Skocz do zawartości

Odcinek 10: Applejack's "Day" Off


Niklas

Odcinek  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja ocena

    • 1
      2
    • 2
      0
    • 3
      1
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      5
    • 7
      7
    • 8
      10
    • 9
      6
    • 10
      2
    • BEST APPLE EVER! 11/10
      2


Recommended Posts

No i kolejny odcinek za nami. Było sporo małych smaczków tu i ówdzie, Applejack rozwiązująca problemy, lecz nie widząca swoich własnych, no i follow the list to the letter :P 

Podobał się wam czy też nie?

 

ANG: http://www.dailymotion.com/video/x4d8pbm

PL NAPISY: http://www.dailymotion.com/video/x4da27q_mlp-fim-season-6-episode-10-applejack-s-day-off-napisy-pl-1080p_shortfilms

Edytowano przez Niklas
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to mocno z tego odcinka powiało klimatem z sezonu 1. Dobrze, że twórcy pokusili się o taki dość luźny, ale bardzo mądry odcinek. W sumie kto by przypuszczał, że AJ aż tak utrudnia sobie życie na farmie. Chociaż nie dziwię się - jest uparta i czasem nie da pójść po rozum do głowy. No ale to już nie ten sam poziom jak w odcinku "Applebuck Season" gdzie za Chiny nie chciała pomocy. Trochę przez te sezony zluzowała, ale i tak pewne jej nawyki zostały :v6Jdq:

 

Zatem:

+ Odcinek w atmosferze pierwszych sezonów

+ Poznaliśmy lepiej SPA i pracowników - nie wiem czemu, ale fajnie było zobaczyć jak to mniej więcej wszystko wygląda od środka

+ Postarzała Rarity (w zasadzie mocno pomarszczona) - no tego żem się nie spodziewał. You got me here Hasbro :usure:.

+ Jako tako twórcy rozwiązali kwestię bywania RD w odcinkach, chociaż powinna być w Akademii Wonderbolts. Rarity chyba pracuje mobilnie, bo jakoś nie przesiaduje w swoich boutique'ach ani w Canterlocie, ani w Manehattanie.     

- W sumie większych zastrzeżeń nie mam. Czasem taki spokojny odcinek potrafi zdziałać więcej niż taki napakowany "Slice of Life". 

 

Moja ocena: 9/10

Edytowano przez The Silver
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo przyjemny ^^ 

Dawno nie było czegoś o AJ, a przynajmniej takie mam wrażenie. Dowiedzieliśmy się o niej czegoś nowego: jest tak pracowita, że aż nie dostrzega, że mogłaby sobie tę pracę ułatwić :aj5:

Ale mnie to i tak najbardziej podobała się RD w SPA. No jednak klacz to klacz! :kuv81:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu The Silver napisał:

+ Jako tako twórcy rozwiązali kwestię bywania RD w odcinkach, chociaż powinna być w Akademii Wonderbolts. Rarity chyba pracuje mobilnie, bo jakoś nie przesiaduje w swoich boutique'ach ani w Canterlocie, ani w Manehattanie.     

 

W Canterlocie urzęduje Sassy Saddles a na Maneattanie pewnie te trzy klacze. Albo w niedziele i święta Rarity siedzi w Ponyville.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był dla mnie trudny do obejrzenia ze względu na azjatycki akcent kucyków pracujących w SPA (spróbujcie się nie zaśmiać słysząc taką wypowiedź:rdblink:). Poza tym fakt, odcinek bardzo lekki i przyjemny w odbiorze. Applejack wypadła moim zdaniem mistrzowsko (zwłaszcza w scenie dobywania narzędzi przy naprawianiu rur. Nie wiem czemu, ale mocno skojarzyło mi się to z MacGuyverem). Generalnie: 8/10

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
10 godzin temu The Silver napisał:

Rarity chyba pracuje mobilnie, bo jakoś nie przesiaduje w swoich boutique'ach ani w Canterlocie, ani w Manehattanie.     

