Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "...punk"


Dolar84

Recommended Posts

Tak się jakoś złożyło, iż mamy wysyp konkursów, postanowiłem więc dodać jeszcze jeden do istniejącego bałaganu. Będzie się on wyróżniał kilkoma rzeczami - pewne zasady ulegną zmianie, więc radzę dobrze się wczytać w reguły przed przystąpieniem do pisania. Jak sama nazwa wskazuje, tym razem daję Wam możliwości pisania w temacie "...punk". Ale w którym? Ha! I tu objawia się pierwsza nowość - można pisać aż w trzech: Steampunk, Dieselpunk oraz Cyberpunk. Możliwości daje to rozliczne, a na dodatek zostaniecie ucieszeni dodatkowymi opcjami, ale o nich już w regułach. Wytężcie zatem patrzałki i zapoznajcie się z wieloma dobrami.

 

1. Limit słów - 100 000

2. Termin oddawania prac - 31.12.2016 23:59:59

3. Tematami przewodnimi są: [Steampunk], [Dieselpunk] oraz [Cyberpunk]

4. Tagi - zakazany jest [clop]. Warunkowo dopuszczam [gore], jednak jeżeli ktoś będzie pisała opowiadanie z tym tagiem, to musi je zamieścić w specjalnym temacie w poddziale MLN ("Temat tymczasowy na prace konkursowe z tagiem [gore]"). Pozostałe tagi są dowolne zarówno w liczbie jak i w rodzaju - oczywiście musi zostać zawarty co najmniej jeden z podanych w punkcie 3.

5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

6. Każdy uczestnik może napisać do trzech opowiadań - tyle ile jest tematów. Uwaga - tematy można łączyć ze sobą. Łączna liczba słów we wszystkich trzech, nie może przekraczać 100 000. I teraz smaczek - każde z opowiadań oceniane jest indywidualnie, co oznacza, że pisząc 3 opowiadania ma się trzy szansy na zwycięstwo.

7. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji w google docs, na czas trwania konkursu. Jednocześnie przypominam, że prace mogą być publikowane w dziale po zakończeniu konkursu, ale przed pojawieniem się wyników.

8. Prace które przekroczą limit słów, zostaną nadesłane po terminie, będą zawierać treści clop, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują powyższe warunki.

 

Sędzia - Dolar84

 

No i to byłoby na tyle. Mam nadzieję, że zdołałem Was zaskoczyć kilkoma zmianami i że tematy przewodnie uznacie za interesujące. Czasu macie dużo, a limit jest olbrzymi - szczerze mówiąc wątpię, czy komuś uda się go wykorzystać w całości. Jednak uznałem, że tym razem dam Wam się rozpisać - liczę, że skorzystacie z tej okazji.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub niejasności, zadawajcie je w temacie - odpowiem najszybciej jak będę w stanie.

 

Let the chaos begin!

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zwrócono moją uwagę, że mógłbym rozszerzyć tematy o jeszcze inne "punki".

 

Chwilowo na tapecie dodatkowej są "Rocketpunk" i "Atompunk". Co o tym sądzicie? Czy macie jeszcze jakieś propozycje? Piszcie tu śmiało, jeżeli będzie zainteresowanie, to listę tematów można rozszerzyć (pewnie limit słów i opowiadań wtedy też. A może i termin :D). 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Dolar84 napisał:

6. Każdy uczestnik może napisać do trzech opowiadań - po jednym na każdy wyznaczony temat. Łączna liczba słów we wszystkich trzech, nie może przekraczać 100 000. I teraz smaczek - każde z opowiadań oceniane jest indywidualnie, co oznacza, że pisząc 3 opowiadania ma się trzy szansy na zwycięstwo.

Czyli można, dajmy na to, napisać jedno opowiadanie na 100 000 słów, ale publikując dwa, każde ma maksymalny limit 50 000, dobrze rozumiem?

Czy można napisać dwa opowiadania o tym samym tagu przewodnim?

Cóż, nie jestem pewien, jak się odnajdę w xyz-punkowych klimatach, ale przy braku weny na inne konkursy może choć tutaj coś do końca roku ulepię. :lunathink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minuty temu Geralt of Poland napisał:

Czyli można, dajmy na to, napisać jedno opowiadanie na 100 000 słów, ale publikując dwa, każde ma maksymalny limit 50 000, dobrze rozumiem?

Czy można napisać dwa opowiadania o tym samym tagu przewodnim?

