Skocz do zawartości

[gra] Jak powstała Equestria


nicoś

Recommended Posts

-Dobra, dobra, nie rozpędzaj się tak. Raz wystarczy. Szukamy kolejnych niebezpieczeństw- mapa znów zaczyna się ruszać. Celestia i Luna znów rządzą Equestrią. Grupa jednorożców postanowiła eksperymentować z mocniejszymi czarami na północy i jeden z eksperymentów się nie powiódł, na skutek czego wszystko w promieniu paru kilometrów zmieniło się w kryształ. Po ustaleniu że wypadek nie stanowi zagrożenia dla życia, założono Kryształowe Imperium. Sombra, burmistrz tego miasta zostaje opentany przez złe moce i mianował się królem wprowadzając tyranię i wojnę reszcie Equestrii. Celestia i Luna wyruszają położyć temu kres.

-Zapowiada się kolejna nudna walka. Proponuję to pominąć, albo przeżyć tą walkę w realu- Holi czeka na reakcję pozostałych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jeśli będzie to kolejna rzecz której nawet nie można nazwać walką -Light nawiązuje do zamienienia Discorda w kamień - To ja wolałbym to pominąć, ale jeśli zapowiada się normalna walka to chciałbym ją zobaczyć! -zakrzyknął Light

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holi nic nie odpowiedział, tylko uderzył w stół z marsową miną i mikroskopijnym uśmieszkiem, patrząc bez przerwy na Busmę. Postać Celestii i Luny powiększyła się do skali 1:1, a stół schował się w podłodze wraz z tronami. Podłoga pokolorowała się na trawę, a góra na niebo. Przed księżniczkami pojawili się w dwóch szeregach tarczownicy, w trzech szeregach żołnierze z włóczniami. Po lewej i prawej stronie pojawili się łucznicy i magowie. Za księżniczkami pojawiły się trzy katapulty. Kilometr do przodu wyrenderowała się znacznie liczniejsza armia z Królem Sombrą na czele.

- Musicie teraz wejść w wybraną księżniczkę, żeby przejąć kontrolę nad ich ciałem. Ale za nim to zrobicie, możecie przejść się po polu bitwy i dokonać własnych zmian lub zapoznać się z własnymi siłami, klikając kucykom w nos- powiedział wskazując kopytem na księżniczki.

Edytowano przez wopybookLight46
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Light przechodzi przed szeregami żołnierzy, przyglądając się im po czym mówi zachowując poważny ton -No dobrze -Podchodzi do księżniczki Luny i uważnie się jej przygląda, zatrzymuje się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Busma skaczę to w tą to w tamtą pocałym polu bitwy rozglądając się. - Wow, niezłe. - Mówi w zachwycie i usnaniu klikając jakiegoś kucyka w nos. Zaczyna po kolei klikać kucyki w nos, a na końcu księżniczkę, śmiejąc się do siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad każdym żołnierzem, w którego kliknął Busma, pojawiły się statystyki:

#wojownik ciężki

życie 100/100

pancerz 100/100

tarcza

krótki miecz

atak/obrona:

-ukrycie za tarczą [obrażenia na pancerz]

-krótki cios mieczem [30 obrażenia, ruch/1turę, 60% szans na krytyczny cios]

-tarcza na bok i długi zamach mieczem [60 obrażenia, ruch/2tury, 90% szans na cios krytyczny]

 

#wojownik lekki

życie 100/100

pancerz 50/50

włócznia

długi miecz

atak/obrona:

-unik [90% szans na unik]

-cios włócznią [90 obrażenia, ruch/2-4tury, 95% szans na cios krytyczny]

-rzut włócznią [90 obrażenia, ruch jednorazowy i utrata włóczni, 40% szans na cios krytyczny]

-cios mieczem [50 obrażenia, ruch/turę, 50% szans na cios krytyczny]

-szarża [100 obrażenia, 3ruch/5tur, 100% szans na cios krytyczny]

 

#łucznik

życie 100/100

pancerz 10/10

łuk

strzały

atak/obrona:

-padnij! [10% szans na unik]

