ShadowTraitor

ZHP-co sądzicie? Czy jesteście/byliście? Chcielibyście być?

Recommended Posts

E tam Pierdolenie.

Wszyscy wiemy że Faszyzm jest najlepszy i tyle :kappa:

PS:

To temat oz ZHP czy może radykalnej polityce?

Edited by Dabrowski

10 godzin temu Asmena napisał:

A gdzie tam... Miałam styczność ze środowiskami, dla których Prawo Harcerskie to tylko jakaś tam formułka, a Tajemnicą Poliszynela jest, że na obóz jadą z piwem. To taki głupi przykład jak na dzisiejsze czasy, ale w moim to było nie do pomyślenia, żeby nawet bez munduru pić alkohol. Mój ojciec jest z tego samego środowiska co ja i do teraz jest abstynentem, mimo iż z ZHP odszedł już spory czas temu. 

Moje młodsze siostry wylądowały w zupełnie innym środowisku i ja wręcz nie mogę patrzeć na to, jak traktują mundur (u nas był świętością) czy z mentalnym bólem słucham, co robią na zbiórkach i obozach, bo jest to... no cóż, nudne, bez polotu, zbyt luźne jak dla mnie. 

Mundur zawsze był święty i taki pozostać powinien.

No i jakoś nie mogę sobie wyobrazić ZHP łamiącego Prawo Harcerskie( nie mówię, że tak nie jest, po prostu trochę to załamujące), ale cóż żyjemy w Polsce.

6 godzin temu Ensifer napisał:

OT raczej nie ma jeździć na misje i walczyć poza granicami kraju.

Gdzie Ci napisałem, że OT będzie walczyć poza granicami?

Walka z komunizmem to wartość sama w sobie, dlatego też mogę się podpisać wszystkimi kończynami pod podobnymi tekstami ;) . O tym trzeba mówić uczciwie i otwarcie - komunizm to zło i nie ma z nim żadnych negocjacji. Jakoś po lekturach takich dzieł jak Archipelag GUŁag i poznaniu historii ZSRR nie mogę myśleć inaczej.

Walka z czym? Czymś co pokonaliśmy 27 lat temu? Bo tak nie rozumiem, nazizm upadł w 45, a komunizm w 89 to z czym chcesz walczyć? Ludźmi, którzy określają swoje poglądy jako lewicowe?

Z resztą Sttark dobrze napisał(trudno nie zgodzić się z całym postem i bardzo go propsuję, ale zacytuję tylko fragment):

34 minuty temu Sttark napisał:

Imo, komunizm jako ideologia daje rade, ale jej przekształcanie w życie jest pozbawione najmniejszego sensu i z góry skazane na porażkę. 

Mundury rzeczywiście mają kiepskie, ale salut rzymski to akurat całkiem normalna sprawa. Dopóki nie krzyczą Heil Hitler takie pozdrowienie mnie nie obraża.

Tak samo jak swastyka jest znakiem słońca, ale w Europie każdy wie o co chodzi, kiedy jej się używa.

Sam przyznałeś, że obie podlegają rządowi, więc... Po prostu Ministerstwo chce czymś zabłysnąć i stworzyć "coś nowego", żeby ludzie widzieli, że coś robią.

Spoko, jak kraj jest zadłużony, są problemy z mieszkaniami, płacami pielęgniarek itp., najlepiej ładować 4 mld zł na "coś nowego". Polecam 10/0

29 minuty temu Dabrowski napisał:

Wszyscy wiemy że Faszyzm jest najlepszy i tyle :kappa:

A no :kappa:

30 minuty temu Dabrowski napisał:

PS:

To temat oz ZHP czy może radykalnej polityce?

O ZHP, ale po prostu są kwestie, które trzeba sobie wyjaśnić :P 

• Upvote 2

Guest
55 minut temu Sttark napisał:

Wiele ludzi z państw komunistycznych by się z tobą nie zgodziło.

