Skocz do zawartości

Dylemat zakupowy, pomożecie?


Polox

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie, postanowiłem zakupić coś z mlp, ponieważ nic związanego z kucykami nie znajduje się w moim pokoju, więc wpadłem na pomysł zakupu dwóch książek, mianowicie Dziennik dwóch sióstr, wraz z Elementami Harmonii. Budżet mam niewielki, bo równy jest on obecnie 70zł, a zwiększyć go na razie nie mam zamiaru. Dlatego, jeżeli mogę prosić, to czy byłby ktoś w stanie mi powiedzieć, czy warto kupić te książki, lub jeżeli macie jakieś inne propozycje mieszczące się w tym budżecie, to je również chętnie wezmę pod uwagę. Przepraszam z góry, jeżeli temat podobny znajduje się na forum, w którym doradzaliście zakup w podobnym zakresie cenowym.

 

 

Mam nadzieję, że nikt nie będzie poirytowany pojawieniem się takiego właśnie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu FirstChoice napisał:

Dakimakure z MLP taką, jaką ostatnio można znaleźć na meetach na stoiskach do kupowania.

 

Obiecuje Ci to tu i teraz- zakupu nigdy nie pożałujesz.

 

( Zalecane: mieć własny kąt/nie mieszkać z rodzicami).

 

A mogę ją zamówić gdzieś, przez jakiś sklep internetowy? Akurat, jeżeli chodzi o zalecane, to nie spełniam wymagań, ale to nie sprawia, że finalizowanie moich zakupów zakończy się w fazie ich rozpoczęcia. Mimo iż nie spełniam tego warunku, to z takimi zakupami nie mam problemu, a i nikt nie neguje moich zainteresowań, więc póki co nie narzekam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Polox napisał:

 

A mogę ją zamówić gdzieś, przez jakiś sklep internetowy? Akurat, jeżeli chodzi o zalecane, to nie spełniam wymagań, ale to nie sprawia, że finalizowanie moich zakupów zakończy się w fazie ich rozpoczęcia. Mimo iż nie spełniam tego warunku, to z takimi zakupami nie mam problemu, a i nikt nie neguje moich zainteresowań, więc póki co nie narzekam :)

 

Z tego co pamiętam to chyba było na stoisku na MEC'u należącego do @SPIDIvonMARDER. CHYBA. Wiem, że ktoś na pewno tam sprzedawał. Ale na Internecie też można zamówić ( niestety tutaj już wyjdzie drożej, lekko poza Twoim budżetem) z własnym wzorem, bodajże tutaj: http://www.artscow.com/photo-gifts/body-pillow-case/body-pillow-case-dakimakura-911

 

Myślę, że 70 zł to ciut za mało, polecam odłożyć 100 zł z kolejnej wypłaty ( to chyba nie dużo) i kupić coś porządniejszego co posłuży na dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu FirstChoice napisał:

 

Z tego co pamiętam to chyba było na stoisku na MEC'u należącego do @SPIDIvonMARDER. CHYBA. Wiem, że ktoś na pewno tam sprzedawał. Ale na Internecie też można zamówić ( niestety tutaj już wyjdzie drożej, lekko poza Twoim budżetem) z własnym wzorem, bodajże tutaj: http://www.artscow.com/photo-gifts/body-pillow-case/body-pillow-case-dakimakura-911

 

Myślę, że 70 zł to ciut za mało, polecam odłożyć 100 zł z kolejnej wypłaty ( to chyba nie dużo) i kupić coś porządniejszego co posłuży na dłużej.

 

Kurde zależało mi, aby fant już był dostarczony, gdy wrócę z zagranicy, no ale widać nie można mieć wszystkiego. Zastanowię się nad tym, ponieważ kwestią nie jest brak funduszy, a ich rozdysponowanie, w głównej mierze na sprzęt. Przemyślę to jeszcze i z góry dziękuję za link oraz samą propozycję, jaką jest dakimakura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu FirstChoice napisał:

Dakimakure z MLP taką, jaką ostatnio można znaleźć na meetach na stoiskach do kupowania.

Spidimarket 120zł, czyli poza budżetem.

 

Są jeszcze pluszaki, które cenowo się zmieszczą (i też można wyhugać jak taka poduchę). Przykładowy 1, 2, 3

 

Sensowne książki (kryształowe oblężenie na przykład)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłbym karciankę, ale ciężko się do niej przytulić... Te poduszki trochę mnie odstraszają i jednak zostanę przy zwykłej, chyba że zamówię sobie taką kolejową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś kucykowego, ale już coś na wypasie to ja bym brał pluszaka. To co @Sun jest jak najbardziej ok, no może poza Twilight. Są to pluszaki, którymi handluje Tyro na ponymeetach - są w porządku (nawet bardzo), bo jest to materiał bodajże minky i jest super do przytulania. Na Ebay'u dostaniesz takie w okolicach 70 zł, a nawet niżej, ale licz się z miesięczną przesyłką. Z takich dobrze wykonanych (nie rakowych z wyglądu) z tej serii poleciłbym ci:

