Skocz do zawartości

Past Sins dodruk i wydanie opowiadan pobocznych


Sun

Recommended Posts

29 minut temu Manfo12 napisał:

Takie pytanie, co ty zrobisz z tą całą kupą książek. Czy te z błędami drukarnia wzięła ?

Dzięki współpracy ze Spidimarketem, trafią na sprzedaż jako towar niepełnowartościowy. Bo w zasadzie, wyglądają ładnie i czytać się da, tylko jest to miejscami strasznie nieprzyjemne (dlatego książek nie wysłałem, bo zamawialiście towar pełnowartościowy). Ich cena będzie oczywiście odpowiednio niska, nawet niższa niż koszty produkcji, żeby choć odrobina się zwróciła. 

10 godzin temu ziolo565 napisał:

No ok jutro powinien być przelew

Czekaj, przecież, jeśli dobrze pamiętam, już opłaciłeś książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Sun napisał:

Czekaj, przecież, jeśli dobrze pamiętam, już opłaciłeś książkę.

Dobrze wiemy, że czas przewidziany na uiszczenie opłaty minął jeszcze w listopadzie. 

Ale w międzyczasie jakoś tak wyszło, że ktoś jest ponad 2 stówy w plecy - coś z tym trzeba zrobić. Coś mi się wydaje @Sun, że przelewy od momentu w którym nas o tym poinformowałeś, możesz traktować jako reakcję na zaistniałą sytuację.

Edytowano przez Wanaheim
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.12.2016 at 11:16 Wanaheim napisał:

Dobrze wiemy, że czas przewidziany na uiszczenie opłaty minął jeszcze w listopadzie. 

Ale w międzyczasie jakoś tak wyszło, że ktoś jest ponad 2 stówy w plecy - coś z tym trzeba zrobić. Coś mi się wydaje @Sun, że przelewy od momentu w którym nas o tym poinformowałeś, możesz traktować jako reakcję na zaistniałą sytuację.

 

10.12.2016 at 08:56 Sun napisał:

Dzięki współpracy ze Spidimarketem, trafią na sprzedaż jako towar niepełnowartościowy. Bo w zasadzie, wyglądają ładnie i czytać się da, tylko jest to miejscami strasznie nieprzyjemne (dlatego książek nie wysłałem, bo zamawialiście towar pełnowartościowy). Ich cena będzie oczywiście odpowiednio niska, nawet niższa niż koszty produkcji, żeby choć odrobina się zwróciła. 

Czekaj, przecież, jeśli dobrze pamiętam, już opłaciłeś książkę.

 wiem że opłaciłem ale wolę dopłacić i mieć pewność że mam czyste sumienie że nie naciągnąłem kogoś nawet na to 5zł

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie darowizny, jakie wpłynęły. Jesteście wspaniali. 

 

Mam nadzieję, że poprawione Sinsy dojdą jeszcze w tym tygodniu i będę mógł je wam rozesłać. Na razie mogę wam wrzucić zdjęcia tego, co się już do niektórych zbliża. Wybaczcie kartoflaną jakość, ale dysponuję tylko telefonem microsoftu (znaczy, sprzęt jest genialny, jak na telefon, ino budżetowy)

 

P{rzy okazji, przeglądając książkę zauważyłem, że wkradł się mały chochlik. Na szczeście nic poważnego. Otóż, odstęp między stroną tytułową Glimpses i końcem The Road home się zapodział, więc po prostu Glimpses zaczyna się brutalnie od następnej strony. A powinien być odstęp i strona tytułowa po prawej. Na całe szczęście jest to tylko coś, co psuje mój zmysł estetyczny, ale w żadnym razie nie przeszkadza w czytaniu. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Sun napisał:

Dziękuję za wszystkie darowizny, jakie wpłynęły. Jesteście wspaniali. 

 

Mam nadzieję, że poprawione Sinsy dojdą jeszcze w tym tygodniu i będę mógł je wam rozesłać. Na razie mogę wam wrzucić zdjęcia tego, co się już do niektórych zbliża. Wybaczcie kartoflaną jakość, ale dysponuję tylko telefonem microsoftu (znaczy, sprzęt jest genialny, jak na telefon, ino budżetowy)

 

P{rzy okazji, przeglądając książkę zauważyłem, że wkradł się mały chochlik. Na szczeście nic poważnego. Otóż, odstęp między stroną tytułową Glimpses i końcem The Road home się zapodział, więc po prostu Glimpses zaczyna się brutalnie od następnej strony. A powinien być odstęp i strona tytułowa po prawej. Na całe szczęście jest to tylko coś, co psuje mój zmysł estetyczny, ale w żadnym razie nie przeszkadza w czytaniu. 

