Skocz do zawartości

Odcinek 14: The Cart Before The Ponies


The Silver Cheese

Jak się odcinek podobał?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak się odcinek podobał?

    • 10/10 MEGA !!!
      8
    • 9/10 Super
      5
    • 8/10 Bardzo dobry
      5
    • 7/10 Dobry
      11
    • 6/10 Ok
      2
    • 5/10 Dało się obejrzeć
      8
    • 4/10 Zły
      2
    • 3/10 Do niczego
      0
    • 2/10 Co to było ???
      1
    • 1/10 Niech przepadnie to w otchłań !!!
      1


Recommended Posts

Miałeś przygotowany ten temat jeszcze  przed końcem odcinka... prawda? :>

 

Odcinek upłynął pod hasłem niespełnionych ambicji i przerzucaniu ich na dzieci. Akurat w tym momencie AJ, RD i Rarity pokazały się od jak najgorszej strony i były raczej irytujące niż cieszące. Pokazały też, jak łatwo zapomnieć, że derby to tylko zabawa. Swoją drogą, Cheerilee powinna była dać zasadę, że to młodzi mają kierować pojazd, a tę trójkę nie dopuścić do wyścigu :v 

 

Była też piosenka. Nic zapadającego w pamięć, ale ujdzie. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Niklas napisał:

Miałeś przygotowany ten temat jeszcze  przed końcem odcinka... prawda? :>

 

A jakże  ( ͡° ͜ʖ ͡°). 

 

Zaś co do odcinka. Nie był najwyższych lotów, ale miał przejrzysty morał. I tutaj zauważyłem pewną ciekawą zależność. Ludzie narzekają (na czacie tak było) na takie odcinki, że są za słabe i nic nie ma w nich emocjonującego, a jednocześnie takie odcinki były w pierwszych 3 sezonach i były podwaliną w tamtych latach. No i co najlepszą ludzie "teoretycznie" najbardziej te sezony lubią. Fuck logic :pun: ? To już nie moja sprawa :ppshrug:.

 

Wracając. Zauważyłem, że mogliśmy dostrzec rodziców co poniektórych postaci. I tak zauważyłem, że Derpy była z jakimś innym maluchem, a nie Dinky. Zauważyłem też ojca Snailsa. A tak odświeżyłem sobie utwór, który klimatem by pasował do odcinka :NjdaT::     

 

 

Spoiler

 

 

 

 

Dobrze, że w odcinku były fajne przejścia oraz gagi po kroju zwycięskiej Derpy za "najpiękniejszy" cart na wyścigu, czy daleko zajechanie AJ oraz Apple Bloom - mnie takie docinki bawiły. Można się było uśmiać :fluttershy4: i dawało trochę humoru do odcinka.  

 

Typowy 1 sezonowy odcinek dla mnie. Takich też trzeba.  

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu The Silver Cheese napisał:

Derpy za "najpiękniejszy" cart na wyścigu

 

Najbardziej kreatywny =/= najpiękniejszy, just sayin' xd

 

15 minut temu The Silver Cheese napisał:

odcinki, że są za słabe i nic nie ma w nich emocjonującego

 

Ależ były w nich emocje, szkoda tylko, że raczej negatywne ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem oglądać i damn jedynym jestem komu się serio podobało? Wcześniej wbiłem na streama ale nie wiedziałem kiedy się zaczęło i uciekłem a trafiłem chyba na 5 sekundę odcinka :lol:

Ale nadrobiłem i 9/10 daję. Jeden z najfajniejszych odcinków tego sezonu i all time. Serio mi się okrutnie podobał.

Bardzo fajny morał odcinka i super przedstawiony. Wszystko było przyjemne dla oka i świetnie designy pojazdów. Zwłaszcza łabądź Rarity :yay:

Piosenka była bardzo fajna i urozmaiciła cały odcinek. Ładnie się fabuła prowadziła i mimo że przewidywalna dosyć po kilku minutach to nie przeszkadzało mi to w czerpaniu przyjemności z tego. Przeżywałem odcinek razem z postaciami i trafia u mnie na top tier.

Mam nadzieję że inni też docenią piękno i przekaz tego odcinka ^^

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu WilkU napisał:

Odcinek taki sobie, ale nie było źle. Tak czy siak niezła próba odwrócenia uwagi od TK. 

A poza tym, mam dowód. ISLAMIZACJA EQUESTRJI STAŁA SIĘ FAKTEM!!!!!. 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Link

 

Spoiler

Nawet podobne 

1000px-Flag_of_Jihad.svg.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tym odcinku było fajne to morał. 

