Skocz do zawartości

Pochwal się.


Mates

Recommended Posts

To i ja się czymś pochwalę, a co :D

 

Zawsze chciałem mieć amerykański samochód, taki z krwi i kości... Duży, z ogromynm silnikiem, pięknym dźwiękiem i dużym (niestety :P ) spalaniem. Zbierałem, zbierałem i nazbierałem - Jeep grand cherokee ZJ 5.2 :D

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator sobie kupiłem :) 

 

Ma podświetlenie LED w różnych kolorach.

 

Spoiler

828c8b26d816f.jpg

 

Można podłączyć przez USB do kompa, konsoli lub przez przejściówkę USB - gniazdko :NjdaT:

 

Spoiler

f63986a58d339.jpg

 

Spoiler

72f17b758d1f6.jpg

 

Wystarczy z boku wlać do 0,7 litra chłodnej wody i potem nawilża oraz chłodzi w pokoju powietrze do 15 m2. Ma też trzy tryby intensywności. 

 

Spoiler

7e7c624cad911.jpg

 

Spoiler

4549db23383b1.jpg

 

Upale! JESTEM GOTOWY! :determined:

 

Spoiler

Zapłaciłem 86 zł jakby co :5N9ul:

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cheerful Sparkle Koniecznie daj znać jak to działa :) 

 

A ja tam kupiłem sobie "Dziennik 29", czyli interaktywną grę książkową. W wielkim skrócie - to zbiór zróżnicowanych łamigłówek o rosnącym stopniu trudności. Aby je rozwiązać należy przygotować kartkę, ołówek oraz smartfona z aplikacją do czytania kodów QR (można też wejść na odpowiednią stronę internetową, ale to już nie będzie takie fajne). Ale żeby nie było, skanowanie to dopiero początek. Dodatkowo trzeba będzie podświetlać strony, zginać je, rysować, łączyć ze sobą zdobyte wcześniej klucze etc.  Całość jest świetnie wykonana i cholernie klimatyczna. Można poczuć się jak Nathan Drake, który próbuje rozgryźć tajemnice Majów czy innych Azteków :YEtmX: Polecam. Szykuje się świetna zabawa.

 

Spoiler

il9PgeQ.jpg

 

Spoiler

tSJdyea.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Triste Cordis napisał:

Koniecznie daj znać jak to działa

 

Szczerze mówiąc to jest to badziew niebotyczny :fsscream:

 

Jedyne co to coś robi, to taki delikatny powiew za przyczyną małego wiatraczka, który wieje na zwilżone filtry. Realnie to nie zmniejsza temperatury. Większy efekt dałby konkretny wiatrak w pomieszczeniu. 

 

Jeszcze jak próbowałem go przenieść, to lała się z niego woda, jakby gdzieś był nieszczelny, wylało mi się na podłogę - masakra po prostu :eww:

 

Będę wiedział, żeby na przyszłość nie dać się nabrać na jakieś chińskie podróbki. Powinienem był przeczytać recenzje zanim to kupiłem. 

 

Sądzę, że na prawdziwą klimatyzację trzeba by było wydać znaczenie więcej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ, to nie klimatyzacja, a klimator, który niby chłodzi wilgotny i podobno zimnym powietrzem. Klimatyzator przenośny jednorurowy kosztuje około 1000 zł jak nie więcej hmm do 1500 zł, ale takie małe. I one się sprawdzają na konkretnym pomieszczeniu. Im większe pomieszczenie, tym mocniejszy klimatyzator potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki. Póki co, wystarczy tych zakupów. Komiks "Nienawidzę Baśniowa" to rewelacyjna seria. Normalnie czyste złoto (ochlapane krwią i udekorowane flakami wróżek, które odmówiły pomocy Gert) :YEtmX: A Mario Maker 2? No cóż... to najlepsze Mario w 2D jakie kiedykolwiek powstało. 

 

Spoiler

KkdCE5w.jpg?1

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po ponad 6 latach oczekiwania na nowy sprzęt, w końcu kupiłem nowy komputer.

Spoiler

SmeZBne.jpg

cVBxAwf.jpg

r6t8xFJ.jpg

Bf8gmcp.jpg

c4jFx3P.jpg

SPqsX0S.jpg

qemIMqS.jpg

9WBUs6M.jpg

1A3xYyA.jpg

Wybaczcie za słabą jakość zdjęć ciemnych oraz za wszechobecny kurz, ale u mnie osadza się on tak szybko że podczas montowania na bieżąco sprzątałem. 

