Skocz do zawartości

Jak kuce to robią?!


Recommended Posts

Poważnie. Jak kuce ziemskie wykonują codzienne czynności? Nie chodzi mi tutaj o wszystko, bo część rzeczy można zrobić z pomocą kopyt czy pyszczka, ale taka gra na fortepianie na przykład? Rara grała wyśmienicie, a przecież ma jedynie dwa kopyta. Przy dobrym manipulowaniu nimi może by dała radę jednym kopytkiem naraz nacisnąć dwa czy trzy klawisze, ale tylko sąsiednie. Mój umysł nie ogarnia jak zagrała swój utwór. 

 

jCWFyUe.jpg?1 

 

Fortepian to tylko jeden przykład, który akurat przyszedł mi do głowy. Innym jest na przykład kąpiel. Skoro kuce są uczłowieczone to podejrzewam, że używają mydła. Więc jak nakładają je na kopyta? :rainderp: Coś ciekawego wam jeszcze przychodzi do głowy? Myślę, że to może być ciekawy (choć pewnie krótki) temat do rozmowy. 

 

I proszę nie pisać, że to możliwe "bo autorzy poszli na łatwiznę". 

Edytowano przez Uszatka
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, jak najpierw przeczytałem tytuł myślałem, że dyskusja będzie trochę na inny temat...

.

.

.

Nie ważne.

 

Wydaje mi się, że takie rzeczy jak np. pianino w Equestrii jest inaczej skonstruowane dla kucy a inaczej dla innej rasy ( ma np. większe klawisze. Widać to np. tutaj)

 

 

Spoiler

8f0.gif

 

 

Myślę, że tak samo wyglądają inne rzeczy.

 

A druga możliwość ( najbardziej prawdopodobna) jest taka, że to kreskówka i o takich rzeczach się nie myśli.

Edytowano przez 1stChoice
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa...myślę że tego w 100 procentach się nie da wytłumaczyć...chociażby fluttershy z ostatniego epizodu która łapała piłkę ogonem xD

gdybyśmy się jednak mieli nad tym zastanawiać to jak na przykład wytłumaczylibyście to .? 

Ps.Czy to źle że też pomyślałam o czym innym ;-;

Pinkie_Pie_holding_flashlight_in_her_mane_S4E07 (1).png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Bubblegum napisał:

taa...myślę że tego w 100 procentach się nie da wytłumaczyć...chociażby fluttershy z ostatniego epizodu która łapała piłkę ogonem xD

gdybyśmy się jednak mieli nad tym zastanawiać to jak na przykład wytłumaczylibyście to .? 

Ps.Czy to źle że też pomyślałam o czym innym ;-;

Pinkie_Pie_holding_flashlight_in_her_mane_S4E07 (1).png

emm raczej żebyś tego nie napisała to bym nie skojarzył a jestem w gimnazjum ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial dla malych dziewczynek, je nie obchodzi jak kuc cos robi wazne CO robi, tworcy poszli na latwizne i zrobili tak jak jest wiec nie ma sensu sie zastanawiac nad tym bo koniec koncow dojdzoecie do tego ze to jest niemozliwe.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  • +1 1
  • Nie lubię 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minuty temu 1stChoice napisał:

Wydaje mi się, że takie rzeczy jak np. pianino w Equestrii jest inaczej skonstruowane dla kucy a inaczej dla innej rasy

 

To prawdopodobne i to bardzo nawet. Ale w takim razie musi wydawać inne dźwięki, muszą być jakoś inaczej podzielone. W występie Rary słychać ich sporą gamę, a skoro klawiszy jest mało... 

 

31 minuty temu Patutu napisał:

Wytłumacz mi ktoś lepiej jak to działa

 

Tu akurat w sumie można przyjąć, że AJ oparła te patyczki o kominek. Ale jeśli jednak trzyma to w kopytku to... :rainderp: 

 

I ludzie, na litość boską. Wytłumaczenie typu "To jest serial dla dziewczynek więc zrobili to 'bo tak'" to nie jest tłumaczenie do tej dyskusji. Jest to rzecz oczywista, nad którą nikt się nie będzie rozwodził. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minuty temu Bubblegum napisał:

taa...myślę że tego w 100 procentach się nie da wytłumaczyć...chociażby fluttershy z ostatniego epizodu która łapała piłkę ogonem xD

gdybyśmy się jednak mieli nad tym zastanawiać to jak na przykład wytłumaczylibyście to .? 

Ps.Czy to źle że też pomyślałam o czym innym ;-;

Pinkie_Pie_holding_flashlight_in_her_mane_S4E07 (1).png

 

Na to akurat jest proste wytłumaczenie: to jest Pinkie. :rainderp: Ona może prawie wszystko.

 

7 minut temu Uszatka napisał:

 

To prawdopodobne i to bardzo nawet. Ale w takim razie musi wydawać inne dźwięki, muszą być jakoś inaczej podzielone. W występie Rary słychać ich sporą gamę, a skoro klawiszy jest mało... 

 

 

Może to jest jakoś tak skonstruowane, że wydawany dźwięk zależy od stopnia nacisku czy coś w tym rodzaju? Naciskasz lekko - jest jeden, naciskasz mocniej i jest inny?

