Skocz do zawartości

Szeregowy Skoniu gotów do służby


Skoniu

Recommended Posts

No, w końcu przyszedł ten czas ;)

 

O sobie - w fandomie od pi razy kopyto półtora roku, od czasu do czasu przeczyta jakiś fanfik, ale niestety darmozjad, bo Bozia zdolności twórczych poskąpiła na etapie kreowania postaci.

 

Prywatnie student V już roku farmacji, a w czasie wolnym pasjonuje się awiacją wojskową II wojny światowej oraz marynarką wojenną w każdym okresie historycznym.

 

Wielbiciel szant ^^.

 

Stara się czytać ile może, choć studia temu nie sprzyjają (bo dostarczają czytania aż nadto)

 

Fanatyk Mass Effecta :)

 

Od czasu do czasu sklei jakiś model na poziomie mocno amatorskim

 

RPG-owiec papierowy od 8 już lat przeszło

 

A swego czasy (były już) youtuber letsplejerowy z War Thunder ^^

 

Ahoj całemu stadu, stopy wody pod kilem, fordewindu zawsze w żaglach i mocnych want!

 

Edytowano przez Skoniu
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

 

A teraz parę pytań (bo teczki nie lubią pustki :badass:):

1. Czytasz fanfiki, jeśli tak to jakie?

2. Co myślisz o rosiczkach i dlaczego są zajebiste?

3. Jaki jest najlepszy kuc z Mane 6? (poprawna odpowiedź brzmi: Rarity)

4. Tygrys czy T-34?

5. Czytasz może literaturę fantasy?

6. Czytasz Equestria Times?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie na forum, a ja skorzystam z okazji, że pierwszy piszę, to zadam kilka pytań podstawowych:

1. Jakiej muzyki słuchasz poza szantami (też je uwielbiam)?

2. W Boga wierzysz?

3. Dlaczego tak późno?

4. "RPG-owiec papierowy już od 8 lat przeszło" - masz RPG?

5. Ulubiony fanfik?

6. Ulubiona książka?

7. Jak się nazywasz?

8. Najważniejsze: co myślisz o Dżemie (nie tym do jedzenia, o zespole)?

Życzę wszystkiego dobrego oraz mile spędzonego czasu na forum :)

 

Pozdrawiam

Emil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cahan

 

1. Jak do tej pory mam no swoim koncie: Smocze Łzy, Kucyk Orła nie pokona, Si deus nobiscum, ad maiorem dei gloriam, Death of Princess Luna, Kryształowe Oblężenie, Czas i Harmonia, Tajemnice i jakiś angielski fik crossover z W40k o kopaniu okopu przez Gwardzistę z Krieg, więcej nie pamiętam

 

2. Wszystko co w okresie letnim łapie muchy jest zajebiste! A rosiczki tym bardziej, bo drapieżne rośliny są sexi

 

3.Rain... Znaczy się Rarity!

 

4. Zasadniczo to Ki-61 Hien, bo czołgi to nie moja bajka, ale z tych dwóch to Pantera, a że parka lepiej się chowa to Tygrys

 

5.Owszem, obecnie kończę właśnie drugi tom sagi "Archiwum Burzowego Światła" i zabieram się za Tron z Czaszek, później zaś za kolejną część Czarnej Kompanii, jeśli starczy czasu. Ale i tak najbardziej podobał mi się Pan Lodowego Ogrodu, a z sci fi saga Zaginiona Flota

 

6. Nie

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj marynarzu :P Na początek krótka szanta !!

"Tysiąc kufli piwa stoi, nikt się tego pić nie boi 

hej ho nalejcie piwa, niech się głowa kiwa !!" 

 

Witaj kamracie na kucykowym forum :brohoof:

Parę pytanek ^^:

1 Ulubiony kucyk ?

2 Ulubiona księżniczka ? 

3 Słuchasz fandomowej muzyki ? Jeśli tak to podaj jeden z ulubionych utworów. 

4 Gdzie jest Nemo [pytam każdego i nikt nie wie :/]

Gdybyś był pucykiem kony to byłbyś kucem ziemnym, jednorożcem czy pegazem ? 