 

- Chrysalis 

 

- Daring Do 

 

- Spitfire

 

- CMC

 

- Fluttershy

 

- Flutterbat (chyba najbardziej ceniony z tej serii, stąd jego cena teraz to 120 zł :fluttercry:)

 

- Vinyl Scratch 

 

Jeśli nadal nic stosownego nie znalazłeś to wpisz frazę "My Little Pony Plush" do Ebay'a (pamiętając o zaznaczeniu kategorii "cały świat") i możesz poszukać sam. Uważaj tylko na mocną dawkę rakopodbnych tworów. Main6 z tej serii (oprócz Fluterki) jest według mnie źle zrobiona (przekrzywiona szyja np.), ale sam zobacz i zdecyduj. Może ty jednak nie będziesz tak uważał. Jak zobaczysz taki zielony znaczek 10/12 inches to z całą pewnością natrafiłeś na te pluszaki, które ci wyżej wymieniałem. I tylko te warte są uwagi jeśli szukasz czegoś poniżej 100 zł.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kuce do czesania. Wyglądają lepiej niż na zdjęciach, zapewniam. Sam bym nigdy tego nie kupił (ja i czesanie? :burned:), ale dostałem "podstawową wersję" z ponypoczty. Cena na allegro to +/- 30zł. Grzywa i ogon są bardzo długie. Sposoby "utrwalenia" fryzu znajdziesz na YT (tak jak i zrobienia tej serialowej). Ja tam jestem zielony, ale jakoś się udało. Niestety, dostałem wersję "Rainbow Power" - grzywa na środku głowy była zrobiona z "włosia angielskiego" co wyglądało paskudnie. Wyciąłem i teraz mam małą pustkę, ale coś tam z tym zrobiłem. 

 

Z tego co widziałem wyszły jakieś nowe wersje (z kodami QR na nodze). Fluttershy 

 

Swoją drogą, swego czasu po obiedzie postanowiłem się "kimnąć". Wstaję, a tam warkocz. Matula musiała się nudzić :twilight3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecałbym tych pluszaków co Cheese posłał. Czytałem sporo tam opinii przed zakupem swoich i typowe kuceły z Azji są po prostu kiepskie. Owszem są prawie 2x tańszem, ale mało kto jest z nich zadowolony. Identyczne kuce co ja mam były z Wielkiej Brytanii za 150zł za sztukę i jakościowo są serio nieźle wykonane. Oczywiście nie jest to plusz jaki dostaniesz od niezależnych twórców co kasują 150$ za kuca wzwyż. Ale są bardzo przytulaśnie (What are you fuckin' gay Frozen?), a chińszczyzna się rozpada i jest kiepsko uszyta. Jak już to polecałbym kupienie pluszaka typu beanie - leżące kuce bez szkieletora co pozwala im stać, ale i tak nie jest to wielki mankament a są tańsze o kilka dych. Jak dobrze poszukasz to może takie znajdziesz. Nie wiem jak z ich sprzedażą na większą skalę typu ebaye i takie tam. Ale jak dobrego pluszaka 10' inch+ to 120zł raczej trzeba dać.
No offence Cheesy boi jednak może się akurat mylę i te kuce są dobre, ale ja sam bym do tego sceptycznie podchodził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu FrozenTear7 napisał:

No offence Cheesy bo jednak może się akurat mylę i te kuce są dobre, ale ja sam bym do tego sceptycznie podchodził.

 

Miałem w łapach te pluszaki i wiem, że są wykonane bardzo dobrze jak na chińskie standardy. Tyro sprowadza je właśnie z Chin i na meetach sprzedaje je, no i sam mi mówił, że jakość jak za taką cenę jest bardzo ok. Btw. @FrozenTear7 nie byłeś na MEC, PCG i nie chciałeś chociaż zobaczyć, dotknąć pluszaków na stoisku Tyro?

 

Spoiler

Owszem są prawie 2x tańszem, ale mało kto jest z nich zadowolony.

 

Gadka typu - to chińszczyzna, rozpadnie się, itp. jest już powoli nie na miejscu, zwłaszcza, że są osoby, które kupiły np. Spitfire tego typu i są bardzo zadowoleni -> @Krisu. No i również Spitfire pluszak był główną nagrodą w konkursie pulpitowym na FGE - chcieliby aby główną nagrodą było coś co się rozpadnie po miesiącu? W sumie mam jeszcze 2 znajomych, którzy również się w podobne pluszaki zaopatrzyli - Daring Do oraz Flutterbata i również sobie je cenią. Zresztą Tyro posługuje się tymi samymi obrazkami co na na ebay'u, więc nie ma mowy tutaj o pomyłce:

 

https://www.facebook.com/TyroPlushies/?fref=ts

 

No i jak sprzedawca ma powyżej 99% pozytywów to raczej nie pokusiłby się na podesłanie jakieś tandety, skoro klienci później w komentach wychwalają jakość podesłanego towaru. Kiedyś się śmiano, że Made in China to od razu babole, ale teraz jest to już przejaskrawienie.

