Skocz do zawartości

Lineage 2


Bezik

Recommended Posts

Krótkie przedstawienie:

Lineage 2 to gierka MMORPG od NCSoftu, poniżej tekst skopiowany z Gry-online:

Jedna z bardziej znanych i cenionych gier MMO w historii tego gatunku. Produkcja rozgrywa się w świecie fantasy zamieszkałym przez ludzi, elfy, krasnoludy i inne istoty. Lineage II cechuje się olbrzymim światem, rozbudowanym rozwojem postaci, bitwami zakrojonymi na ogromną skalę oraz motywem przejmowania kontroli nad zamkami. W grudniu 2011 roku gra przeszła na model free to play.

Taki ładny obrazek :)

Dołączona grafika

Kiedyś w Lineage, to ja grałem od cholery, (na privach, wtedy jeszcze był abonament na offie), najdłużej chyba grałem na kronice C4, potem C5 i interlude. Na Gracii krótko raczej grałem (kilka miesięcy). Najlepiej mi się grało Gladiatorem oczywiście, genialna postać jak dla mnie :D (jaka satysfakcja jak na C4 rozdupcyło się maga ;] Na tej kronice, magowie mieli sleep'a co niecałą sekundę, czarowało się go dosłownie chwilę i praktycznie zawsze wchodził, chyba że przeciwnik miał self-buffy przeciwko sleepowi, a nie wszyscy mieli. Czyli walka dwóch magów rozstrzygała się już w pierwszej turze, chyba że ktoś złapał lagga, to była szansa się wyrwać z tego spamowania sleep-nuk :f). Potem grałem jeszcze na innych kronikach Warlockiem, Spellhowlerem i nawet spoilem :D

W sumie, to l2 jest moim ulubionym mmorpg, no i od dziś gram na europejskim globalu (zrobili free to play), przez kilka lat nie patrzyłem na żadne aktualizacje, zrobiłem sobie człowieka fightera, jak zobaczyłem Talking Island Village, to myślałem że się rozpłynę :3 Praktycznie całą wyspę zmienili, bardzo mi przypomina jedną z wysp Final Fantasy X (taka jedna na początku gry jest, był tam ten ziomek co rzuca piłką podczas walk)

Mój nick w grze, to Bezik, robię Gladiatora :> Jest tylko jeden europejski serwer póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednak twórcy L2 wszystko z czasem zepsuli. Oczywiście to tylko moja opinia, bo gdy odwiedziłem "Globala" to po prostu ręce opadły... Gra zrobiła się okropna, zbyt dużo ułatwień i prowadzenia za rączkę - to nie jest L2 przy którym spędziłem tyle lat (zaczynałem od premiery C4, mam oryginalne pudełko zagraniczne - musiałem się w końcu kiedyś pochwalić <3). Gdy wyszedł Kamael, było jeszcze znośnie. Tak znosiłem każdą nową cześć do Final Gracia - później porzuciłem jedną z moich ulubionych gier ze względu na zmieniony styl i ilość uproszczeń. Z pewnością ktoś pamięta składanie A/S Grade (Och, ta męczarnia), questa na nobla (Regen Pouch? Nie pamiętam, ale chyba tak nazywało się to, czego zbieranie tak bardzo mnie dobijało) i wiele innych bajerów - nie wspominając o wspaniałym PvP pełnym możliwości. Było naprawdę ciekawie. Grałem chyba każdą postacią... Trochę Necro, HE, Tyrantem, PW - i wieloma innymi kombinacjami. Próbując też wielu różnych Dye, bo to był też ważny element dla postaci - można było świetnie się bawić. Oczywiście całość tego, o czym piszę jest kierowana do low rate (x1-x6, nie więcej!). Niestety stary klimat nie wróci. Ocena: L2 do Final Gracia - 9/10 L2 "po" - 5-/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak potem wprowadzili darmowe buffy, common itemy, shadow itemy itp, to już było dużo łatwiej niestety. Ja pamiętam jak ciągałem za sobą klanowego spoila żeby mi keymatsy na talluma załatwiał, bo do S gradów nie dotarłem :D (albo za którko grałem, albo był wipe serwera :f). No, ale pogram sobie i zobaczę jak to teraz jest na własne oczy :D Tak patrzyłem teraz, to nawet jest kilka privatów interlude low rate, nawet starsze są, ale niezbyt wysoko w rankingu są, czyli mało osób tam gra. (na hopzone patrz) Tak się zastanawiam czy nie pograć na którymś :D A najbardziej to mnie L2 DEX zaskoczył, że po tylu latach ciągle stoi :) Tak sobie pobrałem, spatchowałem tego dexa zrobiłem pierwszą klasę i nie chce mi się bić tych mobków :D Trochę nudno że zamiast robienia questów trzeba lać mobki niestety, nawet jak będę grał to nie dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Uwielbiałem tą grę.. do czasu. Interlude to klasyk, ale brakuje mu czegoś. w Gracia Final bodajże zaczęło się dziwnie, bo dali Daggerom genialnie zrobione, pomysłowe skille (dawno nie grałem, ale jeden to by ła krótkotrwała niewidzialanosc, długi reus, a drugi to teleportacja za plecy na krótki dystans). Potem zaczęli odpieprzać głupoty. Palladyn dostał tego feniksa, co zniszczyło balans klas (DA miał panterkę, która wyrównywala szanse), poza tym mnóstwo idiotycznych skilli... szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A może ktoś się skusi na wspólną grę w L2? Proponuję oczywiście Interlude, jakieś low rate. Hopzone jest szeroką listą, chętnie bym gdzieś pograł. Najlepiej by było uzbierać grupę naszych i wspólnie podbijać server :twilight2: Propozycja: http://www.l2cube.com/index.php Strona servera brzydka, ale samo L2 na nim nie jest złe. Stworzyłem chwilę temu postać i nie mam lagów (Na moim łączu... cóż, powiedzmy, że 512kb/s - internet jest podzielony na różne urządzenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się skusi na wspólną grę w L2? Proponuję oczywiście Interlude, jakieś low rate. Hopzone jest szeroką listą, chętnie bym gdzieś pograł. Najlepiej by było uzbierać grupę naszych i wspólnie podbijać server :twilight2:

Propozycja: http://www.l2cube.com/index.php

Strona servera brzydka, ale samo L2 na nim nie jest złe. Stworzyłem chwilę temu postać i nie mam lagów (Na moim łączu... cóż, powiedzmy, że 512kb/s - internet jest podzielony na różne urządzenia).

Troche mało graczy jak na low rate. No ale nie ma się co dziwić jak L2 jest teraz darmowe. (chyba, że to przez godzinę ranną :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego południa było ok. 200 osób. Fakt, biednie z ich liczbą, ale jest tak jak mówisz - najprawdopodobniej spowodowane jest to "globalem" za darmo. Nie wiem jak jest wieczorem. Jeśli ktoś znajdzie jakiś inny fajny server najlepiej pod Interlude - ew. do Kamael\Hellbound lub ostatecznie FG Part 2, to niech pisze. Zaproponowałem ten server, bo wszystkie inne mają zbyt wysokie rate. Ewentualnie, jeśli większość z bronies zaznaczy w tym temacie, że woli nowszą kronikę - ok, nie ma sprawy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oj tak... Lineage 2 było moją pierwszą grą MMO... ach te moje noobowskie początki... :')

Zaczynałam od C4 na jakimś włoskim serwerze, potem się przenosiłam i tak moja wędrówka zaczeła się od Dragon Network, potem Graveland, ale to tylko chwilę, później Red Dragon, potem chyba znów Graveland a na L2ex kończąc. Na początku w L2 grałam coś koło roku, może 2 lat, potem zrezygnowałam, bo większość moich znajomych odpuściła sobie grę i nie czułam już klimatu. Po 2 latach wróciłam za sprawą swojego chłopaka (dziś narzeczony) i wciągneliśmy jeszcze prau anszych przyjaciół. te lata wspominam najlepiej, ale potem znów coś było nie tak i znów odstawiłam L2 (prawdopodobnie czas i uczelnia nam utrudniały grę...no i te zmiany...).

Na początku grałam jako Jasna Elfka- Summoner, ale ostatecznie odnalazłam się w postaci Orczycy- Overlorda :D, tak ta postać była dla mnie :D

Czasem bardzo tęsknię za L2, ale na globalu nie chce grać... jakoś te zmiany po C5 znosiłam, ale to co zrobili w Awakeing (chodzi głównie o ujednolicenie klas, np. Overlord, Warcrayer, Bladedancer i Swordsinger to po 85 lvl wszyscy Enchanterzy... skille z mojej oryginalnej klasy mogłam wtedy policzyć na palcach jednej dłoni)... a najbardziej boli mnie to, że oficjalna strona L2 teraz pisze tylko o tym Goddess of Destruction, a o poprzednich chapterach nie ma śladu. Ani artów, tapet, screenów czy filmów. To mnie zabolało :