Sun, jeśli mam być szczery, to teraz masz jakiegoś felernego pecha :( Ale grunt to prónd... E - to nie forum o kiepskich <Facehoof> znaczy, że wszystko co od tak długiego czasu planowałeś, udało sie wydać :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Sun, jeśli mam być szczery, to teraz masz jakiegoś felernego pecha :( Ale grunt to prónd... E - to nie forum o kiepskich <Facehoof> znaczy, że wszystko co od tak długiego czasu planowałeś, udało sie wydać :)

W zasadzie każde wydanie miało jakiś, większy problem albo na etapie przygotowywania, albo na etapie wydruku. Faktem jednak, że tu były to największe problemy i to akurat z mojej strony. Tu bym wstawił cytat z foresta gumpa, ale by mnie za to mogli zwarnować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, książekl dzisiaj nie było. Są szanse, ze będą w poniedziałek, a to oznacza, że wyjdą najszybciej we wtorek rano. Czyli, teoretycznie powinny podocierać na styk. Jednak, biorąc pod uwagę, że poczta działa, jak działa, a paczkomaty zaczynają już wydawać z ciężarówek, bo skrzynki się zapychają, to będzie niezły bigos. No niestety. Już an to nic nie jestem w stanie poradzić. Gdybym nie zepsuł pliku wsadowego, byłoby na czas. A teraz... Zobaczymy. Trzymajcie kciuki. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki pocztowe zostały rozesłane dziś rano (poza zamówieniami łączonymi ze Spidim, oraz dwiema paczkami zagranicznymi), a paczkomaty (o ile nie bedzie problemów) wyślę dziś wieczorem (bo praca, z której piszę). Teoretycznie, są szanse by 90% przesyłek dotarło przed świętami. O ile poczta stanie na wysokości zadania.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu Manfo12 napisał:

Tak jak myślałem ;) Wczoraj nic nie pisałeś bo zajęty byłeś pakowaniem :)

 

Tak, tak było:lie:. Byłem wczoraj zajęty pakowaniem. Dziś tylko z rana zrobiłem ostatnie poprawki (dołożenie do każdej paczki odebranych dziś z rana Sinsów). Swoją drogą, już wiem, jak to jest przejść kilometr z 25 kilogramowym obciążeniem, w niewygodnym rozkładzie. 

Ale, wracając do tematu. Jutro wyjda ostatnie 5 opłaconych paczkomatów i 3 przesyłki pocztowe (zagraniczne). Ponadto, czeka mnie cała masa zabawy i jak znajdę chwilę to wybór gwiazdkowego prezentu dla Suna. Znaczy, w zasadzie mam wybrany, ale liczę po cichu, że do świąt dojdzie jeszcze inna rzecz, na któą mam chrapkę. Choć szanse na to są marne, a w zasadzie nawet zerowe. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bardziej robi wrażenie - tempo w jakim Sun zareagował na nieudany wydruk i mimo wpadki ekstremalnie szybka wysyłka. A może też fakt, że Poczta Polska nawet w okresie przedświątecznym potrafi przewieźć paczkę przez całą Polskę w niecałe 2 dni.

Tak czy inaczej - dziś po powrocie z pracy czekała na mnie miła niespodzianka.

Spoiler

Ksiazka.jpg

(Podkowa nie była w pakiecie :P)

 

Dziękuję, @Sun za świetną robotę. Mam też nadzieję, że ostatnie "problemy techniczne" nie zniechęcą Cię do rozpoczęcia innych projektów w przyszłości i fandom dalej będzie mógł się cieszyć wydaniami sygnowanymi twoim nickiem.

Spoiler

A przynajmniej ani mi się waż odpuszczać przed puszczeniem chociaż jednej partii FoE :P

 

Edytowano przez Wanaheim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu Wanaheim napisał:

Nie wiem co bardziej robi wrażenie - tempo w jakim Sun zareagował na nieudany wydruk i mimo wpadki ekstremalnie szybka wysyłka. A może też fakt, że Poczta Polska nawet w okresie przedświątecznym potrafi przewieźć paczkę przez całą Polskę w niecałe 2 dni.

Tak czy inaczej - dziś po powrocie z pracy czekała na mnie miła niespodzianka.

  Pokaż ukrytą zawartość

Ksiazka.jpg

(Podkowa nie była w pakiecie :P)

 

Dziękuję, @Sun za świetną robotę. Mam też nadzieję, że ostatnie "problemy techniczne" nie zniechęcą Cię do rozpoczęcia innych projektów w przyszłości i fandom dalej będzie mógł się cieszyć wydaniami sygnowanymi twoim nickiem.