Zastanówmy się, dlaczego (o ile przyjmiemy, że to prawda). Może to zasługa propagandy, która sławi taką np. Koreę Północną, jednocześnie atakując podłych imperialistów z USA? Zresztą, mogę się ze mną nie zgadzać, ale nie zmienia to faktu, iż komunizm był ustrojem zbrodniczym, perfidnym i zorientowanym na opanowanie całego znanego nam świata. Czegóż chcieć więcej, by z nim walczyć?

Imo, komunizm jako ideologia daje rade, ale jej przekształcanie w życie jest pozbawione najmniejszego sensu i z góry skazane na porażkę. 

"Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zawsze".

Imo, taka postawa bezwzględnego i idiotycznego fanatyka jest równie zła co ideologia sama w sobie. Zabijanie i mordowanie ludzi, nawet tych, których uznasz za ,,złych,, nadal nie zmieni faktu, że jesteś mordercą jeżeli mogę się posłużyć taką analogią. 

Ok, czyli nazwanie komunizmu ustrojem zbrodniczym i dążenie do tego, by już nigdy nie powrócił, jest "postawą bezwzględnego i idiotycznego fanatyka"? Żołnierze też mordują, policja także, to samo z wymiarem sprawiedliwości - idąc Twym tokiem rozumowania.

Obrażać nie powinno, ale powinno budzić niepokój. Chociaż w poglądach te elementy się zgadzają. 

Budzą niepokój, jak najbardziej, ale do samego salutu nic nie mam.

17 minut temu NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Gdzie Ci napisałem, że OT będzie walczyć poza granicami?

To było odnośnie tego politykowania.

Walka z czym? Czymś co pokonaliśmy 27 lat temu? Bo tak nie rozumiem, nazizm upadł w 45, a komunizm w 89 to z czym chcesz walczyć? Ludźmi, którzy określają swoje poglądy jako lewicowe?

Pokonaliśmy? Przecież żyjemy w postkomunie, a tacy panowie jak Kiszczak i Jaruzelski (świadomie bez stopni generalskich) dożyli późnej starości. Próbowano ich skazać, ale jakoś nic z tego nie wyszło, a przecież mowa tu tylko o tej dwójce najwyższych. Owszem, komunizm jako taki wziął był i zdechł, ale przecież zawsze może się odrodzić, w tej czy innej formie.

Tak samo jak swastyka jest znakiem słońca, ale w Europie każdy wie o co chodzi, kiedy jej się używa.

Niestety, towarzysz Adolf Hitler nawet i to ludziom obrzydził.

Spoko, jak kraj jest zadłużony, są problemy z mieszkaniami, płacami pielęgniarek itp., najlepiej ładować 4 mld zł na "coś nowego". Polecam 10/0

Czego chcesz od socjalistycznego rządu, który zdobywa popularność rozdawaniem kasy? :P

Przecież z gospodarki i finansów publicznych nie będzie co zbierać, ale kogo to obchodzi - ważne, że to MY rządzimy, a nie ONI. Taka, niestety, logika demokratyczna (he he). Jaki ustrój, taki syf.

Dam przykład: prowadziliśmy repionierkę czyli rozbiórkę obozu, znalazłem baterie i zapytałem się druhny co mam z tym zrobić, a ona na to "wyrzuć do lasu" upomniałem ja że to nieekologiczne, no to wtedy zabrała mi tą baterię i schowała. Ogólnie co tygodniowe zbiórki na których nic się nie dzieje, nie ma żadnych tzw: "rajdów" czyli weekendowej wędrówki. Przynajmniej moja drużyna słabo się angażowała w akcje znicz itp. Obozy po 800zł niestety trafi się druhna która "a nam się trafiła z innej drużyny jakimś cudem" która każe ci myć obsikany kocyk zuchów "taką karę dostałem ja i paru innych za to że kolega spóźniał się na zbiórkę" Przez ponad rok byłem harcerzem, byłem na dwóch obozach, po drugim stwierdziłem że tak średnio jest.

50 minut temu NekoRex'Monster' Crusader napisał:

Mundur zawsze był święty i taki pozostać powinien.

