Skocz do zawartości

Star Wars: Battlefront (seria)


Cipher 618

Recommended Posts

Kilka dni temu dostałem Battlefronta na PS4. Tryb off-line ogranicza się do dwóch trybów i kilku map. 

Spoiler

ITfubup.jpg

Grafika - cudo

Audio - cudo

Multi - ? Nie wiem, nie mam PS + :/ 

Off-line - :MJTQO:

 

Battlefront 2 z 2004r (?) miał mnóstwo trybów. Były w nim obie trylogie. Tutaj tylko "stara". Mogli dać dotychczasowe filmy: 1-7, ale nie... "Nową" trylogię zobaczymy pewnie w "dwójce", Ok, mniejsza z tym. Wracając do nowego BFa. EA miało milion wymówek na to, że nie ma nic dla singli. Dopóki nie zagrałem mówiłem sobie: "jasne, jasne... i co jeszcze"? Teraz rozumiem ich decyzję. Dlaczego? AI to kompletne bezmózgi. Nie radzą sobie nawet na maleńkiej mapie w trybie przetrwania czy bitwach (AI prawie zawsze wygrywa, wróg jest OP, gracz musi robić wszystko za ułomnych towarzyszy broni). Co by było gdyby posadzić ich za sterami machin? Liczyć na to, że przejmą i utrzymają "punkt kontrolny" lub rozwalą AT-AT na Hoth? Dać tryb fabularny, w którym AI zachowywałoby się jak boty z gier w tekturkach? A no właśnie... I ta przepustka sezonowa :rarity3: 

 

Swoją drogą powinni zapytać gości od np. Killzone 3 i zapytać jakim cudem zrobili takie boty? Ewentualnie ekipie od... Unreal Tournament 3. 

 

Grałem w dwie odsłony BFa na PSP - gdyby przenieść je na nowe konsole... kurcze. To mogłoby być bardzo fajne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Na wyprzedaży PSN, która (chyba) jeszcze trwa, kupiłem wersję Ultimate (wszystkie DLC) za 40zł. Za taką cenę to można grać :rwink: Co prawda tryb on-line nie urywa dupska, ale mimo wszystko wciąga. Największe wady to:

- mało pojazdów

- plecak odrzutowy nie dość, że trzeba odblokować, to jest dostępny na wysokim poziomie rozwoju (12?). Mówiąc krótko, na początku dostaje się spory łomot.

- takie sobie walki w kosmosie (niszczyciele to tylko ozdoba)

- Imperium ma przewagę. Może używać AT-ST.

Spoiler

oUph1Qv.png

Największa rozpierducha panuje w trybie "walker assault". Imperium musi eskortować maszynę kroczącą AT-AT. Zadaniem Rebeliantów jest zniszczenie "metalowych wielbłądów". Z pozostałymi trybami bywa różnie, ale ogólnie jest OK. 

 

Gameplay z AT-AT

Spoiler

 

 

 

Battlefront 2

Pierwszy zwiastun - szczęka na ziemi: kampania singleplayer, darmowe DLC, klasy, wszystkie ery (epizody I-VIII), więcej pojazdów. Czy coś może być nie tak? Niestety, ale tak. EA planuje wprowadzenie mikropłatności :rarity3:To jeszcze gorsze niż płatne DLC. Całość będzie przypominać rozwiązania z innych gier: za granie w nagrodę będziesz dostawać skrzynki z losowo dobieranymi ulepszeniami. Fajny pomysł, ale niestety można je kupić płacąc kartą kredytową. I tak ktoś, kto nie ma nic przeciwko wydawaniu kasy na coś takiego, będzie miał ogromną przewagę. Istnieje mikroszansa, że z tego zrezygnują. Swoją drogą, jeden z producentów na pytanie: "czy jednym z bohaterów będzie Jar Jar Binks?", odpowiedział: "rozważamy ten pomysł". Mnie bardziej ciekawi czy "single" dostaną coś więcej niż kampanię. Wątpię.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda jak taki typowy BF...

5 godzin temu, Triste Cordis napisał:

za granie w nagrodę będziesz dostawać skrzynki z losowo dobieranymi ulepszeniami.

Tak jak w BF1, ale też można je kupować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Kupiłem grę za około 150zł (za 200+ bym nie brał). Za chwilę pojawią się komentarze typu: "nabijasz im kieszenie", "dałeś się nabrać naiwniaku", "wspierasz największe łajzy branży". Odpowiem cytując mojego chrześniaka: "ble ble ble" :hmpf: Ukończyłem kampanię, część wyzwań oraz darmowe DLC. Wrażenia? Mieszane. A dokładnie?

 

Plusy

- Fabuła łączy klasyczną i nową trylogię. Niestety wątek główny jest taki sobie. 

