Skocz do zawartości

Konkurs Literacki Edycja Specjalna "Clop mit uns!"


Dolar84

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Chociaż sam się sobie trochę dziwię, to faktem jest, iż nigdy nie było konkursu w tej części działu opowiadań. Tak się jakoś złożyło, iż ostatnio mnie do tego ponownie zachęcono. Przyznaję, iż dotychczas takiej edycji nie robiłem, ponieważ nie jestem fanem tej części twórczości fandomowej (i to się nie zmieniło), no i przez to nie bardzo mógłbym ocenić jakość przedstawionych opowiadań. Jednak w końcu udało się znaleźć proste obejście tego problemu - wyznaczenie innego jurora. Jednak zanim go ujawnię, to pozwolę sobie wypisać standardowe nudne punkty:

 

1. Limit słów - 2000

2. Termin oddawanie prac - 08.10.2016 23:59:59

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do gogle docs, w którym będą prace. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, więc proszę o wyłączenie opcji edytowania/korekty aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie przypominam, że prace można normalnie publikować w poddziale MLS już po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszenie wyników.

5. Tagi: Zakazane są [Gore, [Foalcon] oraz [Human x Pony]. Poza tym hulaj dusza, piekła nie ma - macie pełną dowolność.

6. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać zabronione treści (patrz punkt 5), zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

7. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

8. Uczestnicy konkursu w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

Sędzia - BiP

 

No to mamy wszystko ustalone - przyznaję, iż jestem ciekaw, czy będzie jakakolwiek popularność tego konkursu - cóż, to zapewne wyjdzie w praniu. Tak więc wszystkim, którzy lubią te tematy oraz tym, którzy mają ochotę poeksperymentować życzę powodzenia i zachęcam do pisania.

 

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie w temacie - postaram się udzielić odpowiedzi jak najszybciej.

 

Let the chaos begin!

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w konkursie ;) jest to pierwszy konkurs w tej kategorii na forum, więc zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału. Poznałem już tutaj kilku dobrych pisarzy, teraz macie okazję do popisu. Więc chwytajcie za klawiatury i do dzieła :brohoof: 

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli dobrze zrozumiałem zachęcacie do pisania clopów...

 

... i jeszcze oczekiwana jest za to nagroda? :D

 

O kur... xDD Dobra powstrzymam się.

 

@BiP co jest ziomek? Wszystko w porządku?

 

BTW. Kiedy będzie w końcu jakiś konkurs artystyczny? Już dawno nie było a widać pomysły na konkursy literackie już wam się wyczerpały... ostatni jaki pamiętam to za działu Derpy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Dolar84 napisał:

1. Limit słów - 2000

Kurde... Mam jedno opowiadanie tego typu... Z romantyczną sceną i klopem, w nieco pomylonej kolejności... Bo najpierw zaręczyny, potem kopu kopu... Ale ten limit słów :(

Musiałbym je o 640 słów uciąć :o

Niby od pewnego czasu zmieniłem zdanie co do klopów... Ale, w imię konkursu zgrzeszyłbym jeszcze jeden, prawdopodobnie ostatni, raz.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym, jak w czym, ale w konkursie o "klopach" nie mam zamiaru brać udziału. Tak tylko zapytam, co oznacza tag "Foalcon"? Nie ma go na liście, a ciekawi mnie co to u licha jest. 

 

EDIT. Pomysł sam w sobie jest ciekawy. Do tej pory "ucinano skrzydła" miłośnikom clopów. Teraz mogą się wykazać. Ciekawe, czy pojawią się debiutanci? :) 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minuty temu Niklas napisał:

 

Pedofilia :v 

A mówiąc konkretnie, clop, w którym główne role odgrywają źrebaki.

Jeśli to prawda... To trzeba być mocno pierd#ym, żeby coś takiego pisać... Matko. Serio, to jest po prostu chore. Clop - OK. Występują tam dorosłe postaci. Ale źrebięta? :sick:

 

@Niklas "A wiesz, że istnieje fic, łączący clopa, foalcon, grimdark i gore?" - czyli wszystko to, czego nie lubię. :) 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

d9dc475890_boze.jpg

Spoiler

Ja jednak zachowuję resztki przyzwoitości, mając nadzieję, iż konkurs ten, spłonie w oczyszczającym ogniu świętego oficjum. Pomysłodawcy jednak, przeżyją - nie jesteśmy potworami - dokonując żywota w lochach poddawani piekielnym mękom , by taki pomysł nigdy więcej nie zrodził się w ich spaczonych umysłach. :kappa:

 

Kto pomysłodawcą, kurna był?

Edytowano przez White Hood
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu Triste Cordis napisał:

 

W czym, jak w czym, ale w konkursie o "klopach" nie mam zamiaru brać udziału. Tak tylko zapytam, co oznacza tag "Foalcon"? Nie ma go na liście, a ciekawi mnie co to u licha jest.

 

 Nikt nie zmusza, a ten tag jest na liście z tym że nie na głównej ale na tej w poddziale. Oczywiście w strefie tych zakazanych.

 

2 godziny temu White Hood napisał:

Kto pomysłodawcą, kurna był?

 

Tego się nie dowiesz o ile sam się nie ujawni :D. Przy okazji - zabójczy opis w sygnaturze :D

 

11 godzin temu 1stChoice napisał:

Aha, czyli dobrze zrozumiałem zachęcacie do pisania clopów..

 

Wiesz, skoro dostawałam informacje, że fani tego rodzaju twórczości czują się poszkodowani to coś należało z tym zrobić. W sumie jednak jestem ciekaw, czy ktoś odważy się wysłać swoje prace, po pierwszym, dosyć mocno... negatywnym podejściu komentujących.

