Skocz do zawartości

Past Sins dodruk i wydanie opowiadan pobocznych


Sun

Recommended Posts

Nie wierzę, że znów to zrobiłem. No normalnie nie wierzę.

 

Czekaliście na to, co? Długo czekaliście. Ale w końcu nastąpił moment przełomowy. Minęliśmy punkt decyzji i musimy kontynuować start. Zatem, po prawie roku od kiedy zacząłem przygotowywać ten projekt, jestem w zasadzie gotów by przystąpić do etapu, na który wszyscy czekaliście. Tak, dokładnie w tym momencie, w tej chwili jestem gotów zaoferować wam kolejna książkę. Tym razem będzie to zbiór opowieści pobocznych do Past Sins: seria ,,W rodzinie” (Trinkets, Nightmare or Nyx, Winterbells), First Hours, The road home, Glimpses (w ciągu 2 tygodni pojawi się na forum) . To wszystko w jednej, grubej książce. Ponadto, ci, którzy jeszcze nie mają Past Sins na półce, będą mogli się zaopatrzyć.

 

Plan jest taki, by wydruk dotarł do was przed gwiazdką

Spoiler

merry_christmas_queen_chrysalis_by_themi

 

Dlatego tym razem zbiórka pieniędzy będzie jednoetapowa. Zapisywać się można od dziś, do 16.11.2016 (do godziny 24:00). Da nam to dość czasu, w wypadku opóźnień. Wysyłka nastąpiłaby pewnie, jak tylko otrzymam książki (okolice 1 do 3 grudnia, może szybciej)

Co do samej wysyłki, to są 2 opcje: Poczta i paczkomat. Na cenę wysyłki wpływa sposób, oraz ilość zamówionych książek. Informacje w formularzu zamówień.

 

A oto i sam formularz.

https://docs.google.com/forms/d/103EtrD4bx7HwfhKDbcwQXBxDq9BItpZLZzW6q2bcgwo

 

Oraz regulamin: 

https://docs.google.com/document/d/1INg5nBT0droB3b0FWcq6pShfda_luXw_jTnWkGn14pw/edit

Tum też znajduje się numer konta, któy podam jeszcze tak na wszelki wypadek:

Spoiler

 

07 1050 1764 1000 0090 9549 0497

 

Jeszcze tylko kilka ważnych informacji i odpowiedzi na pytania, które moglibyście chcieć zadać:

Cena:

Past Sins: 25zł

Zbiór opowiadań: 30 zł

 

Czy jest możliwość odbioru osobistego?

Tak, na terenie Gdańska, po uprzednim kontakcie i po przedpłacie.

 

Czy jest możliwość odbioru na jakimś meecie?

Nie ma. Po pierwsze, nie szykuje się duży meet, a po drugie książki są ciężkie i nie uśmiecha mi się znów wozić takiej masy papieru.

 

Czy jest możliwość płatności w ratach?

Nie.

 

Jakie to będzie grube?

Past Sins: 430 stron, opowiadania, około 650 stron (plus minus 100)

 

Zapłaciłem, czemu jeszcze nie otrzymałem książki?

Książki będą rozsyłane na początku grudnia (1-3.12, jeśli nic się nie opóźni), przy czym nie wszystkie wyjdą tego samego dnia. Zatem proszę uzbroić się w cierpliwość. W wypadku, gdyby wysłana pocztą książka nie dotarła w ciągu 7 dni roboczych od wysyłki, proszę dać znać, a sprawdzę, gdzie oni ją zgubili. 

 

Wszelkie pytania można zadawać w wątku, albo poprzez maila:

[email protected]

 

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia okładki do opowiadań

 

Autor najlepszej dostanie 10 zł zniżki na opowiadania. Na razie jest jedna propozycja

 

Czekam jednak na więcej. Pokażcie, że macie chęć i talent by zaskoczyć cały świat (a przynajmniej mnie)

 

Z mojej strony to tyle. Możecie pytać, narzekać, krytykować i marudzić. Tylko z umiarem.

Spoiler

Na wszystkie księżniczki i miłościwie panująca nam królową, co ja znów zrobiłem? 

 

 

Prototyp okładki

 

Spoiler

sDA5dqw.jpg

 

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Na wszystkie księżniczki i miłościwie panująca nam królową, co ja znów zrobiłem? 

