Skocz do zawartości

Ustawa antyaborcyjna, Czarny Protest i chaos w Polsce.


Selenium v.2

Ankieta  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za zaostrzeniem prawa aborcyjnego?



Recommended Posts

2 minuty temu OjtamOjtam napisał:

Kradzież jest zakazana prawnie. Mimo to wielu ludzi i tak kradnie i naraża się na ryzyko, czasem nawet bardzo duże. Czy wobec tego powinno się zalegalizować kradzież?

 

Porównujesz dwie różne rzeczy, których porównać się nie da, więc jest to bardzo nietrafiony przykład. W wypadku kradzieży raczej rzadko chodzi o czyjeś życie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu OjtamOjtam napisał:

Nie "rozumuj logiki", bo ci to nie wychodzi. W przypadku zagrożenia życia matki, wybór zawsze należy do niej. Nawet zdaniem prolajferów. Tak było od początku i tak jest w nowym projekcie ustawy.

 

Jesteś tego pewien? Bo jeśli tak, to kompromis został zachowany i można się rozejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OjtamOjtam No właśnie, nienarodzonego czyli to nie jest człowiek a tym samym jak ma decydować hmm? Czyli że jak się urodzi i stwierdzi że nie chce żyć to może dokonać eutanazji? Hue, tyż nie można bo "nimoralne".

Pieprzycie jak potłuczeni...

Edytowano przez Eter
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallout152 Jestem pewien.

 

23 minuty temu Arcybiskup z Canterbury napisał:

Porównujesz dwie różne rzeczy, których porównać się nie da, więc jest to bardzo nietrafiony przykład.

Masz rację. Nie ma idealnego porównania. Chodzi mi po prostu o to, że zawsze znajdą się ludzie, którzy łamią prawo. To nie znaczy, że prawo jest niepotrzebne, jednak rzeczywiście od samego zakazu prawnego ważniejsza wydaje się być odpowiednia edukacja społeczeństwa i roztaczanie szczególnej troski i opieki nad ciężarnymi.

 

2 minuty temu Eter napisał:

No właśnie, nienarodzonego czyli to nie jest człowiek

Nie wiem, skąd ta konkluzja.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu OjtamOjtam napisał:

 

Masz rację. Nie ma idealnego porównania. Chodzi mi po prostu o to, że zawsze znajdą się ludzie, którzy łamią prawo. To nie znaczy, że prawo jest niepotrzebne, jednak rzeczywiście od samego zakazu prawnego ważniejsza wydaje się być odpowiednia edukacja społeczeństwa i roztaczanie szczególnej troski i opieki nad ciężarnymi.

 

Oczywiście, że prawo jest potrzebne. Ale wydaje mi się, że wprowadzenie takiej ustawy jest w stanie jedynie zaszkodzić i to nie osobom, które chciałyby przeprowadzić zabieg aborcji po 'wpadce', tylko osobom które znajdą się w nieprzyjemnej sytuacji, w której w trakcie ciąży pojawią się poważne komplikacje. Bo w tym przypadku zakaz niewiele da. I może brzmi to niefajnie, ale nie widzę sensu w podtrzymywaniu na siłę życia płodu, który jest uszkodzony albo nieuleczalnie chory.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię. (Jr 1,5)

 

Jestem za dopuszczeniem aborcji w sprawie zagrożenia życia matki.Ale za aborcją bo tak mi się podoba jest przeciwny.Podczas takiej aborcji popełnia się dwa grzechy,rozpusty i zabijania.Nie chcesz dziecka to oddaj do domu dziecka,może znajdzie kochaną rodzinę.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem fragment w ustawie:

 

Cytuj

§ 4. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2, lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego.

 

Czyli organizatorzy protestu kłamali.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minuty temu Major Degtyarev napisał:

Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię. (Jr 1,5)

 

Jestem za dopuszczeniem aborcji w sprawie zagrożenia życia matki.Ale za aborcją bo tak mi się podoba jest przeciwny.Podczas takiej aborcji popełnia się dwa grzechy,rozpusty i zabijania.Nie chcesz dziecka to oddaj do domu dziecka,może znajdzie kochaną rodzinę.