L2 [*]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na C4 niby kolorowo mega nie było, ale fakt że najlepiej to wspominam :D (destroyer z BOPem, sleep/nuk x2 na sekunde itp :) ) Poza tym co napisalaś, to nie podoba mi się jeszcze w nowych kronikach to, że jest tak dużo ułatwień.. (shadow/common itemy.. Niby niewiele, ale weźcie sobie pomyślcie, kiedyś zdobycie prostego composite seta i złożenie dualków raid*raid (top c grade) to już trzeba było się natrudzić :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na C4 niby kolorowo mega nie było' date=' ale fakt że najlepiej to wspominam :D (destroyer z BOPem, sleep/nuk x2 na sekunde itp :) ) Poza tym co napisalaś, to nie podoba mi się jeszcze w nowych kronikach to, że jest tak dużo ułatwień.. (shadow/common itemy.. Niby niewiele, ale weźcie sobie pomyślcie, kiedyś zdobycie prostego composite seta i złożenie dualków raid*raid (top c grade) to już trzeba było się natrudzić :D )[/quote']

Od tego były klany by pomagać :D mój pierwszy klan bardzo mi pomógł w moich pierwszych krokach nie tylko w samym L2, ale MMO ogółem. Jacy oni byli cierpliwi... xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To pisze się ktoś na grę w forumowym party? Jestem otwarty na propozycje serverów starych kronik. High rate odpada, ale low chętnie. Ewentualnie mid ;) Byle nie global i te nowe, śmieciowe kroniki.

Moje propozycje:

a) Low rate - Exp:3/Adena:3/Drop:4/Spoil:4/SP:3/Quest:1/Party Exp:1,5

http://l2phaerum.com/

Server nie wygląda źle, jest w TOP50 na hopzone, w dodatku Interlude.

b) Mid rate

Experiencia: x20.0

Experiencia en Party: x25.0

Sp: x25.0

Adena: x50.0

http://www.l2tekila.com.ar/index1.php

Rozumiem, że nie tylko ja tak wspaniale wspominam C4 i na nim stawiałem pierwsze kroki? Super. Na taki mid też się piszę, chociaż dużo bardziej wolę low. Zajmuje 11 miejsce na hopzone.

Nie mówię wcale o jakimś Party No-life, a przyjemną grę z bronies. Zastanówcie się ludu. Pierwszy wskazany server stanie się powiedzmy... forumowy. Jak ktoś zacznie - najlepiej mi dać znać na PW, chętnie pogram w wolnym czasie i załatwię sobie daną kronikę. Kilka godzin dziennie, czy godzina, czy pół... czy jedna wspólna gra na dwa dni. Czemu nie?

Nie piszę się na skype, bo mój internet by się posypał.

Chętnie zagram jako buffer dla party - mogę nawet zostać BP.

Alternatywnie i osobno, gdy nikogo nie będzie z teamu, zająłbym się postacią swojego Tyranta, którego bym wybrał na obu serverach.

W późniejszej fazie rozwoju mógłbym postawić spoila, ale craft odpada - zawsze tego nie lubiłem, ale ostatecznie też można by postawić.

To jak, moi drodzy? Budzimy się po przerwie od gry i znów gramy?

Edit:

Dorzucam trzecią propozycję - low rate interlude:

-Exp x5.

-SP x5.

-Adena x5.

-Adena Rate 100%.

-Drop x5.

-Spoil x4.

-Party Exp y SP x1.

-Seal Stones x3.

-Fishing x3.

-Quests: Exp, Sp, Adena, Drop: x1. Items: x1.

-Manor x2.

-Pets x2,5.

-Raid Boss Drop x1.

-Safe enchant: +3 Max enchant: +16.

-Safe full armor: +4.

-Dual-Box: Permitido.

-Cambio de clase por Quest.

-No items custom.

-Miss Queen, Evento de medallas, TvTs.

-Interlude Client Supporting.

-Flawless Geodata ( C4 / C5 / Interlude ).

-Noblesses & Heroes System.

-Seven Signs & Castle Sieges.

-Raidbosses Farming & Epic Raidbosses.

-Catacombs / Necropolis.

-Trade Offline: pon a vender a tu Personaje, y pon este comando: .offline_shop y luego salte del juego.

-Siegue.

-Augementation.

-Cursed Weapons ( Zariche & Akamanah ).

-24 Max BuffSlots ( Divine Inspiration ) & 10 Debbuff Slots.

-Max Level 80.

-Community Server ( For organised Shops ).