Zrobiłeś bardzo dobrą rzecz min namawiasz osoby do zakupu książki oraz do jej przeczytania nawet jeśli ktoś nie lubił czytać książek przykładowo obowiązkowych lektur w szkole min ja bardzo nie lubię czytać tych przeklętych lektur bo są ciężkie do czytania a te opowiadania nie są ciężkie i przyjemne do czytania jeżeli będę przy kasie to z miłą chęcią przeczytam a to kryształowe oblężenie przekopiuje z pdf do worda bo lepiej w wordzie mi się czyta na telefonie.(Nie zauważyłem że autor już tego dokonał i chwała mu za to.)

Edytowano przez ziolo565
bo tak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz @ziolo565 ile przede mną roboty? To jest najmniej przyjemna rzecz w tym wszystkim (choć i tak jak się patrzy z perspektywy czasu, to jest przyjemna). Ktoś przecież musi spakować taki stos:

Spoiler

past_sins_by_93sun-d8e0jh0.png

pierwsze wydanie. Teraz będzie pewnie więcej.

Cóż, zrobi się. Skoro powiedziałem A, to musze powiedzieć B i przebić wynik kryształowego. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tamte kolory mi się nie podobają :P

Spoiler

57e425647cb2e_NowaokadkaPastsins.thumb.p

Takie będą chyba lepiej wyglądać, jeżeli macie jakieś sugestie co do kolorów lub tekstu na tyle jestem otwarty na propozycje :)

A co do samej faktury okładki to był bym za tym aby całość była taka matowa a napisy i obrazek pociągnięte takim błyszczącym czymś (nie wiem jak to się zwie xD) ale to tylko sugestia

Edytowano przez Manfo12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Manfo12 napisał:

Jakoś tamte kolory mi się nie podobają :P

  Pokaż ukrytą zawartość

57e425647cb2e_NowaokadkaPastsins.thumb.p

Takie będą chyba lepiej wyglądać, jeżeli macie jakieś sugestie co do kolorów lub tekstu na tyle jestem otwarty na propozycje :)

A co do samej faktury okładki to był bym za tym aby całość była taka matowa a napisy i obrazek pociągnięte takim błyszczącym czymś (nie wiem jak to się zwie xD) ale to tylko sugestia

Też bym chciał, ale nie wiem, czy to jest w drukarni wykonalne (i ile kosztowałoby). Dlatego radziłbym się nastawiać na okładkę w pełni foliowaną matowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Manfo12 napisał:

To była tylko sugestia, a co do samej okładki jak wam się widzi ?

Niezła, niezła, aczkolwiek trzeba się pozbyć gwałtownej zmiany koloru (grzbiet), gdyż przy oklejaniu moze nie wyjść równo. Ale to detal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał chętnie zamówię. Liczę, że są jeszcze osoby, które nie mają tej pozycji na półce i uzbiera się wymagane minimum.

 

Jednakże w kwestii pobocznych - sugeruję ostrożnie z projektem od @Manfo12 - czarny napis na ciemnym tle jeszcze jest czytelny na monitorze komputera, który generuje światło. Po wydruku kontrast może już okazać się niewystarczający.

Znajomy był po poligrafii i często dzielił się dziwnymi sytuacjami ze swojej pracy. Tego typu przypadki pojawiały się w jego historiach relatywnie często. I te opowieści o rozżalonych klientach "Bo przecież na komputerze było widać."... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Wanaheim napisał:

Jednakże w kwestii pobocznych - sugeruję ostrożnie z projektem od @Manfo12 - czarny napis na ciemnym tle jeszcze jest czytelny na monitorze komputera, który generuje światło. Po wydruku kontrast może już okazać się niewystarczający.

Znajomy był po poligrafii i często dzielił się dziwnymi sytuacjami ze swojej pracy. Tego typu przypadki pojawiały się w jego historiach relatywnie często. I te opowieści o rozżalonych klientach "Bo przecież na komputerze było widać."... ;)

Słuszna uwaga. Nalezy też wziąć pod uwagę, że plik dostarczany do drukarni będzie musiał być pierw skonwertowany z palety RGB na CMYK (mniej intensywne kolory i możliwe odpały przy skrajnych kolorach palety RGB)

Na razie ejdnak tylko manfo zgłosił okładkę. Zachęcam też innych do prób. Wiem, że stawka jest niska, ale to wszystko dla dobra sprawy.

