Skocz do zawartości

Past Sins dodruk i wydanie opowiadan pobocznych


Sun

Recommended Posts

19.11.2016 at 00:51 Accurate Accu Memory napisał:

Ja już coś takiego zgłosiłem wcześniej, forum ma teraz bugi potężne... Co do okładek, tylko trza byłoby źródła znaleźć lub ich autora :(

  Pokaż ukrytą zawartość

fallout_equestria___dust_jackets_by_what

Te w dechę wyglądają :)

Powiedzmy, ze w planach są właśnie takie (miękkie ze skrzydełkami). 

 

Dziś udałem się do drukarni i zamówiłem odpowiednią ilość past sinsów, oraz tego drugiego, nie mówiąc o kryształowym oblężeniu. teraz pozostaje czekać koło półtora tygodnia (oby nawet szybciej), żeby książki dotarły na mój włochaty dywan, na którym nastąpi ich pakowanie. Z uwagi na to, że w przeciwieństwie do poprzednich akcji,. tym razem nie mam aż tyle czasu wolnego, to pewnie wysyłane będą przez 2-3 dni, a nie za 1 razem. Powinny jednak dotrzec przed gwiazdką 

 

A wracając do Fallouta, pierwszym krokiem będzie kontakt z KKat. A potem się zobaczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Sun napisał:

Dziś udałem się do drukarni i zamówiłem odpowiednią ilość past sinsów, oraz tego drugiego, nie mówiąc o kryształowym oblężeniu.

Czyli tak z ciekawości, jakie są nakłady? Ile książek drukarnia dostała do druku? 100 egzemplarzy KO - o takiej ilości mówił SPIDI - A sinsów i Opowiadań, ile wyszło?

 

EDIT: Ok, już wiem o 324 książkach, w tym 200 - każda część po setce - to 2 Tom  KO :)

Spoiler

Ps? Co z wysyłką? Skoro zamówiłem także KO, jak to zamierzacie rozwiązać? Choć w sumie KO zapłaciłem jedynie zaliczkę - bez wysyłki - i ew dopłaty jeszcze nie zrobiłem.

Już omówione i napisane do spidiego, nie musisz odpowiadać.

 

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest 58 sinsów i 66 pobocznych, a to oznacza, że na chwilę obecną, wyprzedzamy 1 tom KO o 8 egzemplarzy (jeśli dobrze liczę). 

A z wysyłką się jakoś dogadamy i podzielimy. Wszyscy klienci będą zadowoleni.

Swoją drogą, zarówno Sinsy, jak i opowiadanie pojawią się w Spidimarkecie, w ograniczonym nakładzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uwaga. Będzie poóźnienie w wysyłce (kolejne). Otóż, zamówienie okazało się być na tyle duże (bo za jednym zamachem zamówiliśmy kryształowe, o czym z resztą wiecie), że drukarnia nie zdąży zrobić książek w tym tygodniu. Może uda im się na przyszłą środę, albo czwartek. To oznacza, ze wysyłka w najlepszym wypadku nastąpi w sobotę 10.12, a prawdopodobnie w poniedziałek 12.12. Nadal jest spora szansa, że dotrze wszystko przed gwiazdką, ale dopiero tuż przed. Przepraszam, że nie wziąłem pod uwagę możliwości zaistnienia aż tak dużej obsuwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

 Ale że drukarnia nie wyrabia z niskim nakładem? To się zdziwiłem teraz :D 

Niski nakład? Mamy 364 książki pogrupowane w 5 zestawów. Dla każdego zestawu trzeba nastawić maszynę. Sama maszyna na raz wypluwa 4 książki, które trzeba zdjąć i odstawić do oklejenia. Oklejaniem zajmuje się inna firma. Tyle wiem, o procesie. Dlatego zaczynam rozumieć czemu to tyle trwa. zapewniają, że robota idzie pełną parą, ale nie sposób nic na ten temat więcej powiedzieć. Jeśli nic się po drodze nie rozleci (raz się zdarzyło, chyba z antropologią, albo equetripem, ze musieli części ściągać z niemiec). Zasuwają w sumie 8 dzień roboczy, więc myślę (optymistycznie), że w ciagu 2-3 dni roboczych się wyrobią i ksiązki odbiorę w przyszły piątek (prawdopodobnie mażenie ściętej głowy. Wtedy, paczkomaty wyszłyby w niedzielę (może w sobotę, ale to bez różnicy), a poczty w poniedziałek. 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu ziolo565 napisał:

Mam taką prośbę jeżeli wyślesz na paczkomat na dworzec główny w Rzeszowie to mógłbyś mi wysłać numer zamówienia to wtedy mógłbym śledzić tą paczkę na bieżąco numer wyślij albo na pocztę albo sms-em numer do mnie masz.

