Skocz do zawartości

Shipping


Gryfeł

Recommended Posts

21 godziny temu Mates napisał:

 

Wiadomka!

  Ukryj zawartość

 

 

 

 

 

 

Mates, ciulu przez ciebie uzależniłem się od tej piosenki <3

 

Muszę powiedzieć bardzo lubię shipy, ale nie lesbijskie.

 

Big Macintosh x Fluttershy <3

 

Pasują do siebie doskonale. Big Macintosh jest idealny do obrony takiej małej, słodkiej, puchatej Fluttershy, jako ten silny, odważny ogier. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Gryfeł napisał:

Według mnie Discord kompletnie nie pasuje do Fluttershy, bo widać jasno i wyraźnie, że jest to przyjaźń. Discord jest zazdrosny, że ona ma inne przyjaciółki, a nie, że ktoś ją kocha.

W bajce to przyjaźń przecież wiadomo że nigdy nikogo z bohaterów że sobą nie połączą ale gdyby miało tak być to przynajmniej dla mnie taki shipp pasuje bo to ona go nauczyła przyjaźni i z nią spędza najwięcej czasu a miłość się zaczyna od przyjaźni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłość nie zaczyna się od przyjaźni (a przynajmniej nie musi). Miłość to oddzielna rzecz. Zresztą dla mnie tym bardziej widać, że to zwykła przyjaźń. Nie każda przyjaźń musi się kończyć miłością. Ludzie popełniają ten błąd, że tak stereotypowo na to patrzą. Jest facet i babka - na stówę się kochają.

 

I nie trzeba od razu połączyć nikogo wyraźnie. Poza tym są pary, które widać, że są możliwe. Poza tym połączyli chociażby brata Twlight z jej przyjaciółką. Samą Twilight z Flashem. Albo Spike i Rarity. To widać od razu, że są parami, które może nie są jeszcze stałe we wszystkich przypadkach, ale są kanoniczne i widać, że coś iskrzy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Gryfeł napisał:

Miłość nie zaczyna się od przyjaźni (a przynajmniej nie musi). Miłość to oddzielna rzecz. Zresztą dla mnie tym bardziej widać, że to zwykła przyjaźń. Nie każda przyjaźń musi się kończyć miłością. Ludzie popełniają ten błąd, że tak stereotypowo na to patrzą. Jest facet i babka - na stówę się kochają.

 

I nie trzeba od razu połączyć nikogo wyraźnie. Poza tym są pary, które widać, że są możliwe. Poza tym połączyli chociażby brata Twlight z jej przyjaciółką. Samą Twilight z Flashem. Albo Spike i Rarity. To widać od razu, że są parami, które może nie są jeszcze stałe we wszystkich przypadkach, ale są kanoniczne i widać, że coś iskrzy. 

No tak każdy ma swoje zdanie tak jak wcześniej napisałem "przynajmniej dla mnie taki shipp pasuje"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minuty temu Gryfeł napisał:

Poza tym połączyli chociażby brata Twlight z jej przyjaciółką. Samą Twilight z Flashem. Albo Spike i Rarity.

 

Tak co do Spike'a i Rarity... to bardziej jest coś w stylu "miłości" fana do idola. Spike nie jest dorosły, i można śmiało powiedzieć, że jest bardziej na etapie takiego... młodego nastolatka. Ta cała miłość do Rarity to po prostu coś takiego co czuje fan, który wręcz ubóstwia swojego idola (aktor, muzyk, pisarz).