-Clan System ( Clan Privilleges / Clan Halls / Clan Wars / Max Level 8 / Clan Sub-Clans / Clan Skills / Reputation ).

-All new Items ( Shadow Weapons / Clan Armors / Accessories ).

-All New Skills ( as Hero Skills, Fusion Skills ).

-Enchant Rates Retail.

-Single/Party Dueling.

-Client 3-Bar Quick Slots.

-Antibot/Client Protection ( OOG Walker / L2Phx / hlapex / L2Net ).

http://l2.crserver.com.ar/

Wzorowany na dawnym globalu, 57 miejsce na hopzone, czyli ktoś tam gra... A na low rate Interlude też się chętnie piszę.

Edit2:

Mam nadzieję, że pojawi się w końcu ktoś chętny. Od bardzo długiego czasu nie znalazłem nikogo chętnego do gry, a jeśli już, to znajomi się rzucali na Final Gracia i w górę :F Jeśli masz problem z złapaniem instalek - zapraszam na PW.

Masz laptopa i L2 nie działa? Też pisz na PW, pomogę.

Edit3:

A żeby miodu dodać, to zarzucę dla przypomnienia jakieś randomowe screeny(nie moje!) z googli:

http://c.wrzuta.pl/wi8883/678eb30d000bd55946953f94/lineage_2_c4

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mogę też zrobić cresta, ale CL jako np. BP mi się nie widzi :x

Edit4:

No to się nakręciłem, naprawdę. Wspomnijcie sobie tę epickość:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=62Nl7CmdwUU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam RPG club http://www.rpg-club.com/ serwer Empire x3 wstal jakis miesiac temu jest to klient Gracia Final na ktorym wedlug mnie jeszcze jakos da sie grac oczywiscie wszystko opisane jest na stronce jakie raty dropu spoila / songi/dance retailowo 2 min / Ludzi gra sporo bo od 4 do 11 tys pod wieczor mimo tylu osob lagow nie ma i gra jest naprawde przyjemna ;) Jest to serwer dla ludzi ktorzy chca sie cieszyc expem i zdobywaniem coraz to nowych armorow oraz paleniem i klnienciem na krafta gdzie spalilo sie draco bowa ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam RPG club

http://www.rpg-club.com/

serwer Empire x3 wstal jakis miesiac temu jest to klient Gracia Final na ktorym wedlug mnie jeszcze jakos da sie grac oczywiscie wszystko opisane jest na stronce jakie raty dropu spoila / songi/dance retailowo 2 min /

Ludzi gra sporo bo od 4 do 11 tys pod wieczor mimo tylu osob lagow nie ma i gra jest naprawde przyjemna ;) Jest to serwer dla ludzi ktorzy chca sie cieszyc expem i zdobywaniem coraz to nowych armorow oraz paleniem i klnienciem na krafta gdzie spalilo sie draco bowa ;d

No właśnie mi chodzi o ten klimat. Słyszałem o serverze, ale to już High Five a nie Final Gracia, które ew. mogę bardzo przeboleć, jeśli będziecie chcieli na tym grać :P

Dobrze Bezik, czekam na propozycję servera - chyba, że pogramy na tym rpg-club. Dopiero pobieram HF, więc jutro już mógłbym zacząć grać.

Edit: Przepraszam, pomyłka wynikająca z nieuwagi - server Empire jako jedyny na tej stronie jest pod Final Gracia. Czyli grywalnie - no i jeszcze wieczorem jak widziałem 10k ludzi online... :D

Edit2: Więc zabieram się za ten rpg-club, server Empire x3 - Final Gacia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też już pobieram ;p Ale 10k? To jest mnóóstwo, może to na całej sieci serwerów tyle było? @EDIT O cholera, sam sprawdziłem... Jak ja pamiętam, na tych serwarch co grałem to było 500-2k, a w Aden lub Giran i tak były tłoki... To ja sobie nie wyobrażam nawet co się tutaj będzie działo :D Mam tylko nadzieję że to nie wygląda tak, że gra 1000 osób z dual boxami z czego połowa na bocie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilka nie zrobię raczej, bo mi się nie będzie chciało ;p A co do laggów, to nie masz i nie będziesz miał, bo gry mmo po kilka kB/s ciągną (nie wiem dokładnie, ale informacja o pozycji wskaźnika i wciskanych klawiszach nie może dużo ważyć). Wyjątek kiedy ściągają jakieś uaktualnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra którą kochałem, grałem i ubóstwiałem przez długie 8 lat!!!! Kurcze tyle siege, pk, pvp i Spectral Master max lvl full S Graty! Aż się łezka w oku zakręciła. Zawsze bym chętnie do tego wrócił jakby była ekipa... jak narazie moje stare klany się rozpadły z powodów nowszych MMO, ale Lineage 2 nic nie przebije nigdy... AMEN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilka nie zrobię raczej, bo mi się nie będzie chciało ;p A co do laggów, to nie masz i nie będziesz miał, bo gry mmo po kilka kB/s ciągną (nie wiem dokładnie, ale informacja o pozycji wskaźnika i wciskanych klawiszach nie może dużo ważyć). Wyjątek kiedy ściągają jakieś uaktualnienia.

