Skocz do zawartości

nie umiem rysować


MarySuperPony

Recommended Posts

godzinę temu FrozenTear7 napisał:

Dobra dorzucę swoje 3$ grosze.

Czy rysunki mi się podobają ze strony wykonania? Nie.
Czy rysunki mi się podobają? Nawet tak.
Widać że dopiero zaczynasz i nie ma chyba osoby która potrafiłaby zrobić "ładną" pracę na tym etapie. Podoba mi się to że nie bierzesz od razu jakiejś bazy przerysowujesz i pytasz ludzi czy ładną pracę wykonałaś. Widać że masz w głowie pomysł i chęć stworzenia czegoś po swojemu a to myślę najważniejsze na początku.
Co bym Ci doradził? Nie brać się za wykonywanie pracy za pracą tylko skupienie się na ćwiczeniach. Ja sam siedziałem z miesiąc czy dwa rysując różne pozy kuców i profile żeby ogarnąć co i jak wygląda. Poszukaj sobie ciekawych tutoriali lub różnych póz do przerysowywania. Nawet w późniejszych okresach przysiadywałem na trochę i próbowałem narysować własnoręcznie wszystkie z poniższych:

9d5873f4a470114bb967f145029a5005.jpg

I tak krok za krok ćwiczenie za ćwiczeniem. Na początku trzeba sobie wyrobić pojęcie o tym co się tworzy i jak chcesz się skupić na rysowaniu kucy to poznaj ich anatomię serialową a potem dostosuj do swego stylu. Naucz się jakie kończyny jak pracuję, ekspresje twarzy itp.

Ale z pewnością zachęcam do systematyczności bo chęci chyba masz a ćwiczenia pociągną Cię do przodu.


Inna sprawa to ogarnięcie odpowiedniego programu. Nie wiem w czym tworzysz i czym ale nie wydaje mi się że pracujesz na tablecie graficznym. Jeśłi myszką to warto poszukać programu takiego jak Sai czy Krita które wspomagają wygładzanie kresek i naprawdę Ci dopomogą przy pracy. Warto sobie przerobić co taki program w sobie ma a nie brać się od razu za rysowanie pierwszym lepszym narzędziem. Przy okazji jak będziesz się uczyć rysowania to możesz coś z teorii poogarniać o cieniowaniu co i jak jakim kolorem i jakie kolory dobierać do kompozycji, coś o linearcie i różne protipy. Warto oglądać speedpainty innych i patrzeć co jak wykonywać, w jakiej kolejności i jak się za to wszystko brać.


Życzę powodzenia.

Jak manekin z SP 2 Boże aż mi sie caly ff przypomniał płakać mi się chce jak pomyślę co ojciec jej robil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Olej tą całą krytykę, ale zastosuj się do rad. Znalezienie poradników co do proporcji ciała (podstawa) nie jest niczym trudnym. Sam nie rysuję ponieważ nie potrafię, ale skoro chcesz ćwiczyć to może wydrukuj sobie jakąś kartkę z wzorem i staraj się go odwzorować? :twilight3: Taka nauka pisania czy coś... Początkowo radzę darować sobie kolory. Będzie łatwiej. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To prawda, że ta pierwsza praca to nie jest jakiś majstersztyk, no ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? :3

Wbrew pozorom uważam, że sobie radzisz całkiem całkiem ~ i na pewno nie powinnaś przejmować się tymi wspaniałomyślnymi, niezwykle rozbudowanymi i jakże konstruktywnymi komentarzami, jakimi możesz dostać. Co z tego, że tu i tam albo nawet w ogóle Ci nie wyszło, mówi się trudno, następnym razem będzie lepiej. ^^

 

..Aaa co do drugiej pracy - tutaj akurat uważam, że ona jest całkiem przyzwoita. Zgadzam się, że trochę to skrzydło średnio wyszło, no ale ogółem to całkiem ładna praca. (=

 

Ćwicz sobie i rób to co lubisz, a z czasem osiągniesz tego, czego pragniesz. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
18.09.2016 at 16:53 Maniek napisał:

Flutehsy pls

Untitled.png

 

Ten obrazek zrobił mi noc :D

Dawno nikt mi tak humoru nie poprawił.

 

A co do oryginalnych prac, to można je przełknąć, ten drugi obrazek ma taką nutkę nostalgii, kształtuj swoje hobby, a wkrótce będzie o wiele lepiej :)

 

Może jeszcze maksyma, "Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem, tak też człowiek nie staje się uczonym gwałtownie, lecz przez to, że często się uczy".

~Owidiusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...