 

Zbytnio się shippingami nie interesowałam, poza tym wolę shippować postaci, co do których jest sens uważać, że są/mogą być parą. Ale lubię shipping Spitfire x Fleetfoot. Obie są w Wonderbolts, Fleetfoot zajmuje tam też pewnie wysokie stanowisko. Ogólnie to... no lubię myśleć, że Spitfire jest z Fleetfoot, ale póki co nie mówią o swoim związku otwarcie, by jeszcze trochę potrzymać fanów i media w niepewności. Jeśli serial kiedyś taką tematykę poruszy (Mało prawdopodobne, ale coraz więcej seriali i filmów ten temat porusza np. Awatar: Legenda Korry więc może jednak warto pomarzyć) to najchętniej bym zobaczyła razem właśnie te dwie klacze. :3

 

 

Spoiler

 

fleetfire__by_dangercloseart-d8hzlu7.png

 

Edytowano przez Socks Chaser
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Mates napisał:

Ten temat nie mówi o takich rzeczach... Clopy na tym forum są zakazane (i bardzo dobrze) ^^ Delikatne shipy są na swój sposób słodkie :) Np. to

 

  Pokaż ukrytą zawartość

8229048-368-k29311.jpg

 

 

Nigdzie nie pisałem że powinien być temat z clopam (I dobrze że jest zakazany), ale te dwie rzeczy są ze sobą (często) powiązane, co powoduje że to co pisałem do tematu pasuje, nie oznacza to jednak że jestem całkowitym przeciwikiem shippingów, wszystko jest dla ludzi no ale w granicach dobrego smaku, (a to że nie chce mieć jakich kolwiek par tworzonych przez fandom w bądź co bądź serialu dla małych dziewczynek przez którą w umysłach dorosłych ludzi mogą kreować się dziwne i nie za bardzo morane obrazy takie jak łaczenie ze sobą postaci tej samej płci (jest to najbardziej częste a przynajmniej tak to odczuwam, może dlatego że jest to teraz popularny temat na świecie) w pary i wypisywanie swoich fantazi na różnych forach) no to wiadomo już że tego nie popieram. 
Niemniej odkupie swoje winy i napisze żeby nie wpisywać w necie słowa "Clop" i niewszystkie łączenia w pary są złe.
No wiec nie wpisujcie i żyjcie w błogiej niewiedzy oraz pamietajcie że shippingi nie są złe.
I żeby nie było że jestem homofobem, powiem że nie atakuje żadnego no chyba że on atakuje mnie...
ELOSZKA

                                                                                                                                                                                                                 Bartek5398

Edytowano przez bartek5398
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Bronek napisał:

@bartek5398

Że cooooo? Przecież oni nigdy się nie spotkali. Ba. Nawet nie wiedzą o swoim istnieniu!!!

 nie wiem kto to stworzył ;-; ale to jakby shipować...yy..kamień maud z Celestią xD i tak,wiem nie przebierałam w słowach...ten obrazek opisuje  shipy az za dobrze ;-;

 

((oprócz flutterdash <3 flutterdash jest słodziutkie :pinkie2:))

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minuty temu Socks Chaser napisał:

Tak co do Spike'a i Rarity... to bardziej jest coś w stylu "miłości" fana do idola. Spike nie jest dorosły, i można śmiało powiedzieć, że jest bardziej na etapie takiego... młodego nastolatka. Ta cała miłość do Rarity to po prostu coś takiego co czuje fan, który wręcz ubóstwia swojego idola (aktor, muzyk, pisarz).

Że co? Od 1 odcinka MLP widać, że Spike jest 100% zabujany w Rarity.

A co z tego, że jest młody? A Naruto to ile ma lat? 12-13. A jakoś zakochany w Sakurze. A ona w Sasuke. Zwyczajny motyw robiony w każdej kreskówce

 

29 minuty temu bartek5398 napisał:

nie za bardzo morane obrazy takie jak łaczenie ze sobą postaci tej samej płci

Z jakiego powodu jakakolwiek miłość miałaby być niemoralna? Niemoralne jest wmawianie ludziom, że dwóch facetów, czy dwie babki jest niepoprawne. To jest niemoralność.

 

 

22 minuty temu Bubblegum napisał:

polecam ;-; daleko musiałam zajść w internety że znalazłam COŚ TAKIEGO :rarirage:

1100979__safe_shipping_clothes_gay_food_scarf_flash+sentry_snuggling_winter_tea.png

Epickie <3<3<3 

 

 

13 minuty temu Bubblegum napisał:

 nie wiem kto to stworzył ;-; ale to jakby shipować...yy..kamień maud z Celestią xD i tak,wiem nie przebierałam w słowach...ten obrazek opisuje  shipy az za dobrze ;-;

 

((oprócz flutterdash <3 flutterdash jest słodziutkie :pinkie2:))

Czyli "wszystko jest złe, ale to nie, bo ja to lubię"? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minuty temu Bronek napisał:

@bartek5398 Czyżby 3/4 twojej wypowiedzi to jedno zdanie O.o.

