Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dayan

Odcinek 8: A Hearth's Warming Tail

Jak podoba ci się odcinek?  

56 members have voted

1. 1. Jak podoba ci się odcinek?

• 1 - nuda
      2
    • 2
      1
    • 3
      0
    • 4
      2
    • 5
      4
    • 6
      3
    • 7
      8
    • 8
      10
    • 9
      8
    • 10 - to było super!!!
      18

Recommended Posts

Odcinek był swietny. 

Jak tu nie kochać Twilight?!

Chyba sie nie da. to zakończenie piosenki było swietne :NjdaT:

Mi z piosenek najbardziej podobała się ta spiewana przez Applejack i Lune. nie spodziewałem się zobaczyć snieg tak szybko, ale wybacze to hasbro. 

Byłbym zapomniał. Kolejny plus należy się za gwiazdke na choince a mianowicie Derpy :derp6:

• Upvote 1

Trochę spóźniona recenzja, ale ją również postanowiłem napisać.

Odcinek moim zdaniem mimo znanego mi motywu i przebiegu zdarzeń dosyć ładnie wypadł, na plus odcinka należy dać dopasowanie postaci do ról, największe zaskoczenie, jak i najlepsze dopasowanie dotyczy postaci Luny, jak i jej piosenka, która była po prostu genialna. Dostaliśmy jeszcze raz to samo, ale odcinek moim zdaniem został na prawdę dobrze przeprowadzony, mimo sztampowego już motywu. Wiele nawiązań ratuje ten odcinek i najważniejszy wydarzenie na przerwę odcinka, czyli spike robiący sobie kakao, tak jak wcześniej napisaliście zobaczyliśmy Snape, ale możemy zauważyć, że tak na prawdę to wyrobione zdanie Snowfrost, to nic innego, jak przyswojenie słów i stylu bycia jej nauczyciela, krótko mówiąc moim zdaniem dała się zmanipulować jako klaczka. Z tej historii/legendy, którą przeczytała Twilight możemy również wywnioskować, że Equestria jest chroniona przez potężniejsze istoty, swoją drogą nie powiem potężny czar, usunąć całe święto, ze wspomnień innych kucyków, albo wymazanie go u samego źródła powstania, trochę takie pranie mózgu. No i oczywiście takie przesłanie, święta to nie tylko prezenty, to czas do przebywania z bliskimi, nic nadzwyczajnego, bo każdy dobrze zna morał płynący z tego odcinka, ale ja widzę jeszcze to jedno, że należy zawsze mieć swoje zdanie i nie przyjmować czyiś racji przekonań na jakiś temat, bo to jakby ukrywanie samego siebie, nie widać może tego drugiego tak wyraźnie, ale ja również coś takiego.

Może teraz kilka minusów, pierwsza piosenka, moim zdaniem najgorzej przeprowadzona piosenka w całym odcinku, poczułem nawet, że została wepchnięta i na siłę próbowano dopasować ją do klimatu. Wygląd Rainbow (w opowiadaniu) delikatnie mówiąc nie przypadł mi do gustu, ja wiem jak miało to być wpasowane w klimat i w czasy, ale no po prostu nie. No niestety nie mogę się już bardziej chyba odcinka przyczepić, bo po prostu nie ma czego.

Przeliczanie argumentów...

Przeliczanie kontrargumentów...

Końcowa Ocena:

8/10

Poniżej galeria odcinka:

Spoiler

Galeria odcinka:

Spoiler

1154119__safe_applejack_screencap_animat

Spoiler

full.gif

Spoiler

full.gif

Spoiler

tree-star.gif

• Upvote 2

Odcinki musicalowe to nie mój konik, więc wstrzymam się z oceną... natomiast nie mogę zignorować tego, że twórcy dopuścili się herezji wśród adaptacji Opowieści Wigilijnej i dali duchowi przyszłości głos! No jak to tak?!

Tym razem trochę spóźniona. 

Sam odcinek był dokładnie tym czego można się było spodziewać od adaptacji Opowieści Wigilijnej. Starlight nie potrafi czuć świąt, Twi pomaga jej w tym bla, bla, bla. Nic nowego, wszyscy to znamy z prawie każdego stereotypowe schematu, który dotyka większość seriali jak i kreskówek. Szkoda,że i tu musiał ten schemat wystąpić. Czy był zły? Nie, był dokładnie taki jak być powinien, tylko nie za bardzo mi podeszła, bo od początku było wiadomo jak wszystko się zakończy. 

