Skocz do zawartości

Mowa nienawiści w internecie - ankieta na mgr


Cipher 618

Recommended Posts

Co do dubla... Cóż. Moja siostra jest ostatnio bardzo zajęta przygotowaniami do czegoś bardzo ważnego. Sprawy rodzinne, przysłowiowe "urwanie głowy". :)

 

I dzięki za wypełnienie ankiety. Dam znać jak jej poszło, ale jestem pewien, że będzie dobrze. Jeśli nie zda... Nie, nie ona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się edukować ludzi w rozpoznawaniu hejtu i reagowaniu na niego w sposób taki jak reagujemy na śmieszne obrazki. żadne ramy prawne czy straszenie nic nie da, hejterzy będą hejcić nadal, a tak to nikt się tym nie przejmie.

Ankieta była chyba robiona nieco na szybko bo zabrakło mi paru odpowiedzi, ale wystarczająca. Chętnie zapoznałbym się z wynikami, dlatego zaobserwuję temat.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Airlick napisał:

Sposób formułowania tych pytań powodował u mnie lekkie uczucie, że twoja siostra jest za cenzurą w necie i ściganiem śmieszków, mam rację? :spike: 

Nie, nie jest :) Niestety, ale bardzo często promotor traktuje studenta jak marionetkę. Nie wiem jak jest w jej przypadku, ale u mnie wiele pytań musiałem formułować tak, żeby miały odpowiedni wydźwięk. Co gorsza pisałem o grach. Każde pytanie musiało dostać "zielone światło" (niektóre musiałem zmieniać kilka razy!). U innych też były sprawdzane, ale ja odniosłem wrażenie, że moje bardziej. Cóż. Najwidoczniej prace dotyczące komputerów działają jak płachta na byka.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów na temat ogólnie ankiety:

Dlaczego w 90% ankiet brakuje mi zawsze tej jednej opcji:

-Nie dotyczy

-Zależy od sytuacji ...

Albo uwielbiam jak nagle 1 staje się najczęściej gdy wcześniej było 5 ...

 

I trochę moich własnych rozmyśleń, nie żeby kogoś zdenerwować, ale trochę się zastanowić nad niektórymi odpowiedziami (nie chcę pisać, że któraś z odpowiedzi w ankiecie jest zła, bo nie jest zła, ale podaję czasami śmieszne reakcje jak taka odpowiedź mogłaby być zrozumiana).

Quote

6. Jakie uczucia towarzyszą Ci kiedy spotykasz się z mową nienawiści?

Dwie Trzy możliwości:

-Bezsilność

-Wkurzenie

-Obydwie rzeczy powyżej ...

Quote

7. Jak reagujesz na mowę nienawiści?

"Report" ... nawet jest taka opcja ...

Quote

Zgłaszam to policji lub prokuraturze

Przychodzę na komisariat i mówię: "Zgłaszam, że połowa graczy w World Of Tanks to imbecyle które propagują MOWĘ NIENAWIŚCI!" ...

Quote

Mowa nienawiści jest tak oczywista w Internecie, że nikt się tym nie przejmuje, nikt nie bierze takich wpisów do siebie

... tu zostałem zagięty ... zgodzić, się czy nie ... oto jest pytanie ...

Quote

Używanie mowy nienawiści powinno być ujęte w przepisach prawa i surowo karane

Powinno się, jako karę oczywiście, zabierać klawiatury i mikrofony takim ludziom! (jakiś pomysł to to jest ... dla rodziców).

Quote

Należy przeszkolić administratorów stron internetowych w temacie mowy nienawiści i doprowadzić do blokowania kont osób używających hejtu lub usuwania nienawistnych wpisów

Przepraszam bardzo, ale admini powinni wiedzieć co z takimi osobami robić. Więc po prostu fajnie by było jakby reagowali (nie piszę tu o naszych adminach, bo u nas na forum nie ma zbytnio hejtu, ale piszę tu o innych stronach internetowych).

Quote

13. Gdzie mieszkasz?

-Wieś

Tak! Mamy tu internet! :D

Tylko nie wiem po co komu wiedzieć jakie wykształcenie mają moi rodzice ...

Spoiler

Napiszę jeszcze, że tak, wypełniłem należycie ankietę i z góry dołu postu przepraszam co napisałem w poście ... mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony. Jeśli poczułeś się urażony, napisz to na pw do mnie, żebym wiedział i żebym mógł to zmienić w swoim życiu, że jestem taki chamski (tak przynajmniej kolega twierdzi) ...

Pozdrawiam,

Z porąbanym poczuciem humoru,

Miszcz Tencz

Ps. Jak ktoś chce to mogę znaleźć parę screenów z wota z przykładami ... i zapodać ...

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem. Aczkolwiek mam wrażenie, że wszelkie zapisy prawne o hejcie będą nadużywane. Nie mówiąc o tym, że zgodnie z wolnością wypowiedzi, hejt nie powinien być zabraniany, gdyż byłoby to złamaniem powyższej wolności (w USA, mowa nienawiści jest w zasadzie chroniona 1 poprawką do konstytucji). Kolejna sprawa, to definicja hejtu, która oczywiście nie powstanie, gdyż jej istnienie się nikomu nie opłaca. 

No, ale skoro to an studia, to można odpowiedzieć, na zadane pytania. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...