Skocz do zawartości

Odcinek 19: Znaczków Naszych Wina


Gość

Opinia  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka ocena

    • 1/10
      0
    • 2/10
      0
    • 3/10
      0
    • 4/10
      0
    • 5/10
    • 6/10
      0
    • 7/10
    • 8/10
    • 9/10
    • 10/10
    • 11/10 Poland Stronk


Recommended Posts

Anonimowy gościu z 4chana właśnie wrzucił odcinek w 1080p: nie ma linka. Sry.

Edytowano przez Gość
Link spełnił swe zadanie parę miesięcy temu, więc go usuwam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland Stronk i tyle w temacie xD

 

Pewnie Hasbro jednak już zwróciło ,,uwagę" polskiej stacji za to ,,przedwczesne" wyemitowanie odcinka. Może chociaż finał będzie wcześniej :fluttershy5:

Zapomniałem jeszcze dodać, że piosenka wyszła naszym naprawdę dobrze i to kolejny plus dla tego odcinka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

A mi się to trochę nie podoba, to tak, jakby inne rasy nie mogły odkryć swego przeznaczenia, czy przyszłości. Choć może to się odnosi do tego, że tylko LUDZIE mogą odkrywać swoje talenty... Zwierzęta bywają zdolne, ale one nie są przecież świadome, nie w takim s3ensie...

Ej, człowieku, nie wiem jak u Ciebie, ale na moim zadku nie widnieje żaden kolorowy obrazek. Widocznie nie mam swojego specjalnego talentu albo jestem gryfem.

 

Morał odcinka jest taki, że znaczek nie jest wyznacznikiem czegokolwiek i to, że nie możesz go mieć nic nie zmienia, bo dalej możesz być w czymś dobry.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Andrzej Uzarewicz napisał:

Przypadek? Zobaczcie trojkaty Gabi i te na mojej masce jaka nosi Jason Voorhees to juz 2 sytuacja powiązana z piatkiem  13-go pierwsza była taka że jakiś kucyk miał strój Jasona to było w odcinku noc koszmarów jak one były w labiryncie 

Gabi jest zwykłym przypadkiem. W Scare Master był to zabieg celowy.

Spoiler

57d17247b8a7e_Screenshot2016-09-0815-59-

57d1726668a98_Screenshot2016-09-0816-08-

 

Moja recenzja S06E19 "Znaczków naszych wina":

No to Petunia stała się Jack Sparrow Indiana Jones. :rainderp:

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że przed kucykami była epoka kucozaurów, pytanie tylko czemu wyginęły. Cesia żyje ponad 1000 lat. Może spaliła je na stosie za herezje? Kto wie? :molestia:

Do Znaczkowej Ligi dołączyła Gabriela, która jest gryfem. Coś nowego i nietypowego. Przynajmniej nie wzięła się znikąd, tylko z Griffonstone, a nawet dane było to nam zobaczyć. Może jednak twórcy pamiętają o poprzednich odcinkach? Talent Gabi do pomagania innym? Powiedzmy sobie szczerze, mało Polaków pomaga zupełnie obcym ludziom. Można uznać Gabi za wzór naśladowania. Tylko jakoś nie widzę jej, aby podążała drogą CMC, czyli odkrywanie talentu innym, lecz bardziej takie przyziemne sprawy, jak np. odprowadzić staruszkę przez drogę. Prócz tego, jej zachowanie było dla mnie dosyć dziwne. Momentami wydawało mi się, że jest bardziej podekscytowana niż Pinkie Pie. xD

Piosenkę miło się słuchało. Była o wszystkim i o niczym. Znaczka nie dostanie, za to znajdzie swoje powołanie.