 

Tyle ode mnie kamracie i baw się dobrze na forum żołnierzu :ivXRI:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minuty temu Rainbow Guitar napisał:

Witamy serdecznie na forum, a ja skorzystam z okazji, że pierwszy piszę, to zadam kilka pytań podstawowych:

1. Jakiej muzyki słuchasz poza szantami (też je uwielbiam)?

2. W Boga wierzysz?

3. Dlaczego tak późno?

4. "RPG-owiec papierowy już od 8 lat przeszło" - masz RPG?

5. Ulubiony fanfik?

6. Ulubiona książka?

7. Jak się nazywasz?

8. Najważniejsze: co myślisz o Dżemie (nie tym do jedzenia, o zespole)?

Życzę wszystkiego dobrego oraz mile spędzonego czasu na forum :)

 

Pozdrawiam

Emil

 

1. Różnie i podłużnie, choć głównie power metal (Sabaton i Powerwolf), do tego calutka dyskografia Queen, soundtracki z gier komputerowych (głównie Rome i Medieval Total War), a ostatnio również soundtrack z Girls und Panzer

 

2. Wierzę

 

3. Powiedzmy, że pewnie inne forum, któremu poświęcałem sporo swojego czasu praktycznie definitywnie upadło (taki sucharek - co wy wiecie o umieraniu fandomu ;) )

 

4. Mam Warhammera 2 edycję i Legendę Pięciu Kręgów i 7th Sea, inne rzeczy biorę od kolegi MG (ja głównie gram, choć mistrzować parę razy się zdarzyło)

 

5. Zależy, z bardziej komediowych to chyba "Kucyk Orła nie pokona", a ogólnie to raczej Kryształowe Oblężenie

 

6. Zdecydowanie "Burza nad Pacyfikiem" Zbigniewa Flisowskiego, kiedy inne dzieciaki jarały się Harrym Potterem ja miałem właśnie to i można powiedzieć, że w pewnym sensie mnie ukształtowała. Z innych muszę jeszcze wymienić "Dowódcę japońskiego niszczyciela" Tameichi Hary, Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza oraz Zaginioną Flotę Campbella

 

7. Póki co zachowam to dla siebie ;)

 

8. Jak byłem mały to miałem wujka-fanatyka tego zespołu, który uczył mnie tekstów tego zespołu na pamięć ^^ Dziś już nic nie pamiętam, zaś sam zespół jest w porządku, kilka utworów lubię, ale nie znalazł szczególnego miejsca w moim sercu

 

P.S. - Zergi to jedyna słuszna rasa ;)

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Vezz napisał:

Ahoj marynarzu :P Na początek krótka szanta !!

"Tysiąc kufli piwa stoi, nikt się tego pić nie boi 

hej ho nalejcie piwa, niech się głowa kiwa !!" 

 

Witaj kamracie na kucykowym forum :brohoof:

Parę pytanek ^^:

1 Ulubiony kucyk ?

2 Ulubiona księżniczka ? 

3 Słuchasz fandomowej muzyki ? Jeśli tak to podaj jeden z ulubionych utworów. 

4 Gdzie jest Nemo [pytam każdego i nikt nie wie :/]

Gdybyś był pucykiem kony to byłbyś kucem ziemnym, jednorożcem czy pegazem ? 

