Skocz do zawartości

My Little Pony: Equestria Girls - Legend of Everfree


The Silver Cheese

Ocena filmu MLP:EG LoE  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak się film podobał w skali od 1 do 10?

    • Powyżej 10 !!!
      11
    • 10/10
      8
    • 9/10
      15
    • 8/10
      9
    • 7/10
      6
    • 6/10
      2
    • 5/10
      1
    • 4/10
      0
    • 3/10
      0
    • 2/10
      1
    • 1/10
      1
  2. 2. Uważasz, że Legend of Everfree było równie dobre jak pozostałe części?

    • Był niebo lepszy od pozostałych produkcji !!!
      14
    • Tak, film trzymał poziom pozostałych części.
      35
    • Nie, film nie był tak dobry jak pozostałe odsłony.
      5


Recommended Posts

Dzięki za napisy ^_^

 

Obejrzałam, film trzyma klimat poprzednich części. Była magia, były fantazyjne przemiany. Tylko chyba coś przegapiłam- kiedy Flash dowiedział się o tym, że ta Twilight, którą polubił  jest księżniczką w Equestrii? Nie był przecież obecny, gdy Pinkie w swoim stylu tłumaczyła różnicę pomiędzy obiema Twilight ? ^^*

 

No i najpierw Twilight śpi, budzi się, okazuje się, że to sen, potem budzi się w autobusie- to ta scena z pomocą przy pakowaniu to też sen? ^^* 

Sorki, że tyle pytam ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad roku bycia tu nie aktywnym trzeba powrócić na forum, ale do rzeczy.

Film był genialny, nie chcę spoilerować, więc powtórzę, że był genialny. Czekam na kolejną część bo zakończenie na to wskazuje.

Słyszałem plotki o możliwej serii Equestria Girls, ale jak już wspomniałem to są jedynie plotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo pewnie nie obejrzę wersji Netflixowej do jutra - czy są tutaj jakieś sceny których nie było w brazylijskiej TV? Bo jak na razie słyszałem sprzeczne informacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturday, October 01, 2016 at 14:17 Magic Sunset napisał:
Saturday, October 01, 2016 at 14:17 Magic Sunset napisał:

 

kiedy Flash dowiedział się o tym, że ta Twilight, którą polubił  jest księżniczką w Equestrii? Nie był przecież obecny, gdy Pinkie w swoim stylu tłumaczyła różnicę pomiędzy obiema Twilight ? ^^*

Nie. (No kuczę,  cytat w cytacie mi się zrobił. Na komóce ciężko to usunąć, sorki)

 

Saturday, October 01, 2016 at 14:17 Magic Sunset napisał:

No i najpierw Twilight śpi, budzi się, okazuje się, że to sen, potem budzi się w autobusie- to ta scena z pomocą przy pakowaniu to też sen? ^^* 

Na to wychodzi, albo śniło się jej to co się wydarzyło/wydarzy. Czasem  tak mam. 

 

Saturday, October 01, 2016 at 14:17 Magic Sunset napisał:

Sorki, że tyle pytam ;) 

"Kto pyta nie błądzi"

 

Edytowano przez kuco fan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu CourtroomShuttle napisał:

Szybkie pytanie, bo pewnie nie obejrzę wersji Netflixowej do jutra - czy są tutaj jakieś sceny których nie było w brazylijskiej TV? Bo jak na razie słyszałem sprzeczne informacje.

Z tego co wiem jedynie ostatnia piosenka została przycięta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu kuco fan napisał:

Nie. (No kuczę,  cytat w cytacie mi się zrobił. Na komóce ciężko to usunąć, sorki)

 

Na to wychodzi, albo śniło się jej to co się wydarzyło/wydarzy. Czasem  tak mam. 

 

"Kto pyta nie błądzi"

 

Nie ma sprawy, dzięki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko:

Tak jak uwielbiam Equestria Girls, Friendship Games było porażką. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

 

No i oczywiście, z oglądaniem wstrzymam się do pojawienia się polskiego dubbingu.

Co prawda, mogłbym obejrzeć w języku angielskim, ale mimo wszystko preferuję nasz dubbing. A napisy nie są dla mnie, bo odciągają uwagę. :derptongue:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,  że to nie koniec,  bo inaczej po co by pokazali tę wyciekającą magię?  Zakończenie teraz nie miałoby sensu.  Po za tym skoro ta magia ucieka z Eguestrii,  to kucyki mogą na tym ucierpieć czy coś. Może w końcu wszystkie przejdą przez portal i poznamy Sunset ze świata ludzi. W filmie Flash zaczyna się interesować Sunset,  ale nic konkretnego jak narazie z tego nie wychodzi. Pewnie zostawili to sobie na kolejną część. To są tylko moje teorie i nadzieje.  Ja już od 1 części EG czekam aż one wszystkie w końcu przejdą przez portal.  O ile wogóle to się stanie. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Artem napisał:

Equestria Girls: Legend of Everfree / 1080P Netflix Capture YP Corrected (ENG) - 2,31 GB

Czym ta wersja różni się od poprzedniej którą podałeś? Te kilka sekund na końcu?

