Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dayan

Odcinek 8: A Hearth's Warming Tail

Jak podoba ci się odcinek?  

56 members have voted

1. 1. Jak podoba ci się odcinek?

• 1 - nuda
      2
    • 2
      1
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      4
    • 6
      3
    • 7
      8
    • 8
      10
    • 9
      8
    • 10 - to było super!!!
      18

Recommended Posts

Znowu dzień spóźniony ale wracam właśnie z seansu i odcinek przepiękny. Właśnie wycierałem łezki z oczu. Jak nic 10/10. Ten sezon mnie co raz bardziej zachwyca. Całość była idealnie poprowadzona. Świetna opowieść z morałem takim życiowym czyli to co za co pokochałem ten serial. Trochę nostalgicznie czuję się jak w początkach przygody z kucami. Pomyśleć że to już tyle lat. 

Motyw śpiewanego opowiadania był świetnie zrealizowany i jest to jeden z najlepszych odcinków :yay:

Klimat i atmosfera aż biły z ekranu. Oby więcej podobnych dzieł. Miło mi się patrzy na ten lepszy świat. Chociaż na chwilę mogę się przenieść myślami we wspanialsze miejsce. Czuję że wracam do korzeni.

Cudny odcinek i każdy z pewnością cię z niego wyniesie ^^

• Upvote 2

Przede wszystkim to się chciałem zapytać o dwie rzeczy:

-Kuce zwykle są zacofane technologicznie. Akcja z opowieści toczyła się na długo przed aktualnymi wydarzeniami. Duch AJ (swoją drogą fajnie było zobaczyć jak AJ używa magii) zabrał  Snowfall Frost jeszcze bardziej w przeszłość (więc było już w ogóle dawno), a mimo to mieli już elektryczne lampki choinkowe.

-Po co kucom zamienianie kamieni we złoto? U nich złoto jest na tyle powszechne, że płaci się nim za jabłka, za to kamienie trzeba hodować.

4 godziny temu fallout152 napisał:

Po co kucom zamienianie kamieni we złoto

Symboliczne nawiązanie do kamienia filozoficznego, oczywiście xd

• Upvote 1

Plusy:

+ Po raz kolejny lekcja. Tym razem dla każdego - święta to nie tylko prezenty

+ Spike. Niby tylko jeden tekst, ale nadrobił masę fatalnych "występów"

+ Nawiązania

Minusy:

- Więcej piosenek nie szło wcisnąć? :burned:

- Powtórka z finału sezonu trzeciego - potencjał zmarnowany śpiewaniem

- Jako całość jest bardzo przeciętny. 

- Szkoda, że puścili go teraz. Byłby idealny jako dwu-odcinkowy odcinek specjalny.

Ocena: 2/10 (czekam na hejty. Na swoją obronę mam gumowy młotek i nie zawaham się go użyć) 

• Upvote 3

2 godziny temu Triste Cordis napisał:

Byłby idealny jako dwu-odcinkowy odcinek specjalny.

Przy tej historii, nie, nie byłby.

Nie mniej ta cała opowieść to takie na szybko moim zdaniem, bo przecież powinny być 4 duchy, a nie tylko 3.

IMO zamiast pierwszego ducha wrzucili Snowdash, która też niejako zwracała Snowfall uwagę. 

A co byś więcej dodał?

Mi tam odcinek się podobał, mimo iż nie lubię wersji musicalowych.

Plusy:

• fryzura RD
  • design Octavii (w kapelutku)
  • zamiast patefonu fonograf edisona
  • piosenka Pinkie i jej szlafrok, moim skromnym zdaniem wyszło im to super
  • Luna jako straszak
  • piosenka Luny i dwie wyczarowane przez nią tańczące błękitne postacie
  • te białe cosie (nie wiem jak to się nazywa) na kopytkach Snowfall Frost, fajnie Starlight w nich wygląda
  • melodia przy napisach końcowych

Minusy: (w zasadzie jeden jak dla mnie)

• scena w której Pinkie stepuje

Może to moje odczucie, ale wydaje mi się że animatorzy jakby dołożyli do pieca. Tło jest żywe, bardziej szczegółowe i coś się w nim dzieje. Wachlarz gestów postaci też jakby się poszerzył. W dobrą stronę to idzie, oby tak dalej.

Edited by labarou85
  • Upvote 1

2 godziny temu Niklas napisał:

IMO zamiast pierwszego ducha wrzucili Snowdash, która też niejako zwracała Snowfall uwagę. 

Snowdash występował jako pracownik Scrooge'a, a nie jako pierwszy duch - Jakuba Marleya, który zapowiedział wizytę trzech następnych duchów.

• Upvote 2

2 godziny temu Niklas napisał:

4 minuty temu Komiksowy napisał:

Snowdash występował jako pracownik Scrooge'a, a nie jako pierwszy duch - Jakuba Marleya, który zapowiedział wizytę trzech następnych duchów

I o ile dobrze pamiętam, był on bratankiem, lub siostrzeńcem, czyli krewnym Scrooge'a, więc z tym "wrzucaniem" to bym się nie śpieszył.

