Skocz do zawartości

Samopomoc rysunkowo-artystyczna


Dolar84

Recommended Posts

Hmm, to ja mam inaczej. Jak oddalę rysik od tabletu, to na początku nie rysuje, ale kursor się jeszcze porusza razem z rysikiem, dopiero jak oddalę jeszcze dalej to kursor stoi w miejscu niezależnie od tego co bym rysikiem wyczyniał (tak na 1cm oddalę i już nie łączy). A jak później rysik znowu dam kilka mm nad tabletem, to już kursor się rusza, ale jeszcze nie rysuje. Mam nadzieję że zrozumiałe :)

No i dzięki za radę, muszę teraz o tym pamiętać przy następnej pracy ;)

oo, to takie co łapią jak się oddali rękę trochę to bardzo przydatne :) Jak sprawdzić który to umie a który nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam, to jest mój pierwszy tablet, tutaj specyfikacje. W szkole mieliśmy Wacom Bamboo i chyba też takie coś miały (wtedy jeszcze nie miałem tabletu w domu i nie interesowałem się nimi więc nie zwróciłem uwagi). No ale wiem że w przyszłości jak będę kupował jakiś inny tablet, to będzie to raczej Wacom (podobnej wielkości co ten teraz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtrącę dwa grosze do tej serii. Jeśli nie zamierzasz przeglądać internetu, czy robić innych rzeczy dotykowych na tablecie (bez piórka) to lepiej nie inwestować w wacoma z funkcją touch bo będzie tylko wadziła. Te gesty można wywołać przypadkowym ruchem nadgarstka podczas rysowania piórkiem, a nie jestem teraz pewien czy funkcję touch można wyłączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad zakupem jakiegoś tabletu tym razem jakiś mały, bo ten duży co obecnie mam jest po prostu mniej poręczny. Ah i mam problem z tym całym piórkiem, bo jest u mnie skrajnie rozwalone , nie mam pojęcia jakim cudem jeszcze tego używam, to chyba chwała mojej cierpliwości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam.

Jestem Alciapl i mam do was pytanie. Pytanie kieruję głównie do użytkowników tabletów. Mam doświadczenie w tworzeniu vektorów, ale nie zawsze mam dostęp do komputera. Moi rodzice niedawno kupili tableta więc postanowiłam skorzystać z okazji i nauczyć się rysować za pomocą rysika na tablecie. Potrzebuję do tego odpowiedniego programu. I tu pytanie samo się nasuwa. Jakie znacie dobre programy do tych właśnie celów?? Z góry dziękuję za odpowiedzi i jeżeli nie tutaj to przepraszam i proszę o przeniesienie tematu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja rysuje metodą tradycyjną ,ale z tego z wiedze na forum to są 3 podstawowe programy:

 

- Gimp ( ja używam go do wektorów)

- Photoshop

- SAI - Ostatnio dość często używany , rysunki w nim są bardzo pastelowe.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dobrze jest ćwiczyć dużo na kartce, bo umiejętność rysowania przy pomocy tabletu nie przychodzi sama. ;)

A z programów polecę ci Gimpa, Photoshopa, Paint Tool SAI, ewentualnie CorelDraw, bo z tego co słyszałam, jest to dość dobry program.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytanie kieruję głównie do użytkowników tabletów. Mam doświadczenie w tworzeniu vektorów, ale nie zawsze mam dostęp do komputera. Moi rodzice niedawno kupili tableta więc postanowiłam skorzystać z okazji i nauczyć się rysować za pomocą rysika na tablecie. Potrzebuję do tego odpowiedniego programu.

 

Do wszystkich wyżej... czy wy jesteście aż tak nierozumni czy po prostu udajecie? Założycielka tematu ma tablet multimedialny, taki jak np. Samsung Galaxy Tab czy iPad (taki przykład), nie graficzny.
Taki tablet nie nadaje się po prostu do rysowania, a wektorowanie... *kaszl kaszl*:
1. Rysiki nie mają zmienności nacisku
2. Matryce nie są przystosowane do niczego innego poza obsługą palców
3. Oprogramowanie woła o pomstę do nieba... no chyba, że tablet z Windows 8, ale nie wiem jak z tym jest :v
Daj sobie siana - albo komputer + myszka/tablet graficzny, albo nic.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich wyżej... czy wy jesteście aż tak nierozumni czy po prostu udajecie? Założycielka tematu ma tablet multimedialny, taki jak np. Samsung Galaxy Tab czy iPad (taki przykład), nie graficzny.

Skoro tak to sorry,a co do rysowania na tablecie to trochę nie zbyt się do tego nadaje.

Ja próbowałem mam tableta Manta MID 704 (ma dość dobry ekran pojemnościowy  i powiem że niezbyt się do tego nadaje.)

Raz że trzeba mieć odpowiedni rysik (mam wakoma) lecz zrobić można tylko zwykłą kreskę a nie masz intensywności nacisku tak jak podziała "Aglet " , efekt jest taki sam jak bym samym palcem rysował.

Jak do rysowania to bym bardziej polecał taba graficznego, ale jak ma sie tableta zwykłego to tez da się rysować na kompie, gdzieś na necie czytałem że można w Linuxie w Gimpie

używać zwykłego tableta jako graficznego ale nie wiem czy do to dobry efekt.

Do rysowania ja mam taki program wgrany "PicsArt" jest on na Androida .

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do szkiców kupiłem sobie tani tablet firmy "pentagram" i sprawdze się znakomicie. Nie nadaje się w prawdzie do jakiś większych dzieł robionych tylko nim, bo jest ciupke niedokładny. Piórko na baterie, dość ciężkie, ale dobrze leży w ręce. 

 

Także jeśli tylko szkice to po niskich kosztach polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem Pentagrama na necie za ok 120zł+przesyłka . Osobiście zbieram na tableta Wacom Intuos Manga. za 386zł

Lecz pewnie kupię go na wakuję, ponieważ mam teraz trochę wydatków.

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam Pentagram i rysowało mi się na nim fatalnie. Z drugiej strony był to mój pierwszy tablet i nie wiedziałam jak się z nim obchodzić,nie był też dopasowany do rozdzielczości ekranu co dotarło do mnie dopiero po 3 latach (geniusz), więc może stąd moja awersja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem co to siatka, ale:

1.Rysujesz okrąg, nie musi być idealny.

2.Mniej więcej od środka, rysujesz linię na zewnątrz. Lekko wklęsłą [górna linia pyszczka].

3.Robisz dolną linię pyszczka. Rysujesz taką kreskę, by tworzyła półkole, razem z górną linią.

4. Poprawiasz kształt.

 

Osobiście polecam eksperymentowanie, a nie jakieś siatki, które ograniczają. Kurczowe trzymanie się kreski serialowej też nie zawsze jest dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to siatka, ale:

1.Rysujesz okrąg, nie musi być idealny.

2.Mniej więcej od środka, rysujesz linię na zewnątrz. Lekko wklęsłą [górna linia pyszczka].

3.Robisz dolną linię pyszczka. Rysujesz taką kreskę, by tworzyła półkole, razem z górną linią.

4. Poprawiasz kształt.

 

Osobiście polecam eksperymentowanie, a nie jakieś siatki, które ograniczają. Kurczowe trzymanie się kreski serialowej też nie zawsze jest dobre.

Siatka jest zawsze ważna. Od niej zależy dobre umiejscowienie każdej części ciała. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...