 

Nie każdy jest wierzący, poza tym religia nie powinna mieć głosu w sprawach dotyczących prawa.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Major Degtyarev napisał:

Nie chcesz dziecka

To nie puchaj się z nikim i po sprawie :dunno: Jakby ludzie uprawiali seks, tylko i wyłącznie do rozmnażania się jak to robią wszystkie zwierzęta na świecie, to nie byłoby potem problemu z niechcianym dzieciakiem, bo np guma pękła... Oczywiście jeśli wiadome jest, że dzieciak urodzi się martwy, lub umrze niedługo po narodzinach, albo poród zagraża życiu matki, to ok, ale aborcja tylko dlatego, że ktoś nie potrafił pohamować swoich zapędów do seksu i dzieciak jest niechcianym "wypadkiem przy pracy", to już nie. Jak się uprawia seks, to potem trzeba mieć przyzwoitość i pogodzić się z konsekwencjami, a nie zwyczajnie usunąć i zaczynać od nowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu BiP napisał:

To nie puchaj się z nikim i po sprawie :dunno: Jakby ludzie uprawiali seks, tylko i wyłącznie do rozmnażania się jak to robią wszystkie zwierzęta na świecie, to nie byłoby potem problemu z niechcianym dzieciakiem, bo np guma pękła... Oczywiście jeśli wiadome jest, że dzieciak urodzi się martwy, lub umrze niedługo po narodzinach, albo poród zagraża życiu matki, to ok, ale aborcja tylko dlatego, że ktoś nie potrafił pohamować swoich zapędów do seksu i dzieciak jest niechcianym "wypadkiem przy pracy", to już nie. Jak się uprawia seks, to potem trzeba mieć przyzwoitość i pogodzić się z konsekwencjami, a nie zwyczajnie usunąć i zaczynać od nowa...

 

Nie zgodzę się z tym co napisałeś... Tak czy siak, jak ktoś ma głowę na karku to po prostu dokona wazektomii i ten temat go nie dotyczy :T

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Z tego wynika, że aby móc kogoś zabić, wystarczy żeby nie miał świadomości i nie cierpiał. Bo z biologicznego punktu widzenia poza zapłodnieniem nie da się wyznaczyć innego momentu, w którym miałoby się zaczynać życie człowieka. Wszystkie inne kryteria są arbitralne

Nie, nie wynika. Imo, hiperbolizujesz i sprowadzasz argument do absurdu. Typowe. 

Nie mamy podczas aborcji o której mówię do czynienia z zabiciem człowieka. Po za tym, człowiek, który się urodził ma już świadomość, albo przynajmniej czuje ból. Ten argument odpada, gdyż już na takim etapie, jest nie do wykonania.  

 

Po raz kolejny nieprawda w drugim punkcie. Przynajmniej częściowa, zgodzę się, że nie da się wyznaczyć momentu gdzie nagle mamy człowieka, ale uważanie, że człowiek zaczyna się od momentu zapłodnienia to bzdura do kwadratu. Chcesz mi powiedzieć, że to jest człowiek? 

https://static1.squarespace.com/static/502a50d184ae42cbccf8969f/t/57ef97fbbebafb0ef7428848/1475319817916/?format=1500w

https://static1.squarespace.com/static/502a50d184ae42cbccf8969f/t/57ef945ccd0f681fb4989846/1475318892373/?format=750w

 

Oto tylko parę z przykładów pięknych małych dzieci, których owa ustawa, traktuje lepiej niż kobiety. Te organizmy również żyją. I spełniają twoje kryteria. Według ciebie są dziećmi? Moim zdaniem nie. 

 

Cytuj

Czyli organizatorzy protestu kłamali

Organizatorzy protestu czyli kto? I którego? 

Tamtejsi ludzie mówili wiele rzeczy. Część była prawdziwa, część zmyślona i działała tylko na wyobraźnie uczestników poprzez hiperbolizacje. 

Z ustawą są inne problemy, natury legislacyjnej. 

