Skocz do zawartości

"Fragments", "Without a Hive" i "A New Way" Phoenix_Dragona [Reklama] [Eng] [Z] [Trylogia] [Adventure] [Slice of Life]


OjtamOjtam

Recommended Posts

Chciałbym się z wami podzielić trzema genialnymi fanfkami, które czytałem z zapartym tchem i aktualnie jestem trochę na kacu książkowym, świeżo po lekturze ostatniego z nich.

Motywem przewodnim całej trylogii są Changelingi. Autorowi świetnie udało się opisać nie tylko poszczególnych bohaterów, ale również Rój jako osobne "państwo" na terenie Equestrii oraz i psychikę i sposób myślenia, które odróżniają podmieńców od kucyków w takim samym stopniu jak zupełnie inna biologia. Chciałbym napisać coś więcej, ale boję się, że niepotrzebnie zaspojleruję niektóre wątki. Zamiast tego przejdę do krótkiego opisu poszczególnych części. To jeden z tych fanfików, które poza opowiedzeniem świetnej historii dodają niesamowitej głębi elementom świata przedstawionego poznanym w serialu.

 

"Fragments" http://www.fimfiction.net/story/45720/fragments

Akcja zaczyna się tuż po ślubie Shining Armora z księżniczką Cadance. Główny bohater - pegaz o imieniu Sky - budzi się z amnezją i ciężkimi obrażeniami całego ciała w środku lasu, gdzie zostaje znaleziony przez Mane 6. Od tamtego czasu zaczynają go dręczyć niepokojące, mroczne sny, których akcja niezmiennie ma miejsce w Canterlot.

Chociaż bardzo  dobre, moim zdaniem najsłabsze opowiadanie z całej trójki. Tak jakby autor dopiero nabierał wprawy w pisaniu. Osobiście zacząłem czytać od drugiej części, traktując "Fragments" jako prequel, co też wam polecam.

 

"Without a Hive" http://www.fimfiction.net/story/52953/without-a-hive

W tej powieści cofamy się całe lata przed wydarzenia mające miejsce w 1 sezonie MLP. Poznajemy młodego changelinga o imieniu Nictis, który jest szkolony, żeby zostać infiltratorem - jego rolą ma być w przyszłości życie wśród kucyków i regularne dostarczanie do Roju uczuć, którymi żywi się jego gatunek. Podczas jego pierwszej ekspedycji na teren Equestrii na skutek nieszczęśliwego wypadku ginie jego mentor oraz reszta rekrutów. Młody changeling nie potrafi sam wrócić do Roju i zostaje zmuszony do ukrywania się wśród swoich ofiar i zarazem najgorszego wroga. Nictis wie jedno - jeśli zostanie odkryty, zginie.

Polecam zacząć od tego właśnie fanfika, aby po nim cofnąć się do wydarzeń opisanych we "Fragments". Oba fanfiki kończą się w jednym punkcie, kiedy dochodzi do spotkania głównych bohaterów.

 

"A New Way" http://www.fimfiction.net/story/145158/a-new-way

Ścisła kontynuacja wydarzeń opisanych we wcześniejszych częściach. Equestrię czekają wielkie zmiany, a znani nam bohaterowie muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Ciężko mi napisać coś więcej bez spojlerowania, więc odsyłam do opisu na Fimfiction ;)

 

Na koniec jeszcze raz polecam :3 A może ktoś oprócz mnie czytał? Jakie jest wasze zdanie na temat changelingów i twórczości Phoenix_Dragona?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...