- Da się wyłączyć dubbing. Warto to zrobić (chociażby dlatego, że głosu Rey użyczyła przeurocza Daisy Ridley). Cała reszta brzmi niemal identycznie. Jedynie Luke trochę odstaje

- Filmowe lokacje ze wszystkich trzech trylogii

- Strzelanie. Czuć moc broni a odgłosy wystrzałów są świetne

- Poprawili model lotu

- Więcej wszystkiego

- Oprawa audio/wideo

- Klimat Gwiezdnych Wojen

- Ciekawe wyzwania i tryb "arcade"

- Darmowe DLC

- Ostatnia misja, w której gramy jako Kylo Ren

- EA robi co może żeby naprawić chory system odblokowywania postaci. Ceny są już normalne. 

 

Minusy:

- Skrzynki w których są karty ulepszeń. Gdyby były w nich tylko kosmetyczne pierdoły (emotki) nie miałbym nic przeciwko.

- Niesamowicie ograniczone mapy (kampania). Przesadzili. 

- Fabuła to taki pokaz bohaterów na zasadzie: "hej, tutaj pasuje Han Solo! Dajemy". 

- AI - po prostu tragedia. Blokują przejście, rzucają sobie granaty pod nogi. Na szczęście są nieśmiertelni

- Sztuczne rozmowy - "agencie zrób to", "pani komandor tamto". Wiem, że to oddział specjalny, ale kurcze... Ci ludzie znają się od lat. Mogą pozwolić sobie na żarty i odrobinę luzu (pamiętacie świetne Republic Commando?) 

- Zwrot akcji - serio ktoś myślał, że do końca będziemy po stronie Imperium? xD

- Mimika twarzy i kilka animacji biegania

- Misja Luke'a - słów mi brak. Zadanie polega na mordowaniu dużych robali :facehoof: 

 

Podsumowując: 5/10. Osoby, którym "Stare Warsy" są obojętne mogą odjąć 2pkt. 

 

O multi napiszę innym razem. Póki co grałem kilka godzin i jestem zachwycony. 

 

Ostatnia misja. Żeby nie było. Grałem Renem pierwszy raz

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pograłem sobie w multi i muszę przyznać, że jest po prostu świetne. System płatności wyleciał na zbity pysk, a karty nie przeszkadzają za bardzo. Po kolei:

 

Plusy:

- świetny pomysł podziału na sezony. Obecnie trwa sezon "Ostatni Jedi". Po wybraniu frakcji należy wykonywać najróżniejsze zadania (np. zagraj X razy w trybie Y). Frakcja, która wykona ich najwięcej wygrywa. 

- darmowe DLC. Może i nie ma tego wiele, ale szturm na Crait jest niesamowity (patrz niżej). Chodzą słuchy, że drugi będzie poświęcony Wojnie Klonów

- tryby natarcie myśliwców oraz galaktyczny szturm są bardzo widowiskowe i wciągające. Pozostałe też niczego sobie. 

- większość map jest znakomicie zaprojektowana. To uczucie gdy lecisz X-Wingiem wąskim korytarzem i strzelasz do generatorów, a za plecami rozbija się TIE Fighter gracza, który nie dał rady :fabulous: Poza tym latanie "na wariata" (np. między "filarami") sprawia mnóstwo frajdy. Świetny sposób na ucieczkę przed rakietami

- model lotu myśliwców - spora poprawa względem jedynki, w której nie cierpiałem starć w kosmosie. Tutaj je uwielbiam.  

- grafika i audio - no ale to chyba oczywiste

- mapy "żyją" - na Tatooine uciekają spanikowani mieszkańcy

- wystarczająco dużo pojazdów - nie czuć przesytu, niczego mi nie brakuje.

- czuć moc broni (a przy laserowych "pew, pew, pew" to już coś)

- karty można stworzyć i ulepszyć samemu

- nie dotyczy gry, ale rozgrywki - jeszcze nie spotkałem idioty bawiącego się w "tea bagging" (kucanie tyłkiem nad twoimi zwłokami)

 

Minusy:

- nie ma wyszukiwarki map. Jesteś skazany na to, co jest. Trochę sobie poczekałem na Crait :MJTQO:

- dwa Sokoły Millenium, które różnią się "umiejętnościami" (Chewbacca i Han Solo, Chewbacca i Rey). "Trochę" naciągane

- każda z czterech klas ma tylko cztery bronie. Co gorsza trzy z nich trzeba odblokować. 

- baza Starkiller - raj dla snajperów, koszmar dla reszty

- zdrowie bohaterów się regeneruje - jeśli jakiś mocarz dorwie Vadera pozamiata

 

Ocena: 8/10 Warto 

 

Crait:

Spoiler

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...