Skocz do zawartości

Wyniki Ankiety


Siper

Recommended Posts

3 godziny temu Niklas napisał:

Ja bym tylko sugerował jakąś delikatną ramkę wokół sugerowanej godziny premiery odcinka, bo tapety na górze będą się na pewno zmieniać, a w przypadku testowej liczba dni jest już mniej czytelna.

Popieram, a odtwarzacz Radia Pie powinno być w jakimś wygodnym miejscu. Może zaraz pod licznikiem? I tak tam już niewiele miejsca zostało.

 

Mam też nadzieję, że odtwarzacz będzie działał jak ten niedawny wprowadzony na wp.pl. Tzw:

Jeśli odtwarzacz jest włączony, aktywowana inna strona na forum przejdzie do nowej karty przeglądarki.

Jeśli odtwarzacz nie jest włączony, aktywowana inna strona na forum odbędzie się na obecnej karcie przeglądarki.

Link do komentarza
9 minut temu Lucas napisał:

odtwarzacz Radia Pie powinno być w jakimś wygodnym miejscu

Zakładam, że zostanie dodany w miejscu, gdzie kiedyś było radio forumowe, prowadzone przeze mnie i Hedzia - nad SB.

 

@Siper całkiem fajne te nowe style, ale na Twoim miejscu zrobiłbym jeden i dał możliwość zmiany odcienia poprzez wybór koloru z palety kolorów. Wówczas łatwiej by było wprowadzać zmiany (bo tylko w jednym miejscu), a usernia mogłaby wybrać sobie kolorystykę wedle własnego uznania.

Edytowano przez Decaded
  • +1 3
Link do komentarza
17 godzin temu Siper napisał:

Co do wyglądu:

 

SoWd2Vb.jpg

 

Wstępna koncepcja :rd6: 

 

Miałbym parę uwag. ;)

 

od góry - Jeśli chodzi o obrazki w tle to dawałbym obrazki tematycznie, czy to nowy odcinek czy sezon czy pora roku czy jakieś wydarzenie... 

 

Licznik? ja bym zrobił bardziej bajkowy, jeśli wiesz o co mi chodzi. :) (P.S. nie wiedziałem, że do nowego sezonu zostały 4 dni. xD)

 

Logo? Znasz moje zdanie - połączenie obu tak by pasowało. :) 

 

Jeśli chodzi o tablice ogłoszeń... Ja bym zrobił tak jak kiedyś było - Po lewej stronie partnerzy a po prawej tablica... jeszcze jak pamiętam to na starym wyglądzie logo, obrazka tła nie było zbytnio(ale jak był nowy sezon albo coś w tym stylu to specjalny obrazek się tam pojawiał), partnerzy i tablica tworzyły jedną całość... I to mi się podobało... albo dać obrazek tła i logo u góry a partnerów i tablice ogłoszeń trochę niżej, tak jak na wyglądzie z 2013 roku... albo coś takiego 

http://web.archive.org/web/20130402140636/http://mlppolska.pl/ albo coś takiego: http://web.archive.org/web/20130423074205/http://mlppolska.pl/ Mam nadzieje że wiesz o co mi chodzi. :) Przy drugim linku trudno to zobaczyć bo pojawia się na chwilę - ale widać mniej więcej jak to wygląda.. 

 

Ogólnie dalej, te informacje o ilości postów, tematów jak i "Kto jest online?" - wszystko na sam dół... shoutbox nad to a nad tym nasze Radio. :) i tak jeszcze patrzę... tam były tez pozdrowienia w tamtym playerze... dałoby się coś takiego teraz zrobić? Prawda? 

 

Co do reszty... Ech... ogólna stylistyka, miekkie figury, ta cała sterylność ten "profesjonalizm" lub "profesjonalne stworzenie forum" gdyby forum miało swoje tło na całą stronę jednolite myślę że bardziej by się wyróżniało... + od 2013 ten sam schemat okienek robiony na stronie... takie sterylne, "profesjonalne"... na prawdę średnio mi przypadł do gustu taki "ustrój". :/ 

 

To tylko moje sugestie, jak czegoś nie rozumiesz to z chęcią ci wyjaśnię. :) 

  • +1 1
Link do komentarza
6 minut temu Anoax napisał:

tam były tez pozdrowienia w tamtym playerze... dałoby się coś takiego teraz zrobić?

Gdzieś jeszcze chyba mam od tego skrypt na dysku (a nawet jeśli nie, to łatwo to napisać)... Poszukam i dam znać.

