Skocz do zawartości

Pochwal się.


Mates

Recommended Posts

Moja kolekcja gier z serii  ポケットモンスタ powiększyła się aż o cztery pozycje: Pokemon Black, Black 2, Alpha Sapphire oraz Ultra Sun (cyfrowo)

 

Spoiler

XwFcEea.jpg

A do tego "Let's Go Pikachu" oraz "Shield" na Switchu 

 

Swoją drogą, Allegrowi Janusze Biznesu nieźle szaleją. Jakiś cwaniaczek chciał za Pokemon Black 2... uwaga... 329zł + koszty wysyłki. Tak, dobrze widzicie... 329zł za używaną grę na stareńkiego DSa :drurrp: Żeby było "śmieszniej", ludzie na facebookowej grupie (Nintendo Kupię/Sprzedam/Zamienię) jednogłośnie bronili tej patologii. :wtf: Twierdzili, że w Polsce taniej niż za 250zł nie kupisz, a na ebay'u mało kto wysyła do Polski. Postanowiłem to sprawdzić. I wiecie co? W jakieś 10 minut znalazłem na ebay'u aukcję u super sprzedawcy: Pokemon Black + Black 2 za 274zł (wliczając w to przesyłkę z Holandii). Mówiąc krótko, to co Janusz sprzedawał za 329zł ja kupiłem za prawie 200zł taniej. Ech, będzie w co grać.  

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jakiś czas temu doszła do mnie zamówiona lornetka OLYMPUS 8X40 i jeszcze nie zdążyło się ją dobrze przetestować... przez korona i tak dalej, ale zakup uważam za jak najbardziej udany. Idealna do obserwowania ptaków i innych zwierząt, a i po mieście porozglądać się można lub widoki podziwiać. Ogólnie dobry sprzęt i nieskomplikowany.

Spoiler

DPSI_8x40__front_Tl__x290.png

 

A tutaj już dotarł nowy zakup, który był podyktowany potrzebą dokupienia do telefonu porządnych słuchawek. Telefon nie posiada wejścia Jack, a na usb-C nie widziałem słuchawek, tak więc wybór padł na słuchawki bezprzewodowe firmy Jabra elite active 65t.

Spoiler

2-stacja-ladujaca-sluchawki.jpg

 

Słuchawki zostały dość mocno przetestowane w ciągu dzisiejszego dnia i mogę powiedzieć, że spisują się wyśmienicie. Troszkę problemów może sprawić dobre osadzenie ich w uszach, ale gdy już sobie z tym poradzimy, to nie wypadają i nie przeszkadzają. Grają czysto i jeśli ktoś nie jest jakimś audiofilem, to będzie na pewno z nich zadowolony. Fajnym rozwiązaniem jest to, że słuchawki wykrywają swoją pozycję i jeśli np czegoś słuchamy, ale ktoś nam coś chce powiedzieć, to wystarczy wyjąć jedną słuchawkę z ucha i film lub piosenka automatycznie się pauzuje. Po włożeniu słuchawki samoistnie startuje dalej. Mają wbudowane mikrofony, więc można z nich swobodnie rozmawiać, ale z uwagi na brak aktywnej redukcji szumów to przy silnym wietrze wiadomo, że mogą być problemu z tym że będą zbierać szum. Kolejnym takim mało istotnym mankamentem jest to, że sterowanie w słuchawkach znajduje się na tym złotym elemencie z nazwą firmy i są to przyciski. Wyobraźcie sobie naciśnięcie przycisku i jednoczesne wpychanie słuchawki do ucha... na szczęście jedyny większy problem z tym to lewa słuchawka, która steruje dźwiękiem.

Do słuchawek można również pobrać aplikację na telefon i je dość dobrze sobie wyregulować, a także zastosować różne tryby, wśród których jeden jest ciekawy, a polega na tym, że słuchawki aktywują mikrofon i odbierają dźwięki otoczenia, przekazując je nam... w ten sposób jesteśmy świadomi otoczenia mimo posiadania ich w uszach.

Słuchawki oceniam w skali od 1 do 10 na 7 lub 8. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Animal Crossing duży i mały, czyli breloczek kupiony na ETSY oraz oficjalny przewodnik do gry :godpony: 

Spoiler

E4j1zTg.jpg?1

 

Sporo na nie czekałem, ale warto było. I tak, wiem... To samo (ale nie wszystko) można znaleźć za darmo w internecie, ale książka to książka. 

 

Przykładowe strony

Nie. To nie jest podręcznik do biologii. To jedynie tabela występowania oraz szans na złowienie danej ryby

Spoiler

ReIr12j.jpg

 

Spoiler

9yIe68T.jpg

 

Dzięki katalogowi przedmiotów łatwiej będzie planować ozdabianie domu oraz wyspy :) 

Spoiler

nlyG9E7.jpg

 

  • DEJ! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

To i ja się pochwalę - uszczelniłem silnik w moim jeepie dzięki czemu nie leje się z niego olej jak z cilaka w ubojni... na dwa do trzech miesięcy mam luz  z naprawami :ming:

Edytowano przez Eter
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jestem w swoim żywiole; oprogramowuję sterownik do mojego zasilacza labo - aktualnie koduję elementy interfejsu klawiatury i ogólnie logikę sterowania. Przede mną jeszcze magistrala danych przetworników i najciekawsze: układ pamięci FRAM - całe 32k x 8bit - do zapisywania i odczytywania presetów ustawień, do akwizycji danych podczas pracy wraz ze znacznikiem czasowym oraz tworzenia punktów kluczowych/watchdog'ów - coś jak w zasilaczach arbitralnych i programowalnych
 

Spoiler

zas1.jpg.c293857338cd3e2da96a768a9d5016d3.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O, Little Nightmares. Kupiłem na promocji na PS Store. Polecam grać w słuchawkach, bo audio jest fenomenalne. Ja z kolei kupiłem sobie:

 

Super Mario 3D World + Bowser's Fury (choć biorąc pod uwagę koci styl, powinno być "furry" :) )

Spoiler

o1Zc9YE.jpg

 

A już w poniedziałek dotrą do mnie słuchawki Pulse 3D. Zdecydowałem się na zakup po przetestowaniu DIRT 5, który brzmi OBŁĘDNIE w trybie dźwięku przestrzennego (Tempest 3D)

Spoiler

CiKn9SY.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od początku roku dokonałem sporych zakupów:

Spoiler

HjOja.png

HjOgR.png

HjOg0.png

 

HjOeQ.png

i sporo innych gier ale nie będę tu każdej wymieniać...

 

A prócz tego...

Spoiler

HjOoc.jpg

HjOod.jpg

HjOob.jpg

Po jakiś 20 latach zbierania, postanowiłem się pozbyć tych wszystkich pudeł zbierających kurz... (Choć przyznam, że trochę bolało to wywalanie, ale trzeba patrzeć do przodu, a nie wstecz...)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fanuś napisał:

Panie - w totka żeś Pan wygrał? :P

Jeśli idzie o gry, to zbierałem to 20 lat, na długo przed osiemnastką, a co do kompa i konsoli, to 3/4 kwoty miałem uzbierane, plus grudniowe premie, a 1/4 dobrałem z banku i gitara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...