 

5 minut temu KingKryst napisał:

Kuce moga miec w kopytach cos w stylu magnesow l, co pomaga utrzymac im w nich jalies przedmioty (tu juz leb dymi)

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

 Kucyki mają w sumie dość chwytne kopytka, więc raczej nie potrzebują nic więcej. 

 

Mnie zastanawia, jak kuce się ubierają, tym bardziej, że głowy mają spore, a na ich ubraniach nie widać żadnych zamków...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Bubblegum napisał:

taa...myślę że tego w 100 procentach się nie da wytłumaczyć...chociażby fluttershy z ostatniego epizodu która łapała piłkę ogonem xD

gdybyśmy się jednak mieli nad tym zastanawiać to jak na przykład wytłumaczylibyście to .? 

Ps.Czy to źle że też pomyślałam o czym innym ;-;

Pinkie_Pie_holding_flashlight_in_her_mane_S4E07 (1).png

Każdy wie, że Pinkie to jednorożec, tylko jej róg rośnie do wewnątrz.

Spoiler

8498__safe_pinkie+pie_unicorn_x-dash-ray

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz GoForGold napisał:

Każdy wie, że Pinkie to jednorożec, tylko jej róg rośnie do wewnątrz.

  Ukryj zawartość

8498__safe_pinkie+pie_unicorn_x-dash-ray

 

właśnie rozwiązały się wszstkie moje rozkiminy na jej temat 0.0 ...i wszystko jasne xD

tak btw to chyba się nie znamy ^^ jestem bubblegum ^^))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu karlik napisał:

Może to jest jakoś tak skonstruowane, że wydawany dźwięk zależy od stopnia nacisku czy coś w tym rodzaju? Naciskasz lekko - jest jeden, naciskasz mocniej i jest inny?

 

O, to brzmi bardzo sensownie ^^ 

 

Co do mydła to pomyślałam, że może być tak jak mówi @BiP. Może mają mydło w płynie, które wlewają sobie, łapiąc pojemnik w pyszczek, na jakiś talerzyk czy coś, żeby mogły zamoczyć w tym kopytko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem ciekawy obrazek o zachowaniu miękkiej powierzchni kopyta jak takiego śmiesznego narzędzia dopasowującego się nieco do kształtu danej rzeczy tak, żeby się zassała i przyczepiła. Nie zapisałem go niestety, ale brzmiało to na tyle logicznie, że akceptuję to jako sposób, w jaki ziemskie kuce [master race] radzą sobie z życiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Nie chodzi mi tutaj o wszystko, bo część rzeczy można zrobić z pomocą kopyt czy pyszczka, ale taka gra na fortepianie na przykład? Rara grała wyśmienicie, a przecież ma jedynie dwa kopyta. Przy dobrym niwelowaniu nimi może by dała radę jednym kopytkiem naraz nacisnąć dwa czy trzy klawisze, ale tylko sąsiednie. Mój umysł nie ogarnia jak zagrała swój utwór. 


Znalazłem doskonałe rozwiązanie!

 

 

A jeśli już filozofować, to musielibyśmy się cofnąć bardzo daleko do tyłu, bo cały współczesny Świat jest ukształtowany podług człowieka, jego anatomii, fizjologii, potrzeb i wygody. Podporządkowanie sobie i tworzenie instrumentarium zachodziło z czasem, łącznie ze znacznie wolniejszą ale mimo to postępującą ewolucją rozumu, kształtu, cech rąk, nóg, więc musielibyśmy się cofnąć aż tam, i ukształtować Rzeczywistość na nowo, podług istot również rozumnych, ale z innym szkieletem ciała. Tworzenie ergonomicznych narzędzi byłoby naturalne i nieuniknione, byłyby tylko innaczej zbudowane (tu wola fantazji), na przykład nakładka łyżkowa na kopytko z 9 odcinka tego sezonu (potwierdzająca że twórcy właśnie nie idą na łatwiznę, ale albo pomysłowe albo zabawne rozwiązania jednak znaleźli).

 

Nasze stopy są płaskie i wrażliwe, co jest znamieniem działania raz siły grawitacji, dwa noszenia obuwia. Chodząc boso przez 2 tygodnie wyrabia się naturalna podeszwa. Opuszki palców również grubieją od ćwiczeń na gitarze, tak że po pewnym czasie nieprzyjemność nacisku jest ignorowalna.

 

Trochę ewolucji, trochę rewolucji i na przykład takie

 

Cytuj

Może to jest jakoś tak skonstruowane, że wydawany dźwięk zależy od stopnia nacisku czy coś w tym rodzaju? Naciskasz lekko - jest jeden, naciskasz mocniej i jest inny?

 

rozwiązania by się znalazły.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serialu kopytka są 'inne'. Kiedyś, gdy Rarity siedziała zbyt długo w wodzie, powiedziała, że jej się kopytka pomarszyczyły. Oznacza to, że nie są one takie jak w realnym świecie. Są takie jakby 'miękkie'.

3 godziny temu Patutu napisał:

Pianino to jedno...
Wytłumacz mi ktoś lepiej jak to działa

  Ukryj zawartość

JmXOEqj.png

 

Wygląda na to, że kucyki mogą nimi trochę chwytać. Chyba, że Applejack po prostu sobie wbiła te patyki :rainderp:

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...