Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XVII


Dolar84

Recommended Posts

Ostatnia edycja specjalna nie poszła zgodnie z planem, tak więc po raz kolejny uruchamiamy standardową. I po raz kolejny zakazujemy pewnego tagu, bo jesteśmy źli, paskudni i w ogóle. No ale dzięki temu powinno być nieco ciekawiej. Przejdźmy zatem do standardowych punktów.

 

1. Limit słów - 1000

2. Wyznaczone tagi: dwa dowolne. Naturalnie oprócz zakazanych standardowo [Gore], [Clop] oraz wybranego specjalnie na tę edycję czyli [Comedy] - tym razem dajemy Wam okazję poćwiczyć nieco mniej humorystyczne podejście do tematu.

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

4. Termin oddawania prac: 19.06.2016

5. Po oddaniu prac nie można dokonywać w niej żadnych poprawek - proszę o wyłączenie w google docs opcji komentowania/edycji.

6. Przed przystąpieniem do pisania proszę o zapoznanie się z Regulaminem.

7. Prace które przekroczą limit słów, będą korzystały z zakazanych tagów lub będą miały nieprawidłową ich ilość, zostaną przysłane po terminie lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie podlegają dyskwalifikacji.

8. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w Equestria Times.

9. Przystępujący do konkursu akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

 

Skład sędziowski - Hoffman, Dolar84

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to zadawajcie je w temacie - na pewno udzielimy odpowiedzi. Póki co nie zostało nam jednak nic innego, jak życzyć Wam powodzenia w pisaniu. Liczymy na prawdziwy wysyp prac :D

 

Let the chaos begin!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Dolar84 napisał:

Ostatnia edycja specjalna nie poszła zgodnie z planem

Spoiler

http://pinkie.mylittlefacewhen.com/media/f/img/mlfw5009-i_just_don__t_know_what_went_wrong__derpy_wp_by_rochambo-d4s9pb9.png

 

Chwila moment... dwa dowolne tagi, byle bez [Comedy] i brak tematu przewodniego...? :wat: Chyba że to ja jestem ślepy i nie widzę żadnego podanego tematu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Naturalnie oprócz zakazanych standardowo [Gore], [Clop] oraz wybranego specjalnie na tę edycję czyli [Comedy] - tym razem dajemy Wam okazję poćwiczyć nieco mniej humorystyczne podejście do tematu.

@Niklas, ja to powyższe rozumiem jednak nieco inaczej... :rainderp:

 

EDIT: No i dodatkowo przekonuje mnie do mojej wersji to:

Cytuj

I po raz kolejny zakazujemy pewnego tagu, bo jesteśmy źli, paskudni i w ogóle.

 

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności - Comedy jest zakazne tak jak gore i clop.  

Opowiadania mają mieć dwa tagi. Nie jeden, nie trzy tylko dwa.

 

4 minuty temu Niklas napisał:

A, w sumie racją, mniej humorystycznego :v A to dlatego, że Dolar ostatnio siedzi w random comedy z fimfiction i ma dosyć zapewne :ming:

 

A na ten pomysł wpadł Hoffman a nie ja :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Dolar84 napisał:

Dla jasności - Comedy jest zakazne tak jak gore i clop.  

Opowiadania mają mieć dwa tagi. Nie jeden, nie trzy tylko dwa.

 

 

A na ten pomysł wpadł Hoffman a nie ja :D

Aczkolwiek tematu przewodniego brak? Czyli hulaj dusza, co komu tylko przyjdzie do głowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na konkurs i podoba mi się brak tematu. To co mi się nie podoba, to fakt, że odrzuciłem już 2 pomysły, bo okazały się podpadać pod komedie. Do tego termin tak tuż przed sesją, więc nie wiem, czy coś zrobię. Zobaczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że po tak geodezyjnym czasie powinienem raczej edytować, niż zakładać nowy post, ale treść zupełnie odrębna.