 

Tyle ode mnie kamracie i baw się dobrze na forum żołnierzu :ivXRI:

 

1. Mało oryginalnie - Luna (ale szaleństwa Pinkie też uwielbiam)

 

2. Jak wyżej - co zrobić, podoba mi się projekt tej postaci i to, co wokół niej wykreował fandom...

 

3. Jak najbardziej - jeden z ulubionych to Lullaby for a Princess

 

4. A gdzie ma być? Na pokładzie Nautiliusa, bada fascynujący, podwodny świat. :P

 

5. Pegazem

 

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minuty temu Skoniu napisał:

1. Różnie i podłużnie, choć głównie power metal (Sabaton i Powerwolf), do tego calutka dyskografia Queen, soundtracki z gier komputerowych (głównie Rome i Medieval Total War), a ostatnio również soundtrack z Girls und Panzer

Power metal i Queen powiadasz... Już Cię lubię :) Jaki jest Twój ulubiony utwór Queen?

40 minuty temu Skoniu napisał:

5. Zależy, z bardziej komediowych to chyba "Kucyk Orła nie pokona", a ogólnie to raczej Kryształowe Oblężenie

Ja zawsze polecał będę dwa fiki, a mianowicie My Little Dashie, przy którym zawsze mam łzy w oczach, oraz Background Pony.

 

42 minuty temu Skoniu napisał:

7. Póki co zachowam to dla siebie 

Spoczko.

 

44 minuty temu Skoniu napisał:

8. Jak byłem mały to miałem wujka-fanatyka tego zespołu, który uczył mnie tekstów tego zespołu na pamięć ^^ Dziś już nic nie pamiętam, zaś sam zespół jest w porządku, kilka utworów lubię, ale nie znalazł szczególnego miejsca w moim sercu

Fanatykiem Dżemu to ja jestem xD

Szkoda, że miejsca w Twoim sercu nie zajmuje, świetny zespół, ale nie można nikogo zmuszać do słuchania czegoś, czego słuchać nie chce ;)

46 minuty temu Skoniu napisał:

P.S. - Zergi to jedyna słuszna rasa ;)

Po pierwsze: bez kropek.

Po drugie: jak chcesz to możesz dołączyć. Czekaj, zawołam szefa. @bleflar2

Po trzecie: pomóż mi proszę zabić tę muchę, która tutaj lata i bzyczy.

PS Taka mała rada, nie pisz posta pod postem, jeśli od poprzedniego nie upłynęło 24h, albo nie jest to nic ważnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Rainbow Guitar napisał:

Power metal i Queen powiadasz... Już Cię lubię :) Jaki jest Twój ulubiony utwór Queen?

 

 

Po drugie: jak chcesz to możesz dołączyć. Czekaj, zawołam szefa. @bleflar2

Po trzecie: pomóż mi proszę zabić tę muchę, która tutaj lata i bzyczy.

 

 

Ulubiony utwór Queen... kurczę, ciężkie pytanie i trudno powiedzieć, więc wymienię kilka: Show Must Go On, Too Much Love Will Kill You, Great King Rat, ale gdyby ktoś przystawił mi nóż gardła i kazał wybrać tylko jeden, to ostateczny wybór padłby na Princes of the Universe

 

Ekhm, a co się wiąże z dołączeniem? :)

 

Już pędzę z rosiczką I kapciem!!!

 

Za rady dziękuję, zdublowało mi się, bo dopiero uczę się silnika i zasad tego forum :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w szeregach :salut:
Pare militarnych, drugowojennych pytań od Patyta :v
1. Ulubiony samolot szturmowy ?
2. P-51D czy BF-109 G ?
3. Tygrys II (H) czy IS-2 ?
4. Ulubiony kaliber?
5. PPSz-41 czy MP 40?
6. F4U czy A6M ?
7. Jaki mundur ci się najbardziej podoba?

Spoiler

8. Czemu tu jest tyle mrówek ?!


Ode mnie to tyle. Miłego czasu spędzonego na forum. Stay cheeki breeki !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Patutu napisał:

Witam w szeregach :salut:
Pare militarnych, drugowojennych pytań od Patyta :v
1. Ulubiony samolot szturmowy ?
2. P-51D czy BF-109 G ?
3. Tygrys II (H) czy IS-2 ?
4. Ulubiony kaliber?
5. PPSz-41 czy MP 40?
6. F4U czy A6M ?
7. Jaki mundur ci się najbardziej podoba?

