Skocz do zawartości

Projekt Bronyfikacja


Komar Jazdek

Recommended Posts

Witam.Postanowiłem zrobić stronę internetową której treść będzie zachęcała do obejrzenia serialu.Ja mogę zająć się zdobyciem serwera i kodem HTML na naszej przyszłej stronie.Potrzebuję Was.

A konkretniej:

redaktorów,

grafików ,którzy mogliby stworzyć na stronie coś typu mini derpibooru,

Adminów

i ludzi którzy są specjalistami w bronyfikacji.

V__1126(2).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Komar Jazdek napisał:

Witam.Postanowiłem zrobić stronę internetową której treść będzie zachęcała do obejrzenia serialu.Ja mogę zająć się zdobyciem serwera i kodem HTML na naszej przyszłej stronie.Potrzebuję Was.

A konkretniej:

redaktorów,

grafików ,którzy mogliby stworzyć na stronie coś typu mini derpibooru,

Adminów

i ludzi którzy są specjalistami w bronyfikacji.

 

Wpierw pokaż ile udało ci się zrobić oraz jak zamierzasz ludzi przekonać, czyli pokazać te metody zachęcające do MLP. W sumie napisałeś tylko, że potrzebujesz ludzi, a tak projekt powinien zawierać już główny zarys, twoje pomysły, już jakąś wykonaną robotę. Jeśli jest to coś dużego to warto to rozpisać i zapoznać użytkowników z każdym szczegółem. No i styl w, którym napisałeś jest taki ... pisany na szybko. Nie stosujesz spacji po nowym zdaniu, jak już wymieniać potrzebne stanowiska, to zwykle się stosuje myślniki... niby, kolokwialnie mówiąc pierdoły, ale musi być w tym jakiś ład oraz powaga. 

 

Trochę piszę wrednie, ale niestety to tak wygląda. Radziłbym ci lepiej rozpisać założenie projektu, aby nikt nie miał wątpliwości na co się pisze. No i sam musisz pokazać, że ci na tym zależy. Sam mam pełno pomysłów na animacje, arty, no ale dobrze wiem, że sam muszę z tym ruszyć, a nie czekać na początku, aż ktoś mi pomoże. Wywrzyj inicjatywę, bo tak mogę się zastanowić nad pomocą, ale niestety nie wiem nic. Strona ma być o tym. Ok, fajnie, ale podaj szczegóły, bo to wszystko takie ogólnikowe jest :oops:.   

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi, bez planu za daleko nie zajdziesz... a coś o tym wiem :)
Podpowiem może, że sama zawartość nie wystarczy, trzeba ją odpowiednio umieścić na stronie aby przyciągała uwagę ale zarówno nie była zbyt nachalna.
Kiedy przedstawisz konkrety, również się zastanowię nad pomocą.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem kompletnym beztalenciem xD. Spędziłem 90% swojego życia przy książkach historycznych, atlasach i komputerze. Jedyne rzeczy na jakich się znam :P.

Ale jeśli będę mógł w jakikolwiek sposób się zaangażować to śmiało pisz do mnie

Edytowano przez Dabrowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ‎2016‎-‎07‎-‎17 at 9:26 AM, SPHRAX said:

Wszystko fajnie, tylko zastanawia mnie jedna rzecz: W jaki sposób chcecie udostępniać linki do tej strony? Bo w przeciwieństwie do np. filmu na YouTube nie można wpaść na jakąś stronę "przypadkowo" - trzeba komuś ją podesłać. Sam pomysł popieram i chętnie bym chociaż odrobinę pomógł. :rdblink: (mimo tego, że nigdy czegoś podobnego nie robiłem, a grafik ze mnie żaden :v)

Damy link w komentarzu do filmu sz6stego z Bronycona i będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minuty temu Komar Jazdek napisał:

Damy link w komentarzu do filmu sz6stego z Bronycona i będzie.

Czyli nie posiadasz żadnego pomysłu na rozreklamowanie strony.

Ta lakoniczna wypowiedź również nie odpowiada na żadne pytanie zawarte powyżej, co (w mojej ocenie) jasno wskazuje na brak jakiegokolwiek pomysłu i szukanie ludzi, którzy zrobią wszystko za Ciebie. Profesjonalnie, nie powiem.

 

Wyjdź, przemyśl wszystko, zrób projekty poglądowe i wróć z tym szukać ludzi. Da to lepszą ocenę sytuacji i więcej chętnych do pomocy osób, gdyż chwilowo wygląda to na "zróbmy coś takiego z tamtym i może zadziała, ale nie wiem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.07.2016 at 07:08 Komar Jazdek napisał:

treść będzie zachęcała do obejrzenia serialu.

Raz: skoro drzewko poznania wygląda zwykle tak:

Spoiler

 

1. Przeczytanie w internecie/info od znajomych o serialu

2. Wstępne zorientowanie się

3. Pierwsze odcinki

4. Rejestracja na forume

5. Tworzenie contentu

 

to po co strona, skoro informacji od serialu w internecie jest od groma?

Dwa: jakie miejsce na stronie przewidujesz dla siebie?

Trzy: jaki masz plan oprócz samego postawienia strony?

Cztery: w jaki sposób chcesz stronę reklamować? Dawanie linków w komentarzach pod jakimś filmem to strzał w stopę. Jak te reklamy mają trafić do ludzi niebędących fanami, skoro do filmików np. z Bronyconu wbijają prawie wyłącznie Bronies? Pamiętajmy, że nic na siłę.

 

Spoiler

Na koniec: decyzja jest spontaniczna? Bo bez "biznesplanu" daleko nikt nie zajechał

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegami i koleżankami (o ile chcą nimi być) z góry. Projekt bez cienia wątpliwości ambitny, a do trzeba mieć solidny plan. Domu nie zaczyna się od dachu, ino od fundamentów.

Zanim zaczniesz cokolwiek tworzyć, musisz wszystko rozplanować. To nie jest "ot, tak sobie zrobić i dobra jest, najwyżej ktoś się ulituje i pomoże". Z Twojej wypowiedzi wynika, że owszem, pewne doświadczenie i potencjał masz, ale też nie można mierzyć za wysoko, buduj społeczność wedle swojego planu, pomału, ale zawsze z efektem.

Z reklamami też trzeba uważać, bo nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi i czy nie zostanie to uznane za spam. Nie mówię, że będzie, ale jak może nie zostać tak potraktowane, to i równie dobrze może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Tutaj autor(nowe konto., bo google maila zablokowało).Projekt odwołany, bo kompletnie nie przemyślany, a moje umiejętności informatyczne jednak są na dużo niższym poziomie niż mi się wydawało.Nie złym, ale nie dałbym rady zrobić takiej zaawansowanej strony.

Edytowano przez KomarJazdek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...