam ocenę o dwa punkty - na osiem. 

Cóż, jako, że do świąt zostało już tylko 7. miesięcy, to najwyższy czaj na odcinek świąteczny :rdblink:. Teraz na serio: "Hearth's Warminh Tail" jest dla mnie całkiem niezłą interpretacją znanego wszystkim pierwowzoru autorstwa Dickensa. Pierwszy (co najważniejsze dobry) musicalowy epizod sezonu 6. a spośród piosenek moją faworytką jest "Luna's Future" (zresztą samo wybranie księżniczki do "odegrania" roli Ducha Przyszłych Świąt: naprawdę duży plus). Prócz tego plus za takie smaczki jak ładne ukazanie wiktoriańskiego Londynu w equestriańskiej odsłonie (dodatkowe propsy za cameo Sherlocka i Watsona oraz kilku regeneracji Doktora). Ogólnie: mocne 8/10.

Wcześniej w siedzibie hasbro:

osoba 1: Jaki macie pomysł na 8 odcinek kucyków?

osoba 2: Nie wiem, może skopiujmy opowieść wigilijną ...

1: Dobry pomysł!

2: Czekaj, ale dlaczego w połowie maja?

1: Nieważne ... jak nie damy zbyt świątecznego nastroju to się dzieci nie połapią, że pokazujemy śnieg xD

---------------

Nie wiem czy to jest bardziej w stylu "lepiej wcześniej niż potem w połowie lata" jeśli chodzi o puszczanie takich odcinków czy co ... Odcinek w ogóle fajny, nie narzekam, tak sobie troszkę twórcy zrobili musical :D . Ale święta w połowie maja? RLY? Jeśli mają takie pomysły to mogliby, no nie wiem, zrobić świąteczny special ... chyba, że ... na końcu sezonu coś się stanie co miałoby nie dopuścić do kontynuacji która jest potrzebna by ten odcinek miał sens. To taka moja mała teoria spiskowa i chyba tylko tyle.

Ps. Chyba widziałem gdzieś Snape'a ... (kucyk który kazał Starlight się uczyć).

---------------

Ocena: 7/10

"Po czym Starlight wyrzuciła bombki i usiadła do nauki. To był najlepszy Hearths Warming Eve w jej życiu ..." ~Narrator

Znane opowiadanie Dickensa "Opowieść wigilijna". Co prawda, dzięki tej wiedzy można przewidzieć większość sytuacji odcinka dotyczących tejże książki, lecz sam serial dał do tego swoje 3 grosze, co sprawiło jeszcze lepszy odbiór.

Plusy:

+Świetny wygląd AJ jako Duch Dawnych Świąt. :ju1Xa:

Spoiler

5737a8bb45483_Gotujsinaobiad.thumb.jpg.5

+Udane dobranie kucyków pod postacie wigilijne.

+Derpy na choince jak wisienka na torcie.

+"Stara" komunistka.

+Ghosts are cannon now

+Doktor tu i tam.

+Ponifikacja Snape'a

Spoiler

5737a3a84bf04_Screenshot2016-05-1500-15-

+Odcinek przesycony piosenkami. Nic teraz dziwnego, że jakoś mało je do tej pory ukazywali. Coś się święciło.

+Dash. I'm your father!

Spoiler

5738350a20adb_Screenshot2016-05-1510-35-

+Powróciło inne outro. Jeszcze prawdziwych świat nie ma, a już czuć ten klimat! :D

Minusy:

-brak

Ocena: 8/10

Edited by Lucas
  • Upvote 2

Guest Ziemowit

Niby odcinek zwykły, a, jednak zacny. Ma ogromne przesłanie dla młodszych widzów, że Wigilia to nie tylko prezenty i barszczeł. 

Plusy:

+ Doskonale dobrane postacie do ról 

9 godzin temu Lucas napisał:

+Ponifikacja Snape'a

Dokładnie :D 

+ PINKIE PIE
+ Świetne piosenki 

+ Z odcinku Musical się troszku zrobił 

+ JESZCZE SZEŚĆ MIESIĘCY DO WIGILII, A JA JUŻ CZUJĘ ATMOSFERĘ

+ Opowieść Wigilijna <3 

Jako minus nic. Daje 10/10. 

