Skocz do zawartości

A Great Endeavor [NZ][PL][Human][Violence][Dark][Sad]


Recommended Posts

Miałem przyjemność czytać ten fanfik w oryginale, a teraz dzięki Geraltowi spotkała mnie kolejna przyjemność i jednocześnie przywilej czynienia prereadingu.

 

Opowiadanie jest fenomenalne - zdecydowanie najlepsze połączenie MLP z drugą wojną światową na jakie zdarzyło mi się natknąć podczas moich lektur. Wymieszanie kucyków z ludźmi i operowanie ich przyrodzonymi cechami okazało się fenomenalnym pomysłem. Do tego należy dodać bardzo dobre wykonanie, a co najlepsze autor bardzo docenia udział polaków w tamtym konflikcie - zdecydowanie nie zostaliśmy zepchnięci na margines.

 

Bezwzględnie polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czytałem to dawno temu w oryginale i również polecam - autor odwalił kawał świetnej roboty. Nie dość że połączył kucyki i II wojnę światową w sposób spójny i logiczny, to jeszcze zrobił to tak, że całość czyta się przyjemnie. Dodatkowe punkty za polskie smaczki.

 

Uwaga, mocny spoiler odnoszący się do dalszych rozdziałów.

Ale zdecydowanie przesadza z opisem polskich partyzantów, twierdząc, że każdy bez wyjątku był nacjonalistą mordującym Żydów i jeńców.

 

Miło, że ktoś to wreszcie przetłumaczył. Potem zerknę na wersję polską, by ocenić jakość tłumaczenia.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałam zbyt wielu fanfików wojennych, o tych połączonych z II wojną światową już nie wspominając, więc nie mam za bardzo porównania, ale uważam, że jest świetny. Nie sądziłam, że da się to tak dobrze połączyć i byłam miło zaskoczona.

W międzyczasie przeczytałam też kawałek po angielsku i do tłumaczenia nie mam zarzutów. Zdarzają się drobne błędy, ale to głównie literówki, starałam się je zaznaczać podczas czytania (widzę, że w poprzednich częściach zostało to już uwzględnione). Poza tym wszystko jest w porządku, gratuluję tłumaczowi i czekam na kolejne rozdziały. Zdecydowanie polecam każdemu!

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu karlik napisał:

Nie czytałam zbyt wielu fanfików wojennych, o tych połączonych z II wojną światową już nie wspominając, więc nie mam za bardzo porównania, ale uważam, że jest świetny. Nie sądziłam, że da się to tak dobrze połączyć i byłam miło zaskoczona.

W międzyczasie przeczytałam też kawałek po angielsku i do tłumaczenia nie mam zarzutów. Zdarzają się drobne błędy, ale to głównie literówki, starałam się je zaznaczać podczas czytania (widzę, że w poprzednich częściach zostało to już uwzględnione). Poza tym wszystko jest w porządku, gratuluję tłumaczowi i czekam na kolejne rozdziały. Zdecydowanie polecam każdemu!

A czytałeś/aś, Kryształowe Oblężenie?

 

A co do tego opowiadania... Ja sam nie czytałem tego, Pobieżnie przeczytałem Prolog i 1 szy rozdział, wydaje się dobra Historią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

The author, here. I'm very happy to see this be translated. I'm sorry I do not speak Polish, but if you want to get in touch with me please do so! While I'll try to check back here every now and then, the best way to contact me is through my fimfic account: http://www.fimfiction.net/user/Rune%20Soldier%20Dan

 

 

Applejack is best pony.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Rune Soldier Dan napisał:

Hello!

 

The author, here. I'm very happy to see this be translated. I'm sorry I do not speak Polish, but if you want to get in touch with me please do so! While I'll try to check back here every now and then, the best way to contact me is through my fimfic account: http://www.fimfiction.net/user/Rune%20Soldier%20Dan

 

 

Applejack is best pony.

 

It's a pleasure to welcome you here :D

 

I wish you a lot of comments and a great discussions about your fanfic :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Rune Soldier Dan napisał:

Hello!

 

The author, here. I'm very happy to see this be translated. I'm sorry I do not speak Polish, but if you want to get in touch with me please do so! While I'll try to check back here every now and then, the best way to contact me is through my fimfic account: http://www.fimfiction.net/user/Rune%20Soldier%20Dan

 

 

Applejack is best pony.

First of all, it is NICE to meet You here :) I do not read this yet, but i will do that. Currently I am bussy, because i am reading/Lektoring "The Crystal Siege" Fanfiction [ or Lifve reading? I do not know, how to say that, my English is not really good ], but i want to ask You, Author...

 

Can I make a Voice record of your fic in the future? I mean, the TRANSLATION of your fic :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/6/2016 at 8:05 AM, Accurate Accu Memory said:

First of all, it is NICE to meet You here :) I do not read this yet, but i will do that. Currently I am bussy, because i am reading/Lektoring "The Crystal Siege" Fanfiction [ or Lifve reading? I do not know, how to say that, my English is not really good ], but i want to ask You, Author...

 

Can I make a Voice record of your fic in the future? I mean, the TRANSLATION of your fic :)

 

Yes you may. :) Please send me a link if you do.

 

On 8/6/2016 at 5:32 AM, Dolar84 said:

 

It's a pleasure to welcome you here :D

 

I wish you a lot of comments and a great discussions about your fanfic :D

 

Thank you, and thank you for your help translating this. :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Rune Soldier Dan napisał:

Thank you, and thank you for your help translating this. :)

 

Hey, I'm just hunting for mistakes - this time Geralt is translating machine and his work is good. Or even very good. I don't have much to do in translated chapters, maybe a little suggestions here and there :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał naprawdę dobrej roboty.

Czyta się przyjemnie, fabuła jest wciągająca, nie ma dziur. Wielki plus za docenienie Polaków. Żadnych większych błędów nie zauważyłem.

Zdecydowanie warte polecenia.

Czekam na więcej.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Oto po dłuższej przerwie spowodowanej na zmianę brakiem czasu i motywacji, A Great Endeavor powraca! Na tę chwilę oddaję w wasze ręce kolejny snapshot, zaś pełnoprawny rozdział przy dobrych wiatrach pojawi się być może w najbliższych dniach, a jeśli nie, wkrótce po Nowym Roku.

Snapshot: Bogowie i Generałowie

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO ŻYJE!!!

 

A już tak na serio - cieszę się niezmiernie z kolejnych rozdziałów. Co tu pisać - nadal jest to jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze opowiadanie wojenne. Szkoda tylko, że nie zbiera należnej mu uwagi na tym forum, a inne, gorsze dzieła - tak.

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze rozdziały. Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich pracujących przy tłumaczeniu. :partycannon:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...