Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Dabrowski

Hearts of Iron IV

Recommended Posts

Z góry wiem że ten temat będzie pusty, ale z okazji Pre-Orderu gry chciałem się dowiedzieć czy ktoś jeszcze tutaj oprócz mnie będzie grał w kolejną część serii HoI , która wychodzi 6 Czerwca w rocznicę lądowania w Normandii 6 Czerwca 1944 [*]

81aV58F.jpg

To będzie mój pierwszy raz z tą serią, ale jak bardzo lubię produkcje Paradoxu to myślę, że się nie zawiodę.

Ja grałem we wszystkie części tej serii i prawie we wszystkie odsłony Europy Universalis. Dzięki za przypomnienie o dacie premiery, na bank się zaopatrzę w nią. 

godzinę temu eragon333 napisał:

To będzie mój pierwszy raz z tą serią, ale jak bardzo lubię produkcje Paradoxu to myślę, że się nie zawiodę.

Grałem w HoI 2 , HoI 3 i HoI 1  , i we wszystkie Europki , Victorie i CK , LEL 

Gram w te serie odkąd zacząłem czytać praktycznie czyli z 10 lat ;-;

Te czasy gdy bez powodu do wojny w HoI 2 podbijało się szwajcarię i francuska armia wkracała dołem do polski i rozkurwiało sie Niemców 2RP xD

Edited by Dabrowski

Jak dla mnie, to najprzystępniejsza była jedynka i miała spoko animacje, gdy np zrzucaliśmy bombę atomową, ale już w trzeciej części i drugiej niestety nie widzieliśmy już atomowego grzyba, a jedynie okienko z informacją o zniszczeniach. Jednak trzecia część, oferowała największy świat, full prowincji i bardzo rozbudowaną politykę. 

:D To ty chyba nie widziałeś jaka fajna jest animacja Nuka w HoI 4 

Pokazywali na jednym Paradox Extra , jak prezentowali jak modować łatwo będzie nową część

W 3 Części dyplomacja była na poziomie przedszkola , gorsza nawet niż w CIV5

Idzie mi o wiele opcji do wyboru, w jedynce było ich bardzo mało.

W HoI 2 mogłeś żądać terytorium xD (Jak polską żądało sie od ruskich w HoI 2 co miesiąc to miałeś 1% szans że ci dadzą xDDDD i czasem jak miałeś farta dostawałeś Mińsk za free i jeszcze TRUCE co nawet lepsze) a tu nawet to okroili , skasowali te fajne suwaki i okroili politykę tak że nie wiadomo po co opcja sojuszu bo bot nigdy go nie zaakceptuje , polityka w tej grze występuje tylko na multi , lub na moim ulubionym modzie BLACK ICE

E , tam mam kasy dużo , TW Warhammer i tak będzie pewnie słabe , po tym co pamiętam po Attili.

1.Te dowództwa były fajne dopóki nie miałeś 10 mln wojska na CCCP gdzie musiałeś na każdą dywizje , korpus , armię i HQ ustawiać generała , Tak samo z grupowaniem wojska musiałeś te 10 mln dać do 1 provki i rozdzielać masakrując LPM i Shift

2.Drzewko też mnie wkurwia no , ale trudno , musieli uprościć aby n00bki , które nie grały w HoI3 bo było ,,zbyt nerdowski" miały szanse cokolwiek ogarnąć

3.Norwegia? Ty zauważ że to jest tak blisko Niemiec że to nie mógł być problem , zaś zobacz na desant na UK , gdzie UK wygrało dzięki przewadze w powietrzu przede wszystkim

4.Mandżukuo? Weź nie przesadzaj. To państwo nawet w HoI3 bardziej przeszkadzało i kradło IC które było w tych miastach a produkowało ci 10 dywizji i to chujowych

5.Chiny zawsze były easy w tej serii , a pozatym Mao zawsze ssał i wygranie nim było uzależnione od dołączenia do komiternu lub uzyskania na starcie Armi dalekiego wschodu w ekspedycji od kolegi który siedział na CCCP bo inaczej trzeba było czekać na Rekt Japonii na Kuomintangu . Mimo wszystko z tymi Warlordami przesadzili , a nawet nie wiedziałem że tak właśnie będzie. Możesz uściślić który z nich dołączyć ma do komunistów?