 

Nie mówiąc już o fakcie, że są ludzie, właśnie z GB, którzy sprzedają te SAME pluszaki za wyższą cenę i ludzie je kupują :kUzFl:. Ta sama Vinylka oraz Spitfire tylko, że sprzedawca jest z Anglii :pinkie4::
 

 

Taka tam chińszczyzna :portalface::pinkiep:.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to najs w sumie ^^ Byłem na PCG i widziałem wielkie stanowisko z pluszakami. Szklażową Starlight miałem w ręce i w sumie wyglądało porządnie. Mówię jak to wyglądało kiedyś, ale swoje pluszaki w zasadzie kupowałem prawie że rok temu. No to przyznaję rację. I tu i tu kieruję się opiniami ludzi, ale zaufam Tobie a nie ebayowiczom :D

Szkoda tylko że nie cofnę się w czasie i nie powiem 17letniemu Frozenowi żeby kupił inne pluszaki :kappa:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspomniał @The Silver Cheese: wbrew powszechnie panującej opinii o chińskich wyrobach, te pluszaki nie są wcale takiej kiepskiej jakości. Sam mam Spitfire i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony, a jakość wykonania jest nieporównywalnie wyższa od tej, jaką mają maskotki produkowane na licencji Ha$bro (nie mówiąc o kwestii estetycznej, gdyż hajsbrowe pluszaki przypominają raczej ściery od mopa niż kucyki).

 

Zaś w kwestii najlepszego kucowego gadżetu, to popieram opinię @FirstChoice. Dakimakura... to dopiero coś :rdblink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuty temu Krisu napisał:

Dakimakura... to dopiero coś :rdblink:.

Tyle że takie coś jest drogie. W prawdzie na meetach można dostać jakieś za 120 zł. ale szczerze powiedziawszy nie są najlepszej jakości. Grafiki dość proste, a poduszka nie zbyt miękka. Jak byś chciał porządną, z własnym nadrukiem to już cena idzie w górę. Nie będę oryginalny i też polecę pluszaka. Zawsze można z takim pójść na meeta. 

 

Edit: @Polox Sprawdź na Maginarium, mają tam jakieś dakimakury.

Edytowano przez DJSzklaż
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu FrozenTear7 napisał:

Szczerze nie polecałbym tych pluszaków co Cheese posłał. Czytałem sporo tam opinii przed zakupem swoich i typowe kuceły z Azji są po prostu kiepskie. Owszem są prawie 2x tańszem, ale mało kto jest z nich zadowolony. chińszczyzna się rozpada i jest kiepsko uszyta. Jak już to polecałbym kupienie pluszaka typu beanie - leżące kuce bez szkieletora co pozwala im stać, ale i tak nie jest to wielki mankament a są tańsze o kilka dych. Jak dobrze poszukasz to może takie znajdziesz. Nie wiem jak z ich sprzedażą na większą skalę typu ebaye i takie tam. Ale jak dobrego pluszaka 10' inch+ to 120zł raczej trzeba dać.
 

powiem, ze sam kupiłem u Tyra Chrysalis i jestem mega zadowolony z niej (poza tym, że ma odrobinę krzywy zgryz i niezbyt sztywne skrzydła). Wygląda porządnie, nie pruje się i jest urocza. 

Ostatecznie, można jeszcze polecić nieco zabawy w rękodzieło i albo samemu coś zrobić, albo wspomóc jakiegoś, polskiego artystę (niestety, cebulasto mówiąc, najtańsze to nie jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pff polscy się nawet nie cenią porządnie. Unicornia robi świetne pluszaki i ceny nie są złe bo chyba około 300zł coś za serio większe kuce a zagraniczni z tego co widziałem to średnio po przeliczeniu z $ na cebuliony to jakieś 500-800zł pluszak. Welp. Ja tam zbieram i zbieram i kiedyś może sobie dokupię Twalota za parę stów do mojego Princess Squad.

 

Dalej rozważam zakup dakimakury z Twilight na studia. Jak mój kumpel z pokoju przeżyje kuce to dakimakurę też xd

Edytowano przez FrozenTear7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie doszły tylko książki, reszta w drodze (figurka i poduszka).

 

Żeby nie być gołosłownym:

Spoiler

TJc5R2F.jpg

 

Jak się dowiedziałem reszta przyjdzie dopiero, jak wrócę z pieniążkami, ale temat będzie edytowany. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc przy wyborze, tobie Nightmare Xeno też, bo to ty mnie przekonałeś do tych książek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...