Skocz do zawartości

[Rozwiązane][PROBLEM] Białe tło na ciemnym stylu w postach i cytatach


Sosna

Recommended Posts

Wygląda to tak: http://prntscr.com/cow1ln i objawia się w niektórych postach/ cytatach na całym forum na ciemnym stylu, wygląda to jakby forum nie do końca radziło sobie z ciemnym stylem i pozostają na nim pozostałości jasnego, co jest zasadniczo irytujące, bo wygląda maksymalnie źle dodatkowo poprawianie tego jest dość upierdliwe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sosna napisał:

Wygląda to tak: http://prntscr.com/cow1ln i objawia się w niektórych postach/ cytatach na całym forum na ciemnym stylu, wygląda to jakby forum nie do końca radziło sobie z ciemnym stylem i pozostają na nim pozostałości jasnego, co jest zasadniczo irytujące, bo wygląda maksymalnie źle dodatkowo poprawianie tego jest dość upierdliwe

To nie jest błąd.
Jakby to wyjaśnić...
Ktoś kto używa białego stylu forum zrobił Ctrl+C Ctrl+V [w tym przypadku] pytań. Chrome Ctrl+V traktuje jak wklejenie tekstu sformatowanego, a do formatowania również należy tło tekstu.
Żeby wkleiło "normalny" tekst muszą kliknąć tą opcję:
9bPBlN7.png

Podobnie jest w drugą stronę, jeżeli ktoś na ciemnym stylu zrobi Ctrl+C Ctrl+V to na jasnym pokazuje się fragment tekstu na jasnym tle.

No ale na swój sposób to problem silnika, ma zbyt zaawansowany edytor tekstu :rainderp: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślę, że nie ignorowanie czy niedostrzeganie komunikatu jest problemem - a po prostu nie widzenie żadnych problemów w samym tekście.

 

Na przykład kiedy używasz jasnego stylu i piszesz sobie jakiś post, gdzie po prostu skopiujesz i wkleisz jakiś fragment ze wcześniejszego posta, to w zasadzie nawet nie widzisz, że to jest sformatowany tekst. (tj. poza komunikatem - w poście wszystko jest cacy)

Co z tego, że komunikat informuje nas o sformatowanym tekście, skoro nie widać nic takiego w samym poście.

 

Skopiowałem czarne litery z białego tła - wkleiłem czarne litery na białe tło - żadnych anomalii nie widać, to czemu mam się martwić formatowaniem? Szczo szczesz? *klika 'X' by zamknąć komunikat* <- to jest to, co myśli/robi większość użytkowników. Nawet ja czasami ignoruje ten komunikat, jeśli nie widzę niczego dziwnego w samym poście. A nawet zdarza się, kiedy ja właściwie chcę zachować format (na przykład kolor czy rozmiar czcionki) nie zdając sobie sprawy, że jakieś tam tło sobie wpada na imprezę.

No i tu zawsze jest coś w tym stylu: "Skąd mam wiedzieć, że ci, co używają ciemnego stylu będą mieli cyrki?" :twilight3:

 

 


Inna sprawa jest w ciemnym stylu - tutaj widać to ciemniejsze tło podczas kopiowania tekstu z zewnątrz.

sKa3Flz.png

Po lewo - Tło z zewnątrz - widoczne ogólnie na forum;

Po prawo - Tło z edytora tekstu

 

I wygląda to tak

efHrFbB.png

W tym przypadku widać to niechciane tło, więc osobiście tutaj zainteresowałbym się usunięciem formatowania. Ale na białym tle.. cóż.. tego nawet nie widać, więc zdarza się to przeoczyć.

 


 

Aaaaaaale, to nie znaczy że to jest w porządku. Jest bowiem pewna różnica między tłem tekstu, a tłem samego forum, na którym ten tekst jest zamieszczany.

Kopiowanie BBcodu 'background' z tekstu jest w porządku, ale 'tworzenie i wpychanie w tekst' takowego z tła forum, które zależy od stylu już nie.

 

Ten sam problem pojawia się, gdy na przykład posty są nie zatwierdzone* przez moderatorów, gdzie (domyślnie [przynajmniej w wersji 3]) post ma lekko czerwone tło. Tam też podczas kopiowania, uzyskujemy to niepotrzebne jasno-czerwone tło.

 

* - Mam na myśli posty takie jak np. 1-wszy post w celu zweryfikowania konta ~ czy to nie bot; lub niektóre sub-fora wymagające zatwierdzenia postów, zanim pojawią się publicznie itp.

 

Właściwie to nawet nie wiem czy to jest problem/bug ~ prawdopodobnie to jest po prostu kiepsko zaprogramowane. Swoją drogą, ten edytor tekstu ma parę innych wad, które zrujnowały kilka moich postów w przeszłości, gdzie musiałem sprzątać pół godziny, bo po aktualizacji do wersji 4 (która jest dla mnie kiepskim żartem - trójka była stabilniejsza i bardziej estetyczna, oraz miała funkcję podglądu!!!!) użycie spoilera poprzemieszczało zawartość gdzie popadnie. - Okazało się, że wpisywanie ręcznie kodów <spoiler> (oczywiście wiem, że powinny być kwadratowe) było dziwnie odbierane przez edytor, gdzie podczas mielenia przy wysyłaniu - wszystko zostało rozwalane. Później odkryłem, że jest przycisk, który wstawia spoiler do edytora - używanie tego sposobu skutecznie chroni przed tym glitchem. Magia.. Oouh, ups! trochę zofftopowałem. :twiblush:

 

W każdym razie obawiam się, że tego nie da się naprawić. To jest dokładnie to samo jakby ktoś użył kolorowej czcionki - to nie jest błąd, że w efekcie widać takową.

Ale zgadzam się, że wbijanie tła w tekst, gdzie go właściwie nie ma jest upierdliwe. Sam się na to złościłem. :hBB25:

Edytowano przez Rikifive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie wiem czy to się zalicza do problemu opisanego przez OP, ale pojawiło mi się coś takiego:

LrElJju.png

Zdaję się, że jest link do jakieś posta, albo tematu na naszym forum. Dziwne, że wyświetla się na zupełnie biało, przez co nie można przeczytać tekstu w środku (chyba że się go zaznaczy).

Używam stylu "MLPPolska United".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silicius napisał:

Nie wiem czy to się zalicza do problemu opisanego przez OP, ale pojawiło mi się coś takiego:

LrElJju.png

Zdaję się, że jest link do jakieś posta, albo tematu na naszym forum. Dziwne, że wyświetla się na zupełnie biało, przez co nie można przeczytać tekstu w środku (chyba że się go zaznaczy).

Używam stylu "MLPPolska United".

Mi się wydaję, że tak też nie powinno być, bo zanim zamieściłem tego posta kopiowałem to kilka razy i też się białym tekstem, na białym tle wyświetla :( Tak samo, mlppolska united.

Edytowano przez Shadow Spire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...