Odcinek całkiem dobry, bardzo szybko zleciał przez te piosenki, które były bardzo dobre. Niestety tematyka odcinka, nudna i przewidywalna, aż do porzygania. Ile jeszcze razy zobaczymy kolejną wersję tej opowieści? W "Sabrinie" była, w "Wszystkie psy idą do nieba" była, w "Looney Tunes" też była i wielu innych, ten motyw jest już tak oklepany jak "Kevin sam w domu" i 2 część :facehoof: Odcinek był jednak moim zdaniem przyjemny i udany, choć wszystko było takie "na szybko", popędzane limitem czasowym. 

Ps, no i rola Luny, świetnie dobrana :enjoy: 

31 minuty temu BiP napisał:

choć wszystko było takie "na szybko"

Akurat moim zdaniem było wszystko dobrze rozłożone i dobrze, że nie popełnili błędu z sezonu trzeciego :P 

Właśnie teraz Niklas napisał:

Akurat moim zdaniem było wszystko dobrze rozłożone i dobrze, że nie popełnili błędu z sezonu trzeciego :P 

A jaki to był błąd? A co do reszty, to widziałem inne produkcje tego typu, które też pełne były piosenek, ale też miały jakieś dialogi pomiędzy nimi, a nie piosenka za piosenką. Ten odcinek przypomina odcinek w którym CMC zdobyło swoje znaczki. 

Ja bym poczekał z tym odcinkiem jeszcze z miesiąc to by było już wgl. super. 

Edited by WilkU

Według mnie odcinek był świetny, o ile do tej pory nie najlepszy z 6 sezonu. Nie widzę żadnych minusów, a plusów nie będę wymieniał z uwagi na to, że jest ich cała masa. Dodam, że jedną z rzeczy które mi się niesamowicie podobały to kolorystyka i klimat. Bez wątpienia 10/10 i czekam na więcej takich odcinków :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8 minut temu BiP napisał:

A jaki to był błąd?

Ależ oczywiście Magical Mystery Cure, gdzie fajną fabułę na dwa odcinki ścisnęli w jeden i przyśpieszyli jeszcze bardziej piosenkami :P Tutaj było już to zdecydowanie bardziej wyważone.

9 minut temu WilkU napisał:

Ja bym poczekał z tym odcinkiem jeszcze z miesiąc to by było już wgl. super. 

A czemu miesiąc? :rainderp: 

Swoją drogą pasuje, bo jednak... DZISIAJ MAMY ŚWIĘTO!!11111 :rariderp: 

Co prawda mamy połowę maja, ale czemu nie zrobić odcinka świątecznego. Jak dla mnie to była Opowieść Wigilijna w kucykowym klimacie. Według mnie 8/10, ponieważ w niektórych momentach było trochę nudno. 

> Bądź Hasbro

> Zmień kolejność odcinków, żeby ten o Halloween wypadł w Halloween

> Puść odcinek bożonarodzeniowy w maju -.-

Odcinek całkiem przyjemny, szybko mi zleciał. Nie lubię Starlight, więc moja ocena nie będzie wysoka. Ten kuc mnie denerwuje, cały czas wszystko na "nie", nic jej się nie podoba. Niech wraca na tę swoją zabitą dechami wieś i tam sobie siedzi w samotności. 

PS. Zauważył ktoś z was

Spoiler

ojca Rainbow na samym końcu? Kiedy M7 śpiewało razem, on stał koło Bulka Bicepsa.

Tak bardzo spostrzegawcza ^^

13 minuty temu Silma napisał:

> Zmień kolejność odcinków, żeby ten o Halloween wypadł w Halloween

> Puść odcinek bożonarodzeniowy w maju -.-

Tylko sobie można łatwo policzyć, że skoro odcinek wychodzi raz na tydzień, to ile tych odcinków musiałoby być, aby ten wypadł w grudniu :dunno: Musieliby narobić tych odcinków całą masę, żeby mieć co puszczać do tego grudnia, albo zacząć ten sezon później niż zaczęli, żeby akurat wypadło na grudzień, albo zatrzymać emisję odcinka, aż do grudnia, ale wówczas bólplota byłby tak duży u niektórych, że odcinek zatrzymali, to pościli go teraz :lunathink:  (serio taki to jest problem, że odcinek ze świętami, które tylko przypominają Boże Narodzenie pojawił się na wiosnę :rarity5: ? A odcinek z wakacjami w grudniu, pewnie też byłby zgrozą...)

Było dużo tego co lubię w MLP.

Spoiler

Piosenki. Luna śpiewa. 

