Skocz do zawartości

nie umiem rysować


MarySuperPony

Recommended Posts

Choć obraz nie wygląda najładniej, to jednak czuję tu potencjał. Potrafię sobie wyobrazić tego arta wykonanego o wiele bardziej doświadczoną ręką. To dobrze świadczy. Masz własną wizję, co z czasem szlifowania umiejętności rysowniczych może zaowocować ciekawymi dziełami.

Edytowano przez LeqTune
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Agleć ^^ napisał:

Lepsze pytania: po co robisz temat dla jednego rysunku? Do tego dla rysunku, który wiesz, że jest brzydki? :v 

 

Hej, hej, hej, może by tak troszkę przystopować? To, że praca nie jest najwyższych lotów nie znaczy, że kiedyś autorka nie zrobi czegoś dobrego. W kwestii rysunku nie powinnaś czuć się niedowartościowana, więc czemu próbujesz dowartościować się w taki sposób?

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie zrób tak jak wszyscy inni i załóż jeden temat na wszystkie swoje prace- i tam je dodawaj.

 

A nie tworzysz osobny temat dla każdej innej pracy.

 

Po drugie przepraszam, że Cię zdemotywuje ale ja rysuję lepiej.

 

Co w tym takiego?

 

Że jestem totalnym beztalenciem i rysowanie to coś, co robię w życiu najgorzej i wszystkie przyrządy rysownicze cierpią w moich rękach. Nawet cyfrowe.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć skrzydło woła o pomstę do nieba to rysunek nie jest zły (bez tego skrzydła) . Jest to rysunek prosty, ale ma swój urok. Wygląda jakby miałby być animowany. Powiem ci też, że nigdy nie rób prace na szybko, ponieważ potem nie uzyskasz tak dużej satysfakcji, co jest przynajmniej dla mnie ważne przy rysowaniu. Co do skrzydła to jedyne co mógłbym ci powiedzieć to zrobić by przylegało do ciała. U ciebie wygląda jakby odstawało.

Edytowano przez eragon333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu Arcybiskup z Canterbury napisał:

 

Hej, hej, hej, może by tak troszkę przystopować? To, że praca nie jest najwyższych lotów nie znaczy, że kiedyś autorka nie zrobi czegoś dobrego. W kwestii rysunku nie powinnaś czuć się niedowartościowana, więc czemu próbujesz dowartościować się w taki sposób?

 

Bo w czasach, kiedy rysowałam takie "coś" publikowałam moje wypociny bardzo rzadko, bo wiedziałam, że nie są nawet ładne. A jak już publikowałam to gdzieś, gdzie mogłam otrzymać konstruktywną krytykę :rdwild:
A na MLPP raz, że się nie da takowej otrzymać (ludziom się przeważnie nie chce jej pisać i najdłuższe komentarze mają do 3 linijek), a dwa... że tu po prostu nie ma czego komentować.
Wszystko jest do poprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu Agleć ^^ napisał:

 

Bo w czasach, kiedy rysowałam takie "coś" publikowałam moje wypociny bardzo rzadko, bo wiedziałam, że nie są nawet ładne. A jak już publikowałam to gdzieś, gdzie mogłam otrzymać konstruktywną krytykę :rdwild:
A na MLPP raz, że się nie da takowej otrzymać (ludziom się przeważnie nie chce jej pisać i najdłuższe komentarze mają do 3 linijek), a dwa... że tu po prostu nie ma czego komentować.
Wszystko jest do poprawy.

I Twoją konstruktywną krytyką było słowo 'brzydkie', napisane dwa razy na wszelki wypadek, żeby wszyscy zauważyli. A napisz taki komentarz jeszcze raz, tak dla pewności.

To nie jest konstruktywna krytyka, tylko skurwysyństwo, nazywaj to jak chcesz. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dorzucę swoje 3$ grosze.

Czy rysunki mi się podobają ze strony wykonania? Nie.
Czy rysunki mi się podobają? Nawet tak.
Widać że dopiero zaczynasz i nie ma chyba osoby która potrafiłaby zrobić "ładną" pracę na tym etapie. Podoba mi się to że nie bierzesz od razu jakiejś bazy przerysowujesz i pytasz ludzi czy ładną pracę wykonałaś. Widać że masz w głowie pomysł i chęć stworzenia czegoś po swojemu a to myślę najważniejsze na początku.
Co bym Ci doradził? Nie brać się za wykonywanie pracy za pracą tylko skupienie się na ćwiczeniach. Ja sam siedziałem z miesiąc czy dwa rysując różne pozy kuców i profile żeby ogarnąć co i jak wygląda. Poszukaj sobie ciekawych tutoriali lub różnych póz do przerysowywania. Nawet w późniejszych okresach przysiadywałem na trochę i próbowałem narysować własnoręcznie wszystkie z poniższych:

9d5873f4a470114bb967f145029a5005.jpg

I tak krok za krok ćwiczenie za ćwiczeniem. Na początku trzeba sobie wyrobić pojęcie o tym co się tworzy i jak chcesz się skupić na rysowaniu kucy to poznaj ich anatomię serialową a potem dostosuj do swego stylu. Naucz się jakie kończyny jak pracuję, ekspresje twarzy itp.

Ale z pewnością zachęcam do systematyczności bo chęci chyba masz a ćwiczenia pociągną Cię do przodu.


Inna sprawa to ogarnięcie odpowiedniego programu. Nie wiem w czym tworzysz i czym ale nie wydaje mi się że pracujesz na tablecie graficznym. Jeśłi myszką to warto poszukać programu takiego jak Sai czy Krita które wspomagają wygładzanie kresek i naprawdę Ci dopomogą przy pracy. Warto sobie przerobić co taki program w sobie ma a nie brać się od razu za rysowanie pierwszym lepszym narzędziem. Przy okazji jak będziesz się uczyć rysowania to możesz coś z teorii poogarniać o cieniowaniu co i jak jakim kolorem i jakie kolory dobierać do kompozycji, coś o linearcie i różne protipy. Warto oglądać speedpainty innych i patrzeć co jak wykonywać, w jakiej kolejności i jak się za to wszystko brać.


Życzę powodzenia.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O FS nie będę się wypowiadał, bo wszystko zostało już powiedziane. Jednak styl tej RD pasowałby do takich prostych komiksów jak od Dema czy Atomowych Grabi. Niby niezbyt ładne, ale jednak ma jakiś swój urok.

Ten komiks nie należy do najlepiej wykonanych, ale jednak atencję zgarnął.

Spoiler

1037943__safe_princess+celestia_smiling_

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...