Z tego, co czytałem na Wiki, pierwszym duchem był dawny współpracownik Scrooge'a, który zawalił i tym sposobem chciał przestrzec dawnego kompana przed tym losem.

18 minut temu Komiksowy napisał:

Snowdash występował jako pracownik Scrooge'a, a nie jako pierwszy duch

Przecież nie pisałem, że występowała jako pierwszy duch, a zamiast niego.

• Upvote 1

8 godzin temu Triste Cordis napisał:

Ocena: 2/10 (czekam na hejty. Na swoją obronę mam gumowy młotek i nie zawaham się go użyć) 

Hejty? Twoja opinia jest genialna. Chociaż ja za samo nawiązanie do Opowieści Wigilijnej dałem 10/10. Dla mnie 2/10 to ciut mała ocena, ale z plusami i minusami się zgadzam.

8 godzin temu Triste Cordis napisał:

+ Spike. Niby tylko jeden tekst, ale nadrobił masę fatalnych "występów"

Ogółem zauważyłeś, że w S6, przynajmniej jak na razie, nasz mały smok jest naprawdę kompetentny i nie robi z siebie idioty? 

• Upvote 2

Symboliczne nawiązanie do kamienia filozoficznego, oczywiście xd

Sorry, ale kto miałby tego nie wiedzieć? Chodziło mi o fabularne uzasadnienie. Oczywiście wiem też, że to cartoon logic.

14 godziny temu fallout152 napisał:

Oczywiście wiem też, że to cartoon logic.

Czy ja wiem... Być może, ale zauważ, że tym razem odcinek to odzwierciedlenie baśni czytanej przez Twilight, więc możemy to uznać jako metaforę bardzo trudnego do wykonania zaklęcia, które wymaga pełnego skupienia xd

Tak a propos dyskusji o duchach... Twórcy przyznali, że miały być cztery widma, ale rzekomo nie starczyło czasu na jeszcze jednego (z czym się zgadzam, wtedy historia płynęłaby za szybko).

Spoiler

Capture.JPG

Yo!

Ja daję 10/10, a dałbym 11/10, gdyby nie to o czym wcześniej pisaliście (odcinek światęczny w maju :derptongue:)

PLUSY

• Derpy! :derp3:
  • Luna i jej głos z odcinka "Luna Eclipsed" i jej piosenka! :D:lunathink:
  • Twilight jak udawała głos Pinkie i zanuciła końcówkę jej piosenki zrobiła tak słodką minę, że przewijałem do tyłu dwa razy xDDD:twilight2:
  • Piosenka Pinkie Pie była najlepsza ever! Dwa razy słuchałem!!! :pinkieawesome:)
  • Zła Starlight Glimmer powróciła! Choć to była tylko restrospekcja xD:soawesome:
  • całe mane6 (czy tam mane 7 :P) w jednym odcinku!:fluttershy4:
  • Potężny przekaz! :ohmy:
  • Dużo piosenek w jednym odcinku! Wszystkie były mega!:twilight2:
  • Snape jako kuc!

MINUSY

• odcinek świąteczny w maju :P

Podsumowując:

Według mnie był to najlepszy do tej pory odcinek szóstego sezonu MLP, a pod względem piosenek, przekazu, oraz fabuły dorównywał, albo nawet przewyższał mój ulubiony odcinek poprzedniego sezonu, tj. "The Mane attraction". Hasbro dało czadu!!! Oby następne odcinki też były takie fajne jak ten! :D

Pzdr

Edited by Mates
  • Upvote 2

3 minuty temu Mates napisał:

dałbym 11/10, gdyby nie to o czym wcześniej pisaliście (odcinek światęczny w maju :derptongue:)

Matko,  odcinki z jesienią w grudniu, albo letnie odcinki, które były puszczane zimą nie miały jakoś takiego hejtu, bo "lato zimą..." :facehoof: Hasbro powinno dla tego jednego odcinka przesunąć cały sezon, aby ten jeden odcinek pojawił się w grudniu i nie było bólu plotów na całym świecie, (ale pewnie wówczas byłyby o odcinki letnie w grudniu, więc :dunno: ) 

2 minuty temu BiP napisał:

Matko,  odcinki z jesienią w grudniu, albo letnie odcinki, które były puszczane zimą nie miały jakoś takiego hejtu, bo "lato zimą..." :facehoof: Hasbro powinno dla tego jednego odcinka przesunąć cały sezon, aby ten jeden odcinek pojawił się w grudniu i nie było bólu plotów na całym świecie, (ale pewnie wówczas byłyby o odcinki letnie w grudniu, więc :dunno: ) 

Wiem, ale odcinek jest ogólnie pro :P Tylko to mi nie podpasowało, ale nie hejtuje czy coś :P

Wiem, ale na FB i nie tylko, prawie każdy ma o to ból dupy :v ale jak puszczali letnie odcinki zimą, to jakoś nikogo to nie ruszało, tak więc mnie to bardzo ciekawi :lunathink: 

Monday, May 16, 2016 at 03:18 fallout152 napisał:

Przede wszystkim to się chciałem zapytać o dwie rzeczy:

-Kuce zwykle są zacofane technologicznie. Akcja z opowieści toczyła się na długo przed aktualnymi wydarzeniami. Duch AJ (swoją drogą fajnie było zobaczyć jak AJ używa magii) zabrał  Snowfall Frost jeszcze bardziej w przeszłość (więc było już w ogóle dawno), a mimo to mieli już elektryczne lampki choinkowe.