W adaptacjach "Opowieści Wigilijnej"  moją ulubioną częścią jest zawsze ta,  gdy pojawia się duch "świąt mających nadejść". Zawsze kojarzy mi się,

z przemijaniem i śmiercią

Spoiler

Mamy Lunę. Pani nocy  zakapturzona. Jak pojawiła się w odcinku to mnie ciarki przeszły. Jej piosenka ląduje u mnie na playliście.

Pojawiają się liczne nawiązania do popkultury

Spoiler

Jest Snape.

Odcinek bardzo mi się podobał.

Spoiler

Jestem ciekaw czy nie mamy tutaj jakieś zapowiedzi tego co będzie w finale.

Moja "recenzja" raczej nie będzie aż tak oklepana jak przepisana na kolejną animację "Opowieść wigilijna", będzie też raczej krótka. Jednak tym jednym razem, chyba pierwszym od co najmniej początku sezonu nie przychodzę tu by narzekać i shitpostować. Zatem do dzieła.

Spoiler

Po pierwsze, ogólna otoczka odcinka. Może to przez świąteczne nastroje, ale Heart's Warming Tale przypominała mi troszeczkę starsze odcinki. Wiecie, milusie i puchate kuce robiące różne rzeczy w przeważnie milusi i puchaty sposób. Dalej, podoba mi się, że scenarzysta spróbował jakoś zaadaptować opowieść do świata, nie wciskając jej tam na odpierdol. Chodzi mi głównie o to, że pamiętano o magii i innych tego typu obecnych w świecie - co widać było po reakcji Glimmer. "DUCH?! Przecież nie rzuciłam czaru przyzwania, co ty tu robisz", oraz tym, że próbowała dosłownie wymazać Wigilię czarami. Znowu Glimmer, i znowu próbuje bawić się wydarzeniami i rzeczywistością :^)

Po drugie, piosenki. Nie słucham kucomuzy i większość nut traktowałem jako smutną konieczność. Tutaj jest nieco inaczej - piosenek słuchało się przyjemnie i miały w sobie tzw. "to coś". Herbatka w łapie, słuchawki na łbie i można spokojnie siedzieć, nawet nie zwracając uwagi na to, że ten odcinek to był prawie cholerny musical. Mój faworyt to piosenka Starlight, taka fajna villainowa, jak z innych bajek. Piosenka Luny jest tuż-tuż za nią - wzbudza dreszcze jak lód za kołnierzem.

Trzecie wreszcie, pod spodem są różne losowe komentarze do scen, które mi się szczególnie spodobały lub zwróciły moją uwagę.

Moment z Twi robiącą głos Pinkie wypadł znacznie lepiej, naturalniej i zabawniej niż podobna rzecz w poprzednim odcinku.

Scenka z Rainbow, zatrzymującą się w powietrzu i plującą piwem na widok Starlight jest zajebista. "SZEFOWA?!" Trochę jakby do mnie na urodziny wpadła kierowniczka.

Luna w roli ducha przyszłości to był równie dobry wybór. Ogólnie kuce dość dobrze się wpasowały w te role, choć Rainbow jako pomocnik Glimmer wydawała mi się dość dziwnym doborem, każdy wie że jest leniwa i nieuważna.

Fajnie oddano Canterlot jako niby-Anglię. Najbardziej zapamiętałem strój Vinyl stojącej przy gramofonie. Niby taki tam szczegół, a pokazuje, że można dopasować postać do klimatu, jak się chce.

Wspominałem już o tym, co Tomki lubią najbardziej? Nie, nie wóda, o tym niżej. Qt pones doing qt things in qt way.

>"Spróbuj ajerkoniaku!"

>ajerkoniak

>jaja i spiryt

Alcohol in Equestria confirmed canon. Teraz nie mam żadnych powodów, by nie chcieć się tam dostać.

Nawiązania były okej. Nie wydawały mi się jakoś na siłę wpieprzane. Który z was wypatrzył dziewczynkę z zapałkami? Bo Holmesa pewnie wszyscy, to samo ze Snape'em. Nie widziałem tych iluśtam generacji doktora Who, możecie dać screeny. Był też moment, kiedy źrebak skojarzył mi się z Oliverem Twistem, ale skojarzenie to nie nawiązanie.

tl;dr

Wystawiłem kiedyś jakiemuś odcinkowi wysoką notę? Totalnie nie pamiętam. Ale ten tutaj na tle S6, zwłaszcza w porównaniu z poprzednią parodią, dostaje ode mnie...

*drums*

uwaga...

*more drums*

ZASŁUŻONE 9/10

*trumpets*

Wreszcie cały ten autyzm ma jakiś sens. W końcu, kurde. To chyba najdłuższy komentarz jaki naskrobałem, wbrew słowom z pierwszej części posta.