Dokładnie! Ja generalnie nie byłam zbyt grzecznym dzieckiem, więc często dostawałam różne kary, ale ŻADNA nie zabolała tak, jak odebranie na kilka tygodni chusty... Tak zostałam wychowana i tak się postrzegało mundur w moim szczepie. A u moich sióstr to był tylko kawałek materiału i tyle. Przykre :( 

52 minuty temu NekoRex'Monster' Crusader napisał:

No i jakoś nie mogę sobie wyobrazić ZHP łamiącego Prawo Harcerskie( nie mówię, że tak nie jest, po prostu trochę to załamujące), ale cóż żyjemy w Polsce.

Też nie mogłam, a później poznałam drużyny, dla których to norma :( 

@Rapid kiepskie środowisko i tyle. Nie oszukujmy się- każda społeczność ma swoje jasne i ciemne strony. Są drużyny, które nic nie robią, nie czują "tego wszystkiego", a są takie, dla których idea harcerstwa jest całym życiem. 

• Upvote 1

Zastanówmy się, dlaczego (o ile przyjmiemy, że to prawda). Może to zasługa propagandy, która sławi taką np. Koreę Północną, jednocześnie atakując podłych imperialistów z USA?

Kora Północna to skrajny przykład komunizmu połączonego z dyktaturą. Imo, propagande ma każdy kraj. I USA i Polska i Korea. By wyjaśnić genezę tego zjawiska trzeba spojrzeć głębiej. Ale to nie temat o tym. 

ale nie zmienia to faktu, iż komunizm był ustrojem zbrodniczym, perfidnym i zorientowanym na opanowanie całego znanego nam świata. 

Zgadzam się. 

"Chcieliśmy dobrze, wyszło jak zawsze".

To można powiedzieć o każdym ustroju, który nie spełni oczekiwań wyborców. 

czyli nazwanie komunizmu ustrojem zbrodniczym i dążenie do tego, by już nigdy nie powrócił, jest "postawą bezwzględnego i idiotycznego fanatyka"? 

Bardziej mi chodzi o postawę, wszyscy komuniści do piachu :P 

Żołnierze też mordują, policja także, to samo z wymiarem sprawiedliwości - idąc Twym tokiem rozumowania.

Sprowadzasz argument do absurdu. Owszem też to robią, ale akurat policja tylko wtedy gdy jest to niezmiernie konieczne i jest z tego sądzona prawnie. Czy to dobrze? Zależy od perspektywy. 

nie zabolała tak, jak odebranie na kilka tygodni chusty.

Jakiej chusty? 

Jezusmaria, czemuż ja tego tematu nie zauważyłam wcześniej :/ .

Ogólnie rzecz biorąc, jestem w harcerstwie już 5 rok i jest to prawdopodobnie najlepsza rzecz jaka przydarzyła mi się w życiu :D . Wiadomo, hufce różne, szczepy różne (nasza drużyna harcerska jest taka trochę zbuntowana, bo się z hufce raz pokłóciła). Spotkałam najlepszych ludzi na świecie, a z obozów mam jak najlepsze wspomnienia.

Co do tego, że dużo harcerzy wyrasta na degeneratów; widziałam ostatnio statystyki ile osób należało do harcerstwa (roczniki 70-80) i wychodzi, że połowa powinna być zdegenerowana :rainderp: . Chociaż trzeba przyznać, że harcerstwo w Polsce przechodzi teraz mocny kryzys; jak to mówili na Sparcie:

- Jestem zakochana w ZHP.

- To będziesz mieć szybką śmierć w rodzinie.

Ale na tej samej Spartakiadzie (był ktoś?) było całe 506 harcerzy, a atmosfera niesamowita, poznałam mnóstwo nowych, świetnych ludzi. A za 7 lat będzie w Polsce może Jamboree, to się zjadą skauci z całego świata.

Tak politycznie, to w ZHP spotkałam konserwatystów i liberałów, prawicowców i lewicowców, korwinistów i zwolenników PO. Chociaż prawda jest taka, że ZHP JEST patriotyczny. Wielu uważa też, że bardzo religijny, ale to nieprawda - oczywiście, wiele tradycji harcerstwa pochodzi z chrześcijaństwa ze względu na historię, ale nie kładzie sie na to nacisku żadnego. Na jednym obozie spotkałam buddystkę, ateistę i adwentystkę dnia siódmego :raritylaugh: . Inaczej sprawa ma się w ZHR, gdzie trzeba być chrześcijaninem, by zostać instruktorem, ale to mi się też nie podoba.