  • +1 2
Link do komentarza
9 minut temu bleflar2 napisał:

Moim zdaniem czarny kolor forum nie jest dobrym pomysłem. Czarny wzbudza rozpacz (Patrz: forum o TCB) Przecież w forum chyba chodzi o to by użytkownicy czuli się dobrze, prawda?  A wpychanie wszędzie kuców na siłę to też moim zdaniem nie jest dobry pomysł. Chyba wystarczy że są u góry.

Ale niczym nie będzie się wtedy wyróżniać... Ciemny kolor tła mi się bardzo podoba, nie boli w oczy i zachęca do siedzenia moim zdaniem. Kuce też dobry pomysł żeby było widać jakie to jest forum. :) Tu nie chodzi o to żebyśmy się do innych upodabniali, tylko żebyśmy się wyróżniali, bo nikt nie zaprzeczy że MLP jak i jego fandom wyróżnia się na na tle innych seriali i fandomów. :) To forum też powinno się wyróżniać. :) Po za tym nikt nie każe ci siedzieć na ciemnym stylu, możesz siedzieć na jasnym jak ci się bardziej podoba. :)

 

Po za tym gdyby była grafika z tyłu - od razu byłoby przytulniej i klimatyczniej. :) 

Edytowano przez Anoax
  • +1 1
Link do komentarza
3 minuty temu bleflar2 napisał:

Psychologia kolorów. 

aha... przecież nie musisz siedzieć na ciemnym tle jak ci się nie podoba - masz jeszcze jasny biały. :) ale przyznać musze że nikt jeszcze nie narzekał na ciemny styl - a przynajmniej nie w taki sposób. 

Edytowano przez Anoax
Link do komentarza
18 minut temu Niklas napisał:

Chyba za bardzo psychologujesz rzeczy.

 

Ciemniejsze odcienie są "łagodniejsze" dla oczu i bardzo dobrze, że będzie wybór pomiędzy białym a czarnym na nowym silniku.

Potwierdzam, biały jedyne co u mnie wzbudza to wk :yay: enie, szczególnie kiedy odpalam go w nocy i razi niemiłosiernie.

  • +1 1
Link do komentarza

Biała wersja to tzw. tryb dzienny. Nie gryzie w oczy, jeśli w pomieszczeniu masz jasno.

Czarna wersja to tzw. tryb nocny. Nie gryzie w oczy, jeśli w pomieszczeniu masz ciemno.

Chodzi tutaj, aby rozpraszać światło ekranu względem Twojego otoczenia. Im mniej światła do Twoich oczu ląduje, tym lepiej.

Edytowano przez Lucas
Link do komentarza

Jak dla mnie, to czarny i biały są nudne i mało oryginalne... Wystarczy przejrzeć inne fora, a zobaczy się, że na ok 9/10, jest czarne, lub białe. Dlaczego nie zrobimy forum w innych barwach? Pierwsze forum wyglądało tak.

Spoiler

q1LPJ.png

q1LQy.jpg

q1Mfl.png

q1MnV.png

Zamiast białego tła, było dzienne niebo pełne błękitu, a na nocnej wersji, mieliśmy zamiast czerni, granatowe niebo z gwiazdami.  Czy nie można zrobić nowego forum w podobnych kolorach?  Jeśli nie, to proponowałbym inną wersję, np zamiast białej kartki, dać jakiś odcień żółtego koloru (taki jak Sosna proponował), a ramki tematów dać pomarańczowe, a na ciemnej wersji, dałbym więcej błękitu, jak ta Luna np i byłoby dużo lepiej, niż znowu biały, albo czarny styl, który się ciągnie od kilku lat...

Spoiler

051bae74-aa02-4904-95e3-c9dcd8fd352d.jpg

Natomiast kolor czcionki dałbym na ciemnym, taką jaką Sosna podał, a na jasnym dałbym koloru tej Luny, to chyba będzie też lepiej wyglądać, niż czarna czcionka na białym i szara/biała na czarnym...

Edytowano przez BiP
  • +1 4
Link do komentarza
10 godzin temu BiP napisał:

Jak dla mnie, to czarny i biały są nudne i mało oryginalne... Wystarczy przejrzeć inne fora, a zobaczy się, że na ok 9/10, jest czarne, lub białe. Dlaczego nie zrobimy forum w innych barwach? Pierwsze forum wyglądało tak.

Zamiast białego tła, było dzienne niebo pełne błękitu, a na nocnej wersji, mieliśmy zamiast czerni, granatowe niebo z gwiazdami.  Czy nie można zrobić nowego forum w podobnych kolorach?  Jeśli nie, to proponowałbym inną wersję, np zamiast białej kartki, dać jakiś odcień żółtego koloru (taki jak Sosna proponował), a ramki tematów dać pomarańczowe, a na ciemnej wersji, dałbym więcej błękitu, jak ta Luna np i byłoby dużo lepiej, niż znowu biały, albo czarny styl, który się ciągnie od kilku lat..