Jeśli ktoś bardzo chce, to mogę rozpisać wszystkie podzespoły (choć widać je wszystkie w pudełkach na zdjęciu), jakie w niego wpakowaliśmy ja z kumplem, który to praktycznie stoi za dobraniem całego sprzętu i zmontowanie tego.

Ogólnie choć składanie przeciągnęło się na rzecz zakupienia dodatkowo przejściówki do monitora ze starym kablem oraz nowej karty sieciowej, bo stara nie pasowała, to dysk ssd sprawił tyle problemu, że kumpel jeszcze dzisiaj musiał wpaść i to naprawić, bo preferowane wejście w płycie głównej okazało się nie być z nim kompatybilne. Tak czy tak, komp działa jak marzenie, osiągi przekraczają na testach 100% (dosłownie), a całość ładnie się prezentuje i świeci. Olbrzymi przeskok po moim starym kompie, z którego korzystanie graniczyło z cudem. W Dotę 2 przestałem grać w grudniu, gdy fpsy spadły poniżej 15 (sam nigdy nie miałem więcej niż 50), a wczytywanie stron na necie zajmowało czas w minutach liczony. Teraz 200fps na luzie, a przed wodotryskami najwyższej jakości blokuje mnie jedynie monitor, którego wymianę też planuję. Przy okazji nowa karta sieciowa wraz z nowym mieszkaniem pozwalają mi na download około 130 Mb/s (nigdy nie miałem więcej niż 20% tej wartości), przez to wszystko działa lepiej niż najlepiej.

Jestem... szczęśliwy.

 

bonus

Spoiler

YnMBRHn.jpg

 

  • +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie FB Playstation wygrałem pada do PS4:YEtmX: Wystarczyło nagrać i udostępnić na YT krótki filmik z Borderlands 2 lub Pre-Sequela. No i się udało.

 

A tak przy okazji... kupiłem sobie bardzo fajny gadżet - naklejkę, która częściowo zakrywa "światełko" w padzie do PS4 i pozostawia "świetlisty wzór. Efekt końcowy wygląda tak (są też inne wzory):

Spoiler

wHKTH2b.jpg

 

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Wreszcie ją mam."24 Carrots" z 1980 roku, dziewiąty album studyjny Al'a Stewarta. Tylko zanim wezmę ją do ręki minie kilka miesięcy (kupiona w Polsce, a ja jestem w Rosji). Na pewno jeszcze kupię coś tego wykonawcy, jest jednym z moich ulubionych. I kosztuje niewiele. 

 

Spory stosik winyli piętrzy się pod moim łóżkiem, a ja nawet nie mam obecnie na czym tego odtwarzać :fluttersad:  Nie chcę ich mordować starym Arturem, tym bardziej że najcenniejsze egzemplarze (Black Sabbath, Beatles) spłonęły w pożarze, bo jakiś szczur przegryzł kabel.

 

Zdjęcie okładki

Spoiler

alstewart-24carrots(1).jpg.4c97437a92195e8b7d545c882edde2f1.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chip napisał:

jeżeli są poukładane jedna na drugiej (nawet w kopertach) to także je zamordowywujesz :MJTQO:

 

Muszą tak leżeć jeszcze przez jakiś tydzień, bo nie mam jeszcze mebli. Dostaną specjalne miejsce na regale. Regał będzie robiony ręcznie, więc jak skończymy to się nim pochwalę w temacie :interesting:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sympatyczna myszunia do mnie przyszła :squee:

 

Spoiler

3a38057d76c75.jpg

 

MSI CLUTCH GM60 :starcute:

 

Spoiler

8f0f3686a7b1b.jpg

 

Spoiler

16501ee630f55.jpg

 

Spoiler

e61bcaef4a7e5.jpg

 

Podświetlenie RGB i 10800 dpi - OCZYWIŚCIE kolory, czułość, prędkość scroollowania etc. można sobie precyzyjnie ustalić w oprogramowaniu do niej. 

 

Wszystko za promocyjną cenę 199 zł. 

 

Idę teraz pociupać :starcute:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch tygodniach oczekiwania, otrzymałem kompletną, angielską wersję językową fenomenalnego komiksu, "Nienawidzę Baśniowa" :YEtmX: Po cholerę mi ten sam komiks w dwóch wersjach językowych, zapytacie? No cóż... Po pierwsze, ciekawi mnie jak wygląda oryginał. A po drugie, te zbiorcze wydania są po prostu śliczne, i zawierają "materiały dodatkowe". 

 

Spoiler

iUp1sWd.jpg

 

Spoiler

O4PmdnT.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...