 

@BiP Wystarczy, że twoja partnerka ma odpowiedni implant uniemożliwiający zajście w ciąże. Polecam, jest dosyć dobry i trwały. Jednorazowo to dosyć duży wydatek, ale efekt jest zadowalający. Seksu tyle ile człowiek zapragnie, dziecka żadnego. ^^

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiperbolizuję i sprowadzam do absurdu celowo, żeby pokazać słabość Twojego argumentu, ale jeżeli wbrew naukom biologicznym przyjąć, tak jak zakładasz, że zarodek (jeszcze nie płód) przed ukończeniem 6/7 tygodnia życia nie jest człowiekiem ze względu na jeszcze nie w pełni wykształcony układ nerwowy, to rzeczywiście to co piszę nie ma sensu i aborcja powinna być dozwolona.

 

I wiesz co jest jeszcze bardziej typowe? Wstawianie rysunku zaśniadu groniastego i twierdzenie, że ktokolwiek nazwie to dzieckiem i zabroni usuwać. Ale nie, to JA hiperbolizuję :)

 

Co do drugiej ryciny, tak, dziecko z zespołem odwróconej perfuzji tętniczej to też człowiek. Śmiertelność w tym konkretnym przypadku wynosi 100% (ciężko żyć bez serca), ale nie powinno się wykonywać zabiegu aborcji choćby ze względu na bezpieczeństwo jego bliźniaka (bo ta jednostka występuje tylko w ciążach bliźniaczych), którego można uratować. I zanim wrzucisz mi w kolejnym poście zdjęcie płodu arlekina, spieszę z wyjaśnieniami, że według mnie nawet ciężka choroba nie powinna pozbawiać człowieka prawa do życia. A współcześnie jesteśmy w stanie zapewnić takim dzieciom godną śmierć, a ich rodzinie odpowiednią pomoc psychologiczną. Bo to nie są proste sprawy. To zawsze jest wielka tragedia.

http://www.hospicjum.info/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=201

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OjtamOjtam

Cytuj

I zanim wrzucisz mi w kolejnym poście zdjęcie płodu arlekina, spieszę z wyjaśnieniami, że według mnie nawet ciężka choroba nie powinna pozbawiać człowieka prawa do życia. A współcześnie jesteśmy w stanie zapewnić takim dzieciom godną śmierć, a ich rodzinie odpowiednią pomoc psychologiczną.

 

Więc zamiast zakończyć cierpienie tej osoby zanim będzie świadoma to lepiej dać się jej urodzić i klepać po główce aż zdechnie bo tak jest lepiej moralnie / humanitarnie + wystawiać rodzinę na taką próbę?

 

Spoiler

giphy.gif

 

No autentycznie brak mi na to słów

 

Edytowano przez Eter
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu OjtamOjtam napisał:

 I zanim wrzucisz mi w kolejnym poście zdjęcie płodu arlekina, spieszę z wyjaśnieniami, że według mnie nawet ciężka choroba nie powinna pozbawiać człowieka prawa do życia. A współcześnie jesteśmy w stanie zapewnić takim dzieciom godną śmierć, a ich rodzinie odpowiednią pomoc psychologiczną. Bo to nie są proste sprawy. To zawsze jest wielka tragedia.

I co to jest za życie? Bo wydaje mi się, że łatwo jest o tym mówić z perspektywy osoby trzeciej, kiedy problem nie dotyczy ciebie bezpośrednio. Czy godna śmierć to śmierć w bólu i podtrzymywanie życia na siłę? Jaki jest tego sens? I z pomocą psychologiczną też nie byłabym tego taka pewna. Mam wrażenie, że Twoje wypowiedzi świadczą o kompletnym niezrozumieniu tematu. 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.10.2016 at 21:47 Eter napisał:

 

Nie każdy jest wierzący, poza tym religia nie powinna mieć głosu w sprawach dotyczących prawa.

Jeśli dziś życie człowieka to kilka paragrafów napisanych przez urzędowych przestępców,to straciłem wiarę w humanitarność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Major Degtyarev napisał:

Jeśli dziś życie człowieka to kilka paragrafów napisanych przez urzędowych przestępców,to straciłem wiarę w humanitarność.

