Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "...punk"


Dolar84

Recommended Posts

50 minut temu WhiteHood napisał:

Ktoś w ogóle zaczął coś tworzyć?

Mówiąc szczerze, raczej się nie wyrobię. Za dużo zajęć związanych ze studiami i pracą. Faktem jednak, że mam ze 20 stron. Cóż, może po konkursie opublikuję, bo temat całkiem mi przypadł do gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji na terminy (30 dni to wbrew pozorom mało, zwłaszcza gdy w połowie grudnia wpadnie kryzys twórczy :/ ) zacząłem już skrobać pojedyncze strony. Mogę co najwyżej powiedzieć, że finalny tekst będzie pozbawiony puenty i nikt tego nie zrozumie :rainderp: Poza tym - od dawna miałem pewną szaloną koncepcję do zrealizowania, tak więc z racji na temat konkursu będzie okazja się wykazać... i walnąć jakąś gafę przy okazji.

 

Pozdrawiam

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Miałem nie brać udziału w tym konkursie, ale pomyślałem sobie, że przynajmniej poudaję, że rywalizuję. To, co napisałem nie ma nawet tysiąca słów i właściwie, to napisałem to przed chwilą :)

 

Przemarsz[Steampunk][Violence][Slice of Life]

 

Ostrzegam, tagi nie pasują zbytnio do opowiadania, a ono samo powstało pod inspiracją jednego obrazu, który właśnie ogarnąłem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec czasu (z opóźnieniem).

 

Jestem autentycznie zawiedziony tak tragiczną frekwencją. Opowiadania oczywiście ocenię, ale wygląda na to, że potrzebna jest dłuższa przerwa od konkursów skoro zainteresowanie jest niemal zerowe. Lub jakaś innowacja... przemyślę to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.01.2017 at 23:07 Dolar84 napisał:

Jestem autentycznie zawiedziony tak tragiczną frekwencją.

Widzę dwa wyjaśnienia:

1. Ludzie przestali Cię lubić, więc na złość nic nie napisali. :rainderp:

2. Tematyka. Obstawiam, że 1/4 pisarzy tutaj nie ma pojęcia o tych wszystkich ...punkach, kolejna 1/4 ma dosyć nikłe, kolejna 1/4 po prostu nie lubi tych klimatów, a ostatnia 1/4 była zbyt leniwa, żeby coś pisać.

 

Osobiście obstawiam 2., zatem na przyszłość: im ciekawszy temat, tym większe zainteresowanie. A jak jest ciekawy i oryginalny, to już kumulacja.

1.01.2017 at 23:07 Dolar84 napisał:

Lub jakaś innowacja... przemyślę to.

O to to! Myśl więc, ino chyżo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu Foley napisał:

 

2. Tematyka. Obstawiam, że 1/4 pisarzy tutaj nie ma pojęcia o tych wszystkich ...punkach,

Mnie zniechęciła tematyka. Poczytałem o tym, obejrzałem filmiki, arty, ale za cholerę nie mogłem się w tym odnaleźć. Jedyny pomysł, który miałem podpadał pod s/f.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei myślę, że ten dość długi czas na napisanie opowiadania rozleniwił nieco potencjalnych zainteresowanych.

 

@Dolar84 Krótka przerwa nie zaszkodzi, powiedzmy około miesiąca. niech pisarze też trochę ochłoną. Najlepiej by było, gdyby w tym samym czasie odbywały się góra dwa konkursy, bo nie można się zdecydować, w którym wziąć udział. Dotyczy to konkursów na całym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że napisany przeze mnie tekst potrzebuje potężnej korekty oraz przemyślenia niektórych rozpisanych wątków. Tym razem wolałem się powstrzymać przed strzelanie sobie w stopę wyrzutnią rakietową. Jak poprawię swój tekst, wtedy wrzucę go na forum... bo w sumie i tak nie będę miał, co z nim zrobić.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A owszem, ruszyło. Oto one.

 

I miejsce Coldwind z opowiadaniem "Buch i para w ruch"

II miejsce Arkane Whisper z opowiadaniem "Przemarsz"

 

Serdecznie gratuluję obu uczestnikom i dziękuję za wzięcie udziału w konkursie :D Standardowe mini-recenzje można przeczytać tutaj.

 

Widząc jak dobry poziom prezentowały sobą nawet tak krótkie opowiadania, nie mogę odżałować iż nikt inny nie zdecydował się na umieszczenie swojej pracy. Tym bardziej że zarówno limit słów jak i czasu pozwalał naprawdę rozwinąć skrzydła. Cóż - tak bywa. Mimo to myślę, że jeszcze wrócę do tego tematu konkursowego w nieokreślonej przyszłości - mam nadzieję, że wtedy frekwencja będzie znacząco lepsza.

 

Do następnego konkursu!

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zgadzam się z recenzją, ale jak wspominałem; publikując to opowiadanie; właściwie zostało napisane bez większych przemyśleń na jego temat, prawie na ostatnią chwilę. Początkowo miałem opisać sam przemarsz, ale później jakoś tak samo wyszło. W każdym razie i tak jestem zadowolony z oceny.

Może nieco go pozmieniam przed wstawieniem do mojego zbioru.

 

Gratuluję Coldwindowi, naprawdę fajne opowiadanie :)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9/10... Wow, nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku!

Naprawdę cieszę się ze zwycięstwa i chcę z tego miejsca pogratulować Arkane Whisperowi, bo jego opowiadanie też było dobre. Szkoda tylko, że nie było większej konkurencji... Wygrana smakowałaby lepiej.

Jeszcze raz dziękuję i czekam na kolejne konkursy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...