 

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spoiler

57d1950a7aeab_LennyPony.jpg.880518d33696

 

 

Edytowano przez Lucas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Cahan napisał:

Morał odcinka jest taki, że znaczek nie jest wyznacznikiem czegokolwiek i to, że nie możesz go mieć nic nie zmienia, bo dalej możesz być w czymś dobry

Och, czyli te wonty na pebie, że moja postać, mająca w młodości talent do magii wody, nie może mieć w dorosłości jednocześnie talentu do czarnej magii... Teraz widzę, że były one bezpodstawne... Serial to potwierdził :D Z reszta sam wiedziałem, ze jeden talent, nie wyklucza drugiego czy nawet trzeciego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dub nie jest taki zły jak go zapamiętałem, co jest bardzo miłą niespodzianką. Zwłaszcza, że dawno nie miałem okazji oglądnąć poni poni w zrozumiałym słowiańskim języku. Gabi ma taki słodziutki głosik, ale inne klaczki brzmią jakoś tak dorosło, poza Applebloom. Gryfka samym zatarciem łapsk wpasowała się w dość popularny w pewnych kręgach obraz gryfów jako pewnego bardzo przedsiębiorczego narodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) I czy to przypadek, że wszystkie mają imiona na G? Nje sondzem. Tak czy inaczej chociaż tego typu postaci zwykle działają mi na nerwy, i to dość poważnie, tym razem było jakoś tak ok. Fajnie też, że twórcy [pisarze? scenarzyści? :v] nawiązują do przeszłości, do poprzednich odcinków. Mniej fajnie, że Scoots zamachała kikutami przy "dążeniu do niemożliwego". Biedulka. Piosenka dla odmiany całkiem okay-ish, a Gabi ładnie śpiewa. I ma fajny dizajn. I wszystkim pomaga. I jest słodziutka. Jest legalna? :^)

 

Ogólnie daję okejkę, normalnie byłoby 6/10, ale za POLAN STRONK i Gabi będzie 8/10

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA is lagging behind!!

 

11/10 Za taką niespodziankę, i piękny ojczysty język, w którym chcą czy nie chcą muszą oglądać amerykanie i inne germańskie ludy jakie wydają ten serial. O ile chcą obejrzeć prawdziwą premierę oczywiście.Nigdy nic nie miałem do dubbingu. My polacy mamy jakiś kompleks jakby nazwy w naszym języku, a dubbing to już wgl skazany na porażkę bo polski. Co nie znaczy tez że oglądam z dubbingiem bo za dużo czekania :P. Tym razem wyszło krócej, więc nic nie stało na przeszkodzie.

 W taki prosty sposób znowu pokazaliśmy że ,,Poland can into Space" :derp6:  

A teraz możemy puścić sobie ,,Smoke weed everyday"

 

Co do odcinka, i tak był jednym z lepszych i i tak dałbym mu 10/10 bo jest CMC i tyle starczy

 

Edytowano przez Dabrowski
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zakładam, że wszyscy wiedzą, że my po prostu mamy oryginalny "broadcast order" w przeciwieństwie do tego, który zarzuciło Hasbro i dlatego ich 19. odcinek jest naszym dziewiątym.

Co do odcinka, podoba mi się ta gryfka. Fajna, sympatyczna i mam przeczucie, że w przyszłości odegra jakoś ważną rolę...

Plus, Joanna Pach ponownie jako Apple Bloom. Czy na dłużej? Przekonamy się.

Ja daję 8 /10.

Edytowano przez Sonic
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dubbing nie jest zły, ale w tamten dzień akurat o nim zapomniałam, a potem stwierdziłam, że wytrzymam i tak dla zasady już poczekam do soboty. Ale przyjemna jest sama świadomość, że byliśmy pierwsi. :fluttershy4:

Odcinek był bardzo dobry. Pomysł ciekawy, a CMC są dużo mniej wkurzające, odkąd mają znaczki.

Gabby to urocza postać, bardzo ładna i z fajnym charakterem. O dziwo jej piskliwy głosik i ciągłe podekscytowanie też było raczej słodkie, niż denerwujące. I miło, że nie wzięła się znikąd, tylko nawiązano do starszych odcinków.