EDIT : co do drzewek na 100% zrobią na to mody 

3. Nie będzie z tym problemu dla niemców jak mają lotnisko w Hamburgu 4 razy bliżej niż UK i z 6 razy bliżej niż Francja

4. Nie porównuj infrastruktury w afryce do Mandżukuo bo to nie ma NIC wspólnego ;-; , no prosze cię

5. Ja sądzę że Paradox jak zawsze znajdzie na to DLC ;) albo coś . Jeśli tak mówisz o historyczności to nawet Marco nie dałby chyba rady podbić czegokolwiek Komuchami , bo Kuomintang tak czy siak miał samoloty a Mao wgl . Mieli amerykańska broń a Mao Mosiny i inne gówno , Mieli czołgi a Mao.... i tak dalej , a przede wszystkim było ich 3 razy więcej , no ale Mao jakimś cudem wygrał , nie  mam pojęcia jak bo się nie wgłebiałem.

Shanxi? Może nie ,,dołącza" tylko siła dołączają go rewolucjoniści bo jest między Yan'an i Mandżurią podbita przez sowietów

3.Na Starcie wojny to USAF ssie , Japonia rządzi , a potem jest odwrotnie czyli całkiem historycznie :P , bo USA nadrabia w 2 lata z przemysłu i mobilizacji, zajęcie indonezji będzie tak łatwe bo nie ma tam raczej dużej ilści wojska gdy Holendrzy i UK walczą w Europie , a USA nie ma z nimi jeszcze takich więzi sojuszniczych b trzymać tam wojsko

4.Niech ci będzie

5.To faktycznie coś im się poprzewracało w tym paradoxie

5,5. Tak czy siak i tak Kuomintang miał lepsze warunki , Z drugiej strony ciekawi mnie skąd pomysł że Mao zlikwiduje straty wojenne szybciej niż kuomintang , bo z tego co wiem to jeszcze dobił to biedne państwo

Z chęcią bym kupił. Naprawdę.

Ale to co pokazali mnie absolutnie na daną chwilę nie przekonuje.

Poczekam, aż wyjdą dwa/trzy większe dlc, albo wpadnie promocja fajna.

Ewentualnie jak wyjdą odpowiednie mody.

• Upvote 1

A macie gdzieś tłumaczenia Dev Diary? Bo oglądając po angielsku nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem.

Dobra , mam juz płytkową wersję.

Ktos chętny do gry , niech pisze na priv :D

BTW: Ta pierwsza wersja jest chora :D

1 GRA UWAGA:

1.Imperium czech jako wasal japoni , po tym jak próbowałem je podbic węgrami a dostałem wszsytko oprócz prowncji czechy (ten sudetenland ma dziwne kształty i musi byc lepiej podzielony tak btw)

2.Patologiczne chiny które zawsze ale to zawsze cisna japonie swoim spamem wojsk w kilka tygodni

3.Francja która w dołaczaniu do aliantów ma refleks paralityka (Początek 1939 roku) i nie atakuje na pustych w 100% granicy gdzie najblizsza niemiecka dywizja znajduje się w bawari , a włoska w Rzymie

4.Polska która ginie i kapituluje a mimo to bawi sie westerplatte nawet do 8 mieś

5.A i pozatym polskie tłumaczenie okresla każdy kraj demokratyczny jako ,,Reżim Demokratyczny"

Edited by Dabrowski

To międzymorze to żart Te kraje bałtyckie tylko poszerzają front z ruskami a nic nie dają. powinna być jeszcze do tego Rumunia 

Widzę że recenzje całkiem pozytywne

Ja już 120 h se nabiłem w miesiąc :P

Edited by Dabrowski

Warte kupna, czy lepiej se darować, albo poczekać, aż stanieje?

Na allegro i G2A kupisz za 90zł

Gra świetna. na multi jest dużo serwerów typu: No war before 1939. Wymagany TS. jak masz 5h czasu dołączasz na TS i dogadujesz się po angielsku

Widziałem rózne rzeczy. Francje i UK w komiternie. Włoską Republike Ludową i PRL w granicach 2 RP w sojuszu z CCCP :P

Najlepsze jest jak japonia i chiny dołaczają do komiternu na starcie. mają razem z 2 mld manpowera :P

Edited by Dabrowski

Szukam ludzi do wspólnej gry po sieci, zainteresowanych proszę na PW, lub tutaj :brohoof:  

Gra już teraz jest nawet dobra lecz wciąż pozostaje dużo do poprawy, na przykład konferencje pokojowe to w porównaniu do Europy Universalis 4 jakiś 

żart, nie mówiąc o czasami kuriozalnym działaniu AI, jest też marginalność lotnictwa i marynarki wojennej i mógłbym tak długo wymieniać.

Jednakże gra się w to pomimo wad całkiem dobrze, na tę chwilę to daję mocne 7/10 i mam nadzieję na poprawę po nadchodzącej aktualizacji i DLC.