 

Nie chodzi mi o napisy, tylko o sam film. Tzn czy opłaca się czekać na napisy do tej drugiej wersji.

Edytowano przez EmSki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu EmSki napisał:

Czym ta wersja różni się od poprzedniej którą podałeś? Te kilka sekund na końcu?

 

Nie chodzi mi o napisy, tylko o sam film. Tzn czy opłaca się czekać na napisy do tej drugiej wersji.

 

Różni się jakością obrazu, brakiem reklam Discovery Kids, a jeżeli chodzi o sam film, to tylko piosenka końcowa jest w całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u nie których taki hejt na 3 część, która chyba była najlepszą jak dotąd częścią. Czwarta część, to gigantyczna nuuuuda, piosenki mega słabe, jedynie ta "Obronić Everfree" trzymała jakiś względny poziom. Chyba jedynym plusem tej części, były dalsze losy Twilight, po za tym, to może nowy chłopak Twilight, prawdopodobieństwo, że Flash wróci do Sunset (co było dość oczywiste, po tym jak ona mu kazała odpuścić sobie Księżniczkę Twilight). Mam tylko nadzieję, że w kolejnej części się nieco poprawią, bo tutaj nieco osłabli z fabułą...  Już nawet nie wspominając, że kolejny raz mamy dokładnie takie same zakończenie. Ktoś jest opętany magią, a następnie ocalony, przez poprzedniego "złego". W 2 była to Sunset w asyście reszty, potem już tylko Sunset, a teraz o nowość, Twilight która w poprzedniej części była tą "złą". :facehoof: Fajnie też, że wspominano odrobinkę o dzieciństwie Celestii i Luny, ale to tylko mały drobniutki detal, lepiej by było, gdyby pokazali jakąś retrospekcję, lub stare zdjęcia z tamtych lat, a tak to mamy tylko ich wspominki i tyle :dunno: 

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby opowiedzieli wszystko w jednym filmie to wyczerpałyby się pomysły, a tak mają stary dobry schemat, który się sprawdza, więc po co zmieniać :D?

1. Normalne codzienne życie.
2. Wklepujemy troszkę historii z dawnych lat.
3. Dodajemy odrobinkę historii bohaterek.
4. Pokazanie tego złego opętanego magią.
5. Pokonanie go miłością/przyjaźnią/męskością (no dobra, to trzecie zmyśliłem).
6. Wszystko się dobrze kończy


TA DAAAM mamy kolejne EG :D. Ale i tak według mnie każdy kolejny film jest coraz lepszy, nie zapominajmy, że to tak naprawdę taka nieco bardziej ambitna reklama zabawek ;]

Daję mocne 20.000/10 osobiście mi się podobało, zwłaszcza RD pokazująca AJ, jej "hipokryzję" :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moim zdaniem"  ten film był chyba najlepszy. Trzymał poziom. "Rejnboł :facehoof: Roks" i był o niebo lepszy od Friendshit :lie: Games. Piosenki nawet spoko, choć znalazłem dużo powtarzających się motywów z innych song-ów, ale i tak część best ever(free).:twilight2: Bez spoilerów, ale odrazu było widać iż to właśnie G******a będzie "tą złą":aj3:

Edytowano przez MickyMay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up zwłaszcza jeśli przed obejrzeniem filmu, przesłuchało się piosenkę We will stand for everfree.
 

Spoiler

Znaczy się ja myślałem do samego końca, że istnieje jakiś duch Gai of Everfree, ale że tym duchem jest sama Gloriosa. Nie spodziewałem się, że ona po prostu zaczęła babrać się w kamieniach szatana ^^

Edytowano przez LPHusarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Gloriosa bierze ostatnie 2 amuleciki:

 

Ale tak na serio to wspaniały film. Niestety obejrzałem później niż chciałem ale eh. 10/10 bez dyskusji.

Ale i tak będzie dyskusja.

Film na wysokim poziomie i widać że wiele wysiłku w niego poszło. Cholernie dobre piosenki. Nie na poziomie Tencza Rządzi ale bardzo fajne i klimatyczne. Najbardziej mi się spodobała pierwsza o Twalota. Życiowe piosenki i wciągające. Immersja całokształtu mm good shit.

 

Były drobne zgrzyty z animacją i momenty gdzie w tle stały nieruchome postacie co nic nie robiły bo animatorzy uznali że nikt nie zauważy. Rozumiem to ale i tak jak się czepiać to się przyczepię :D Oprócz tego to naprawdę wszystko wyglądało super i bardzo żywe. Drobne ruchy postaci dla ich ożywienia chociażby. Szczegóły powodujące że film animowany wyglądał realistycznie jak na te standardy.