Edited by Po prostu Tomek
  • Upvote 2

Oglądam, oglądam... no fajny odcinek... dobry... coraz lepszy...

O cholera...

Luna...

Może najpierw dwa słowa tego, co trochę psuje odbiór: czyli znowu minął rok, co trochę podejrzanie przyspieszyło akcję (ale pamiętajmy, że odcinki nie lecą po kolei, więc może chronologicznie to jest koniec sezonu). Drugie, to trochę dziwię się, że nie puścili tego w święta lub przed świętami w listopadzie.

Ok, ale dość z tych bzdur!

ŁAŁ! Animacyjnie i rysowniczo to już jest inny serial! Każdy kolejny sezon to ogromny skok jakościowy. Szczegółowe, piękne tła i postacie nie tylko ubrane, ale wykonujące jakieś konkretne akcje, a nie tylko przechadzają po rynku.

Twilight była znowu sobą, która za pomocą całkiem mądrego sposobu przekonała Starlight Glimmer do otwarcia serca. Miły, ciekawy motyw. Nie powiem, to ogólnie był prześliczny, słodki odcinek, z mądrym przesłaniem i wieloma wspaniałymi nawiązaniami do innych dzieł, nawet Harrego Pottera. Piosenek słuchało się z szaloną przyjemnością, szczególnie Applejack. No i potem Luna. O tym nie można powiedizec "fajne", "ładne"...

To było majestatyczne i az mi łzy poleciały.

Absolutna rewelacja! Ciężko było pokonać Newbie Dash, który również mnie porwał, ale się udało! Absolutne 10/10!

+detale jak prawdopodobny ojciec Rainbow Dash, Vinyl i Octavia...

A mi się odcinek nie podobał. Dlaczego? Bo mam alergię na Opowieść Wigilijną i durne morały, że ten czas należy spędzać z przyjaciółmi i rodziną. Tak, nie znoszę tego okresu fałszywych uśmiechów, kiedy ktoś każe ci siedzieć przy jednym stole z ludźmi, których tak naprawdę nie lubisz. I tak, kariera, nauka i pieniądz są ważniejsze od tych wszystkich wartości jak rodzina czy przyjaźń.

Ale przede wszystkim boli mnie to, że ten kotlet odgrzewano już 1000 razy chyba w każdej możliwej odsłonie. Nawet jako lekturę szkolną przerabiałam to dwa razy. Jak dla mnie nudy. Piosenki oceniam dość nisko jak na kuce. Tylko ta Luny miała moc, ale niestety to za mało. A tak to plusy za wygląd kucysi i walory estetyczne. Niestety to nie naprawi tragicznie słabej fabuły.

4/10

godzinę temu Po prostu Tomek napisał:

>"Spróbuj ajerkoniaku!"

>ajerkoniak

>jaja i spiryt

Alcohol in Equestria confirmed canon.

A Amerykańce, podobnie jak w przypadku cydru, również i przy ajerkoniaku mają bezalkoholową wersję xDDD Sorka, Tomku, nie tym razem :c

33 minuty temu SPIDIvonMARDER napisał:

Twilight była znowu sobą

To bardzo mnie uradowało. Bo to był ten nasz kochany Book Horse sprzed czasu bycia książeczką. I było widać, jaką radość jej sprawia opowiadanie historii ^^

I w sumie tak smutno jest, jeśli ktoś jedyne co ma, to hajsy.

• Upvote 1

Zawitałem do tematu odcinka. I skoro już do tego doszło, to też się wypowiem. Zacznę od tego, że Cahan ma sporo racji. Motyw opowieści wigilijnej był już tyle razy i an tyle różnych sposobów ( w całosci, czy też w częściach), że człowiek może mieć już go dość. Dlatego, nie będzie on w żadnym razie wartością dodaną dla odcinka. Niemniej, mamy wiele innych rzeczy, które stanowią rzeczoną wartość dodaną dla odcinka. Między innymi, to co wspominał Spidi, czyli tło i postaci. Pójdę jednak o krok dalej i stwierdzę, że jest dość sporo uśmiechów w stronę fanów. Po pierwsze, antyczna Vinyl gra na gramofonie, po drugie mamy Lyrę :lyrahappy:(tak, tą konkretną), mamy Derpy,. któa buja sie na choince i świeci (ktoś jej polonu do muffinki dosypał).Jest też Luna w czarnym płaszczyku i ze złowieszczą piosenką (a mogli dać Nightmare Moon. Chętnie bym posłuchał jak ona śpiewa)

No i oczywiście, gwóźdź programu, czyli piosenki. Tak w zasadzie, to jest dla mnie jedyny powód by po raz kolejny obejrzeć ten odcinek. Bo nie ukrywam, fabuła była raczej średnia i przewidywalna, ale za to piosenki i animacja (oraz humor dialogów) trzymają ten odcinek na poziomie. 