Trochę nie podobało mi się to, jak Twilight próbowała namawiać Star na tą wigilię, gdy wyraźnie ona nie miała na to ochoty. Bałem się, że w ogóle nie uszanuje jej woli, ale na szczęście po opowieści pozwoliła jej sama zdecydować czy chcę zejść na dół czy też nie, więc...tyle dobrego. 

Sama opowieść nie była niczym nie zwykłym, po za jednym aspektem, piosenki! 

Same elementy muzyczne były świetne. Piosenka Glimmer? Miodzio. Bardzo nadawała się do antagonisty i przypominała mi piosenkę Urszuli z Małej Syrenki. 

Piosenka AJ? Wypadła moim zdaniem najsłabiej, ale i tak trzymała dobry poziom. 

Piosenka Pinkie? Moja ulubiona. Fajny pomysł na żart słowny, make my day. 

Piosenka Luny? Trzymająca klimat, lekko mroczna, oraz pasująca do sytuacji. W ogóle pomysł na Lune jako ostatniego ducha przyszłych świąt, był również dobrany odpowiednio. 
W ogóle postacie zostały świetnie obsadzone. 

Szkoda, że z powodu tego, że odcinek to musical, ucierpiała trochę głębia postaci, ale jestem w stanie to wybaczyć twórcą, w końcu każdy wie jaką osobowość i charakter, mają mieć określone role. 

Jak dla mnie odcinek na porządną 8. 

• Upvote 2

Trochę zaległy odcinek, ale trudno.

Sądzę, że odcinek zasługuje na ocenę 7. Dlaczego?
Trochę nudno było, ale nadal coś nowego - mianowicie historyjka trwa przez cały odcinek oraz to, że nie "zbłądzono" i "zawrócono na dobrą ścieżkę" w świecie MLP przez Starlight, tylko w legendzie.

Zastanawia mnie fakt - rola w której grała Applejack była duchem, a Pinkie Pie nie. Znaczy że też powinna być taka biała, lekko przezroczysta itd.

Poza tym nie mam za bardzo nic do skomentowania.

Liczyłem na kapitan Hurricane i Rainbow, która w tej roli wystąpiła, no ale grała już jedną rolę.

PS. Ten moment jak Spike wyszedł po kawę czy kakao był ewidentnie dla reklam.

18.05.2016 at 16:35 Mates napisał:

Nie offtop, to mogę :D Jak tu nie kochać Twilight?! Sprawdźcie spojler (link do odp. momentu odcinka) :twilight2:

Dwa razy do tyłu przewijałem!

Tak, ten moment ma coś w sobie. Magia! :MJTQO:

7 minut temu Michał Mac napisał:

Pinkie Pie nie

Bo to Pinkie Pie, nie powinno cię to już dziwić :rainderp: 

18.05.2016 at 16:35 Mates napisał:

Dwa razy do tyłu przewijałem!

Też tak robiłem, świetny moment, a i to jak chwilę później się zaczerwieniła xD

Jak ja nie znoszę świątecznych odcinków D: Były w nim śmieszne sytuacje ale sama idea odcinka jest słaba. "Opowieść Wigilijna" jest fajna ale klepanie jej w niemal każdej kreskówce jest jak dla mnie irytujące. I zauważyłem też pewną nieścisłość w polskiej wersji mianowicie "Snow Dash była wierną asystentką Snowfall Frost" a pod koniec Snow Dash mówi "jeszcze nigdy nie dostaŁEM smoczego pazura". Taka mała pomyłka :v 

No i na + jest Derpy ^^ : 

Spoiler

tree-star.gif?w=600

9/18/2016 at 02:02 Vezz napisał:

I zauważyłem też pewną nieścisłość w polskiej wersji mianowicie "Snow Dash była wierną asystentką Snowfall Frost" a pod koniec Snow Dash mówi "jeszcze nigdy nie dostaŁEM smoczego pazura". Taka mała pomyłka :v 

W sumie nie wiem, co o tym myśleć, bo w sumie w oryginalnej opowieści wigilijnej, współpracownik Scoore'a był facetem.

10 minut temu SebastianRichCountryOwner napisał:

W sumie nie wiem, co o tym myśleć, bo w sumie w oryginalnej opowieści wigilijnej, współpracownik Scoore'a był facetem.

Lecz Snow Dash to Rainbow Dash, czyli klacz, więc wiesz...

8 minut temu BiP napisał:

Ale na początku opowieści jest przedstawiona jako ogier.

W sumie R.Dash to chłopczyca, więc w takiej roli może być obsadzona jak najbardziej...

Koniec offtopu.

Tylko, że jest ten mały problem, że ona na początku jest ogierem, a na końcu już klaczą, taki mały byczek w pl wersji :v