Skocz do zawartości

Odcinek 17: Dungeons & Discords


Niklas

Ocena  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odcinka

    • 1
      1
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      0
    • 5
      2
    • 6
      1
    • 7
      3
    • 8
      7
    • 9
      10
    • 10
      4
    • 11/10 *rzuć 19-20 k20, aby otrzymać pierożka*
      20


Recommended Posts

I kolejny za nami, tym razem z wykorzystaniem innej serii posiadanej przez Hasbro, a mianowicie Dungeons & Dragons.

Jak wam się to widziało? Jak na moje, za mało przygody w grze :P 

 

ENG: http://www.dailymotion.com/video/x4qmdhk_hd-my-little-pony-friendship-is-magic-s06e17-dungeons-and-discords_animals

PL: http://www.dailymotion.com/video/x4qnmpt_mlp-fim-season-6-episode-17-dungeons-discords-napisy-pl-1080p_shortfilms

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spojrzę na ten tytuł i nie wypowiem go poprawnie, gdyż nazwę tą jedynie kojarzę z grą Angry Video Game Adventures, gdzie poziom jeden brzmiał

 

Spoiler

 

Dungeons and Dickholes

 

 

 

:I

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9/10 jednakże jestem rozbity wewnętrznie.

Był to najlepiej wykonany odcinek tego sezonu pod względem oprawy graficznej i pomysłu. Przeniesienie gry do rzeczywistości było mega i naprawdę bardzo udane. Postaci super i wcielenie złych przeciwników z gry tak samo.

 

Podobało mi się również to, że Spike i Discord byli tak bardzo sobą. Wyciągnięto z tych bohaterów to co najlepsze i mogliśmy ujrzeć w pełni ich osobowość. Zwłaszcza u Discorda i mimo że dawniej nie trawiłem tej postaci to dzisiaj pokochałem *no chaos homo thou*.

 

Kolejna świetna rzecz to masa gagów, które były na najwyższym poziomie. Zwłaszcza na początku. Zamiana na negatyw i odwrócenie osobowości Shy mnie serio rozwaliło. Wszystko zostało tak idealnie wykonane i przemyślane. Mega odcinek pod względem komediowym.

 

Jest jednak coś co mi się nie podobało. Czyli motyw drugiej szansy. Gdy Discord zrozumiał swój błąd postanowił odejść nie przepraszając nikogo tylko chcąc wymusić współczucie. Typowe dla niego i fajnie. Jednak to, że Spike i Mac mieli mu dać drugą szansę? To jest moim zdaniem złe. To oni mieli czekać na Discorda aż przeprosi, a nie od razu zmieniać zdanie. Takie myślenie jest moim zdaniem błędne i doprowadza tylko do tego, że strona co zawiniła przyzwyczaja się, że jej to wolnoz bo i tak grzechy zostaną przebaczone niezależnie od tego czy serio żałuje.

Serial ten ma nauczać i nauczał tym odcinku źle, ale tu będą jedni co pomyślą jak ja oraz tacy co zgodzą się z morałem.

 

Mimo to świetnie wykonany odcinek, uśmiałem się co nie miara i kiepski morał nie zepsuł mi zabawy.

Zasłużone 9/10 moim zdaniem.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu FrozenTear7 napisał:

Był to najlepiej wykonany odcinek tego sezonu pod względem oprawy graficznej i pomysłu. Przeniesienie gry do rzeczywistości było mega i naprawdę bardzo udane. Postaci super i wcielenie złych przeciwników z gry tak samo.

Wiesz, nie wiem czemu, ale motyw gry IRL.. Naprawdę nie wiem czy to dobre porównanie, ale ten motyw widziałem w Uni "South Parku", a konkretnie w grze, Kijek Prawdy... Gdy bohaterowie "w IRL", grali w RPGA :D

Jak zwykle nie oglądałem całego odcinka, przyznaje się[ Nie oglądam od 5tego sezonu, w całości, odcinków]. :( Ale ten motyw jest mi znajomy... Jaranie się nim, nie jest zbyt... Chociaż popieram, dobrze to wyglądało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po obejrzeniu tego odcinka stwierdzam, że jednak to jest najlepszy odcinek sezonu. Wybacz Thorlax. Czy jak mu tam było, temu changelingowi. Ale...

 

+ Postacie zachowywały się bardzo naturalnie. Każdy robił to, co robić powinien według swego charakteru. Nie było scen, w których widzisz postać i odnosisz wrażenie, że nie zachowuje się wedle swej osobowości. Duży plus za to! 

+ Rozrywkowy Discord w towarzystwie dwóch "nudziarzy". To się musiało udać! :D 

+ Genialna reakcja Discorda na to, że Spike i Big Mac zaprosili go bo im było go szkoda. Skisłam przy tej torbie na głowie :spike: 

+ Odwrócona rzeczywistość była creepy, ale podobało mi się, że Flutterb*ch się tam ukazała, hehe :flutterblush:

+ Sam pomysł na wprowadzenie świata gry w rzeczywistość~ 

+ Wejście Discorda :D 

 

No...późno jest i pewnie dlatego nie przypominam sobie więcej plusów, a wiem, że było więcej rzeczy, która mi się spodobała. Minusów nie widzę. 11/10 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, że będzie to tylko zwykły odcinek z Discordem... Aż tu nagle około pierwszej minuty twarz Fluttershy mówiąca: "Może porobimy coś innego...".  Na pewno o wiele lepszy odcinek wizualnie niż poprzednie. Zacznę od plusów : 

 

+ Wizualizacja i zwiększenie zasobów animacji w odcinku

+ Flutterbi*** czyli odwrócona rzeczywistość

+ Zaje***** strój Rainbow pod koniec :x

+ Zachowane normalne i naturalnie osobowości bohaterów

 

