Skocz do zawartości

[Konkurs] Moja Mała Kreatywność


Mordecz

Recommended Posts

Za przyzwoleniem Dolara i Kredke postanowiłem zorganizować kolejne wydarzenie literackie, nie odbiegające formułą od dotychczasowych Konkursów Literackich czy Moich Małych Fanfików. Obawiam się, że przy moich skromnych środkach finansowych nie mógłbym zafundować niczego więcej poza uściśnięciem ręki... albo komentarzem do podesłanego opowiadania.

 

Główną ideą przyświecającą kreatywności jest tworzenie czegoś z niczego. Pozornie nieprzydatna rzecz albo formuła w rękach sprytnego artysty może wyewoluować w coś niezwykłego. Stąd pomysł na Moją Małą Kreatywność, która w zależności od moich możliwości czasowych oraz zainteresowania pośród piszących, może zawierać tematy zarówno łatwe, jak i trudne do interesującego opisania.

 

Temat przewodni - Szklanka

Termin oddawania prac: 14.08.2016, godz. 23:59

 

Zasady:

1. Tekst musi przekroczyć 500 słów. Nie ma górnego limitu.

1a. Do liczby słów nie zalicza się - tytułu, tematu przewodniego, pseudonimu autora ani tagów.

2. Klimaty nadsyłanego tekstu nie mogą zawierać w sobie elementów gore ani wyuzdanej erotyki. Starajmy się pisać z myślą o uniwersalnym odbiorcy.

3. Opowiadanie musi być w klimatach MLP albo posiadać oczywiste nawiązania do obecnej generacji.

4. Każdy uczestnik może wysłać dwa teksty, które zostaną ocenione osobno. W przypadku zliczania punktów będzie brana pod uwagę średnia arytmetyczna nadesłanych prac.

5. Uczestnicy mogą zamieścić swoje prace w tym temacie albo wysłać link do GoogleDrive na maila ( [email protected] )

5a. W przypadku wysłania pracy na maila, w temacie napisać [MMK] Autor, a w treści zostawić link do GoogleDrive.

5b. W przypadku zamieszczenia pracy na forum, wystarczy zamieścić hiperłącze odsyłające do dokumentu.

5c. Potrzebą do stworzenia alternatywy wysyłania prac jest prowadzenie konkursu zarówno na MLPPolska, jak i FGE.

6. Nadesłane prace nie mogą być sprawdzane przez osoby trzecie; dokumenty nie mogą mieć włączonej opcji komentowania ani sugerowania poprawek.

7. W przypadku nie przekroczenia zadanego limitu słów, przysłania po terminie lub z włączoną opcją komentowania zostaną zdyskwalifikowane.

7a. Zdyskwalifikowane prace mimo wszystko zostaną poddane ocenie.

 

(mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem)

 

Bądźcie kreatywni! :)

Pozdrawiam

Edytowano przez Mordecz
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

Ayy ten limit trochę boli bo sam czasem coś poetyckiego tworzyłem ale ciężko wiersze długie pisać. 500 słów to dla mnie dużo ale myślę że chociaż spróbuję się coś zabrać do pisania. Więc połowicznie się na to piszę.

 

Dasz se rade. 500 słów to wcale nie jest tak wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Ty kryształowa szklanico mego natchnienia krynico. Jakby co to moje pierwsze takiego typu dzieło dłuższe niż wiersz i tego typu sprawy. Jeśli coś opisałem źle tagi czy też jeszcze coś innego to proszę dajcie znać :)

 

"Pustka" by FrozenTear

[Oneshot][Tragedy]

 

https://docs.google.com/document/d/164S2gNF6F6XFb9GRT7DumrwHv8m4sBwAnYndusOLuO4/edit?usp=sharing

 

*pokonałem limit 500 LUL*

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
23.07.2016 at 13:38 Mordecz napisał:

2. Klimaty nadsyłanego tekstu nie mogą zawierać w sobie elementów gore ani wyuzdanej erotyki. 

3. Opowiadanie musi być w klimatach MLP albo posiadać oczywiste nawiązania do obecnej generacji.

 

2. bez wyuzdanej erotyki? Czyli zwykły stosunek już można uwiecznić? (taki po bożemu, bez nadmiaru lateksowych gadżetów)

Spoiler

Tak w zasadzie, pytam z ciekawości, bo bawi mnie taka forma w regulaminie

3. Equestria Girlsy się nadadzą? Bo mówiąc szczerze, nie jestem pewien czy to jeszcze podpada pod my little pony. W zasadzie, w części 3 nie widzieliśmy kuców, a w czwartej ich chyba wcale nie będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@White Hood ja w swojej skromnej osobie.

 

@Poulsen Aj, bez przesady xD Raczej myślałem o tym, żeby się wyróżniać na tle konkurencji wśród organizatorów konkursów literackich :P

 

@Sun

2. Wielokrotnie już ten problem poruszano w ramach "Stowarzyszenia Żyjących Piszących", jednakże ja ograniczę się do takiego stwierdzenia - masz to napisać tak, aby nie zgorszyć czytającej to 8-latki. (nie, argumenty sugerujące, że już w tym wieku wiadomo co i jak, nie będą brane pod uwagę).

 

3. Nadadzą się. EG należy do obecnej generacji.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie :) Od strony FGE zgłosiły się dwie osoby, więc już masz jakąś konkurencję. Poza tym, sama świadomość zbliżającego się końca terminu motywuje potencjalnych uczestników do napisania czegokolwiek.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Independencja

 

Pełne błędów i eksperymentalnych zabiegów. Teraz jak to czytam mam poważne wątpliwości. Jednak, poświęciłem czas na napisanie tego, więc męczcie się oceniając.

 

Jest to opowiadanie zaczerpnięte z "Atlas Zbuntowany" Ayn Rand. Zostało oczywiście zmienione i przystosowane.

 

Spoiler

206637__safe_meme_screencap_image+macro_

 

Edytowano przez White Hood
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie opowiadanie jest średnie i są spore szanse, że zostanie zdyskwalifikowane. Co gorsza, pisałem je głównie w robocie, w google docsie, czego w zasadzie nie polubiłem. No ale skoro zdążyłem napisać, to pozostało mi tylko to upublicznić i współczuć czytelnikowi:

 

Szklanka, podsłuch i dwie rakiety [Equestria Girls]

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się! Pierwsza edycja Mojej Małej Kreatywności może zostać oficjalnie zamknięta, a zwycięzcy ogłoszeni!

 

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do pozostawionego linku i zachęcam do wyczekiwania na kolejną edycję Mojej Małej Kreatywności, o ile wykażę się kreatywnością, wymyślając kolejny kreatywny motyw przewodni!

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze autor, a nie autorka. Myślałem, że ogarniesz skoro nawet wcześniej było jasno widać moją płeć w poście z mym dziełem.

Po drugie chyba nie zależało Ci na dokładnym przeczytaniu ze zrozumieniem. Otrucie przez kogoś i zdrada? Chyba jakiś inny fic zacząłeś nagle czytać. Mimo mojego zaplątanego formatu łatwo ogarnąć o co chodzi i jaki jest temat.

 

Niemniej jednak gratuluję zwycięzcom, miło było. Mordeczowi życzę więcej chęci przy czytaniu.

Rozumiem można teraz zrobić sobie temat z własnym ficiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...