A czy numer czasem nie przychodzi SMSem/mailem? Wiem, ze ja numer dostawałem. Ale spoko, mogę wysłać jeszcze raz. 

Swoją drogą, mam dla was dobrą wiadomość. Miała być niespodziewanka, ale skoro już odpisuję, to powiem. Jutro rano (koło 10) jadę odebrać książki. Zatem, istnieje szansa, ze poczta wyjdzie w piątek (wieczorem), a paczkomaty w sobotę (wieczorem), albo w niedzielę (rano). Zatem, paczki w poniedziałek już powinny być w drodze. Oczywiście ci, którzy wybrali połączenie z zamówieniem na kryształowe oblężenie mogą czekać trochę dłużej, bo tym zajmuje się Spidi 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Sun napisał:

A czy numer czasem nie przychodzi SMSem/mailem? Wiem, ze ja numer dostawałem. Ale spoko, mogę wysłać jeszcze raz. 

Swoją drogą, mam dla was dobrą wiadomość. Miała być niespodziewanka, ale skoro już odpisuję, to powiem. Jutro rano (koło 10) jadę odebrać książki. Zatem, istnieje szansa, ze poczta wyjdzie w piątek (wieczorem), a paczkomaty w sobotę (wieczorem), albo w niedzielę (rano). Zatem, paczki w poniedziałek już powinny być w drodze. Oczywiście ci, którzy wybrali połączenie z zamówieniem na kryształowe oblężenie mogą czekać trochę dłużej, bo tym zajmuje się Spidi 

nic takiego nie dostałem więc wmiare możliwości wyślij mi numer zamówienia do mnie jeżeli będziesz już na Rzeszów wysyłał (chodzi o paczkomat na Dworcu PKP)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu ziolo565 napisał:

nic takiego nie dostałem więc wmiare możliwości wyślij mi numer zamówienia do mnie jeżeli będziesz już na Rzeszów wysyłał (chodzi o paczkomat na Dworcu PKP)

nic nie dostałeś, bo paczka jeszcze nie została nadana. może  w sobotë zostanie. ale paczkę nadam. mam też nadzieję, że wszyscy poprawnie podali numer paczkomatu, bo inaczej bëdzie zabawa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sterta. Trochę zabawy z tym mieć będziesz.

I ludzie, nie przesadzajcie z troską o przesyłkę - Chińczycy ze znajomością angielskiego na poziomie A1 są w stanie nadać tysiące paczek na drugi koniec świata i te docierają bez większego problemu. ;)

 

P.S. Pochwalisz się jak wyszło?

Edytowano przez Wanaheim
Request
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu Sun napisał:

Mały bonus:

Sun, po raz kolejny jestem w szoku... Nawet nie chcę widzieć tego zamku z książek, jaki mógłbyś zbudować na wzór małej Twilight :) Chyba w Winter Bells coś o takim zamku, tuż przed lodówką w kuchni, mówiła :D

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia będą @Wanaheim, jak rozłożę to na kupki. Na razie powiem tyle, że ten stos zawiera też kryształowe oblężenie i ważył łącznie około 270 kilogramów (czyli ponad ćwierć tony). Przyznam, że brak mi jednego zdjęcia, którego zapomniałem zrobić. Samochodu wypchanego kartonami z książkami, w którym siedzi sobie mały ja, jadąc z jedną ręką na kierownicy, a drugą trzymając stos kartonów na zakrętach. Samochodzik miał całkiem ostrą przeprawę i trochę osiadł po drodze. Na szczęście dla niego miałem blisko. Teraz wyzwanie logistyczne, by to wszystko popakować i wysłać. A gdy wszyscy będą już mieli swoje książki, przyjdzie pora by pomyśleć o nowym, masochistycznym projekcie. Może jakiś Fallout? Albo coś innego? Zobaczymy. 