 

Na koniec do wszystkich, którym ten konkurs nie przypadł do gustu. Cóż - mogę Was bez problemu zrozumieć, jednak należy dać ludziom szansę. Kto wie - może ktoś akurat w ramach eksperymentu zechce się zmierzyć z tym, było nie było trudnym tematem. Przypominam również, że jeżeli te negatywne komentarze do których oczywiście macie pełne prawo (i zachęcam do wyrażania opinii czy to tu czy w Stowarzyszeniu) przybiorą kształt nagonki na piszących to wtedy będę ganiał Was metaforyczną łopatą :D 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... cholerny bałagan się zrobił, ale...


Kurde... co wam nie pasi? Znaczy ok, macie prawo do wyrażenia opinii, ale... cholera. Clopy mogą się komuś nie podobać, ale nie zmienia to faktu, że clopy są jednymi z przykładów twórczości fandomu, i jeśli mówimy o obrazkach, to wiele z nich potrafi cieszyć oko, i to nie w sensie takim, że ktoś lubi sobie popatrzeć na kucykowe seksy. Po prostu są tak ładnie narysowane, że nawet nie zwracamy uwagi na to, że oglądamy clopa. Faktu, że clopy istnieją nie zmienicie, i jak tak bardzo ich nie lubicie, to nie właźcie do działu. Często się mówi "Nie lubisz - nie czytaj", ale, ale! Można trochę smutów wywalić, buuuu, jakie te clopy złe, buuuu, i w praktyce to całe "Nie lubisz - nie czytaj" nie istnieje. Nie lubicie clopów - spoko, ale zostawcie temat, nie właźcie do tego działu, a nie pojawia się zasyp, hehe, memów z, hehe, śmiesznymi tekstami. To nie jest fajne, miłe. To jest żałosne.


Twórcy clopów są tacy sami jak twórcy zwykłych fanficów, ale skupiają się na innym gatunku. Pozwólmy się im rozwijać. MLN też miało kiedyś swój konkurs literacki. Czemu MLS nie może?


Tak więc proszę, jak nie jesteście zainteresowani, to nie piszcie w tym temacie. Bo to nie jest ok, zasyfianie tematu konkursowego, bo "Ja nie lubię clopów i w ogóle, po co ten konkurs?!". Jak ktoś czuje się tak dotknięty to niech idzie do "Wyżal się", a nie zasyfia temat konkursowy.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu 1stChoice napisał:

Aha, czyli dobrze zrozumiałem zachęcacie do pisania clopów...

 

... i jeszcze oczekiwana jest za to nagroda? :D

 

O kur... xDD Dobra powstrzymam się.

 

@BiP co jest ziomek? Wszystko w porządku?

 

BTW. Kiedy będzie w końcu jakiś konkurs artystyczny? Już dawno nie było a widać pomysły na konkursy literackie już wam się wyczerpały... ostatni jaki pamiętam to za działu Derpy...

17 zwykłych edycji konkursów literackich 

 

16 edycji specjalnych

 

5 edycji gradobicia (5 dopiero się zaczęła)

 

"Ostatni konkurs z działu Derpy". Hurr durr.

Spoiler

eb6.jpg?1307463786

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZodiakWiesz?, ogólnie stanąłem po stronie przeciwników Clopów, jako, że pokazywanie tego nam nieco szkodzi... Ale, ZASTANAWIAM się nad pokazaniem Clopa z PB Alternativ, który napisałem. Wraz z "sanktuarium miłości"... Jest jeden szkopół, cały tekst jest o 64 słów zbyt długi... I główkuje jak go skrócić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

Nie przymknę oka. Limit jest bezlitosny - już 1 słowo ponad niego oznacza dyskwalifikację. Po to między innymi są te konkursy, żeby można było uczyć się mieścić w jakimś wyznaczonym z góry limicie.

 

Jak tak to czytam, to przed oczyma lata mi błękitny prostokąt, a na nim dwanaście gwiazd układających się w okrąg. A do tego wesoło przygrywa piosenka o takich słowach.

 

Spoiler

Pod wielkim ciężarem niechcianej wolności
Nasz naród wciąż jękał i łkał
O siebie się sami musielismy troszczyć
Nie znalazł się kto by w opiekę nas brał

Lecz przyszła godzina triumfu i chwały
I właśnie dziś stało się
To na co przodkowie przez wieki czekali
Polska wstapiła do ZSRE!

Znów częścią jesteśmy szczęśliwej całości
Znów wspólny czeka nas raj
Nie mamy już czego Europie zazdrościć
Bo przecież w jej ręce oddaliśmy kraj!

Zapewni Ci pracę i dzieci wychowa
Na krok nie opuści Cię
Bo po co o sobie masz sam decydować?
O wszystko zatroszczy się zsre!

Wśród Socjalistycznych Republik Europy
Tam porządek nas czeka i ład
I spadną nam deszczem unijne banknoty
Socjalnej opieki dostępnej dla mas!

Tam wyższe zasiłki i dłuższe urlopy
Tam renta albo i dwie!
Nasz Związek Republik Socjalnej Europy
Nasz wszechopiekuńczy ZSRE!

Tak wiem, że ginęli za sprawę wolności
Przodkowie z historii kart
I może oskarżą nas keidyś ich kości
Lecz dobry zasiłek też coś jest wart!

Mój kraj będzie wielkim obszarem na mapie
Choć czasem żal chwyta mnie
Że wnuka mojego nie nazwą już Polakiem
Lecz obywatelem ZSRE!

Że wnuka mojego nie nazwą już Polakiem
Lecz obywatelem ZSRE!


@BiP 

Cytuj

 

Piosenka byłaby nawet ok, gdyby nie te wszystkie błędy :v 

 

Ctrl+c, Ctrl+v

Edytowano przez White Hood
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...