Piosenka również wypadła całkiem nieźle - zarówno po angielsku, jak i po polsku, jednak w tym sezonie było już kilka lepszych.

Fajna była też ta rodzinka na początku, Twilight zachowująca się jak dawniej, no i już za sam tytuł odcinka też daję plusa.

Zakończenie było satysfakcjonujące, pokazali, że znaczki to tylko... no, znaczki, i że bez nich też można mieć talent. A Gabby ma naprawdę ciekawe przeznaczenie, niepolegające na niczym konkretnym jak u większości kucyków, tylko po prostu pomaga innym, urocze. 

Mocne 9/10 się należy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy chyba przeczytali moją negatywną opinię dotyczącą poprzedniego odcinka, że go tak nisko oceniłem, że nie podobało mi się to i siamto, to żeby mnie udobruchać zrobili fajny odcinek z gryfem w roli głównej :kappa: 

 

A tak na poważnie 11/10. Kolejny mój ulubiony odcinek. Z ostatnich 4, 3 oceniam na 11/9 bezapelacyjnie.

 

CMC - są

Gryf - jest

Samiczka!? - jest

Pozytywna osobowość - jest

 

A tak szczegółowiej. Lubię gryfy (nie no, poważnie? :kappa:). Podobają mi się też te boczne torby u listonoszów. A przynajmniej bardzo pasowała Gabby. Odcinek był zabawny. Bo problemem nie było znalezienie czegoś, w czym byłaby Gabrielle dobra, bo była dobra we wszystkim. Problem było jak znaleźć wśród tego wszystkiego jedną rzecz. Tutaj CMC naprawdę miały problem. Nie chciały zawieść przyjaciółki, zwłaszcza, że tak strasznie chciała ten znaczek mieć. Okazało się, że to ona pomogła im. Byli zawiedzeni nie tym, że ponieśli porażkę, a że zawiedli kogoś. A Gabby aby im poprawić humor udawała, że im się udało. To było takie piękne. Flashbacki z Gildą też są na plus :kappa: Każdy odcinek gdzie jest ona, jest na plus :DDDDD

 

Jedyny minus, to że w odcinku z napisami nie mogę robić screenów, gdy taka gadatliwa gryfka co chwilę coś mówi :kappa: A tak na poważnie, to porównałbym ją trochę z Pinkie Pie. Ale tylko trochę. Bo Pinkie jest niezrównoważona wesoliście. A ona była bardzo podekscytowana tylko. Do Pinkie brakuje jej trochę ;) I w sumie dobrze, bo nie chciałbym aby zrobili z niej postać, którą bym znienawidził (tak, nie lubię Pinkie :flutterage:). 

 

11 daję tylko ze względu na to, że Gabby jest słodka, bo jest gryfką. Zapewne dałbym 10. Ale, że osobiste preferencje też się liczą, to wiadomo, odcinek ze względu na fajną postać był fajniejszy :D

 

EDIT:

@karlik Zgadzam się z oceną Gabby. W sumie właśnie się bałem, że to podekscytowanie zepsuje postać, że będzie denerwująca. Tak nie było :) Była bardzo pozytywna. Lubię flashbacki. Też mi się podobało nawiązanie do wcześniejszego odcinka w Griffonstone :) Więc tę część praktycznie uznajemy podobnie :D

Chociaż mnie się CMC podobały od zawsze. Właśnie to ich niedoświadczenie było wg mnie naturalne. Przecież to są dzieci, można je porównać do przedszkolaków lub ewentualnie pierwszoklasistek. Są młode, mają dużo pomysłów, często głupich. To mi się w nich podobało. I nadal podoba, tyle, że teraz już mają jakieś tam doświadczenie ^^

Edytowano przez Gryfeł
Napisałem "zawieźć" zamiast "zawieść". Serio? To dwa różne słowa :D
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e8b96007b2.gif
ej tylko ja po tytule znaczków naszych wina spodziewałem się że będzie odcinek o kucyku który ma cansor? (gwiazd naszych wina, duuuh) :kappa:
odcinek nawet spoko, pani gryf była denerwująca lekko ale dość urocza, piosenka uszła a nerdowskie wyskoki twilight były najlepszą częścią odcinka

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah

Jakaś postać jest energiczna, radosna i chce pomagać każdemu? spoko

Jakaś postać jest energiczna, radosna i chce pomagać każdemu, lecz momentami jest wręcz do bólu głupia? Nie, dziękuję.