12 minuty temu Sttark napisał:

Jakiej chusty? 

Element umundurowania w barwach danego środowiska. W różnych szczepach różnie do niego podchodzą- w niektórych jest on dawany "z marszu"- w sensie jesteś w drużynie- dostajesz chustę. U nas był to element, na który trzeba było sobie zasłużyć, zazwyczaj dostawało się go po kilku miesiącach, roku. 

14 minuty temu Seluna napisał:

Wielu uważa też, że bardzo religijny, ale to nieprawda - oczywiście, wiele tradycji harcerstwa pochodzi z chrześcijaństwa ze względu na historię, ale nie kładzie sie na to nacisku żadnego.

Ja jestem ateistką i składałam lekko zmienione Przyrzeczenie Harcerskie. Jedni akceptowali, inni nie, ale przynajmniej byłam szczera wobec siebie i nie przeszkodziło mi to w wypełnianiu Prawa Harcerskiego. 

• Upvote 1

Guest
46 minuty temu Sttark napisał:

Kora Północna to skrajny przykład komunizmu połączonego z dyktaturą. Imo, propagande ma każdy kraj. I USA i Polska i Korea. By wyjaśnić genezę tego zjawiska trzeba spojrzeć głębiej. Ale to nie temat o tym. 

Skrajny przykład tak samo jak ZSRR, Chiny (w początkowym okresie), Kuba... Poza tym, cóż to znaczy - "skrajny przykład komunizmu połączonego z dyktaturą"? Komunizm, niejako z definicji, jest ustrojem skrajnym, a dyktaturę dodaje w gratisie.

To można powiedzieć o każdym ustroju, który nie spełni oczekiwań wyborców. 

To w 1917 roku Lenin wygrał jakieś wybory? Poza tym, założenia założeniami, ale oceniamy po owocach, a nie po tym, co napisali wcześniej Marks z Engelsem. Realizacja ich idei sprowadzała się do gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, masowym terrorze, militaryzacji, kolektywizacji, industrializacji, elektryfikacji, etc. Wiele milionów ludzi zamęczono, żeby zbudować ten raj dla "chłopów i robotników", jednak nic dobrego z tego nie wyszło, co chyba dobitnie pokazuje, jaki powinniśmy mieć stosunek do tego ustroju.

Bardziej mi chodzi o postawę, wszyscy komuniści do piachu :P 

Wszyscy nie, ale komunizm jako idea już tak. Poza tym, jest to reakcja obronna, jako że komunizm widzi we mnie wroga i vice versa. Trudno być letnim w takiej sytuacji.

Sprowadzasz argument do absurdu. Owszem też to robią, ale akurat policja tylko wtedy gdy jest to niezmiernie konieczne i jest z tego sądzona prawnie. Czy to dobrze? Zależy od perspektywy. 

Nie wiem, czy do absurdu, dla mnie ściganie zbrodniarzy, komunistycznych czy innych, jest ważne.

Skrajny przykład tak samo jak ZSRR, Chiny (w początkowym okresie), Kuba... Poza tym, cóż to znaczy - "skrajny przykład komunizmu połączonego z dyktaturą"? Komunizm, niejako z definicji, jest ustrojem skrajnym, a dyktaturę dodaje w gratisie.

Rosja i Chiny to nie skrajny komunizm. I nie, komunizm z definicji nie jest skrajny, przynajmniej nie z tej encyklopedycznej. 

To w 1917 roku Lenin wygrał jakieś wybory? Poza tym, założenia założeniami, ale oceniamy po owocach, a nie po tym, co napisali wcześniej Marks z Engelsem. Realizacja ich idei sprowadzała się do gwałtownej zmiany stosunków własnościowych, masowym terrorze, militaryzacji, kolektywizacji, industrializacji, elektryfikacji, etc. Wiele milionów ludzi zamęczono, żeby zbudować ten raj dla "chłopów i robotników", jednak nic dobrego z tego nie wyszło, co chyba dobitnie pokazuje, jaki powinniśmy mieć stosunek do tego ustroju.