Na początku zapowiadało się ciekawie, potem było tylko coraz gorzej. Ignorancja starszych klaczek, chodź dobrze tu uzasadniona, irytowała mnie przepotwornie, ale jeszcze bardziej denerwowała mnie bierność CMC. Liczyłam na to, że w momencie kiedy zobaczyły swoje siostry za sterami po prostu obrażą się i odejdą. To by o wiele mocniej przemówiło do Rarity, RD i AJ niż jak siadły jako pasażer i na końcu po prostu nieco się wkurzyły. Jak dla mnie słaby odcinek z jeszcze słabszym zakończeniem. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rodzice kładący na plerach dzieci swoje własne niespełnione ambicje, by poczuć się lepiej

Ciekawe, że poruszyli to w MLP. Znaczy, ja wiem że to siostry, nie rodzice, ale patrząc z szerszej perspektywy mamy praktycznie to samo. Dzieci pokutujące za starszych, choć przecież mają prawo do jakichś tam własnych ambicji, nie? Nie powiem, że spodziewałem się takiego motywu w tym serialu. Scena z po prostu wypierdalaniem rzeczy dołożonych przez CMC przez ich siostry była taka jakaś... no niefajna. Przynajmniej gitara w tle była ok. Starsze klacze były tak bezbrzeżnie tępe i denerwujące z wyjątkiem końcówki, gdzie wreszcie się ogarnęły. Szkoda, że CMC nie zareagowały na to jakoś ostrzej, to samo Cheerilee. Piosenka była meh, ale ja chyba żadnej nie polubiłem, jeden plus to GIDDY UP! Trasa wyścigu to albo poważny błąd, albo celowy trolling. Ogólnie odcinek mi się podobał, choć dupy nie urywał. Takie tam słodkie kucyki robiące ciekawe rzeczy, do tego z morałem. Plus jako bonus starsi mogą doczytywać sobie rzeczy między wierszami. Ogólnie 6/10, a może nawet i 7/10.

 

Coś podejrzanie wysokie noty daję odcinkom.

Edytowano przez Po prostu Tomek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był dobry odcinek. 

 

To pierwsze co mi przyszło na myśl już po tym jak zobaczyłem tytuł epizodu na ED. Ten odcinek będzie w porządku. Będzie miał prosty, jasny i klarowny morał, pokaże CMC jako dojrzalsze osoby i ta nauczkę niespełnionym rodzicom, którzy ciągle próbują wepchnąć swoje niespełnione życzenia i ambicje. Z tego co widzę, nie tylko mi się ten motyw skojarzył, ale to nic dziwnego, bo specjalnie on ukryty nie był. 

 

Zacznijmy od tego, że trochę mnie tutaj nie było, i pewnie skrobnę coś na temat poprzedniego odcinka jakoś jutro czy coś, bo póki jestem na wakacjach, mało mam chęci na pisemne recenzje. Ale teraz do meritum. 

 

Więc odcinek zaczyna się od dosyć znanego i popularnego motywu w kreskówkach amerykańskich, dotyczących wyścigów po dzielniach. Sam nie wiem skąd to się wzięło, czy to naprawdę jest tam aż tak popularne, czy to tylko jakiś dziwny odgrzewany motyw, który ma pokazać..no w sumie nie wiadomo co. W zależności od kreskówki takiego wyścigi albo mają jakiś morał do przekazania, albo nie. W zależności od jakości. Tutaj morał był, i to całkiem dobry i miły do zaprezentowania. Bardzo fajnie było zobaczyć CMC w jakiejś dojrzalszej roli, bardzo to lubię. Mam nadzieje, że nie spróbują zrezygnować z tego, w następnych odcinkach. Miło jest widzieć te dzieciaki zachowujące się dojrzale i bardziej racjonalnie. W przeciwieństwie do ich starszych sióstr.(No..i Rainbow Dash, ale tutaj uznamy dla uproszczenia, że to ,,siostra,,). 

 

W ogóle jak oglądałem te show, zdałem sobie sprawę, że bohaterki MLP są jeszcze naprawdę młode i niedojrzałe pod pewnymi względami. Tutaj np. zachowywały się bardziej jak napalone nastolatki na jakiś konkretny cel, niż dojrzałe osoby, chcące lekko za bardzo pomóc swoim pociechom. AJ chciało zbudować swój tradyc..mhm..antyczny samochód by podtrzymać tradycje rodziny. Wow..to naprawdę musi być poważna sprawa xd. Przez chwilę miałem wrażenie, że chcę wydziedziczyć AB za to, że śmiało zaproponować zbudowanie innego auta. Rainbow Dash zachowywała się najbardziej zgodnie z swoim charakterem i ją to akurat rozumiem czemu uparła się na tą szybkość biorąc pod uwagę jej zamiłowanie do niej. A Rarity..Rarity była najlepsza w tym odcinku. Jej mimika, głos, vendetta..to było piękne. 

