Skocz do zawartości

[gra] Jak powstała Equestria


nicoś

Recommended Posts

Kluczowym działaniem Matki Natury było postawienie człowieka na nogi. To zatrzęsło całą planetą... Co z innymi stworzeniami? Jest rok 3016. Tym razem to kucyki zaczęły ewoluować. Czas by znalazły sobie bezpieczne miejsce ,gdzie będą mogły się rozwijać.

 

Farma w polskiej wsi -miejsce gdzie kucyki zaczęły się rozwijać.Jest południe, środek ciepłego lata. Farmer pojechał do miasta i wróci w nocy, idealny moment by dokończyć przygotowania do ucieczki. Jedne kucyki obmyślają plan wypadu zaś drugie przygotowują prowiant, drobne zaklęcia które ułatwią ucieczkę.

Holiday Sun przegląda zaklęcie które ma zmienić surowe warunki na Wenusie na łagodne, pozwalające przeżyć.

 

(macie do wyboru naradę na temat sposobu ucieczki lub przygotowania do ucieczki)

 

Spoiler

JpE7.thumb.png.bc675d9d2d36e854011665cb4bc8e259.png

 

Edytowano przez wopybookLight46
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver Comet natomiast analizował opcje ucieczki. Decyzja wprawdzie nie należała do niego, ale podobno zna się na takich sprawach, więc powinien się do przygotować do narady. Kilka szkiców, parę stron obliczeń, ściągawki, by o czymś nie zapomniał... Chyba był gotowy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół godziny później. Holiday Sun skończył przegląd zaklęcia i wyszedł na środek zagrody. -Uwaga kucyki! Otwieram naradę w sprawie sposobu ucieczki. Zainteresowani niech staną obok mnie formując koło- ogłosił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightning Dart przyleciał jak najszybciej, był podekscytowany lecz nie śpieszyło mu się przemawiać. Chciał głównie słuchać.

Edytowano przez Zirathel
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holiday Sun zauważył że nikt nie chce zabrać głosu jako pierwszy więc zaczął mówić -Wiec tak, moje propozycje są dwie. Możemy stworzyć kapsułę na bazie asteroidy pustą w środku żeby można było do niej wsiąść i za pomocą siły wyrzutu wystrzelić ją w kosmos w kierunku Wenus. Albo przechwycić i opanować jeden z transportowców, tylko że to będzie trudniejsze... A jakie są wasze pomysły?-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lightning Dart zaczął się zastanawiać po czym powiedział -Drugi pomysł wydaje mi się zbyt ryzykowny ale za to ten pierwszy jest całkiem dobry. Może nie idealny ale lepsze to niż nic, niestety ja nie jestem zbyt pomysłowy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak trochę myślałem... Moment, muszę się w tym w końcu połapać... - poszperał coś w notatkach. - Mam tutaj coś na temat budowy kapsuły, trochę jeszcze poszukać materiału na poszycie, ale to szczegół, ważniejsze jest wyniesienie jej w stronę Wenus... Mam tutaj kilka obliczeń - pokazał kilka kartek zapisanych drobnym maczkiem. - Takie wstępne szkice, jak wystrzelić, o ile kursu nie trzeba będzie zmieniać, to dane o kapsule wziąłem z głowy i trzeba będzie przeliczyć by dostosować prawdziwego kształtu i masy kapsuły. Trochę dużo siły wymaga, ale chyba da się wykonać... Jednak znacznie lepiej byłoby chyba wyposażyć tę kapsułę w jakiś silnik, ułatwi start, a potem umożliwi manewrowanie. Opcja z transporterem... O tym nie myślałem, ale nie trzeba będzie się martwić o siłę wyrzutu, tylko wsiąść i odlecieć. Ale o ile ktoś mi nie przedstawi sposobu, jak przejąć transporter tak, by nie pozostawić śladów, to jestem za kapsułą...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybrid patrzyła na to wszytko w milczeniu. Nie miała planów, tak na prawdę nie miała nic. Trochę zapasów i kilka... marzeń. Drobnych, kruchych marzeń. Marzenie by mieć kogoś, nie pozostać samą... W samotności żyć nie jest łatwo wszak, w samotności człowiek się sypie w pył. To były słowa kogoś dla niej ważnego... Nie do końca wiedziała kogo. Może ojca? Matki? Hybrid nie była tego pewna.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-No to zaczynamy budować- powiedział po czym odszedł od koła. Inne kucyki też odeszły, jedne wykopywały kamienie a inne budowały magiczny szkielet utrzymujący całą konstrukcję i układały do niego kamienie. Dwie godziny później kapsuła była już gotowa. Wyglądała jak meteor o średnicy 50m. Kiedy kucyki zaczęły ładować żywność i wodę do środka i montować silniki, Holiday Sun pokrył kapsułę tarczą magiczną.-No, pojazd jest bezpieczny- powiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...