Natomiast kolor czcionki dałbym na ciemnym, taką jaką Sosna podał, a na jasnym dałbym koloru tej Luny, to chyba będzie też lepiej wyglądać, niż czarna czcionka na białym i szara/biała na czarnym...

 

Tak, tak. Tylko zostawcie opcje klasycznego czarnego stylu i wszyscy będą happy.

Link do komentarza

Wszystko ok, ale przyznam, że mnie to trochę śmieszy... Wynik ankiety pokazał, że prawie wszyscy chcemy aby forum nabrało klimatu MLP, żeby się różniło od innych forów, a nie  tonęło w morzu klonów. Natomiast z drugiej strony, te same osoby dążą do tego, aby te forum, straciło ten klimat  i chcą upodobnić je do ogólnie panującej mody na czarno-białe fora. Osobiście wątpię, że dodanie kilku wektorów kucyków, ten klimat przywróci, jeśli forum wyglądać będzie jak każde inne.

Wyjaśnię o co mi chodzi na przykładzie tych okładek książek...

Spoiler

Waszym zdaniem forum ma być czarne i białe z kucykami w tle, czyli mniej więcej takie...

my-little-pony-dziennik-dwoch-siostr-b-i

d152694.jpg

Widać kucyki, widać logo MLP, ale jakoś nie czuć tego klimatu, czyż nie?

Natomiast ja proponuję iść za ciosem i zrobić forum całkowicie w stylu kucyków, czyli taką zmianę...

mlp_the_elements_of_harmony_book_by_extr

the_journal_of_the_two_sisters_by_iliowa

Całkowitą metamorfozę, aby forum różniło się od wszystkich innych...

Dec, zrobił swoje forum, które swoim wyglądem powaliło mnie, a także moim zdaniem jest zdecydowanie ładniejsze, od każdej wersji MLPP, prócz tej pierwotnej. Do tego, nie ma tam jakiś opcji z plota, których przeciętny użytkownik pewnie i tak nigdy by nie użył, i dzięki temu, nie ma co się zepsuć, a SB jest ładne i czytelne.

Wniosek... Można zrobić ładne i zarazem funkcjonalne forum, a nie iść według utartego schematu jak na innych forach.

 

  • +1 9
Link do komentarza

Szybki screenshot z postępu nad nowym stylem:

 

7194da5df7.png

 

- Dodałem jaśniejsze tło, prawdopodobnie zostanie dodana jeszcze jakaś grafika, jak w jednym z naszych poprzednich stylów

- Próbowałem dodać "zółtawe" tło zawartości zamiast białego, ale uwierzcie mi, że żaden nie pasował. Wyglądało to po prostu brzydko

- Dodałem efekt cienia do paru elementów jak kategorie, shoutbox itd. Myślę, że bardzo ładnie to wygląda i dodaje taki efekt 3D :rd6: 

- Lekkie poprawki kolorystyczne

 

 

  • +1 8
Link do komentarza
13.07.2016 at 17:51 Siper napisał:

Chcę wprowadzić też fajne elementy do forum, takie małe dodatki, które niby nic nie znaczą, ale potrafią być po prostu miłe, albo ciekawe. Pamiętacie komiks powitalny po rejestracji? Wróci! Pojawi się też dodatkowa interaktywna podstrona „Świat MLP”, z przedstawieniem wszystkich postaci oraz odpowiednimi linkami, np. do tematu z galerią, no i przede wszystkim do działu. Fajny pomysł?

 

Pewnie, że fajny pomysł ^^ 

 

***

 

Cieszy mnie, jak większość tutaj o ile nie wszystkich, frekwencja w ankiecie ^^ Widać, że to forum żyje, ale ma lekki zastój. Szacunek za przygotowanie jej i oczywiście przeanalizowanie wszystkich wyników ^^ O pracy nad forum nie wspomnę. 

 

I ani mi się ważcie sprawiać, że w offtopie nie będzie można offtopować! Tematy durne jak Parówki czy jednosłowne też są ludziom potrzebne. Może nie wszystkim, ale mi na przykład są :squee:

  • +1 1
Link do komentarza
20 godziny temu Seluna napisał:

Ojezu.

Wzruszyłam się.

 

Na forum, jak może część osób zauważyła, udzielałam się ostatnio trochę mniej. Ale jak patrzę na ten planowany styl... kurde, to jest forum, które pamiętam ;_; . Pochwalam absolutnie wszystko. To jest zbyt piękne ;_; .

 

Co nie? :lunaderp:

Wróć na stanowisko opiekuna Derpy i zrób jakiś konkurs. <3

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...