-cios strzałą [10 obrażenia, ruch/turę, 5% szans na cios krytyczny]

-strzał z łuku [20 obrażenia, ruch/turę, 15% szans na cios krytyczny]

-deszcz strzał [50 obrażenia, ruch/2tury, 1% szans na cios krytyczny]

 

#mag

życie 100/100

moc 100/100 [regeneracja 10/turę]

pancerz 5/5

wiedza magiczna

atak/obrona:

-padnij! [10% szans na unik]

-kopnięcie [2 obrażenia, ruch/turę, 0.1% szans na cios krytyczny]

-leczenie [25 życia, 25 wyczerpania]

-obrażenie [30 obrażenia, 20 wyczerpania]

-tarcza [25 pancerza, 50 wyczerpania]

-niebiański deszcz [+40 do obrażeń deszczu strzał, 80 wyczerpania]

 

#katapultnik

życie 100/100

pancerz 5/5

katapulta 400/400

kamienie

atak/obrona:

-padnij! [10% szans na unik]

-kopnięcie [2 obrażenia, ruch/turę, 0.1% szans na cios krytyczny]

-ognia! [200 obrażenia, ruch/10tur, 100% szans na cios krytyczny]

 

#księżniczka

życie 20 000/20 000

pancerz 1000/1000

moc 10x?/10x?

epickość

atak/obrona:

-doładowanie [50 mocy, ruch/10tur]

-Imma Firin' Mah Lazor [20 000 obrażenia, ruch/5tur]

-jatatatatata... [1 obrażenia, 200ruchów/2tury]

 

(tak ogólnie to jest szachownica 5x20, na jednym polu stoi umownie trzech żołnierzy lub coś innego:

   1. |  2.  |   3.   |   4. | 5.

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   1

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   2

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   3

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   4

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   5

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   6

woj.|woj.|woj.  |woj.|woj.   7

woj.|woj.|Som.|woj.|woj.   8

------|-------|---------|------|-------   9

------|-------|---------|------|-------   10

------|-------|---------|------|-------   11

------|-------|---------|------|-------   12

tar. |tar.  |tar.    |tar. |tar.      13

tar. |tar.  |tar.    |tar. |tar.      14

włó|włó.|włó.   |włó|włó.    15

włó|włó.|włó.   |włó|włó.    16

włó|włó.|włó.   |włó|włó.    17

łuc.|łuc. |księż.|łuc.|łuc.     18

m.  |m.   |m.      |m. |m.       19

kat.|-------|kat.    |-----|kat.     20)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

-Skoro tak mówisz. Nic na siłę- Holi wzruszył ramionami i stuknął kopytami o siebie, a wszystkie kucyki zaczęły się ruszać. Chwile potem rozpoczęła się bitwa niczym Bitwa pod Grunwaldem. Holi skądś wytrzasnął popcorn i usiadł z boku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holi się tylko uśmiechnął i oglądał dalej bitwę. Walka była zacięta i trudna, ale księżniczka Celestia i Luna ją wygrały i zamknęły króla Sombrę w lodowej otchłani. Niestety Sombra zdążył rzucić zaklęcie na Kryształowe Królestwo i całe miasto przepadło. Holi przyspieszył czas szukając kolejnego zdarzenia i zatrzymał po chwili. Na mapie widać Celestię i Lunę w zamku, a na zewnątrz panuje zaćmienie słońca.

-Luna, co ty wyrabiasz? Schowaj ten księżyc. Jeszcze jest dzień- powiedziała Celestia.

-A może teraz niech noc będzie główną częścią dnia?- powiedziała Luna.

-Co za niemądry pomysł. Tak nie można-

-Nie! Mam dość życia w twoim cieniu! Od lat ci pomagam i towarzyszę, a ty ciągle podcinasz mi skrzydła! Ja nie mam już dziewięciu lat!-

-Luna, błagam, nie rób tego. Wiem do czego zmierzasz-

-Phi, słabe masz te argumenty!-

-Więc nie zostawiasz mi wyboru-

-Więc walczmy!-

Holi zatrzymał czas.