-Po co kucom zamienianie kamieni we złoto? U nich złoto jest na tyle powszechne, że płaci się nim za jabłka, za to kamienie trzeba hodować.

Raczej nie powiedziałbym, że kuce są zacofane technologicznie. Ich świat to zupełna mieszanka róznych nurtów technologicznych i ich poziomów, więc raczej łatwiej wskazać pojedyncze wynalazki, których u nich nie ma, niż próbować to jakoś systematyzować. Zresztą i w naszym świecie są miejsca czy kraje, gdzie nowoczesność styka się z tradycją więcej niż tysiącletnią... jak chociażby Bliski Wschód.

• Upvote 1

5 minut temu BiP napisał:

Wiem, ale na FB i nie tylko, prawie każdy ma o to ból dupy :v ale jak puszczali letnie odcinki zimą, to jakoś nikogo to nie ruszało, tak więc mnie to bardzo ciekawi :lunathink: 

Niemal wszyscy wielbią ocieplenie w zimę, lecz gardzą ochłodzeniem w lato. Podsumowując, niemal wszyscy kochają lato. :kappa:

• Upvote 1

godzinę temu SPIDIvonMARDER napisał:

Zresztą i w naszym świecie są miejsca czy kraje, gdzie nowoczesność styka się z tradycją więcej niż tysiącletnią... jak chociażby Bliski Wschód.

A jeśli wskazywać by na taką krainę z komiksów, których ekranizację ujrzymy wkrótce, warto wspomnieć Black Panthera i Wakandę - tam też jest olbrzymie poszanowanie dla dawnych tradycji, a jednocześnie to chyba najbardziej zaawansowany technologicznie kraj świata :wow: 

Wydaje mi się, że to najlepszy odcinek tego sezonu. Nie ma żadnych wad. Kompletnie żadnych :squee: No, niektórzy mogą się przyczepić do oklepanego tematu i mają do tego prawo, ale ja uważam, że temat Opowieści Wigilijnej jest nadal interesujący i miło się go ogląda. Poza tym bez wątpienia odcinek obfitował w niesamowicie piękne piosenki, które brzmiały dość niekucykowo, ale bynajmniej nie jest to minusem. Miłym zaskoczeniem było zobaczenie Snape'a. Jeszcze nie szukałam, ale pewnie internet zalał się fanartami tego kuca, heh. Mocne 10/10

• Upvote 2

2 minuty temu Uszatka napisał:

Wydaje mi się, że to najlepszy odcinek tego sezonu. Nie ma żadnych wad. Kompletnie żadnych :squee: No, niektórzy mogą się przyczepić do oklepanego tematu i mają do tego prawo, ale ja uważam, że temat Opowieści Wigilijnej jest nadal interesujący i miło się go ogląda. Poza tym bez wątpienia odcinek obfitował w niesamowicie piękne piosenki, które brzmiały dość niekucykowo, ale bynajmniej nie jest to minusem. Miłym zaskoczeniem było zobaczenie Snape'a. Jeszcze nie szukałam, ale pewnie internet zalał się fanartami tego kuca, heh. Mocne 10/10

Zgadzam się jedną z moich rysowniczek :D Odcinek the best :D

Guest

Odcinek był całkiem fajny. Największym plusem są piosenki - nie dość, że każda jest wykonana w innym stylu, to jeszcze one wszystkie trzymają bardzo wysoki poziom. Tak wysoki, że nie wiem którą piosenkę dać na pierwszym miejscu. Jedyne co mi się tu nie podobało to scena ze stepowaniem, jak ktoś wcześniej wspominał. Wydawała mi się być jakoś... nienaturalna?

Miałem różne wrażenia co do fabuły. Owszem, pomysł z ,,czytaniem" opowieści był bardzo udany i pozwolił na parę żartów z tym związanych. Tyle, że jak się pojawił Duch Przeszłości, to westchnąłem z irytacji. Po tym spodziewałem się powtórki z Opowieści Wigilijnej (którą już raz nasze kucyki przerabiały w Oklaskach Dla Sweetie Belle) i ją otrzymałem, lecz miała ona wystarczająco dużo kucykowego klimatu żeby mi to nie przeszkadzało.

Podsumowując moją bardzo krótką recenzję, na teraz odcinek bym ocenił na 9/10. Bardzo fajny musical, ale wciąż uważam, że Poszukiwacze Zaginionych Znaczków był lepszy.

Spoiler

Czy jestem jedyną osobą która nie przeczytała Opowieści Wigilijnej?