Znaczy, nie była złą postacią, ale jakoś do gustu mi nie przypadła. A to, że CMC dało się nabrać na ten fałszywy znaczek to było to aż zbyt naiwne.

 

Poza tymi wadami, nie widzę tutaj nic zarówno złego, jak i dobrego.

 

5,5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wednesday, September 07, 2016 at 20:31 WilkU napisał:

Co?

Czekajcie, niech mi ktoś wytłumaczy? Odcinek pojawił się tylko z polskim dubbingiem?  Widzę tylko dwie możliwości. Polsza stała się silna i wyprzedziła panów za wielkiej kałuży. Albo mamy przeciek. 

Polsza to praktycznie cały czas jest silna i rozwinięta, ale panów zza wielkiej kałuży nic nie jest w stanie przebić, skoro tworzą tą cudowną krainę zwaną Equestrią.

 

Nawet nie wiecie, jakie było moje pozytywne zdziwienie, kiedy usłyszałem Apple Bloom na nowo z głosem Joanny Pach. Wyglądałem pewnie jakoś tak:

Spoiler

hqdefault.jpg

Odcinki wracają klimatem do starszych serii też w tym aspekcie :D Tutaj akurat byłem bardzo szczęśliwy:spin:

Sam odcinek oglądało mi się przyjemnie, nawet jeśli był przewidywalny. Niestety rzeczy, które są niemożliwe z założenia, zazwyczaj takimi pozostają. Poza tym, gdyby ta gryfica dostała znaczek jak u kucyków, to byłoby arcygłupie. Zaproponowane rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu :)

Wednesday, September 07, 2016 at 21:08 Niklas napisał:

To uczucie, gdy polska premiera jest przed światową (i to w dubbingu) :spike: 

Już nieraz się to zdarzało, np. odcinek Fineasza i Ferba "Wehikuł ambarasu". Poza tym to i tak nie ma większego znaczenia. Zdarza się, że w różnych krajach różne odcinki mają wcześniej premierę. Na Polskę też trafiło.

 

Wednesday, September 07, 2016 at 21:28 Nightbringer napisał:

Właściwie to ten odcinek miał być 9 a nie 19 tylko polakom nikt tego nie powiedział i dlatego u nas był szybciej

Podniecacie się nie wiadomo czym i wychodzą wam straszne bzdety z tego.

 

Thursday, September 08, 2016 at 18:03 Lucas napisał:

Powiedzmy sobie szczerze, mało Polaków pomaga zupełnie obcym ludziom.

Są dwie możliwości. Inne narodowości (mam na myśli inne rozwinięte kraje), też niewielu ludzi sobie pomaga albo rozminąłeś się z prawdą.

 

Wasze reakcje na premierowy odcinek w polskim dubbingu są naprawdę dobijające. Teraz już wiem, czemu większość z was ma takie kijowe życie, macie durną mentalność. Dowodzi tego temat "Wyżal się".

Friday, September 09, 2016 at 20:10 fallout152 napisał:

Sweetie Belle beznadziejny, zbyt dorosły

Nie sądziłem, że może ktoś tak powiedzieć o głosie Justyny Bojczuk i że jesteś jedną z dwóch osób, która tak uważa. Akurat dla mnie jej głos jest bardzo dziewczynkowy, pewnie tak mówię, bo znam ją z dobrych kilku ról, w tym najbardziej z Izabeli w "Fineaszu i Ferbie".

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...