A teraz wyobraź sobie kilkanaście tysięcy kliknięć rejestrowanych w ciągu kilku sekund - i weź tu servie reaguj na czas :D A tak na serio, to nie jest takie proste, jak Ci się wydaje z tymi klikami. MMO ma wewnątrz na każdym kroku coś, co "ciągnie" nasze łącze. Wiecznie miałem lagi, w wielu grach, dopiero niedawno ulepszyłem internet i mam jakimś cudem pobieranie 400kb/s, zamiast - jak to nie tak dawno temu było - po 80kb/s.

Jaki nick?

Ja gram Orc, obecnie Monk :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kilkanascie tysięcy kliknięć/s to już sprawa serwera, a nie twoja ;p A takie laggi mogą też być niezależnie od prędkości pobierania netu, jeśli ktoś kto jest podłączony do Twojej sieci ściąga sobie z torrentów przykładowo. BTW, skoro masz transfer 400kB/s, to nie masz neta 1Mb, tylko ponad 3Mb wg operatorów internetu. (oni taki trik stosują, że prędkość łącza podają w bitach, a nie bajtach, a 1bajt = 8 bitów. Więc żeby pobierać z transferem 1MB/s ktoś musiał by mieć neta 8Mb/s.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezik... byłem w technikum informatycznym i mam swoją pracownię :D Mi chodzi o to, że internet szaleje u mnie ostatnio, mimo, iż z założenia od x lat mam pakiet "1mb/s" :P To dziwna radiówka, która raz ma działanie z kosmosu, a drugi, jakbym próbował łączyć się spod ziemi. A internet... śmiej się, ale w sumie łącze dzieli pół wioski, gdzie każdy ma rozdane po trochę za ładną opłatą. Gdy ktoś z "wioski" pobierał na rapidshare, to nie mogła cała reszta xD Śmieszne, ale tak jest. Może dlatego. Tak do tematu wracając, można pisać na: Emronn - Tyrant (dopiero monk) Trixiee - Shillien Elder (Znaczy się jeszcze nawet nie oracle)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja jutro wcześnie wstawać nie muszę (na 12 mam zajęcia ;f), więc chyba sobie dzisiaj trochę pogram, klienta już ściągnąłem, tylko jeszcze zainstalować i spatchować muszę. A kim będę grał to pewności jeszcze nie mam, bo ciężko mi trochę wybrać między Dark Avengerem i Gladiatorem... (Gladiatorem samym grałem ze 2 lata, może trochę dłużej :) Taki sentyment do tej postaci czuję, że żaden nerf mi nie straszny... Ale do DA też mnie chwilowo ciągnie) A i miałem kiedyś osiedlówkę, więc wiem jak to jest z rapidem... Z torrentów też wtedy nie mogłem ściągać, bo miałem porty poblokowane, ale to dawno temu było :) No i na kabel wszystko. (cała moja ulica była okablowana przez tego kolesia, z domu na dom kable leciały ;p Jakieś 15 domków jednorodzinnych, może trochę więcej.) Technikum informatyczne... Teraz w 3ciej klasie jestem i z jednej strony spoko, bo jest parę rzeczy które lubię w tym wszystkim (programowanie, grafikę i wykłady z urządzeń techniki komputerowej.. Wykłady, bo ćwiczeń już nie znoszę mimo że są z tym samym typkiem), to siedząc w szkole 6 godzin pod rząd przy komputerach już mi się momentami rzygać po prostu tym chce... Ja nie wiem jak ja w pracy wyrobię ;p @EDIT Dobra, mam humman fightera, na 90% będzie z niego Gladiatorek o nicku Bezik :) (ale się zdziwiłem jak się okazało że ten nick jest wolny.. Zazwyczaj w takich mmorpgach takie nicki są pozajmowane, chyba niedużo polaków tam gra)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...