@Accurate Accu Memory Zamek z książek mówisz? Dałoby radę, tylko niechciałoby mi się wyciągać tych ponad 350 książek z kartonów, a potem ich tam pakować, by Spidi mógł je odebrać. Ale podrzucę mu pomysł, może jemu będzie się nudzić w domu. 

 

EDIT: Dobra, nie ma co się cieszyć, na nadchodzącą wysyłkę. Plik wsadowy z Past Sinsami miał potężną wadę, której nie zauważyłem (nie trzeba było w nim grzebać, przed wydrukiem, to by nie było). Otóż, po każdym (naprawdę każdym) spójniku brakuje spacji. Co sprawia, że miejscami nie da się czytać. Jutro muszę zamówić nowe, co sprawia, że wysyłka się opóźni przynajmniej o tydzień. Wiem, moja wina. Nic to nie będzie was ekstra kosztować. Przykro mi, że tak wyszło i, że niektórzy z was mogą mieć przez to zepsute święta. 

Edytowano przez Sun
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Sun napisał:

EDIT: Dobra, nie ma co się cieszyć, na nadchodzącą wysyłkę. Plik wsadowy z Past Sinsami miał potężną wadę, której nie zauważyłem (nie trzeba było w nim grzebać, przed wydrukiem, to by nie było). Otóż, po każdym (naprawdę każdym) spójniku brakuje spacji. Co sprawia, że miejscami nie da się czytać. Jutro muszę zamówić nowe, co sprawia, że wysyłka się opóźni przynajmniej o tydzień. Wiem, moja wina. Nic to nie będzie was ekstra kosztować. Przykro mi, że tak wyszło i, że niektórzy z was mogą mieć przez to zepsute święta. 

 

Zdarzyło się i nie ma co teraz rozpaczać. Poczekaliśmy tyle, to poczekamy i jeszcze trochę. Jeśli komuś to zepsuje święta, to zapewne i tak jest szczęśliwym człowiekiem, że nie ma większych zmartwień w swoim życiu.

 

Co do samego błędu - Fakt, to praktycznie dyskwalifikacja. Ale...

W kwestii finansowej - rozumiem, że teraz w grę wchodzi nowy wydruk całej partii? Nie wiem ile osób zamówiło Past Sinsy, ale skoro poszło to do druku to nie mogła to być mała ilość. Co za tym idzie - nie będzie to też mała kwota. Z drugiej strony zapewniasz nas, że nie poniesiemy ekstra kosztów. Ale w przyrodzie i ekonomii nic nie ginie.

Więc 2 pytania prosto z mostu - planujesz to pokryć z własnej kieszeni? Jeśli tak - twój numer konta z pierwszego posta jest dalej aktualny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu Lyokoheros napisał:

Czyli nie ma szans na to, Past Sinsy dotrą do świąt, czy jednak jakaś malutka jest?

Szansa jest. Zależy, czy przebłagam drukarnię by dokonali cudu (przy tak małym zamówieniu może poratują i pospieszą się troszkę)

 

18 minut temu Wanaheim napisał:

Więc 2 pytania prosto z mostu - planujesz to pokryć z własnej kieszeni? Jeśli tak - twój numer konta z pierwszego posta jest dalej aktualny?

powiem tak. Błąd wynika z mojej winy, więc planowałem go pokryć z własnej kieszeni (i marginesu z sinsów). Po odpowiedniej optymalizacji tekstu (z każdym wydaniem książka chudnie, a treść się nie zmienia) wyszło mi, ze będę w plecy około 250 -300 zł (circa), bo co nieco udało się stargować przy tak gigantycznym zamówieniu (razem z kryształowym). Naprawdę nie trzeba darowizn, ani żadnych tego typu wkładów (dobra, nie ukrywajmy, przyjmę wszelką pomoc). Oczywiście nie wymagam niczego, od nikogo. Mogłem po prostu powiedzieć, że się rąbnąłem i cena wzrosła do 30 zł (każdy dopłaca 5 zł i wychodzę względnie na czysto). Postanowiłem jednak postawić na szczerość i przyznać się do błędu. 

Edit: A tak, numer aktualny

 

Edytowano przez Sun
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...