Jak zobaczyłem, że w kreatywności głównej nagrody pozbawiła jej Derpy w swoim gruchocie, tylko dlatego, że sędziowie postanowili ocenić jej dzieło jak ,,kreatywne,, bo było tak złe, że niemożliwe by ktokolwiek celowo zrobił coś takiego. Boże..to było piękne. Lałem się z tego mocno. 

I jeszcze ten kadr na zacieniowaną twarz Rarci jak Sweetiee ją pyta o to kto to zrobił..lol, wygląda na to, że Rari ma naprawdę powody by nie lubić Derpy. To może być ciekawe. :rarirage:

 

A po za tym? Sam wyścig był jaki był, ale nie on był najważniejszy w tym odcinku. Każdy raczej wiedział jaki się to skończy, osobiście myślałem, że siostry wygrają i potem na mecie się ogarną, albo CMC ich wygadają przy odbieraniu medali, które jeszcze sobie przywłaszczą. Ostatecznie jednak było inaczej, i..znowu się zgodzę z powyższym mówcą. Ta cała trasa naprawdę była dziwna i chyba trochę nieprzemyślana. Nie do końca wiem jak chcieli uniknąć tej kraksy w wypadku jakichkolwiek różnorodności w prędkościach, ale hej..nie ja ją organizowałem. 

 

Więc,,małe podsumowanie. 

 

Na plus Cheerlee. Jej reakcje i mimika była super, szkoda, że sama nie zabrała więcej głosu w tej sprawie. 

Na plus CMC. Super, że są takie dojrzałe, mam nadzieje, że będzie tego więcej. 

Plus za brak sprzeczek na linii CMC i Diamond Tiara. Ich relacje chyba naprawdę się polepszyły i już nie będzie więcej głupich docinek. 

Plus za w sumie fajny, spokojny odcinek. Miło się go oglądało. 

 

Na minus. 

W sumie było przewidywalne. 

Można było bardziej pokombinować i np. dać odcinek poświęcony bardziej na współpracy pomiędzy siostrami. Albo by np. tylko Rarity, jako jedyna, która miała dobry motyw, chciała budować swój własny samochód, a AJ i Rainbow próbują ją od tego odciągnąć. 

 

Ogólnie podobało mi się. Dobry odcinek, dla mnie na solidną ciepłą ósemkę. 

Spoiler

1218982__safe_solo_rarity_spoiler-colon-

 

 

Edytowano przez Sttark
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetny odcinek:

 

1. Początek - Dokładnie tak, jak ja na wykładach. O czym on/a do mnie rozmawia?  :wut:

2. Morał - nie bądź taki nadopiekuńczy, bo to szkodzi. 

3. Poproś Twilight, żeby przesłała plany wozów do naszego świata, bo mało który jest aż tak zwrotny :crazytwi2:

4. Chore ambicje starszych sióstr. Rainbow spycha z toru, Rarity zasłania innych, Applejack... a nie. Ona zapatrzyła się w tradycję :)

 

Z tym trzecim to "żart", ale mniejsza z tym. Fajnie, że w Cloudsdale odbywają się wyścigi bobslejów. Swoją drogą - kolejna impreza kucyków. Nic tylko czekać na opowiadania z tym elementem. 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu Dayan napisał:

 

Nie żartuj. Naprawdę?

 

W tym odcinku piosenka bardzo mi się podobała, dawno takiej nie słyszałem. Najlepsza piosenka sezonu.

 

Śpiewałbym ją cały dzień :)

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

 

No dobra... Macie rację. Jakoś to źle odebrałem :flutterblush:  

Piosenka? Ja tam jakoś nie zwracam na nie uwagi. Aha. Dawaj nagranie na YT :YEtmX:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.08.2016 at 20:08 FrozenTear7 napisał:

Ale nadrobiłem i 9/10 daję. Jeden z najfajniejszych odcinków tego sezonu i all time. Serio mi się okrutnie podobał.

No, to w klubie witam, ja też tak oceniam ten odcinek. Kurde, nieraz się uśmiałam xD

 

7.08.2016 at 13:48 Uszatka napisał:

Jedyne co w tym odcinku było fajne to morał. 

Na początku zapowiadało się ciekawie, potem było tylko coraz gorzej. Ignorancja starszych klaczek, chodź dobrze tu uzasadniona, irytowała mnie przepotwornie, ale jeszcze bardziej denerwowała mnie bierność CMC. Liczyłam na to, że w momencie kiedy zobaczyły swoje siostry za sterami po prostu obrażą się i odejdą. To by o wiele mocniej przemówiło do Rarity, RD i AJ niż jak siadły jako pasażer i na końcu po prostu nieco się wkurzyły. Jak dla mnie słaby odcinek z jeszcze słabszym zakończeniem. 

