Skocz do zawartości

Jak kuce to robią?!


Recommended Posts

Ja mam pytanie: jak pegazy mogą latać za pomocą takich małych skrzydeł? Zakładając, że typowy kucyk w wieku Mane 6 waży 45 kg, skrzydła o powierzchni 2m2 nie wystarczyłyby, by unieść go w powietrze :v

 

Osobiście uważam, że ma to związek z magią. Bo jak inaczej można to wytłumaczyć? :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kreskówkach temat grania na pianinie to zazwyczaj uderzanie randomowych klawiszy :D

 

Mnie zawsze rozwalało podnoszenie rzeczy kopytami xD Mają tam chyba magnesy zamiast podków :D

 

Wiem, że w temacie napisane, żeby o tym nie mówić, ale chyba niestety taką prawdą jest, że poszli na łatwiznę ;) W Tom i Jerry to w ogóle bywały dziwactwa. Ogółem kreskówki nie są logiczne :D

 

Myślę, że to coś, na zasadzie... jak futerko może się zarumienić. Bo często widać zawstydzone kucyki, a wiadomo, że sierść nie zmienia tak koloru jak skóra :DDD Antropomorfizowanie czynności i emocji. Zachowań etc. Nawet jeśli nie działają tak w "er el".

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minuty temu Maffle Fluff napisał:

nikt nigdy nie mówił ile one ważą może mają puste kości i ogólnie są zbudowane podobnie do ptaków

To by wyjaśniało dlaczego tylko pegazy mogą chodzić po chmurach. Ale jakoś tak nie wydaje mi się żeby pegazy były dużo lżejsze niż pozostałe kuce. Kiedy Twilight zrobiła Rarity skrzydła to nie mówiła nic że jest lżejsza. A gryfy ? Smoki ? To po prostu magiczne istoty.  

A co do kopyt to ta teoria z miękkimi kopytkami jest ciekawa :) Możemy snuć domysły i sami sobie dopisywać logiczne rozwiązania ale moim zdaniem prawdą jest że twórcy po prostu nawet się nad takimi błahostkami nie zastanawiają. To kreskówka i tyle :ppshrug:

A Pinkie Pie to po prostu może wszystko i już xD 

Spoiler

full.gif

 

Edytowano przez Vezz
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Velvie napisał:

Ja mam pytanie: jak pegazy mogą latać za pomocą takich małych skrzydeł? Zakładając, że typowy kucyk w wieku Mane 6 waży 45 kg, skrzydła o powierzchni 2m2 nie wystarczyłyby, by unieść go w powietrze :v

 

Osobiście uważam, że ma to związek z magią. Bo jak inaczej można to wytłumaczyć? :o

 

Masz rację, bo Tirek pochłaniał też magię pegazów i one nie mogły potem latać. Także akurat to zostało wyjaśnione. :)

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu Maffle Fluff napisał:

Skrzydła rarity były dużo lżejsze ale i dużo większe niż u jakiegokolwiek pegaza

Ale były też mniej solidne. Prawdziwe skrzydła mają kość, pióra itd. a skrzydełka Rarity może i były większe ale to były delikatne, motyle skrzydła które spaliły się pod wpływem słońca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzydeł Rarity: powstały one za sprawą zaklęcia Twilight. Magia może wszystko.

Jeszcze 1 argument do mojej teorii. Zauważyliście pewnie, że kopytka nie mają jakiegoś innego koloru. Ich kolor jest ten sam co kolor sierści. A więc wygląda na to, że kopytka są porośnięte sierścią i nie odróżniają się od reszty ciała.

Przypomniało mi się jeszcze coś, co pasuje do tego temau. Miękkie kopytka do tego nie wystarczą:

smoezzkek.jpg.3f04f833bd64c8e7cb6f55334c5751a721aed2d_YUNO03062016174854.jpg.864

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu Bronek napisał:

Zauważyliście pewnie, że kopytka nie mają jakiegoś innego koloru. Ich kolor jest ten sam co kolor sierści. A więc wygląda na to, że kopytka są porośnięte sierścią i nie odróżniają się od reszty ciała.

 

Niby tak, ale na przykład Shining Armor ma kopytka w innym kolorze niż resztę ciała. 

 

A co do nożyczek to pewnie językiem nimi operuje :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minuty temu Niklas napisał:

@Bronek tak tylko przypomnę, że Zephyr Breeze posługiwał się nożyczkami :v 

Ciekawe na ile skrzydła mogą zastępować ręce czy też inne kończyny. Nie raz widać jak fluttershy się nimi zasłania. To też magia? 

 

54 minuty temu Uszatka napisał:

 

Niby tak, ale na przykład Shining Armor ma kopytka w innym kolorze niż resztę ciała.

Może to podkowy jak u Celki i Luny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Gringo37 napisał:

Ciekawe na ile skrzydła mogą zastępować ręce czy też inne kończyny.

 

W ostatnim odcinku Rainbow używała skrzydeł do odbijania piłki, więc możemy zakładać, ze są niczym dodatkowe kończyny xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu Bronek napisał:

U Bicepsa działa to w taki sam sposób co u pszczół. Po prostu macha nimi na tyle szybko, że unosi się w powietrze.

Może nie ma on potężnych skrzydeł, ale wszystkie pozostałe mięśnie ma dość srogie. Magia + mięśnie i może latać nawet trzymając dwie kartki w kopytach i machając nimi :v .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...