 

Robi jako freelancer :D 

 

9 godzin temu Komiksowy napisał:

Maneattanie pewnie te trzy klacze

 

Cztery, bo jeszcze jest Coco, której nie było tylko z powodu choroby xd

 

No i jeszcze ta panika Dash na początku, jakby nie wiadomo co się stało xD 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Odcinek bez szału, ale spoko i przyjemny. 

 

Na plus: 

 

+ Sposób AJ na nakarmienie świń 

+ Rady Rarity I Twalota

+ Dużo więcej wiemy o SPA

+ Nowe kucyki tła (chyba, bo nie jestem w 100% pewien) 

 

Na minus:

 

- Pomarszczona Rarity 

 

Moja ocena: 8/10 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek raczej przeciętny, jakoś niczym grzywy nie urywa, ale na plus są te kucyki z salonu spa i to jak się wysławiają. Moim zdaniem mają lepszy akcent, lub równie dobry jak Octavia z 100 odcinka.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po serii świetnych lub przynajmniej dobrych odcinków przyszedł czas na odcinek słaby. Najpierw Ucieszyłem się gdy AJ naprawiła saunę, uznałem to za objaw zaradności, co ciekawie wzbogaca charakter postaci. Później jednak okazało się, że zaradność to ostatnia cecha tej postaci i nie mam w sumie pojęcia jaka idea kierowała twórcą scenariusza tego odcinka. Poza tym samo to, że klacze nagle musiały chodzić do tej sauny non-toper, bo akurat odcinek tego wymagał jest naciągane. Na plus można by wymienić elementy humorystyczne, jak np pomarszczona Rarcia, ale biorąc pod uwagę całokształt odcinka mam wrażenie, że to była jakaś próba jego ratowania, a wolałbym by ktoś po prostu lepiej przemyślał scenariusz. 

Z takich drobniejszych rzeczy: nie podobały mi się też świnie. To trochę rujnuje wegański klimat Equestrii (mimo iż fanfiki tłumaczą ich obecność nawożeniem pól). Znaczy się wiem, że pojawiły się one już wcześniej, ale nie odgrywały takiej roli w odcinkach. 

Z takich rzeczy na prawdę na plus: podobała mi się RD. To było nawet urocze jak udawała twardzielkę, a tak naprawdę polerowała sobie kopyta czy coś tam. Z drugiej jednak strony nie wiem czy to z kolei nie jest psuciem charakteru postaci, bo jak w odcinku Ponyville Confidential w gazecie RD czytała na swój temat takie rzeczy to okazało się to bzdurą.

 

Ocena ogólna 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście, gdzie Rarity chowała zegarek w 9:40? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

zalety:

- fajowo to spa wyglądało i fajne głosy tam mieli i w ogóle fajno

- dosyć szybko mi się to obejrzało, bez zgrzytów

 

wady:

- pomimo tego, odcinek mógł być skompresowany do jakiś 12 minut, bo cały czas słychać było, jak kuce się powtarzają, a sama "akcja" stoi w miejscu

- nie wiem jak tam fani AJ na ten odcinek reagują, ale dla mnie jej wizerunek wyszedł na niekorzyść. Znaczy, sam nie mam żadnych takich rzeczy, że robię je jakoś okrężnie czy coś (chyba :rarity4:) i... nie wiem sam. Może to ze mną jest coś nie tak.

 

Taki czy tak, odcinek wydawał się być raczej średni, choć oglądało mi się go o wiele lepiej, niż mogłoby się wydać. Może to dlatego, że jest poniedziałek rano, a ja mam wolne xd

 

7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek na 8. 

 

Plusy:

- faktycznie powiało "starymi, dobrymi sezonami"

- "stopiona" Rarity

- "Mission Inponyble" (ta muzyczka) :lol:

- lekki w odbiorze

- speszona RD 

- brak wymuszonego humoru

 

Minusy:

- ok, AJ jest uparta ale nie głupia. Trochę z tym przesadzili.