 

Jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to dobrze zrozumiałeś - łączna wielkość wszystkich napisanych opowiadań nie może przekroczyć 100 000 słów.

 

Jeżeli chodzi o drugie to odpowiedź brzmi nie - jeżeli zdecydujesz się na napisanie kilku opowiadań, to musisz użyć do nich różnych tematów przewodnich. Tak dla urozmaicenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Dolar84 napisał:

Jeżeli chodzi o drugie to odpowiedź brzmi nie - jeżeli zdecydujesz się na napisanie kilku opowiadań, to musisz użyć do nich różnych tematów przewodnich. Tak dla urozmaicenia :D

A czy czysto hipotetycznie dopuszczalne byłoby opowiadanie w którym łączyłyby się dwa tagi przewodnie ( w założeniu, że nie powtarzałyby się w ew. innych opowiadaniach)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Geralt of Poland napisał:

A czy czysto hipotetycznie dopuszczalne byłoby opowiadanie w którym łączyłyby się dwa tagi przewodnie ( w założeniu, że nie powtarzałyby się w ew. innych opowiadaniach)?

 

Na chwilę obecną nie, ale jeszcze się nad tym zastanowię. Czy byłbyś tak uprzejmy i przypomniał się powiedzmy w weekend?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Silicius napisał:

Akurat od jakiegoś czasu myślę nad opowiadaniem steampunkowym... chyba to będzie pierwszy konkurs literacki w którym wezmę udział.

@Dolar84 Co cię skłoniło do wybrania tych tagów?

 

Uwielbiam Steampunk a pozostałe dwa bardzo lubię. Chciałbym widzieć dużo fanfików napisanych w tej konwencji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Dolar84 napisał:

 

Uwielbiam Steampunk a pozostałe dwa bardzo lubię. Chciałbym widzieć dużo fanfików napisanych w tej konwencji :D

A myślałem, że tu nikt praktycznie nie zna go, więc miło mi to słyszeć :).

Nie będzie to w złym tonie jeśli napiszę to, jako kontynuacje do fanfika, którego jeszcze nie napisałem? Zacząłem swoje uniwersum doktora Who w Equestrii i idealnie pasuje mi temat. To byłaby jego druga przygoda (pierwsza nadal jest pisana). Nie złamię tym jakieś niepisanej zasady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Silicius napisał:

A myślałem, że tu nikt praktycznie nie zna go, więc miło mi to słyszeć :).

Nie będzie to w złym tonie jeśli napiszę to, jako kontynuacje do fanfika, którego jeszcze nie napisałem? Zacząłem swoje uniwersum doktora Who w Equestrii i idealnie pasuje mi temat. To byłaby jego druga przygoda (pierwsza nadal jest pisana). Nie złamię tym jakieś niepisanej zasady?

 

Absolutnie nie - możesz pisać spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

 

Nastąpiła zmiana w regułach - tematy można łączyć ze sobą. Ilość możliwych do napisania opowiadań to nadal trzy - tyle ile jest tematów, ale teraz jeżeli ktoś miałby ochotę zawrzeć w każdym w z nich wszystkie trzy tematy to może to zrobić.

 

Dodatkowo przypominam, że nie jesteście ograniczeni do oneshotów - spokojnie możecie pisać opowiadania rozdziałowe i wrzucać je po trochu. Tylko błagam - w jednym poście, bo się pogubimy.

 

W razie dalszych propozycji/pytań jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 minut temu Sun napisał:

muszę sobię odpuścić (a pomysł już był i to prawdopodobnie jeszcze przez Dolara niespotkany)

 

Niespotykany! Jeśli pomysł wart Dolara, to <podsuwa szybko Sun'owi dolara.>. Spójrz na swoją inskrypcję pod nickiem i do roboty!

 

Powiedzmy, że jestem teraz w fazie "zbierania natchnienia". Ale czytywałem sobie ostatnio sporo artykułów i słyszałem dwie dobre prelekcje z dziedziny AI/Bioniki, więc nawet byłbym w temacie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Favri napisał:

 

Niespotykany! Jeśli pomysł wart Dolara, to <podsuwa szybko Sun'owi dolara.>. Spójrz na swoją inskrypcję pod nickiem i do roboty!

 

Musze ją zmienić. 

A tak poważnie, to mam na tapecie przygotowywanie fanfika do wydruku, zaległe egzaminy i magisterkę, która musze wreszcie zacząć. No i na stole leży sobie taki, fajny model, który również domaga się atencji. Ech, trzeba będzie coś wymyślić. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...