A tak przy okazji, gra tu ktoś na modzie ,,Equestria at War''?

12 godzin temu, Aorion napisał:

na przykład konferencje pokojowe to w porównaniu do Europy Universalis 4 jakiś żart, nie mówiąc o czasami kuriozalnym działaniu AI, jest też marginalność lotnictwa i marynarki wojennej i mógłbym tak długo wymieniać.

W marcu wychodzi Waking the Tiger, overhaul dostanie chyba z 70% gry, poprawią AI, lotnictwo będzie przypisywalne do armii. Masz całe DevDiaries o tym zrobione.

Hejka... jeśli ktoś posiada tą grę i chciałby spróbować swoich sił w kształtowaniu świata kucyków to jest ciekawa modyfikacja pozwalająca prowadzić wojnę w świecie kucyków. 

Spoiler

?interpolation=lanczos-none&output-forma

Spoiler

Spoiler

Modyfikacja jest dostępna na stronie steam jak również na stronie moddb.

Link Steam

Link Moddb

• Upvote 1

Odkryłem Moda "Equestria at War" na youtubie i jest dobrze zrobiony, a przynajmniej lepiej niż Millenium Dawn.

Jeden z twórców tego moda jest z Polski, wie ktoś może z jakiego miasta lub ma do niego kontakt? https://steamcommunity.com/profiles/76561198045710503

EDIT: Znalazłem do na reddicie, a tam już mogę wysłać prywatna wiadomość. https://www.reddit.com/user/Yard1PL/

Możliwe, że na zjeździe pod koniec lipca w Warszawie podłączę netbooka do projektora i zrobię z tego atrakcję, włącznie z głosowaniem wśród publiczności która decyzja będzie bardziej popularna.

Edited by Maklak2

Zrobiłem tabelkę ze sprzętem do tego moda po opracowaniu wszystkich technologii.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-uEjDcTiRvxm7Sas7Mv94EoPqs_fWFtYCONp6B70dY0/edit?usp=sharing

Wnioski:

Bardziej opłaca się iść w artylerię rakietową niż w zwykłą.

Zmechanizowana Piechota jest OP. Ma 108% Hardness gdzie maksimum to 100% i Piercing dużo lepszy niż najlepszy niszczyciel czołgów.

Kompania magów powinna być w każdej dywizji i ścieżka Harmonii jest lepsza niż supremacja.

W miarę tanie szybkie dywizje to piechota zmotoryzowana plus zmotoryzowana artyleria rakietowa. W sprzęcie jest to jakieś dwa razy droższe niż normalne dywizje piechoty z artylerią.

Nie opłaca się robić artylerii samobieżnej ani innych specjalnych wariantów czołgów. W czołgach najlepiej iść w lekkie, później średnie i w nowoczesne.

Magiczna piechota jest tylko trochę lepsza od zwykłej i lepiej wybrać Dispersed Training.

Mi właśnie brat kupił na urodziny czas nauczyć się grać w strategie Paradoxu na poważnie i wprowadzić równość społeczną na całym świecie Towarzysze

9.08 

po kilku dniach i nocziach rozgrywki

+ zacząłem rozgrywkę Polską na Vanila 1933 + Expanded Mod

+ za pomocą Ratkiewicza +  Cywilna agitacja + bunt wojska + referendum = PRL - przywódca Władysław Gomułka

+ przyczyna do wojny z Litwą (prowincja z portem) udana i zwycięska wojna po której zagarniam wszytko

+ Wojna z Łotwą - tu trochę miałem problemów ale skończyło się scenariuszem Litewskim

- zignorowanie gwarancji francusko-brytyjskich względem Czechosłowacji i wojna o Zaolzie (tu mogłem bardziej się uzbroić atak upadek stolicy, utrata Litwy i Łotwy, oraz większości Kresów Wschodnich na rzecz ZSRR)

to daje ogólny wynik

Spoiler

img-3638399-1-meanwhile__in_starlight_s_

ale gra wciągnęła mnie jak bagno (grywałem wczoraj od rana do 4 15)

Edited by Zandi
  • Upvote 1
  • Haha 1

Mam giereczkę od jakiegoś czasu (czytaj 423h:lunaderp:) i dzisiaj właśnie skończyłem swoją kampanię Rzeszą, jak dotychczas moją najbardziej udaną. Oto rezultat:

Spoiler

ECA94B980979C422DAA74F559EE4CEE35F7D00DF

B72326033A241BED7DC3AB951EF83A9FF923FC4F

Muszę kupić sobie dodatki...