  Pokaż ukrytą zawartość

A przynajmniej ani mi się waż odpuszczać przed puszczeniem chociaż jednej partii FoE :P

 

No no, piękny prezent na święta dostałeś :) Ja jestem ciekaw, jak będzie mi zbiór Opek z Nyx  i II tom KO na półce wyglądał :D Taka ozdoba tylko, już dawno czytane i nagrane. Książka jest tylko wisienką, bo z moim wzrokiem, czytanie wersji papierowych jest dosyć ciężkie.

 

Z innej beczki, wiem że 24 rozdział FoE, jest ukończony i w korekcie, a 25ka zbliża się do końca tłumaczenia :) Kinro - jeden z obecnych tłumaczy fika Kkat - ostatnio na forum FoE PL napomknął, że jak Ruscy, zamierza 2 rozdziały na raz tłumaczyć :)

 

Wiec jest nikła szansa, że za jakieś półtora roku - marzenie ściętej głowy - będzie można wydać polskiego FoE :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Wanaheim napisał:

Nie wiem co bardziej robi wrażenie - tempo w jakim Sun zareagował na nieudany wydruk i mimo wpadki ekstremalnie szybka wysyłka. A może też fakt, że Poczta Polska nawet w okresie przedświątecznym potrafi przewieźć paczkę przez całą Polskę w niecałe 2 dni.

Tak czy inaczej - dziś po powrocie z pracy czekała na mnie miła niespodzianka.

Cóż, gratuluję szczęścia. Zauważenie błędu było absolutnie czystym przypadkiem. po prostu, kartkując losowo wybrany egzemplarz zauważyłem, że coś jest nie tak z justowaniem. No i okazało się, że mała zmiana mająca wywalić spójniki z końców linijek nie wyszła. Bywa. 

Sama naprawa błędu była najszybsza jak się dało. Niestety wydruk jest niezależny ode mnie i nie mam za bardzo nacisku an firmę. Niemniej, ze swojej strony dokonałem wszystkiego co możliwe by jak najbardziej skrócić ten czas.

 

2 godziny temu Wanaheim napisał:

Dziękuję, @Sun za świetną robotę. Mam też nadzieję, że ostatnie "problemy techniczne" nie zniechęcą Cię do rozpoczęcia innych projektów w przyszłości i fandom dalej będzie mógł się cieszyć wydaniami sygnowanymi twoim nickiem.

  Pokaż ukrytą zawartość

A przynajmniej ani mi się waż odpuszczać przed puszczeniem chociaż jednej partii FoE :P

 

Nie ma mowy bym odpuścił. przynajmniej, póki pasek się nie zapełni

Zatem, tak następne wydanie się pojawi i zobaczymy co to będzie. Najpewniej Fallout, ale ludzie podpytują o dodruk antropologii i smocze łzy. 

 

2 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

Z innej beczki, wiem że 24 rozdział FoE, jest ukończony i w korekcie, a 25ka zbliża się do końca tłumaczenia :) Kinro - jeden z obecnych tłumaczy fika Kkat - ostatnio na forum FoE PL napomknął, że jak Ruscy, zamierza 2 rozdziały na raz tłumaczyć :)

 

Wiec jest nikła szansa, że za jakieś półtora roku - marzenie ściętej głowy - będzie można wydać polskiego FoE :)

Cóż, to zbyt piękne, by się udało. Po pierwsze, Fallout jest przełożony w mniej niż 40% (późniejsze rozdziały są strasznie długie). Po drugie, dolicz do tego korektę (trochę an to zejdzie), łamanie tekstu i przygotowywanie okładek (najmniej roboty, ale to i tak tydzień, jak nie półtora). Samo tłumaczenie to minimum 2 lata (bo jeszcze korekta przed wrzuceniem i życie prywatne). Nie mówiąc o tym, że istnieje ryzyko, że mu się odechce. Z całym szacunkiem dla Kinra, wieżę w neigo i życzę mu jak najlepiej, ale to ciężki kawał roboty (obecnie przetłumaczona ilość jest porównywalna ze wszystkimi opowiadaniami, tak pi razy drzwi).

Na razie plan jest tylko jeden. Jak dodać jedną linijkę w oryginalnych, falloutowych PDFach (dopisałbym się, jako wydanie w Polsce). No i pierw trzeba poprosić o zgodę właścicieli tekstów. 