  Pokaż ukrytą zawartość

8. Czemu tu jest tyle mrówek ?!


Ode mnie to tyle. Miłego czasu spędzonego na forum. Stay cheeki breeki !

 

1. Ju-88 z działem 75 milimetrów

2. Zdecydowanie Bf 109G

3. 500 kilogramowa bomba między nimi! (a na serio to raczej Tygrysek)

4. 20mm niemieckiego MG 151

5. Pepesza!

6. Zdecydowanie Reisen, mimo, że to gorsza maszyna...

7. Brytyjski mundur RAF-u

 

Stay cheeki breeki i nie zapomnij o majonezie! Pamiętaj o naukach Borisa I Hardbassa i osiągnij 100% słowiańskość!

 

@bleflar2 Z chęcią bym się dołączył (wiadomo, w roju siła, a pojedynczy zerg, to martwy zerg), ale co się z tym wiąże?

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Miło powitać kolejnego gracza i militarystę ;)  . Zapraszam do wspólnej rozgrywki oraz wypadów na strzelnicy. Jako chemiczny analfabeta zazdroszczę wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Zirathel napisał:

Cześć! :enjoy:

 

Cześć! ^^

 

10 godzin temu Perszing napisał:

Witaj:rdhug:

 

Witam

 

2 godziny temu Ensifer napisał:

Dzień dobry!

Miło powitać kolejnego gracza i militarystę ;)  . Zapraszam do wspólnej rozgrywki oraz wypadów na strzelnicy. Jako chemiczny analfabeta zazdroszczę wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych.

 

No zobaczymy, internet wbrew pozorom jest tak naprawdę mały ;)

 

15 minut temu Gringo37 napisał:

Witaj na pokładzie tej tratwy okrętu! Życzę dobrego pobytu na forum. :D 

No to jeszcze pytanko tematyczne do współmiłośnika szant:

Jaki jest twój ulubiony zespół?

 

Również witam ;)

Ulubiony zespół szantowy, hmm... wskazałbym chyba Różę Wiatrów

Edytowano przez Skoniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tere.

Widzę, że można tu spotkać wielu ludzi z zainteresowaniem II Wojny Światowej. W każdym bądź razie, może kilka pytań?
1. Krótko, jak zostałeś towarzyszem kolorowych kuców?
2. Który świat lepszy: Mass Effect, czy Warhammer 40k w Twoim odczuciu?
3. Reprezentowałbyś Imperium, czy Chaos?
4. Wódka, czy piwo? Jak oba, a nawet więcej to nie było pytania.
5. Jaką nutę preferujesz?
6. Skoro lubisz Kryształowe Oblężenie, to może uda mi się Ciebie zaprosić, to moich opowiadań z tego uniwersum?
7. Bismark, czy U.S.S. Enterprise?
8. Mitsubishi Zero, Spitfire, Hurricane, Jak - 1, czy może Messerschmitt?
9. Pepsi, czy Cola?
10. Baw się dobrze w fandomie!

Soovidega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minuty temu Świeży rekrut napisał:

Tere.

Widzę, że można tu spotkać wielu ludzi z zainteresowaniem II Wojny Światowej. W każdym bądź razie, może kilka pytań?
1. Krótko, jak zostałeś towarzyszem kolorowych kuców?
2. Który świat lepszy: Mass Effect, czy Warhammer 40k w Twoim odczuciu?
3. Reprezentowałbyś Imperium, czy Chaos?
4. Wódka, czy piwo? Jak oba, a nawet więcej to nie było pytania.
5. Jaką nutę preferujesz?
6. Skoro lubisz Kryształowe Oblężenie, to może uda mi się Ciebie zaprosić, to moich opowiadań z tego uniwersum?
7. Bismark, czy U.S.S. Enterprise?
8. Mitsubishi Zero, Spitfire, Hurricane, Jak - 1, czy może Messerschmitt?
9. Pepsi, czy Cola?
10. Baw się dobrze w fandomie!

