Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dayan

Odcinek 9: The Saddle Row Review.

Jak oceniasz odcinek?  

46 members have voted

1. 1. Jak oceniasz odcinek?

• 1
      0
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      2
    • 7
      4
    • 8
      10
    • 9
      15
    • 10
      15

Recommended Posts

Fajny odcinek. Podobało mi się przedstawienie w postacie wywiadu. Jednak śmiało mogli pominąć wstęp, żeby nie robić flashbacku we flashbacku. Były śmieszne miny mane 6 w trakcie. Również fajne fajowe camoes, jak Vincent i Jules :)   Jednak jestem zawiedziona Rarity. Mając już dwa sklepy jest całkowicie obeznana w otwieraniu i prowadzeniu nowego salonu. Tak więc to nie jest ta Rarity, która zostawia wszystko na ostatnią chwilę. Zwłaszcza, że od odcinku z Mad i Pinkie minął dłuugi okres czasu, a ona nawet tam nie posprzątała, ani nikogo nie zatrudniła!? Nie wierzę, że Rarity tak by zrobiła. Duży minus za to. Ogólna ocena 8/10

• Upvote 1

Guest

Musiałam to sprawdzić jeszcze raz, ale Rarity rzeczywiście  woła "Gesundheit" do kichającej pracownicy :D 

10 godzin temu Magic Sunset napisał:

Musiałam to sprawdzić jeszcze raz, ale Rarity rzeczywiście  woła "Gesundheit" do kichającej pracownicy :D 

Bo akurat taki zwyczaj w USA, że tym słowem się odpowiada na kichnięcia. Podejrzewam, że większość użytkowników nie zastanawia się nawet, skąd ono pochodzi i co znaczy.

Sesja powoduje kolejne opóźnienie w recenzjach odcinków, ale w końcu znalazłem czas i chwilkę na to by opisać swoje wrażenie o kolejnym epizodzie. Więc, bring it on. 

A mówić można o nim sporo i to zwłaszcza dobrego, gdyż zarówno sam epizod jak i występująca w nim forma narracji to coś zupełnie nowego dla show. 

Prezentacja powieści w formie grupowej retrospekcji przerywanej od czasu do czasu wstawkami z teraźniejszości to naprawdę dobry pomysł na urozmaicenie, i tak już, wyświechtanego motywu, błędnego pierwszego wrażenia. Chodzi o sytuacje, gdzie bohaterki mówią niezbyt precyzyjnie na temat czegoś, ale nie wiemy czego, tylko domyślamy się, że to coś złego. Tak własnie było tutaj. 

Sama kreacja postaci jak najbardziej na plus. Wszystkie zachowywały się bardzo naturalnie, zwłaszcza Twi, która była żywcem wzięta z 2/3 sezonu. Nowe kucyki też poziom utrzymują, chociaż mnie najbardziej rozśmieszyła ta brzydka nastolatka. Niby nie lubię przekombinowanych modeli postaci i zbytniego pójścia w karykaturalność, tak tutaj to bardzo pasowało. I te łyżki..miodzio. 

Jej tatulo też fajny, ale córci nie pobił. 

Mógłbym długo pisać na temat tego jak fajny był odcinek, jak naturalnie rozgrywała się cała akcja,  i jakie miłe było zaskoczenie na koniec, gdzie, mimo przeszkód, wszystko wyszło. Jednym z najbardziej fajnych smaczków był jednak klon Pinkie! To miłe, że nie wszystkie wyginęły w tym holocauście Twi, (który do dzisiaj uważam za naprawdę dziwny wątek..skąd one wiedziały, że one nie mają w ogóle uczuć)??  Ciekawe czy ten wątek będzie kontynuowany. W sumie fajnie by było do tego wrócić. Chyba, że to nie był klon tylko changeling. Wtedy sytuacja byłaby..bardziej ciekawa. 

Ogólnie odcinek był świetny. Dla mnie absolutnie 10/10. Nic w nim specjalnie mi nie podpasywało, jedyny logiczny zgrzyt, który znalazłem to nieco dziwny dobór miejsc na butik. Kto jak kto, ale Rarity, powinna mieć doświadczenie w wyborze miejsca pracy. 

Po za tym, wszystko na najwyższym poziomie. 

• Upvote 2

Obejrzałem ten odcinek i stwierdzam,  jest on świetny!

Daję 10/10.

Fabuła odcinka odgrywa się dzięki wydarzeniom z przeszłości,  coś nowego - kolejny raz zaskoczenie i te komentarze każdej postaci w dowolnej chwili... bardzo dobre. Wręcz idealne, każda postać mogła opisać co tak naprawdę myśli i co zamierzała zrobić. Cechy odcinka, plusy, minusy, cytaty:

- "Zróbcie to po swojemu" Twi,

- "NO SPOILERS" Rarity,

- "Tylko Twilight mogła zamienić sprzątanie w bit taneczny" RD,

- Druga PP z tyłu (1. Pozostała jedna z s3, 2. Taa, widać kto się pojawi pod koniec sezonu, 3. Pinkie to Pinkie. (Bo ostatecznie po co byłby tam być podmieniec?... jaki ma cel?  Szpiegostwo?)),

- Twi, która ma coś na punkcie układania,

- RD stwierdzając, że jej wystarczy rozpoznać czy coś można założyć czy nie,

- zamknięcie Rarity na wystawie,

- rozwój zdarzeń (wraz z tym, że ostatecznie chodziło o to jak wyszedł artykuł),

- RD zatrudniająca wszystkie kandydatki na tę... robotę czy pracę - po swojemu,

- "nie zapisujesz tego, nie?" RD,

- rozwiązanie,

- mimika...*

Max punktów, podoba mi się strasznie to wszystko.

Chociaż ostatnio "przeżywam" te kucyki, wszystkim się emocjonuję (pozytywnie)!...

*Jakieś minusy? Niestety był jeden drobny szczególik, który można zauważyć. Jest to mimika Rainbow, gdy znowu zrobiła tę strasznie nienormalną, okropną minę. Bolesne.

Chyba już o wszystkim wspomniałem.

Ciekawie się skończyło, komentarze ciekawe i totalnie szczere myśli mane6 o danej sytuacji, nowy, kreatywny styl opowiadania i to wszystko... ocena max, odjąć ten jeden malutki minusik (11 -1= 10) (który niestety obawiam się, że zostanie w MLP... whyyyy....).

No i na koniec tradycyjna piosenka MLP, nie wiem, czy oni nie mogą się zdecydować czy coś innego.

Edited by Michał Mac
  • Upvote 2

Guest
‎2016‎-‎06‎-‎01 at 23:24 StyxD napisał:

Bo akurat taki zwyczaj w USA, że tym słowem się odpowiada na kichnięcia. Podejrzewam, że większość użytkowników nie zastanawia się nawet, skąd ono pochodzi i co znaczy.

Naprawdę? Nie wiedziałam o tym zwyczaju. Dla mnie to było zabawne, bo  zrozumiałam ;) 

Na razie najlepszy odcinek 6 sezonu :) Te wywiady były bardzo przyjemne no i śmieszne :pinkie4: I Pinkie z tym rachunkiem na końcu xd 

• Upvote 2