Skocz do zawartości

Internet z Orange - neostrada, problemy z wifi


Gość Maniek

Recommended Posts

Mam problem z internetem z orange, otóż wifi łapie jedynie w pokoju w którym znajduje się modem. Nie jest to kwestia wadliwego urządzenia bo byli technicy, wymienili modem i dalej jest to samo. Ktoś ma może jakiś pomysł co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funbox 2.0. Bawiłem się w zmianę kanałów i innych ustawień ale mało to pomaga. W sumie to nie wiem, może kupno własnego routera coś by tu pomogło?

Edytowano przez Maniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Bóg ma litość nad neostradą w dniu sądu ostatecznego!

Ja miałem z tego samego powodu problem za to z goła inny. Co kilka godzin przerywało mi połączenie na parę sekund przez co wywalało mnie z Gier i TS3 , co jest conajmniej irytujące

 

Moja rada rozwiązująca problem (u mnie zadziałało) - Zmień dostawce internetu

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem w stanie powiedzieć, iż jako człowiek żyjący na odludziu świata, miałem kiedyś internet z orange i jedyne, co pamiętam, to fakt, iż był on bardzo zje****

Wiem, że nie pomogłem, ale przynajmniej nie jesteś jedyny, który ma/miał problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to problem jest taki, że mieszkam w domu jednorodzinnym podzielonym na mieszkania, więc niby jak blok a jednak wszystkie instalacje jak do domu. Dlatego też jak dzwoniłem do firm typu UPC, Vectra, Netia to od razu było, że tutaj instalacja internetu jest niemożliwa. Jedyny dostępny internet po kablu był właśnie z Orange. Inaczej musiałbym brać jakieś LTE z limitami danych, które by mi zwalniały po przekroczeniu danego transferu a sporo gier pobieram na steamie, do tego praktycznie większość czasu który spędzam na kompie siedzę na yt albo oglądam animce co również zjada pakiet a nie stać mnie, żeby kupować po kilkaset GB miesięcznie. Postaram się sprawdzić jak by sprawa wyglądała z własnym routerem, tak jak @Czekoladowy Zbysiu mówi. Może uda mi się od kogoś pożyczyć i przetestować, żeby nie było tak, że kupię i się okaże, że to nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprawdzałeś, ale polecam zerknąć w ustawieniach routera na moc sygnału, czy nie jest przypadkiem ustawiona na mniejszą wartość, zamiast domyślnych 100%. U siebie w domu zazwyczaj ustawiam na jakieś 35%, żeby przypadkiem zasięg nie obejmował ulicy :D

Natomiast w kwestii wymiany routera, ja od lat używam 8level AWRT 150. Prosta konfiguracja i póki co nie zawiodłem się na nim. Nie przerywa połączenia sam z siebie, jedyna jego wada, to jak zawini dostawca i braknie neta na chwilę, to sam nie wznawia połączenia, trzeba zrestartować.

 

Ponadto, swego czasu używałem w akademiku innego routera, też firmy 8level i nie sprawiał tam problemów, w przeciwieństwie do masowo stosowanych TPlinków, któe powodowały awarie sieci. Aktualnie, w miejscu gdzie wynajmuję mieszkanie, jest net z Vectry, oraz ichniejszy router. Net wielokrotnie zostaje rozłączony na kilka sekund. Także ten.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Możesz spróbować wybadać czy kanał, którego używa Twój router nie jest zapchany. Są aplikacje na Androida np Wifi Analyzer, które podpowiadają jaki kanał jest najmniej obciążony. Także pytanie czy na każdym odbiorniku masz tak samo? Niektóre karty/adaptery WiFi mają bardzo słabe anteny. Ja jak sobie wymieniłem adapter to osiągnąłem 2-3 razy większą szybkość WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...