Spoiler

Ten tęczowy ogier pojawiał się już wcześniej, w odcinku kucykowe dyscypliny. Nie am na razie dowodów na pokrewieństwo, z wyjątkiem wyglądu. 

Zupa mi wystygła, jak to oglądałem. I to nie dlatego, że odcinek był tak jałowy (ta dum tssss) tylko po prostu nie jadłem, bo oglądałem.

Plusy:

- Ja tam zawsze lubiłem ten motyw powieści wigilijnej. Książka była spoko, jak również film z Patrickiem Stewartem mi się podobał. A tutaj mieliśmy przedstawione to bez żadnych zastrzeżeń. Postacie dobrze dobrane, dobrze wyglądające i w ogóle git. propsy  SeemsGood

- Odcinek o świętach który jest na serio o świętach, a nie te siki, które były w drugim sezonie.

- Pioseneczki zacno-zacne. Każda w miarę inna (co do tej pory było największą wadą kucowych musicali), jednak o ile tak przy pierwszym wysłuchaniu wydawały mi się one takie trochę średnie (solidnie wykonane, ale nie mam jakiejś dużej przyjemności ze słuchania tego) to piosenka nr 2, w której zła starlight chce zniszczyć święta była zdecydowanie najlepsza. Ta z Luną? Nah, kupy się nie trzymała.

- Nie nudziłem się, a Twalot czytający głosem Pinkie i mnie rozśmieszył

Minusy:

- Jako Lunofob będę narzekał, że dali Luny. Wcześniej byłą AJ, potem Pinkie, a na końcu, zamiast Rarity, nagle pieprzneli ją. foch

- Pod koniec zaczęło to lecieć za szybko. 3 duch, nawrócenie tej baby oraz potem sama Starlight w zamku. Takie na szybko. Przyjdzie, powie i od razu koniec.

Ocena: 7,5/10

W sumie, trudno jest mi wycenić ten odcinek. Nie wiem, czy dać mu 7, 7,5 czy może 8. Średnia wychodzi 7,5 więc dam tyle.

A, jeszcze coś. Ci, co narzekają, że odcinek o świętach wyszedł w maju. Idźcie się zabić, jak wam aż takie rzeczy przeszkadzają.

• Upvote 1

@Talar

>1917 + 99

>bycie Rarifagiem

A tak bardziej w temacie, Talar i ja piszący coś dobrego o nowym odcinku? To jest jakieś magiczne, wigilijne combo.

Edited by Po prostu Tomek

Podsumuję najpierw, potem dodam opis:

1. Za dużo piosenek xD

2. Plus za Opowieść wigilijną

3. I te alter ego realnych w Equestrii postaci w opowieści :D

4. Bez zbędnego słodzenia głupotami, często tego typu odcinki są po prostu przesłodzone nic nie znaczącymi słowami. Tutaj było okej ;)

5. Pokazanie, że nie każdy, kto jest zły, jest zły zawsze z własnej winy, czasem wybiera złą drogę, a ludzie dzisiaj wszystkich oceniają, punktują i nienawidzą za jakieś bzdury, które nigdy nie powinny być powodem odwracania się od kogoś. Trzeba czasem spojrzeć nawet w kogoś złego, by znaleźć w nim dobro. Często Ci, co są źli, wybrali złą ścieżkę z powodu cierpienia.

6. Szkoda, że w świecie realnym tak nie jest. Ludzie już kompletnie zapomnieli czym są święta. Dla nich to tylko powód do narzekania. Tak jak Snowfall Frost. Wszędzie widzą w Świętach problemy. Trzeba dużo pokupować, trzeba przygotować, a jeszcze wyżywić rodzinę, kupić komuś prezenty, a potem sprzątać. A śnieg przeszkadza, to złe, tamto złe. Cieszy nich tylko to, że jest wolne, ale nie celebrują wcale święta. Nie rozumieją czym one jest.

7. Odcinek pozytywny.

W sumie nic nie opiszę więcej. To tyle.

• Upvote 1