Skocz do zawartości

Czy Equestria to społeczeństwo matriarchalne? | Teoria w postaci filmu


Veqer

Recommended Posts

Ogółem, zacznę od tego, iż w regulaminie nie zauważyłem, aby dzielenie się swoim filmem dot. kucyków było zabronione.

Wraz z kolegą wymyśliliśmy teorie (Nigdzie takiej jeszcze nie widziałem, więc chyba jest oryginalna, ale mogę się mylić) która głosi, że w świecie naszych kochanych koników, rządzą feministki. Teorie wsparliśmy całkiem solidnymi argumentami, jak na naszą znajomość mlp.

Jesteśmy w sumie początkujący, więc przepraszam za błędy które mogą wystąpić. Postanowiliśmy podzielić się tym tutaj, bo jakby nie patrzeć, tu jest masa fanów mlp którzy będą mogli ocenić moją ciężką pracę i powiedzieć w czym popełniłem błąd. Poza tym po prostu chce podzielić się czymś co sami wymyśliliśmy z nadzieją, że komuś się to spodoba.

Takich filmów dotyczących mlp postaram się robić więcej, bo tematy związane z kucykami są nadzwyczaj ciekawe.

Przyłożyliśmy się w napisaniu tekstu, nagraniu go, oraz montażu, więc bardzo byłoby miło, abyście zobaczyli go do końca i potem udzielili krytyki. To dla nas bardzo ważne.
To tyle słowem wstępnym. Mam nadzieje, że wam się spodoba :)

 

Edytowano przez Veqer
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że w Equestrii nie ogiery nie mogą zajmować ważnych/wysokich stanowisk, po prostu klacze sobie lepiej radzą. Ta kraina istnieje ponad 1000 lat pod rządami Celestii i Luny (bardziej tej pierwszej), dlatego każdy akceptuje fakt, że to ona powinna rządzić - i to tak długo jak to możliwe. Bez niej wszystko by się sypnęło, bo nikt nie ma tak wielkiego autorytetu jak wiekowy Alikorn. Serial też nie przedstawił żadnego dowodu na możliwość istnienia męskiego alikorna, co nieco skreśla tą płeć ze stanowisk najwyższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tutaj oceniać samego filmu czy treści w nim ukazanych, ale...

 

To. Jest. Bajka. I. Częsty. Brak. Logiki. W. Ich. Świecie. Poza. Odcinkami. Jest. Czymś. Kompletnie. Normalnym. I. Sami. Twórcy. Serialu. Mają. To. Gdzieś.

 

Sry za psucie zabawy, ale zwłaszcza jeśli chodzi o politykę kuców, to tutaj mamy w ogóle ogromne pole do popisu, bo tak samo Twoja teoria, jak i moja wymyślona teraz przeze mnie (że 80% urodzin w EQ to dziewczyny i znacznie lepiej przyswajają wiedzę itd.) są praktycznie tak samo możliwe bo sam serial nic na ten temat nie mówi, a w dodatku popełnia on tyle błędów, że wręcz nie trzeba stosować się do jakiejkolwiek logiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Talar napisał:

To. Jest. Bajka. I. Częsty. Brak. Logiki. W. Ich. Świecie. Poza. Odcinkami. Jest. Czymś. Kompletnie. Normalnym. I. Sami. Twórcy. Serialu. Mają. To. Gdzieś.

To. Jest. Headcanon. I. Fani. Mają. Prawo. Dyskutować. Ile. Chcą.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie zaprzeczam.

W moich postach na pewno nie ma czegoś takiego, że zabraniałbym komukolwiek tworzyć cokolwiek. Czerpcie z tego przyjemności ile chcecie, ale miejcie też na uwadze to, teoria, iż facet e EQ rodzi się tylko wtedy, jak 3 meteoryty spadają z nieba, jest tak samo prawdopodobna, jak ta, nad którą ludzie siedzą godzinami :I

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLP:FiM to pierwotnie serial dla małych dziewczynek. A żeby dziewczynki łatwiej się oswajały z postaciami, dominują klacze, gdyż nikt lepiej nie zrozumie innej postaci, jak tej samej płci. Koncept ten niewiele się zmienił od pierwotnego założenia, lecz ze względu na fandom, serial się powoli dorośleje, przez co coraz więcej ogierów ląduje na ekran. Stają się bohaterami tła, czy nawet drugoplanowymi, często w cieniu Mane6.

 

Zgadzam się z @Silicius

Nasze władczynie rządzą długie lata, gdyż cieszą się uznaniem od swoich obywateli. Na jak długo to zostanie zachowane, tak długo będą siedziały na swoich tronach. 

Skąd wiemy, że długo rządzą? Od starć ze swoimi wrogami min. Sombry i Discorda. Licząc 1000 lat zniewolenia tych antagonistów i posiadania tych samych królewskich przebrań do czasów obecnych.

 

W serialu mieliśmy "męskiego" alikorna jakim był Big Mac, ale była to tylko forma żartu. Nie mówi to jasno, czy można ich oczekiwać w przyszłości, czy wręcz odwrotnie. Możemy tylko czekać. Kiedyś dawno w tle zdarzył się męski alikorn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ehm, ale wiecie, że nawet w naszym świecie w stadzie koni zawsze rządzi klacz, prawda? :P Ogiery są raczej samotnikami.

 

PS - Wiem, że trochę odkop, ale nie mogłam się powstrzymać.

Edytowano przez Midday Shine
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...