Soovidega.

 

Jak zgaduję przywitanie i pożegnanie są po fińsku? Ale do rzeczy:

 

1. Powiedzmy, że na 3. roku miałem dość poważny kryzys psychiczny, który postanowiłem rozwiązać jakimś optymistycznym serialem. Nie wiedzieć czemu padło akurat na MLP i... jakoś tak zostało ^^

2. Trudne pytanie... Mass Effecta uwielbiam za swoich towarzyszy (zwłaszcza Garrusa, Tali i Mordina), do tego pomysł zjednoczenia całej galaktyki przeciw wspólnemu wrogowi był mega! Szkoda, że nie został odpowiednio wykorzystany. W Warhammerze z kolei siedzę od niedawna, ale ta skala... (no i Adeptus Mechanicus ^^)

Reasumując - patrząc obiektywnie, Warhammer jest lepiej wykreowanym światem, ale Mass Effect zajmuje u mnie szczególne miejsce więc... jednak Mass Effect (bioderka Tali ostatecznie przeważył szalę ;)... no i browar z Garrusem ^^)

3. Die for the Emperor or die trying!

4. Nie widzę pytania ;)

5. Zależnie od nastroju - głównie power metal i szanty, ale ostatnio pojawiły się też marsze wojskowe, do tego często odgrzebuję stare soundtracki z gier i oczywiście Queen

6. Czytałem kilka pierwszych i nie obraź się, ale to nie mój styl, trochę za duży chaos w tym wszystkim, choć przyznaję, że kilka postaci wykreowanych jest fajnie (podobał mi się zwłaszcza ten zarządca/właściciel fabryki czołgów)

7. Z tych dwóch? To Bismarck, lotniskowce są passe ;) Ale tak naprawdę to wybrałbym Nagato, albo Chokai (te nadbudówki, mrrrau...)

8. Aleś mainstreamem teraz zaleciał :) W dodatku muszę prosić o doprecyzowanie pytanie, bo jednak wczesne Spitfiry (Merliny) dość znacznie różnią się od późniejszych (Gryffonów) - to samo z Bf'ami. Zakładając jednak, że chodzi o te najpopularniejsze wersje wybrałbym Bf-109 - równie szybki co Spitfire, a znacznie szybszy od reszty, przy porównywalnej zwrotności i znacznie lepszym uzbrojeniu (MG 151/20). No i to surowe piękno... niczym śmigłowiec Apachee ^^ (choć mając w perspektywie loty na większe dystanse to wolałbym jednak siedzieć w Zero ;) )

A tak w ogóle to wybrałbym Tempesta Mk II ablo Ki-84 Hayate (ew. Ki-61 Hien, bo jest śliczniutki ^^)

9. Zdecydowanie Pepsi

10. Zamierzam ^^

 

Dzięki za przywitanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż @Skoniu przynajmniej zjednoczylibyśmy się pod sztandarem Imperium, chociaż Chaos też mi się podoba. I to cholernie.
Przywitanie było po estońsku, nie fińsku, ale było blisko.

Co do mojego pisania, to akuratnie jestem na początku tej uwalonej minami drogi, ale zrobiłem pierwszą, nader udaną próbę i był to poligon dla moich doświadczeń, teraz bitwa się toczy o to, czy 'Sztandar straceńców' mi się uda. Ma mieć 1000 stron, czy się uda? Sam nie wiem, ale mam nadzieję, że ktoś będzie mi pokazywał: "Świeży! Spieprzyłeś tutaj!" :) 

Zaproponuje Ci Raubtier, Sabaton i Skillet. To mi się podoba. A z rapu, to Epic Rap Battles of History.

Poza tym, ja się Wojną tylko interesuję, a nie jestem pasjonatem. Mam własne pobudki, ale aż tak dokładnie w tym nie siedzę.

Also, baw się dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...