 

Potraktujta to raczej jak eksperyment. W ogóle jest to swego rodzaju "Proza Jam". Pomysł wpadł mi jakiś czas po napisaniu poprzedniego posta (w między czasie robiłem jeszcze sporo innych rzeczy), czyli, raz wymyślone, raz napisane i raz przeczytane. Swoją drogą, już widzę tego typu imprezy na Konkursie :lunalaugh:

 

Sam [Sci-Fi] [Diary]

 

Wszelkie błędy ortograficzne i interpunkcyjne są celowym zabiegiem autora w celu podkreślenia abstrakcji sztuki.

Swoją drogą, ciekawe, jak przyjmie się ogólna stylistyka.

 

Edit: właśnie namierzyłem pewien błąd rzeczowy... trudno... zasada nr 5.

Edytowano przez Sakitta
Ech...
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to prawda, że starsze edycje nie miały określonego tematu - miały za to określone tagi, natomiast tutaj jest po prostu samowolka. I dlatego nie wiedziałem nawet w jakim kierunku zacząć myśleć. Ciekawie będzie miało jury, jak będą musieli ocenić skrajnie różne od siebie teksty. :rainderp: No bo jak porównać ze sobą np. bułkę pszenną i baterię AAA?

 

W zasadzie to powinienem użyć "Ctrl+A" i "Delete", po czym siąść do pisania od nowa z zupełnie innym pomysłem, ale "niechcęmisię". No, ale niech będzie, wrzucę ten fanfic, żeby podbić frekwencję, bo Dolar się jeszcze załamie bo przecież ktoś wygrać musi, nie?

 

A żeby ktoś mógł wygrać, to "ktoś inny" musi przegrać i tym "kimś" będę ja. :burned:

 

Bez zbędnego przedłużania:

 

Jeszcze będę kimś! [Scheiß of Life][Little Violence] ~800 słów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie zwykłem był bawić się w takie rzeczy, lecz sesja powoduje nadmiar czasu u studentów i chroniczne nudy. Ponadto pomysł na ten fanfik pojawił mi się już dwa lata temu. No i podoba mi się temat, że dozwolone wszystko oprócz komedii. Nie umiem pisać wesołych rzeczy. No to cóż... Zapraszam do zapoznania się z tym potworkiem.

 

Untitled_file.wav [dark] [sad]

 

998 słów (ledwie starczyło)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Silma napisał:

Czy tytuł, tagi i nick autora na początku tekstu liczą się do liczby słów? Znów wyszło mi o kilka za dużo...

 

Tagi i nick się nigdy nie liczyły, nie pamiętam jednak, jak to było z tytułem :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Silma napisał:

Czy tytuł, tagi i nick autora na początku tekstu liczą się do liczby słów? Znów wyszło mi o kilka za dużo...

 

Tytuł, tagi i nick się nie liczą. Liczy się za to słowo "koniec". Jeżeli chcesz jeszcze obciąć kilka słówek (nie wiem czy wiesz), ale częstym błędem jest też stosowanie znaku "-" przy dialogach. Prawidłowy jest min. znak "–", który nie jest uznawany za oddzielne słowo, ponieważ nie pełni takiej funkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Tytuł, tagi i nick się nie liczą. Liczy się za to słowo "koniec". Jeżeli chcesz jeszcze obciąć kilka słówek (nie wiem czy wiesz), ale częstym błędem jest też stosowanie znaku "-" przy dialogach. Prawidłowy jest min. znak "–", który nie jest uznawany za oddzielne słowo, ponieważ nie pełni takiej funkcji.

Niech ktoś napisze jeden, czytelny regulamin, by nikt nie zadawał już pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu Sakitta napisał:

 

Tytuł, tagi i nick się nie liczą. Liczy się za to słowo "koniec". Jeżeli chcesz jeszcze obciąć kilka słówek (nie wiem czy wiesz), ale częstym błędem jest też stosowanie znaku "-" przy dialogach. Prawidłowy jest min. znak "–", który nie jest uznawany za oddzielne słowo, ponieważ nie pełni takiej funkcji.

 

Dzięki za odpowiedź i podpowiedź ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...