 

Na chwilę obecną, nie chcę o tym myśleć aż do nowego roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Sun napisał:

Zatem, tak następne wydanie się pojawi i zobaczymy co to będzie. Najpewniej Fallout, ale ludzie podpytują o dodruk antropologii i smocze łzy. 

Nie dziwie się, że pytają ludzi o Smocze łzy :) Po przeczyta... Zlektorowaniu tego molocha stwierdzam, że Keegen, mimo ze jest naprawdę "czasami" istnym @#$%!@&$m, to smoczysko nawet da się lubić, jest autentyczny :) Chętnie także postawiłbym tą powieść na półce. Więc masz kolejnego chętnego na to wydanie. czy Tost się zgodzi? To już nie wiem, bo jak gadałem z nim chwile na czacie TSa, odniosłem wyrażenie - sam to z resztą powiedział - że wstydzi się nieco tej licealnej ... Nie ważne.

 

A co do obrazka, to twoja kolekcja? ładna, bardzo ładna. Ja mam jeszcze Crisisa - ten nieszczęsny, osierocony 1szy tomik - No i The Last - który iod dawna u przyjaciela lezy - I to cała kolekcja fanowskich dzieł, reszta jest Oryginalna :D [ Czyt. Od Hasbro ].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu Manfo12 napisał:

Ja to bym się chętnie na Antropologie skusił ;)

Może można będzie zrobić dodruk, ale zobaczymy.

8 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

Nie dziwie się, że pytają ludzi o Smocze łzy :) Po przeczyta... Zlektorowaniu tego molocha stwierdzam, że Keegen, mimo ze jest naprawdę "czasami" istnym @#$%!@&$m, to smoczysko nawet da się lubić, jest autentyczny :) Chętnie także postawiłbym tą powieść na półce. Więc masz kolejnego chętnego na to wydanie. czy Tost się zgodzi? To już nie wiem, bo jak gadałem z nim chwile na czacie TSa, odniosłem wyrażenie - sam to z resztą powiedział - że wstydzi się nieco tej licealnej ... Nie ważne.

Czeka mnie w najbliższym czasie dość długa przejażdżka, to może sobie smoczer łzy zabiorę. Ale tu pozostaje kolejna kwestia, której za bardzo sam nie rozwiążę. Okładka. 

 

8 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

A co do obrazka, to twoja kolekcja? ładna, bardzo ładna. Ja mam jeszcze Crisisa - ten nieszczęsny, osierocony 1szy tomik - No i The Last - który iod dawna u przyjaciela lezy - I to cała kolekcja fanowskich dzieł, reszta jest Oryginalna :D [ Czyt. Od Hasbro ].

W zasadzie, to cała moja kolekcja książek (i nieskończona diorama z Autoblindą w skali 1:48, którą może wymienię na TKS w 1:35). poza tym, mam skromnie: 1 pluszak, 1 figurka i kilka obrazków. (4 w domu i 2 w robocie). Na tejk półce musi jeszcze stanąć 3 tom KO, Fallout (mimo, że fanfik ma mechanikę, która wnerwia, to nie można mu odmówić rozmachu i sławy) i pewnie coś jeszcze. Może właśnie łzy. A może Panzer IV w 1:16 :aj5:. Posmatrim, uwiżym. 

 

Cieszę się, że książki zaczynają docierać. Wszystkie z nich zostały porządnie opakowane (choć opakowanie może czasami nie budzić zaufania) i zabezpieczone w transporcie. Jeśli nikt paczki nie rozjedzie, nie zgniecie, ani nie wysadzi, to powuinna dojść w całości. Jako ciekawostkę powiem, że część egzemplarzy została opakowana w specjalną folię bombelkową. Co w niej takiego specjalnego?

Spoiler

Na pewno chcesz wiedzieć?

Spoiler

I zepsuć sobie niespodziankę?

Spoiler

Ale czy na pewno?

Spoiler

1254852184_by_Rasiak16_600.jpg

Spoiler

Jest różowa :pinkie2: i pochodzi z niemiec 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Manfo12 napisał:

Czołgi ale czemu Panzer IV czemu nie Tygrys albo Panthera lub jakieś rosyjskie jak no t34-85 bądź Is-2 w zdobycznej polskiej wersji

 

Bp Panzer IV jest piękny (choć niedoceniany), do końca wojny stanowił groźnego przeciwnika, był skuteczny, produkowany masowo (jak na niemieckie standardy) i bardzo udany. Tygrys w 1:16 ssie, albo jest nie do dostania, Kingtiger kosztuje 4 cyfrową kwotę, Pantery i józka nie ma, a o teciaku myślałem, ale może kiedy indziej. Z resztą, Pz IV z tego wszystkiego najlepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...