Zwłaszcza podobała mi się animacja przy piosence Sunset. Miodzio :wow:

 

Fabuła była naprawdę świetna. Myślę że najlepsza z 4 części. Nie była jakaś bardzo jasna, wciągała i udawało jej się utrzymać element tajemnicy.

 

Co do wizualnych aspektów - Very Nice. Nowe ciekawe outfity dla postaci, super wdzianka po transformacji. Niby nieważne ale zwracam mocno uwagę na takie rzeczy i świetnie wyglądały. Zwłaszcza Twi i Sunset miały super design transformacji.

 

O dziwo czas filmu był wyważony. Friendship Games wyszły słabo w tym kryterium i wiele można było tam uczynić a tutaj w sumie ta godzina i kilkanaście minut były jak uszyte na miarę.

 

Kolejna sprawa. Serio żal mi mojego druha Flasha. Chyba najbardziej pokrzywdzona osoba ze wszystkich. Wiadomo aspekt komediowy itp. ale i tak żal chłopaka bardzo. Opuszczony przez dwie dziewczyny skazany na rozpacz.

I to co mnie wkurzyło czyli typowy cockblock przy prawie pocałunku Twi i Timburrra. No żesz już mogli im dać tą romantyczną scenę chociaż bym się czuł spokojnie.

I czemu tak mi się podoba Trixie z EG ehh eh...

 

Ale podsumowując film był mega. Jako EG wypadł mocno i jako film czyli dzieło kinematografii też supcio. Spójność, fabuła, mega muzyka, super wizuale. Wszystko z górnej półki i naprawdę dzięki Ha$bro za wspaniałą produkcję.

Rzeczy takie jak ta część sprawiają że chciałbym aby to co mamy trwało wiecznie. I jestem szczęśliwy i cenię to ponad życie że los sprawił iż mogę być częścią tego fandomu z wami.

 

10/10 tl;dr Frozu ale musiałem powiedzieć co czuję o filmie pozdrawiam i nie. Nie lubię przecinków.

  • +1 9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film mnie nie ujął tak jak poprzednie, ale nie był znowu taki fatalny, jak to się zwykło słyszeć o "ekłestria gerlsach" z ust osób generalnie nastawionych do tego negatywnie. 

piosenki, jak to mam w zwyczaju polubiłem, choć za wyjątkiem początkowej nie wciągnęły tak bardzo, by melodia wbiła się w pamięć na dłużej niż 5 minut w trakcie oglądania.

fabuła? Meh... nie wiem. Nie była znowu jakaś genialna, ale i na upartego nie aż tak oczywista jak być mogła, więc nie powinienem tego uznawać za wadę. 
 

Nie podobały mi się natomiast nowe designy umagicznionych postaci. o ile Gloriosa nie wyglądała fatalnie, o tyle reszta biła brzydotą na kilometr (pomijając jeden czy dwa detale na co drugiej postaci, wliczając Sunset(tak, wyglądała imo najmniej szpetnie, ale i tak nienaturalnie). Nie dość, że wyglądały brzydko to jeszcze dobiła mnie ich późniejsza relacja z resztą grupy. Widać magia już nie robi na nikim wrażenia, albo Celestia widziała już w szkole większych dziwaków, że na tę zmianę wyglądu nawet nie zwróciła uwagi. 

 

Po za tym co wyżej to naprawde ciężko mi się w ogóle wypowiedzieć, bo film był... jaki był. W przeciwieństwie do poprzednich po posiadał w sobie żadnego elementu który by się bardziej wyróżnił na tle pozostałych, pomijając elementy fabuły, ale ta mnie osobiście nie pociągnęła.
 

Oceny więc nawet nie próbuję wystawić, bo była by zapewne nieuczciwa wobec filmu. Ale o ile to kogokolwiek obchodzi to powiem, że była to jak dla mnie najgorsza część. Zwyczajnie mi w niej czegoś brakowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Lucas napisał:

@Artem

Mógłbyś ty lub twój znajomy wysłać Legend of Everfree z polskimi napisami na Dailymotion. Inni Polacy też chcieliby obejrzeć, a nie ma gdzie...

Ja bym mógł, ale to by trochę potrwało. Z resztą na GD jest cały i wszyscy mają do niego dostęp, więc jakoś mi się nie widzi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w telewizji leciał ten film z dubbingiem. Moim zdaniem wyszedł naprawdę świetnie, piosenki brzmiały zdecydowanie lepiej po przetłumaczeniu. Niestety, ale nadal podtrzymuję moją opinię na temat tej części i nadal uważam za crapa, najlepsze części jak dla mnie to 2 i 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obejrzałem dzisiaj w telewizji, niebyło tak źle, oglądało się przyjemnie. Jeszcze nie oglądałem poprzednich części więc nie mam z czym porównywać.:huhwha:Piosenki i fabuła też nie wyszły najgorzej. Animacja momentami zgrzytała ale i tak trzymała poziom. Ogólnie podobało mi się ale oceniać nie będę dopuki nie obejrze poprzednich cześci.:interesting:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...