To co napisałeś nie jest na temat i nadal. każdy ustrój można podsumować zdaniem ,,chcieliście dobrze, wyszło jak zawsze,,. 

Wszyscy nie, ale komunizm jako idea już tak

Własnie jako idea nie, jak praktyka stosowana, już tak. 

Poza tym, jest to reakcja obronna, jako że komunizm widzi we mnie wroga i vice versa

Nie widzi, nie ma oczu...

Trudno być letnim w takiej sytuacji.

Wystarczy być racjonalny.

Nie wiem, czy do absurdu, dla mnie ściganie zbrodniarzy, komunistycznych czy innych, jest ważne.

Spoko, dla mnie nie. 

I może na tym zakończmy ten temat, bo nie warto ciągnąć tego dalej

Kk. 

Edited by Sttark

Guest
1 minutę temu Sttark napisał:

Rosja i Chiny to nie skrajny komunizm. I nie, komunizm z definicji nie jest skrajny, przynajmniej nie z tej encyklopedycznej. 

I może na tym zakończmy ten temat, bo nie warto ciągnąć tego dalej.

ZHP, co ja o tym sądzę... no u mnie było z tym słabo. Chciałem być, ale po dwóch obozach stwierdziłem, że zalewać pałe w lesie, to mogę bez mundurku i wydawania 800 zł wuj wie za co. Druhowie walili wódę lepiej jak strażacy (jedna babka była tak nawalona, że otwierała lewą połę namiotu, a wchodziła prawą). Ludzie ogólnie sami frajerzy i kapusie (ewentualnie chamy). Jeden typek z Warszawy jak mu powiedziałem że mieszkam w małej miejscowości, to zapytał czy mam prąd z linii czy z prądnicy (true story). No i jeszcze ten komiczny pseudo-militarny dryl. Tak więc stwierdziłem że nie będę jednym z tych dla których przysięga to jest tylko kilka pustych słów, i zerwałem z nimi jakikolwiek kontakt. 

• Upvote 2

Guest Ziemowit

Harcerstwo jest jak najbardziej rzeczą dobrą, ale to zależy mocno od tego na jaką drużynę się trafi i ciężko przewidzieć, czy akurat ta będzie patologią czy niezapomnianą życiową przygodą, choć to, też zależy od placówki na której działa. Jeżeli działa na terenie fajnej szkoły, z dobrymi wynikami to drużyna może być naprawdę świetna i na odwrót. Tym warto się sugerować. Ja akurat miałem informacje z góry, od kolegi kto należy do drużyny, a kto nie i od razu mogłem stwierdzić, czy warto dołączać czy nie warto. Z ciekawości wybrałem się na jedną zbiórkę i harcerstwo mnie wciągnęło na tyle, że od kilku lat uczęszczam na zbiórki, a w ubiegłym roku byłem na obozie. Harcerstwo pokazało mi przede wszystkim świat poza monitorem i zawsze z radością wyłączam komputer, gdy mam iść na zbiórkę, a dzięki zbiórką, biwakom czy obozom zyskuję aktywność fizyczną, znajomość historii i rzecz jasna sprytu. I przekonałem się, iż ciężka praca popłaca, co przydaje mi się do dziś.  

Ciesze sie że moge "usłyszeć" takie dobre słowa na temat "naszej" organizacji :)

Cytat poprzednika(jest dodane po edycji a nwm jak zrobic zeby bylo zacytowane :/)

Harcerstwo pokazało mi przede wszystkim świat poza monitorem i zawsze z radością wyłączam komputer, gdy mam iść na zbiórkę, a dzięki zbiórką, biwakom czy obozom zyskuję aktywność fizyczną, znajomość historii i rzecz jasna sprytu.

Edited by ShadowTraitor
Zapomniałem wkleic cytat