Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki "Pod Gradobiciem Fików" Edycja Piąta


Dolar84

Recommended Posts

I jak tam? Stęskniliście się za konkursami?

 

Nie wątpię, iż część z Was powie "tak", choćby przez czystą uprzejmość ;D No ale żarty na bok - pora na kolejną porcję Gradobicia. W tej edycji następuje jedna zmiana - moim współsędzią został Zodiak - proszę powitać go serdecznie i nie zwracać uwagi na nieuchronne marudzenie i narzekanie (o wszystko). Dlaczego akurat on? Po pierwsze - jego opinie o danych opowiadaniach bardzo często są rozbieżne z moimi, co może prowadzić do ciekawych werdyktów w konkursie. Po drugie - jest autorem jednego z najlepszych polskich opowiadań (w kategorii tych długich) czyli "Wiedźmy", więc pojęcie o pisaniu ma. Po trzecie - przeczytał sporo opowiadań, ma więc solidną bazę do porównań. Poza tym ma ciekawe pomysły na nowe tematy - przynajmniej według mnie, jestem ciekaw czy i Wam przypadną do gustu.

 

Żeby nie przedłużać przechodzę do standardowego marudzenia:

 

1. Limit słów - maksymalnie 1500 na jedno opowiadanie

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 30.09.2016

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 fanfik. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można publikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

5. Wszystkie prace proszę umieszczać w jednym poście, edytując go w razie potrzeby.

6. Tagi - dowolne, zarówno w liczbie jak i w rodzaju (z wyłączeniem gore/clop). Przypominam, iż tu w konkursie, nie trzeba umieszczać tagów obowiązkowych - one wchodzą dopiero przy normalnej publikacji.

7. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

8. Minimalna ilość prac kwalifikując do oceny - 3 fanfiki (jednak zachęcamy by było ich więcej)

9. Przystępując do konkursu, uczestnicy w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

Zagadnienia (po sześć od każdego z sędziów):

 

1. Heretycy, dziwki i kuglarze

2. Na raz! Na dwa! Zebrę w sidła dziś złap!

3. Na zieleńszych pastwiskach

4. Z gryfem w roli głównej

5. Equestriański Faust

6. Z wysoka długo się spada

7. Spacerem przez cmentarz

8. Kuc Zagłady

9. Poszły konie po betonie

10. Ale jak to Jak?

11. Kuce w mundurach

12. Kończ waść, wstydu oszczędź!

 

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, to zadawajcie je w temacie - odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Warunki podane, termin ustalony, parszywa dwunastka zagadnień wrzucona... teraz tylko czekać aż po raz kolejny zadziwicie nas Waszą wyobraźnią.

 

Zanim padną sakramentalne słowa, chciałbym jeszcze podziękować Spidiemu za współpracę przy poprzednich edycjach gradobicia.

 

Let the Chaos begin!

Edytowano przez Sosna
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Mordecz napisał:

Czy honorują państwo opowiadania sygnowane Nenją? Bo póki co mógłbym pod nią podpiąć dwa tematy.

Jeszcze się głupio pytasz? :D

 

Tylko nie zrób z tego dwóch rozdziałów jednego opowiadania bo za to punkty lecą w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie mieli jakieś nieudane opowiadanie, dajcie jako temat: "12. Kończ waść, wstydu oszczędź!".

 

Trochę szkoda, bo kilka tematów jest ciekawych, ale raczej nie zabiorę się za kolejny konkurs do końca tego roku (najprawdopodobniej, bo przecież nieoczekiwanie mogę zostać milionerem, rzucić wszystko i zająć się kucykowymi konkursami). Cóż, mam teraz coś innego na głowie. A więc życzę tylko szczęścia reszcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dayan, 1500 słów liczone w Wordzie. Do limitu nie wliczały się zwykle tytuł, tagi i autor. Jak ktoś chce mieć 110% pewności, to w Archiwum są stare konkursowe tematy - wystarczy poszukać oryginalnych postów Dolara.

 

EDIT: Niech będzie, sam pogrzebałem w Archiwum:

Cytuj

słowo "Koniec" możecie dodawać dowolnie - nie liczy się do liczby słów tak samo jak tytuł, tagi nick autora.

Cytuj
16.04.2016 at 12:45 White Hood napisał:

W jakim programie jest liczba słów sprawdzana?

Jak zawsze w Wordzie.

Cytuj

A Worda mam 2007

 

Edytowano przez Foley
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Draques napisał:

obecnie zastępuję Dolara i szykuję się do wyniesienia na piedestał własnych opowiadań

 

Spoiler

dpLzs8H.png

 

:ming:

 

Może w końcu mi się uda coś zrobić na gradobicie, bo jak do tej pory wena stwierdzała, że nie :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.09.2016 at 20:34 Dolar84 napisał:

Jeszcze się głupio pytasz? :D

 

 Lubię zadawać głupie pytania :|

 

Spróbujmy szczęścia i zacznijmy wrzucanie tekstów:

 

1. Jedna agentka. Jeden naród (~1 400 słów) [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][Slice of Life] Temat przewodni: Spacerem przez cmentarz.

2. O tym, jak Nenja powstała (~1 200 słów) [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][Slice of Life] Temat przewodni: Z gryfem w roli głównej.

3. Spotkanie rodzinne (~1 500 słów) [Mordeczowe][Opowieści Żałobnego Miasta][Comedy] Temat przewodni: Kuce w mundurach

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Mordecz
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda mi się jutro napisać dwie sztuki to dołączę. Tymczasem zaś naskrobałem:

(Nigdy nie tagowałem ficów, bo i nigdy ich nie pisałem, więc nie wiem czy wtrafiłem)

 

1) Reguła stopniowania  [Grotesque][Slice of Life] ~ 1423 słowa, temat: "Na zieleńszych pastwiskach"

2) Pułapka Zapomnienia [Slice of Life][Sad] ~907 słów, temat: "Kuc Zagłady"

Edytowano przez Favri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hy hy hy, trzymane na ostatnią chwilę dzieła jakieś tam śmieci Rex'a wreszcie mogą męczyć sędziów.

Dobra, bez dalszego wstępu, oto moje prace na konkurs:

Decyzja[Dramat][Sad] - 549 słów( według Rex'owego Worda) - temat:  Kończ waść, wstydu oszczędź!

Spotkanie[Sad][Violence][Reflections] - 709 słów - temat: Spacerem przez cmentarz

Siła czy technologia?[NSL vs SE][Violence][Slice of war] - 1131 słów - temat: Kuc Zagłady

Czy potrzeba?[Relections][Discussion] - 348 słów - temat: Kuce w mundurach

No i wyrobiłem się przed czasem, a już myślałem, że będę musiał zrezygnować z napisania czwartego, jestem z siebie dumny, ale wolę nie zastanawiać się nad jakością :v

Tak czy siak, życzę powodzenia sędziom podczas czytania tego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc i na mnie przyszła kryska... Pisarz ze mnie marny, ale każdy może wrzucić swoje pięć bitów, a więc...

 

1. Przed Koszmarem [Kuc Zagłady][Alternatywne Uniwersum][Sad][Rise of Equestria Project]

2. Siekiera [Heretycy, dziwki i kuglarze][Comedy][Spin Off]

3. Mój Mały Człowiek [Equestriański Faust][Slice of Life][Alternate Universe]

4. Cosplayerka [Ale jak to Jak?][Slice of Life][Human][Spin Off]


i niech wasze oczy płoną... ;)

 

I powodzenia uczestnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...