 

Trudno, wiara niech zostanie w przy kościelnej ambonie :dunno:

Są dobry urządnicy i są przestępcy - tak samo są dobrzy duchowni i są pedofile.

Poza tym, skoro Twoja religia może mieć wpływ na politykę i prawo to zaraz inne religie też będą tego chcialy i  pojawią się nalegania o wprowadzenie prawa szariatu bo niby dlaczego Twoje prawo-wirzenia są leprze od nich? :forgiveme:

Ps. Swoją drogą kościół to też instytucja złodziejska jest dość często.

Edytowano przez Eter
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Eter napisał:

 

Trudno, wiara niech zostanie w przy kościelnej ambonie :dunno:

Są dobry urządnicy i są przestępcy - tak samo są dobrzy duchowni i są pedofile.

Poza tym, skoro Twoja religia może mieć wpływ na politykę i prawo to zaraz inne religie też będą tego chcialy i  pojawią się nalegania o wprowadzenie prawa szariatu bo niby dlaczego Twoje prawo-wirzenia są leprze od nich? :forgiveme:

Ps. Swoją drogą kościół to też instytucja złodziejska jest dość często.

Nie uznaję kościoła,księży,watykanu. Należę do religii niezorganizowanej,nie słuchajcie osła na ambonie niech Babilon ogień pochłonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Lucas napisał:

To znaczy, że jesteś chrześcijaninem, lecz nie chodzisz do kościoła itp.?

Jeśli tak, to witaj w klubie. :P 

Znaczy się czytam biblie,w bibli bóg nie każę chodzić do kościoła,katolicy zmienili przykazania np przykazanie 3 w katolicyzmie jest pamiętaj abyś dzień święty święcił(czyli chodził do kościoła) A w bibli jest 

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią.

Czyli rzezby w kościele,obrazy Jezusa,to grzech,bóg zabronił tego czynić i modlić się przed tym.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh dla mnie zaostrzenie ustawy bylo bledem. Nie dlatego ze jestem za zsbijaniem ale dlatego ze sa przypadki gdzie aborcja jest wskazana. Przyklad? Taki najprostrzy nawet z mojej rodziny ostatnio. Moja kuzynka miala zagrozenie zycia wlasnego. Owszem byla leczona ale nawet jak leczenie nie pomagalo to nie dokonali aborcji. Wynik? I matka i dziecko zmarlo. Niedawno ja pochowalismy. Wiec w tym wzgledzie calkowity zakaz aborcji to debilizm

Wysłane z mojego myPhone mini przy użyciu Tapatalka

 

Natomiast aborcja "na żądanie" bo sie nie myślało tym co trzeba to dla mnie powinna byc zakazana! Aborcja tak ale TYLKO I WYLACZNIE w przypadkach tego wymagajacych gdy np leczenie nie przynosi skutku czy jest cos takiego ze płód ma tak dużo wad ze urodzil by sie martwy. Bo chyba zadna kobieta nie chciala by nosić ciąży ze świadomościa że urodzi martwe dziecko

Wysłane z mojego myPhone mini przy użyciu Tapatalka

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minuty temu Rory Mercury napisał:

Moja kuzynka miala zagrozenie zycia wlasnego. Owszem byla leczona ale nawet jak leczenie nie pomagalo to nie dokonali aborcji. Wynik? I matka i dziecko zmarlo.

 

Był już tutaj wklejany link do ustawy. Projekt dopuszcza aborcję w takim przypadku.

 

Cytuj

§ 4. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2, lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego.

 

http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/CDB8B631C2EFE830C1258014002A4E47/%24File/784.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dopuszczala to jakakolwiek ustawa tak by sie nie stalo a z tego co czytam to dotyczy tego jezeli smierc dziecka jest nastepstwem leczenia a nie naturalnego biegu rzeczy. Odrozniajcie blad lekarski od tego ze dzieci czasem nie da sie uratowac po mimo leczenia

Wysłane z mojego myPhone mini przy użyciu Tapatalka

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...