-Co? To nie możliwe. Przecież one są doskonałe, więc nie mogą tak po prostu ze sobą walczyć. To jest jakiś dramat, jak drzewo harmonii mogło na to pozwolić. Jeżeli Celestia wygra to Luna zostanie ukarana, jeżeli Luna wygra to Equestrie czekają wielkie zmian. I tu i tu jest zła decyzja zagrażająca światu- zastanawia się zdenerwowany.

-Ha ha ha, musicie wybrać, która księżniczka ma wygrać, ha ha ha- zabrzmiał basowy głos z ciemności międzyczasoprzestrzennej.

-Kto to!?- Holi powiedział wystraszony.

Edytowano przez wopybookLight46
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk chrupanego popcornu sprawił że Holi jeszcze bardziej się wystraszył, ale po chwili, gdy namierzył źródło dźwięku, spojrzał na Busmę z poważną miną

-Jak możesz jeść, gdy w pobliżu czycha zagrożenie!?-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

-Na razie nie mogę zdradzić mej tożsamości. Najpierw musicie wybrać ,która księżniczka ma wygrać - odpowiedział basowy głos.

-Jak Celestia wygra, ucierpi tylko jeden kucyk, więc niech ona wygra. Tak? - Holi odpowiedział po chwili namysłu, patrząc pytająco na towarzyszy, kierując do nich ostatnie zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tylko jeden? Co to za zabawa! - Odpowiedział Busma z dziwnym błyskiem w oku i złowieszczą miną, podnosząc powoli głowę. - Niech zwycięży Luna - Dodał, a na jego twarzy pojawił się niesymetryczny uśmiech zadowolenia, poczuł ulgę, myśląc o śmierci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwile ciszy przerywa basowy głos.

-Widzę, że mamy remis, więc obie księżniczki wygrywają, czyli to oznacza, że to ja przegrałem. Gratulacje... Heh, sarkazm prowadzącego, powiedziałem, że jedna ma być więc niech liczba oczek na kostce zadecyduje, kto wygra- dźwięk spadającej kostki.

-Trzy i pięć. Wygrywa Busma.-

Na mapie widać, jak Luna wyrywa siostrze elementy harmonii i kieruje za ich pomocą gruby, czarny promień w Celestię. Celestia wylatuje w przestrzeń kosmiczną w kierunku księżyca, przebija się na wylot przez księżyc i uderza w Słońce.

-Siostro, przepraszam cię... Ale przedziurawiłaś mój księżyc, więc będę czekała na twój powrót by ci oddać- Nightmare Moon śmieje się swoim szalonym śmiechem.

-Brawo Equestriańska Ligo, ha ha ha, zrobiłem to specjalnie, by pokazać wam, że nie jesteście tacy wspaniali i żeby mieć powód żeby was stad wywalić. Na koniec powiem, kim jestem, a jestem Drzewem Harmonii. Won mi stąd- powiedziało Drzewo i teleportowało wszystkich na kraniec Equestrii.

-Nie do wiary, mój własny wynalazek mnie wydymał. Musimy wrócić do Drzewa i je rozwalić!- powiedział zdenerwowany Holi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hahaaha, naprawdę dobry ten wynalazek stworzyłeś, skoro jest zdolny do takich rzeczy. - Roześmiał się Busma. - No ale kurcze, to było coś. Widzieliście to? Luna w Celestię jebs, a Ona w księżyc i leci dalej. No piękne! Czyż to nie piękne? - Zaczął mówić z przejęciem Busma, skacząc z emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

-W sumie to masz rację. To było piękne- Holi uśmiechnął się do Busmy i zaczął prowadzić grupę swoich towarzyszy z powrotem do drzewa harmonii. Przez chwilę szedł w ciszy, ale później nie wytrzymał i skisł ze śmiechu.

 

Obok planety Wenus przelatuje statek kosmiczny, pilot zauważa światło energii, które biegło od planety przez księżyc do Słońca i zaczyna się zastanawiać, co to było.

 

Koniec części pierwszej. Czy Equestriańska Liga zdoła zniszczyć drzewo harmonii? Co na to Ziemia? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w części drugiej. /)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...