Skocz do zawartości

Jak zrobić jednego e-booka z kilku pdfów?


Crystal Arrow

Recommended Posts

Hej, od jakiegoś czasu biorę się za przerobienie ulubionych fanfików na porządne e-booki. I tu rodzi się problem. Próbowałem w Wordzie, kiepsko wyszło, w paru innych edytorach, Guzik!

Więc pytam się was, czy jest jakiś program w którym mógłbym to ogarnąć? Jestem wstanie przetrawić copy-paste, chodzi mi główne o spis treści, dopasowanie czcionki do urządzeń mobilnych (smart fonów i tabletów) oraz możliwość wstawienia okładki.

Z góry dzięki za pomoc i piszcie jakie fanfiki powinienem tak przerobić. W planach mam "Trzy strony medalu" i "Biura adaptacyjne - praca wspólna".

Jeszcze raz z góry dziękuje za pomoc.

 

Oto kilka już gotowych dokumentów:

Osobliwość i Kamień autorstwa Zena92.epub

Biura adaptacyjne - praca wspólna.pdf

 

Edytowano przez Krystal Arrow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
31.08.2016 at 21:38 Maffle Fluff napisał:

Background Pony

Ja kiedyś zrobiłem ebooka Background Pony jak sam czytałem. Na pewno wspominałem na forum w temacie o tym ficu.

PDFy same w sobie kiepsko się czyta na czytnikach. Ja jak robiłem BG to ściągnąłem z Google Docs jako odt, potem ręcznie połączyłem w Libre Office, wprowadziłem poprawki aby dobrze rozdziały wykrywało, a na końcu przekonwertowałem na epub w Callibre. Callibre potrafi zrobić spis treści na podstawie nagłówków (trzeba tytułom rozdziałów ustawić odpowiedni "styl akapitu"). Robiłem to już dawno, więc nie wiem czy na pewno wszystko dobrze napisałem, ale jakoś tak to szło. Oczywiście może są prostsze metody :) Szkoda, że nie ma fiction.mlppolska.pl. Tam można było z automatu wygenerować ebooka.

Hmm. Tutaj też niby można ebooki ściągać (epub): https://www.fimfiction.net/story/19198/background-pony

Teraz nie jestem pewien czy to było BP, ale jakiegoś ebooka kiedyś sklejałem :P Może coś mi nie pasowało w wygenerowanej wersji.

Edit: a nie, to jednak było EqueTrip...

Edytowano przez Ravin
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...