- Spike po raz kolejny robi za "mudżyna".  

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Po prostu Tomek napisał:

Co ciekawe, słuchacze anglojęzyczni celują w akcent rosyjski albo inny słowiański. Jak dla mnie trochę błędnie.

Podejrzewam, że takie było założenie (patrz: "Apple-jak"). My ten akcent znamy, więc dla nas to zupełnie nie brzmiało podobnie, ale może anglosasi tak sobie słowiański akcent wyobrażają.

 

Napisałbym coś więcej o tym odcinku, ale w połowie jego oglądania uświadomiłem sobie, że niesamowicie się nudzę, chyba pierwszy raz przy oglądaniu kuców. Nie oczekuję w zasadzie nigdy od odcinków głębi i emocji; ale żeby aż tak?

 

Odcinek nie był nawet zły, tylko... totalnie do zapomnienia.

 

28.05.2016 at 21:05 The Silver napisał:

Domyśliłem się tego, dlatego piszę, że Rarity pracuję raczej mobilnie. 

To nie jest praca mobilna. Rarity prowadzi sklep w Ponyville, a od reszty ma ajentki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza reakcja po obejrzeniu odcinka:

AppleDash.thumb.jpg.2ab804d6825c19e5a8ed

Dopiero po 2-3 dniach udało mi się go ogarnąć ją na tyle bym mógł wyrazić ocenę. Dziwne było to dla mnie zamieszanie.

Plusy:

+wszystkie odniesienia jakie mi tylko przyszły do głowy widząc ten odcinek.

Spoiler

Valve.thumb.jpg.742e38292f5ae04345843356

Inaczej mówiąc Team Fortress 2 na Steamie od Valve. Gaben będzie miał radochę jak wcześniej z S05E23 "The Hooffields and McColts".

+Pisałaś długie listy Twilight, to teraz masz za swoje.

+Kiedyś w odcinku "Hearthbreakers" AJ wspominała o jakieś potrawce z mięsem. Teraz tutaj mamy świnie. Wieprzu szczęśliwy.

+Zaginiona rodzina Scootaloo. :rainderp:

+Pracownice SPA pachną słowiańszczyzną.

+AJ wants that booty szpieguje pralnie.

+Unicorn Master Race

+Rarity, która stopiła się jak zeszłoroczna świeca. :RAevk:Nowy Darth Vader.

Minusy:

-Nie każdy ogarnie ten odcinek od razu. To mój pierwszy raz w serialu.

-AJ ulepszono charakter o zaradność i pogorszono o zastanie w rutynie. Jakoś nijak.:lie:

-Fajnie, że są świnie, lecz zauważyć można tutaj fakt możliwego zepsucia wegetarianizmu panującego w Equestrii.

-Spike, czyli "mudżyn" z Afryka.

-SPA wygląda wybranym miejscem wymuszonym. Mogli zdecydowanie częściej ujawniać Twi na bezrobociu.

OCENA: 7/10

Edytowano przez Lucas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek oceniam 9/10, już myślałem, że to będzie spokojny odcinek, gdy pojawiła się Rainbow na początku i na końcu odcinka.

Jak to tu zacząć... "niezopytmalizowana" robota Applejack oraz instrukcja dla Twilight, która ma skrzydła były po prostu totalnie bez sensu.

RD jak się dowiadujemy polubiła masaże kopytek w spa... i chyba dowiadujemy się, że RD lubi łaskotki. Ykhm.

Domek spa wydaje się mniejszy od zewnątrz jak AJ biegała po nim, działa to jak w Harrym Potterze torebka Hermiony, hm? No cóż, ładnie rozwiązała problem.

 

I znowu Rainbow... pod koniec przewidziałem, że wystąpi z taką sceną, "czasem klacz musi się rozpieścić"...

Ja nie skomentuję tego, bo nie wiem jak miałbym to zrobić.

Reszta była taka mniej ważna, nie wiem. Nie potrafię już nic więcej powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...