Co do pomysłu urzeczywistnienia gry.... Nie dam za to plusa, bo było to już przewidywalne jak w każdym odcinku. Lecz na pochwałę zasługuje typowa scena z Las Vegas i część, w której Discord trzyma na kolanach Ogon Celestii, zachowujący się jak kot. Niestety nie pamiętam do czego było to nawiązanie xd

 

 

Krótko mówiąc 10/10 Najlepszy odcinek sezonu jak dotąd.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żałuję, że Stalin CWHC już nie działa w fandomie, gdyż ten odcinek idealnie nadawał się pod jego przeróbki. Wiecie… męski wieczór…

A tak na poważnie, to bardzo solidny i fajny epizod. Po raz pierwszy od Return to the Harmony podobał mi się odcinek z Discordem. Discord wciąż udawał kozaka, ale był upokarzany nawet przez Spike’a i niewiele odzywającego się Big Maca. Podobały mi się dialogi pełne zabawnych docinek, a także całkiem trafnie jak na serial animowany odtworzony charakter gry w erpega. Jako dawny MG dostrzegałem bardzo dużo fajnych podtekstów.

Trochę mniej podobał mi się pierwszy skok do growej rzeczywistości Discorda, który był kiczowaty. Ale kiedy na końcu Pinkie i Rainbow postanowiły dokończyć, to uznałem, że wszystko jest na swoim miejscu.

Podsumowując: w końcu Discord był chociaż trochę sobą, dobre teksty, plusy za Big Maca i ogarniętego Spike’a, a także za finał.

PS: zwróciliście uwagę, jak Big Macowi zaświeciły się oczy na widok jednej klaczy na potańcówce z lat ‘20?

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek mocno średni, niczym mnie nie powalił, jedyne plusy to Fluttershy na początku odcinka i ta jej "psychologia" ...

Spoiler

qRx5m.jpg

Fajnie, że były nawiązania do poprzednich odcinków "yeti", które Pinkie już poznała, a także "labirynt", który kiedyś stworzył Discord. Jednak sam odcinek mnie nie zachwycił, zabrakło mi tu jeszcze brata Twilight, który by tam też pasował (pewnie myśli to każdy, kto czyta komiksy MLP).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - świetny odcinek, który choć raz nie był za bardzo przewidywalny po 5 minutach. Każdy jest, ale ten nie był do bólu. Poza tym - Discord. Przy nim nie wiadomo czego się spodziewać. Najbardziej przypadły mi do gustu:

 

- Big Mac jako "Appleborn" - poza tym, zbroja dla "konia" xD

- Spike jako - "Gandalf" (dobra... trochę na siłę)

- Czwarta ściana i nabijanie się z Celestii

- Discord

- Bulls(alls)eye :lol:

- No nie wiem, czy to powitanie jest godne męskiego wieczoru. Spike najwidoczniej pozazdrościł Twilight. 

 

Pozostaje czekać na odcinek, w którym zobaczymy co M6 robiło gdy ich nie było :) 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coż ja obejrzałem odcineczek i muszę powiedzieć że to był odcinek dobry, bo pokazał znowu jak trudno Discordowi się dopasować, że pomimo przemiany większość i tak ma go nadal za dziwaka i nie ufa mu do końca, na szczęście Flutterka czuwa, by wszytko rozwinęło się w dobrą stronę i kolejne istoty do Discorda się przekonują. Poza tym odcinku pokazano 2 męskie wieczory dla/ nerdów i tzw prawdziwego ( przy tych scenach było sporo nawiązań do popkultury i porcja mojego ulubionego chaosu) Jak Discord normalnie przybrał mimikę i pozycję Celstyny to zwijałem sie ze śmiechu jak dla mnie 10 na 10 odcinek zwłaszcza końcówka gdy PP i RD dączyły do zabawy ( kto powiedział że klacze nie rozumieją ogierów hehe)

Edytowano przez Sosna
Błędy
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to nie wiem, co powiedzieć.

Spodziewałem się, że oni w tej grze będą praktycznie cały odcinek, lecz wtedy równie dobrze zamiast Discorda mógłby być Armor czy tam ktoś.

 

Z drugiej strony, wciąż otrzymaliśmy odcinek trochę nudnawy, dosyć powolny i przez większość czasu mieliśmy jedną podnieconą całą tą aferą postać oraz drugą, znużoną i ironiczną. I praktycznie to tyle, nie umiem się wysłowić na ten temat.

 

Nie było źle, ale motyw takiej gierki przeniesionej w rzeczywistość z Discordem jako game masterem mogło być, moim zdaniem, lepszym pomysłem niż ten odcinek tutaj.

 

7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry odcinek. Zawsze mam na to nadzieję przy odcinkach z Discordem i zwykle się rozczarowuję, jednak tem był chyba najlepszy od czasu The Return of Harmony. Wreszcie idealnie oddano charakter tej postaci i pozostałych również. Wszyscy zachowywali się swobodnie i naturalnie, nikt nie był irytujący.

Był to też jeden z zabawniejszych odcinków w całym serialu. Rzadko faktycznie się śmieję przy oglądaniu, a tu ciągle. Odwrócona rzeczywistość, psychologia Fluttershy, ogon Celestii, wejście Discorda... długo by można wymieniać.

Pomysł na przeniesienie gry do rzeczywistości był dobry, bardzo w stylu Discorda, i świetnie go zrealizowano. Świetnie to wyglądało, zarówno plansza, jak i postacie, zwłaszcza Pinkie i Rainbow. Dobrze, że dołączyły, głupio by było, jakby wszystkie sobie poszły.

9/10, do ścisłej czołówki się nie dostanie, ale i tak jeden z lepszych w sezonie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...