Skocz do zawartości

Seria "Doom"


BiP

Recommended Posts

Mógłbym sam coś napisać, ale te dwa obszerne artykuły "powiedzą" więcej niż ja.

latest?cb=20080630083507

Kilka grafik, dla przypomnienia jak ta gra wyglądała przed laty.

Spoiler

doom-1-rrgaming.jpg

maxresdefault.jpg

Doom-1.jpg

b1.jpg

4.jpg

http://www.cdaction.pl/artykul-44598/juz-gralismy-doom--wrazenia-z-bety.html

http://www.cdaction.pl/artykul-45185/weekend-z-doomem-strzelby-i-demony.html

Ja niestety w pierwszą część nie grałem, gdyż mój ówczesny komputer nie posiadał nawet CD-Romu i był tylko na dyskietki. Grałem natomiast w drugą część u mojego kolegi z za ściany. On posiadał obie części, ale jedynka nie odpalała się i graliśmy tylko w dwójkę, którą pokochałem. Trzecią część już sam kupiłem po latach, ale nie podobała mi się już tak bardzo jak dwójka. Na czwórkę też się już szykuję i wkrótce i ją zakupię.

A jakie wy macie wspomnienia z tej serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Doom" kocham :D I obecnie popylam w wersję "Brutalv20", niezły ubaw. Ta wersja mocno różni się od wersji pierwotnej. Tzn. ogół grafiki jest taki sam, ale z polepszoną jakością, zmodyfikowane bronie, ciekawe sposoby uśmiercania potworów, jak i uśmiercania przez potwory. "Fuck yourserf!" :D

Taka ciekawostka: wiele odgłosów potworów to odgłosy wielbłąda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem właśnie filmik z tej wersji... Jak dla mnie, to zabija ona pierwowzór, niepasujące bronie i posoki krwi, to już nie ten sam Doom.

 

Ponadto, brak tego paska na dole ekranu, ze stanem zdrowia i amo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiP Całe zatępy recenzentów swierdziły jednogłośną opinię.

 

Nie mam na ten temat własnego zdania, bo Doom'a jeszcze nie kupiłem. Planuję jednak to zrobić tymbardziej, że za moment nowy komputer trafi w moje ręce. Dobrze mi zrobi powrót do oldschoolowego stylu strzelanek tym razem w nowych szatach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam części 1-3 z dodatkami. Na Steam jest kilka wersji. Ja grałem w jakąś z poprawioną grafiką i obsługą myszy. Fajna gierka. Trójka jest niezła, ale w tej chwili nie mogę odpalić jej na Win 10. A szkoda, bo nie jest taka zła (pomijając odgłosy wystrzałów - na szczęście są mody). Czwórka? Póki co dla mnie jest zbyt droga, ale gdy stanieje kupię na bank. 

 

A tutaj "recenzja" klocucha, trolla jakich mało ("szogun" :lol:)

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Co prawda to prawda. Nie wiedzieć dlaczego, ale stare FPSy pokroju QUAKE, DOOM czy nawet Unreal mają w sobie coś, czego brakuje tym nowym. Może chodzi o przesycenie skryptami w tych drugich? :hBB25:I nie chodzi tu o sentyment, bo w Dooma zagrałem pierwszy raz w okolicach 2010r (jeśli nie później). A Quake? Wziąłem na wyprzedaży, ale jakoś tak leżał i leżał. Wgrałem kilka modów poprawiających grafikę i zabawa jest przednia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gametrade zamieniłem Deadpoola* na Dooma. I tu jedno zaskoczenie, jedno rozczarowanie. Zacznę od tego drugiego. Polska wersja językowa jest koszmarna. Dubbing w takiej grze to nie dość, że idiotyczny pomysł, to fatalnie zrealizowany. Na szczęście (przynajmniej na PS4) da się wrócić do oryginału. A zaskoczenie?

 

Demo było nudne jak flaki z olejem. Brakowało tej dynamiki. A pełniak? Wręcz przeciwnie. Domyślam się, że to zasługa sporej łatki. Bardzo dobrym pomysłem jest dwustronna okładka. Na rewersie jest artwork nawiązujący do pierwszego Dooma i logo. Nic więcej. Rozgrywka? Oldschool prawie pełną gębą. Nie trzeba przeładowywać broni, nie ma regeneracji zdrowia, można nosić arsenał broni. Ale najlepsze jest to, że można ustawić broń na środku (jak w "jedynce"). Do pełni szczęścia brakuje zmiany HUDa na stary. Ale to drobnostka. "Finishery" wymiatają. Jest też piła.

 

Niestety mój wewnętrzny psychopata nie jest w pełni usatysfakcjonowany. Piła wymaga paliwa - ok, nielimitowana byłaby OP, ale jest go za mało. Tym bardziej, że animacja rozcinania jest bardzo mięsista (dosłownie ;) ). No i to uczucie bycia "badassem". :evilshy:

A tu krótki gameplay. Wiem, noob ze mnie. 

Spoiler

 

 

 

*Deadpool na PS4 to kpina. Spadki animacji poniżej 24. Sama gra 8/10, ale momentami przez "czkawkę" spadałem z platform. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo. Nie sugerować się demem, którego nawet nie ukończyłem. Podobno multi jest do bani (mnóstwo opinii), ale kampania jest bardzo dobra. Może nie tak szybka jak Painkillerze, ale nadal to gra, w której można olać fabułę i siać spustoszenie. Co więcej w grze jest wbudowany edytor. Jeszcze go nie testowałem, ale dzięki niemu można pobrać kolejne poziomy. Moja opinia jest oparta o pierwsze cztery misje (z 13).  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie są świetne. Trójkę trzeba poprawić modami - szczególnie odgłosy wystrzałów (odradzam edycję BFG). Czwórka to "nowoczesny oldschool". Nie ma co liczyć na styl jedynki, ale to miks starych i nowych rozwiązań z najróżniejszych FPSów. Z jednej strony brak regeneracji czy chowania się za winklem. Z drugiej elementy RPG, amunicja/zdrowie "wypadające" z wrogów po dobiciu "finisherem" (tzw. glory kill). Im większe bydle, tym większa nagroda. Dla ułatwienia można włączyć podświetlenie, które informuje, że wróg jest na tyle słaby, że można go spoliczkować jego (uprzednio wyrwaną) własną ręką :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić tę grę, ale jak ciut stanieje, bo póki co kosztuje ok 200 zł, czyli więcej niż BF1. A ponadto, zastanawiam się, czy warto kupować 3, aby mieć całą serię, czy 3 pominąć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka to zupełnie inne klimaty. Id chciało zrobić horror (wyszło całkiem nieźle), ale finalna wersja jest bardzo sterylna, a broń brzmi fatalnie. Na szczęście jest mod dodający więcej przemocy czy poprawiający wystrzały. Nie polecam wersji BFG ponieważ "przylepiono" bohaterowi latarkę. W normalnej wersji albo świecisz, albo strzelasz. Sytuacje typu: pada zasilanie, słychać potwory. Gdy już wyjdą z ukrycia jedynym źródłem światła jest ogień wylotowy. Fajne :) Trójka ma też najlepszą fizykę ze wszystkich odsłon. W czwórce wszystko jest przyspawane i ani drgnie. O niszczeniu świateł można zapomnieć. 

 

Jak już wspomniałem wymieniłem się za Deadpoola, za którego zapłaciłem 80zł. Wysyłka przy wymianie to jakieś 10zł, także Doom (4) kosztował mnie +/- 90zł.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...