Skocz do zawartości

[Poradnik] Jak ustawić nie rozmazany awek?


1stChoice

Recommended Posts

Na forum jest plaga rozmazanych awków. Ludzie ustawiają je na szybko i co drugi użytkownik posiada rozmazany awatar co wygląda nieestetycznie i... po prostu brzydko. Na początku myślałem, że to jakaś głupia moda, potem okazało się, że... to po prostu brak umiejętności zmiany awatara poprawnie... ( WTF?)

 

Jak zrobić, żeby awatar był ładny, ostry i było widać każdy szczegół? Oto poradnik w trzech krokach:

 

1. Kliknij swój nick w prawym górnym rogu paska forum rozwinie się menu i wybierz na nim opcje "Profil". Przejdź jak zwykle do procedury zmiany awka ( mała ikonka pod twoim awatarem). Następnie wyślij zdjęcie i wybierz pojedynczy plik. Naciśnij zapisz.

 

2. I tutaj zaczynają się... "schody". Otrzymujemy coś takiego:

 

8Wjkwn.jpg



I tutaj większość osób robi błąd po prostu klikając dalej przez co otrzymujemy rozmazany awek. Co więc zrobić?

 

Otóż wystarczy rozciągnąć niebieską ramkę jak najbardziej się da i uzyskać coś takiego:

 

EPYV32.jpg

 

3. Klikamy dalej i od teraz nasz awatar jest ostry jak brzytwa. To tyle.

 

WAŻNE- pamiętaj, żeby używać obrazków w "kwadratowym" rozmiarze. tj. np. 400x400, 500x500 itd. itd. Inaczej mogą być problemy z rozciągnięciem ramki.

 

Istnieje drugi sposób ustawienia wysokiej jakości awatara- można wrzucić nasz obrazek na hosting zewnętrzny i stamtąd pobrać link bezpośredni do obrazka, a następnie wprowadzić go jako nasz awatar. Polecam tutaj stabilny i znany hosting http://imgur.com

 

Edytowano przez 1stChoice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu PervKapitan napisał:

Wystarczy dać na jakiś upload i z linka, wtedy żadnego problemu nie ma 

 

Owszem, to też sposób. Można dopisać. Jednak dla niektórych trudniejszy ( jak ktoś ma problem z rozciągnięciem ramki, lub zrobienia kwadratowego awka to co dopiero z zuploadowaniem go i wyciągnięciem linka bezpośredniego do obrazka i potem użycia tego jako awka).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Podczas ustalania rozmiaru można dla pewności przejść na inną dowolną podstronę bez akceptacji wycięcia, bo na tym etapie avatar jest już zapisany w oryginalnej formie (o ile oczywiście był kwadratowy).Taki byle szczegół dla innych i już nie rusza ich słabej jakości profilowe.

 

BTW Mógłby ktoś napisać poradnik o ustawianiu bannera na profilu? Zaakceptowane obrazy po parunastu minutach znikają. Nie mam pojęcia, co jest z nimi nie tak.

Edytowano przez LeqTune
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu LeqTune napisał:

BTW Mógłby ktoś napisać poradnik o ustawianiu bannera na profilu? Zaakceptowane obrazy po parunastu minutach znikają. Nie mam pojęcia, co jest z nimi nie tak.

 

Banner na profilu..? Masz na myśli sygnę czy co? Bo pierwszy raz o czymś takim słyszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Gringo37 napisał:

A czy da się jakoś ustawić grafikę o bardziej prostokątnym rozmiarze? Moja też rozmazana. 

 

Awatar to niestety kwadrat i taki powinien być jeśli chcemy otrzymać ładną jakość. Zawsze możesz wyciąć kwadratowy wycinek z swojego obrazka i wtedy ustawić go jak awek ( ja np. tak z reguły robię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
25.10.2016 at 21:01 Xyz napisał:


Wiem że temat trochę stary, ale forum samo skonwertowało avki, prawdopodobnie przez jakąś opcję w silniku forum. Dlatego to głównie użytkownicy którzy się dawno nie logowali mają rozmazane avki.

 

To wszystko przez opcje przycinania ręcznego, która na wcześniejszym silniku nie była. Forum niestety domyślnie wybiera niekorzystne przycięcie, przez co obrazek bardzo traci na jakości przy ustawianiu awka, więc trzeba mu trochę pomóc. Przy powrocie na stary silnik problem zniknie.

Edytowano przez FirstChoice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...