Właśnie, mnie zastanawiało, czemu się nie zamieniły:

- Apple Bloom chciała mieć najszybszy, mogła pojechać z RD,

- Scoot najbardziej kreatywny, mogła pojechać z Rarity,

- Sweetie Belle chciała tradycyjny, mogła zabrać się z AJ.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu GosiElla napisał:

Właśnie, mnie zastanawiało, czemu się nie zamieniły:

- Apple Bloom chciała mieć najszybszy, mogła pojechać z RD,

- Scoot najbardziej kreatywny, mogła pojechać z Rarity,

- Sweetie Belle chciała tradycyjny, mogła zabrać się z AJ.

 

Wydaje mi się, że twórcy mieli z początku taki zamysł, ale gdyby się zamieniły to ciężko by było z morałem bo koniec końców, nawet jako pasażerki, czułyby się lepiej i pewnie dobrze bawiły. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Uszatka napisał:

 

Wydaje mi się, że twórcy mieli z początku taki zamysł, ale gdyby się zamieniły to ciężko by było z morałem bo koniec końców, nawet jako pasażerki, czułyby się lepiej i pewnie dobrze bawiły. 

No, w sumie tak xD

Ale kucyki też nie zawsze muszą uczyć w każdym odcinku, bo w końcu morałów twórcom zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły odcinek. Tak bez szału, ale nie jest źle.

Spodobała mi się taka w miarę spokojna atmosfera, skojarzyło mi się to trochę ze starszymi sezonami. Takie odcinki też są czasem potrzebne. Ale o ile w niektórych odcinkach dzieje się za dużo i powinny być dłuższe, tak tutaj odniosłam wrażenie, że odcinek trochę się ciągnął i nic by się nie stało, gdyby go skrócić tak z pięć minut. No i całość była dość przewidywalna.

Do wad zaliczyłabym też zachowanie AJ, RD i Rarity, które były dość irytujące, dopiero pod koniec się zrehabilitowały. Ich ambicje zdawały się nieco wyolbrzymione, jedynie Rarity miała dobry motyw. Scena ze zdejmowaniem ozdób dodanych przez CMC była taka... nieprzyjemna, wręcz trochę smutna. Co do tych klaczek, to liczyłam, że zareagują wcześniej, trochę mnie wkurzało, że pozwalają się tak traktować.

Przyczepię się jeszcze do takich dwóch drobiazgów. Po pierwsze, wspominany już nieprzemyślany tor, a po drugie, te wielkie kolce drewna - skąd oni wzięli takie grube jabłonie?

Ale było też wiele fajnych elementów. Ucieszyłam się z powrotu Cheerilee, już nie pamiętam, kiedy ostatnio pojawiła się w serialu. Piosenka wypadła całkiem nieźle, nie zapadła mi w pamięć, ale słuchało się całkiem przyjemnie. W tle przewinęło się kilka nowych postaci. No i było dużo Derpy, która znowu wygrała odcinek.

Muszę też wspomnieć o morale - dawno nie było tak dobrego. Nie spodziewałabym się poruszenia w serialu motywu dzieci spełniających marzenia rodziców (w tym przypadku sióstr). W tym sezonie pojawiają się naprawdę ciekawe morały.

Ciężko ocenić ten odcinek. 7/10 chyba mogę przyznać, czyli taki przeciętny.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, odcinek dostał ode mnie 10, bo był ciekawy, taki typowy dla serialu i posiada wpadającą w ucho piosenkę. Moim zdaniem najbardziej przyciągają uwagę w tym odcinku Rarity, jej mimika twarzy i ekscytacja wyścigiem i projektowaniem wozu, a także Cheerilee i jej kostium.  Jednak pojawia się tu też typowy dla serialu problem, który już mogliśmy oglądać na pokazie talentów, gdzie podobnie jak tutaj, mieliśmy przetasowanie Znaczkowej Ligii, które podążyły zupełnie innymi ścieżkami, niż można było się spodziewać. Kolejnym ciekawym fragmentem było jak Cheerilee zwracała uwagę na to, że to małe kucyki zwykle prowadzą swoje pojazdy, a nie dorośli i te jakże istotne spostrzeżenie, że dzieci zwykle nie mają odwagi, postawić się dorosłemu, który to z racji wieku zazwyczaj wie lepiej, tak więc siedzą cicho... Ps, czy to nie było dziwne, że CMC są trzy i właśnie tyle samo było nagród :rarity5: ? Było więc do przewidzenia, kto wygra te nagrody :v

Edytowano przez BiP
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu BiP napisał:

Jednak pojawia się tu też typowy dla serialu problem, który już mogliśmy oglądać na pokazie talentów, gdzie podobnie jak tutaj, mieliśmy przetasowanie Znaczkowej Ligii, które podążyły zupełnie innymi ścieżkami, niż można było się spodziewać

 

A jaki to niby problem? Że chciały spróbować się w czymś innym niż zazwyczaj? :rainderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...