Skocz do zawartości

Mowa nienawiści w internecie - ankieta na mgr


Cipher 618

Recommended Posts

22 godziny temu Tric napisał:

Ale należy zwrócić uwagę także na to, iż często równie skrajni sympatycy lewej strony, bądź sami przedstawiciele innych ras czy osoby o niestandardowych upodobaniach, każde nieprzychylne im słowo starają się przedstawić jako przejaw dyskryminacji, aby postawić siebie w roli osoby niesłusznie pokrzywdzonej.

 

OK, głównie o to mi chodziło. Tyle się nasłuchałem o absurdalnych przywilejach i przepisach prawnych, które wywalczyły sobie zawodowe płaczki, że teraz jak słyszę określenia typu "mowa nienawiści" i tym podobne, to aż się we mnie gotuje od odruchowego sprzeciwu.

 

Samo propagowanie powściągliwości w werbalnych atakach na innych ludzi (z różnych powodów; jak się psa chce uderzyć, to się kija znajdzie) jest raczej uzasadnione, bo inaczej się pozagryzamy.

 

18.08.2016 at 23:31 fallout152 napisał:

Po co żeś to rozgrzebał?

 

Widzę temat i mam w nim coś do powiedzenia, to piszę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18.08.2016 at 01:28 Tric napisał:

No cóż, głupotą jest dla mnie, kiedy ludzie wpadają w takowe skrajności, przy czym w przypadku prawicy jest to bezwarunkowa nienawiść, natomiast w przypadku lewicy bezwarunkowa otwartość, oraz jawna faworyzacja.

Jakieś przykłady ten nienawiści ("bezwarunkowej") mógłbyś podać. Skrajna lewica zaś wcale nie jest otwarta i potrafi całkiem skutecznie wykluczyć z dyskursu publicznego "faszystów" i innych nieprawomyślnych.

18.08.2016 at 01:28 Tric napisał:

W ogóle dziwi mnie fakt, że mimo rzeczy tak oczywistej jak niesłuszność poglądów skrajnych, wciąż istnieją takie podziały.

Tak, ludzie nadal ośmielają się wyznawać skrajne poglądy. Chociaż chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, iż skrajny=/=niesłuszny, przynajmniej nie wynika to z definicji skrajności. Owszem, ludzie o takich poglądach często "odlatują" w pewnych kwestiach, ale nie róbmy z tego reguły.

18.08.2016 at 01:28 Tric napisał:

Zaś przechodząc do samej ankiety, wydaję mi się, iż była ona niezawisła od kwestii światopoglądowych i skupiała się raczej na znajomości tego zjawiska wśród ludzi, sposobów w jakich na nie reagują i je postrzegają, na źródle problemu i konsekwencjach obojętności wobec niego, możliwych metod zapobiegania. Tak jak wcześniej wspominałem, mowy nienawiści nie należy postrzegać jako coś, co jest narzędziem w rękach zwolenników tej czy innej opcji politycznej, wykorzystywanej celem zdobycia argumentów, które miałyby przemawiać za czyjąś racją. Społeczeństwo winno widzieć w tym realny problem, który stanowi zagrożenie przede wszystkim dla młodych osób.

Dzieci są dziećmi i potrafią powiedzieć "król jest nagi", również w wulgarnej wersji "Ty grubasie". Tak, jest to przykre i młodzi niekoniecznie zdają sobie sprawę z tego, co robią, ale nazywanie tego mową nienawiści jest właśnie próbą ideologicznego opisania tego problemu. Tutaj muszą działać głównie rodzice, a także nauczyciele.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...