Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Train Driver 2


Gość

Recommended Posts

Cześć!

Ostatnio całkowicie pochłonęła mnie symulacja kolejowa, tworzona przez pasjonatów - Train Driver 2. Możemy wcielić się w maszynistę lub dyżurnego ruchu i oba te zajęcia dają sporo satysfakcji, ale też i stresu, zwłaszcza praca na nastawni... Może ktoś z Was zna/chciałby poznać TD2? Szczerze polecam, chętnie odpowiem na pytania. Do zobaczenia na szlaku! Teraz wracam na służbę, muszę wyprawić kilka pociągów, a rozkład już mi się nie klei ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na chwilę obecną chyba nie można na to liczyć. Teraz czekam na nowy SWDR i próbuję robić scenerię w rodzaju Canterlotu... Ogólnie jakiś kolejowy projekt, związany z MLP. Może być też stacja Ponyville, chociaż to byłoby bardzo małe, takie Lisiczki z TD2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam projekt stacji Canterlot. Istnieją cztery szlaki jednotorowe, niezelektryfikowane: Cd (Cloudsdale), Pv (Ponyville), Ct (Canterlot Towarowy, niewidoczny na rysunku) oraz Bm (Baltimare, również niewidoczny). Z poprawek - należy przenieść Wk2 przez zwrotnicę 6 oraz dorysować perony. Czekam na uwagi/pomysły :) .

IMG201608_ahrpwnr.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryfikacji raczej nie przewiduję - nie widziałem "druta" w MLP, tak samo jak semaforów świetlnych (chociaż mam duże braki, więc może się mylę). Tabor spalinowy - SM42 ze składami pasażerskimi/towarowymi. Zastanawiam się, czy nie zacząć od czegoś i nie zrobić Ponyville.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mogą być tylko takie maszyny, które występują w TD2.

@Kuracyja, też o tym myślałem, chociaż przez Pv jednotor przechodzi i nie wiem, czy warto się bawić w dwutory. Oczywiście, jest to tylko projekt w bardzo wczesnej fazie realizacji i wiele się jeszcze może zmienić, zwłaszcza że nie bawiłem się jeszcze edytorem scenerii :P . Trzeba mieć odpowiednie grafiki na wystrój, etc. Na upartego można też zacząć od czegoś bardziej fikcyjnego, np. Canterlot Towarowy.

BTW - o co chodzi z #removespidi?

 

Edytowano przez Ensifer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Ensifer napisał:

Na razie mogą być tylko takie maszyny, które występują w TD2.

@Kuracyja, też o tym myślałem, chociaż przez Pv jednotor przechodzi i nie wiem, czy warto się bawić w dwutory. Oczywiście, jest to tylko projekt w bardzo wczesnej fazie realizacji i wiele się jeszcze może zmienić, zwłaszcza że nie bawiłem się jeszcze edytorem scenerii :P . Trzeba mieć odpowiednie grafiki na wystrój, etc. Na upartego można też zacząć od czegoś bardziej fikcyjnego, np. Canterlot Towarowy.

BTW - o co chodzi z #removespidi?

 

 

Zawsze można pofantazjować.

 

Spoiler

co do #removespidi - pytaj na sb

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wiem. Z obrotnicą będzie ciężko, bo to chyba nie da rady w TD2 obecnie. W ogóle jak chcecie to możecie pomóc, zapraszam. Nie mam doświadczenia, jeśli chodzi o edytor/tworzenie scenerii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mam żadnego doświadczenia, jeśli chodzi o edytor TD2. Na razie rysuję kolejny plan stacji, ponieważ doszedłem do wniosku, że warto dokonać kilku zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...