 

Mam też nadzieję, że wszyscy, którzy wyrażają tu chęć zakupu, zrobili to też poprzez formularz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu Sun napisał:

Mam też nadzieję, że wszyscy, którzy wyrażają tu chęć zakupu, zrobili to też poprzez formularz. 

Za złożę chęć w formularzu, w przyszłym miechu. Niestety, ale teraz nie bardzo mam kasę :( Ratowanie umierającego kota z rakiem[ który i tak nie dał rady ], nieco oskubało. A nowa kasa w przyszłym miechu dopiero :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Czerń trochę blada, a poza tym, po konwersji na CMYK wokół tarczy robią się duże kwadraty o nieco innym odcieniu. Poza tym, kompozycja jest spoko. Dałbym okładkę chyba całą czarną i może zmienił kolor napisów na taki sam szary, jak był na oryginale II wydania (dobrze, ze mam próbkę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie jest czarny :P to jest odcień szarego. Ale wszystko zrobię jak trzeba i dodam już z opisem na tyle ;)

 

ps. Rada dla kolegi wyżej obrazki umieszczamy w spojlerze

 

pps. Opis który tam masz odnosi się do Past Sins normalnego nie pobocznych

Edytowano przez Manfo12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety racja co do obu postów powyżej. A Past Sins już okładkę ma. 

A co do tego czarnego (szarego, czy jak to zwać), to mógłby zostać i szary (nie mam w zasadzie jakiejś wizji), tylko ejst traka kwestia, że ta wersja się rozwala przy konwersji do palety CMYK (co jest niezbędne do wydruku) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun, czy mógłbyś podrzucić planowane wymiary tej drugiej książki? Chociażby przybliżone, na podstawie doświadczeń z poprzednich wydruków. Jak już chcemy wymyślać okładkę, to nie ma co tego robić w bezsensownych proporcjach.

Edytowano przez Wanaheim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka propozycji: (UWAGA! Duże! Średnia waga to 6mb. Lepiej nie otwierać na telefonie)

Spoiler

Damask Pattern (Dark)

Spoiler

v1_Damask_dark.png

 

v2_Damask_dark.png

 

 

Damask Patter (Light)

Spoiler

v1_Damask_Light.png

 

v2_Damask_Light.png

 

Simple

Spoiler

v1_non-Damask_Light.png

 

v2_non-Damask_Light.png

 

 

 

Proporcje:

Spoiler

helper.jpg

 

Źródła:

 

Od razu zaznaczę - Nie jestem w stanie sprawdzić czy którakolwiek z moich koncepcji sprawdzi się po konwersji na CMYK. PS'a nie mam, a moje stare narzędzie nie lubi win 10-tki.

Edytowano przez Wanaheim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Wanaheim napisał:

 

Od razu zaznaczę - Nie jestem w stanie sprawdzić czy którakolwiek z moich koncepcji sprawdzi się po konwersji na CMYK. PS'a nie mam, a moje stare narzędzie nie lubi win 10-tki.

Też nie mam PS. Gimp ma funkcję Separate, która pozwala konwertować do palety CMYK. Nie wiem, na ile ta opcja działa poprawnie, ale daje spoko efekty. 

Po szybkim, wstępnym sprawdzeniu, w Damask dark psuje się nieco czerń w dolnych narożnikach (nie widać wzoru), ale pozostałe wersje są jak najbardziej spoko. Nie wiem, jak inni, ale ja chyba widzę nowego faworyta do autora okładki. Przy cZYm, mi osobiście bardziej się podoba wersja z czytającą Nyx. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :)

Super fajnie to wygląda i zgodzę się z przedmówcą wersja z czytającą Nyx wydaje się jakby bardziej na miejscu ;)

 

Dobra. Nie ma co się poddawać mam zupełnie nowy koncept. Mam nadzieje, że się spodoba ;)

Spoiler

57e7ef7993b28_nowanowszaokadkazopisem.jp

Tak, zainspirowały mnie prace wyżej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...