Że cooooo? Przecież oni nigdy się nie spotkali. Ba. Nawet nie wiedzą o swoim istnieniu!!!

Tak. A tak między nami komicznie to wygląda kiedy coś co można napisać w jednym prostym zdaniu, a jest w paru linijkach...

Zwaszcza że na telefonie pisałem to 30 min.

6 minut temu UziBass napisał:

Co jeszcze może zwierzaki mane 6 zrobią gangbang ?

 Ostro pojechałeś po bandzie... szanuje w opór.

2 minuty temu Gryfeł napisał:

Z jakiego powodu jakakolwiek miłość miałaby być niemoralna? Niemoralne jest wmawianie ludziom, że dwóch facetów, czy dwie babki jest niepoprawne. To jest niemoralność.

Nie zgodze się. Nie mniej na temat homesexualistów się nie będe dalej wypowiadać bo bodajże jest taki w innym dziale (nie mam pewności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minuty temu Gryfeł napisał:

Że co? Od 1 odcinka MLP widać, że Spike jest 100% zabujany w Rarity.

A co z tego, że jest młody? A Naruto to ile ma lat? 12-13. A jakoś zakochany w Sakurze. A ona w Sasuke. Zwyczajny motyw robiony w każdej kreskówce

 

Zabujany, ale na takiej zasadzie jak fan w idolu. Poza tym Rarity jest dorosła, Spike jest mniej więcej na poziomie nastolatka. To chyba nie byłoby zbyt... hmmm... "odpowiednie", pokazywać takie coś w serialu dla dzieci? Ta cała miłość to jest po prostu coś na zasadzie zabujania się fana w jego idolu, nic więcej.

 

Tak, ale zauważ, że Naruto, Sakura i Sasuke są w tym samym wieku, więc się w sobie "zabujać" w sensie romantycznym mogą. Jeśli chodzi o Rarity i Spike'a to ok, nie ma nic stojącego na przeszkodzie by to rozwijać w fanfiku, ale patrząc tak "serialowo", to nie jest to nic więcej niż bardzo duży podziw do kogoś, kogo cenimy.

 

Przy okazji chciałabym też poprosić by dyskusje o tym, czy homoseksualizm jest ok, czy nie, prowadzić gdzie indziej - jest temat do tego. Poza tym można też pogadać na prywatnym. Tyczy się to też tekstów w stylu "Ja nie lubię shippingów homo, bebłubebłu". Za przeproszeniem... to, czy homo lubisz czy nie nic nie znaczy i nic nie wnosi do tematu. Tutaj dajemy tylko shippy, a nie rozmawiamy co jest dobre a co nie.

 

Żeby nie było zbytniego off-topu - Co myślicie o Lyra x BonBon? Ogólnie to... no chyba jeden z najczęściej spotykanych shippów. Na Lyrę i BonBon wolę patrzeć jak na dwie bliskie przyjaciółki niż parę, ale mimo to uważam, że ślicznie ze sobą wyglądają. Poza tym nic jednak nie stoi na przeszkodzie by patrzeć na to w sposób "Od przyjaźni do miłości". :3

 

 

bon_bon_and_lyra_shaded_by_chaoslynx1989
Edytowano przez Socks Chaser
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Socks Chaser napisał:

 

Zabujany, ale na takiej zasadzie jak fan w idolu. Poza tym Rarity jest dorosła, Spike jest mniej więcej na poziomie nastolatka. To chyba nie byłoby zbyt... hmmm... "odpowiednie", pokazywać takie coś w serialu dla dzieci? Ta cała miłość to jest po prostu coś na zasadzie zabujania się fana w jego idolu, nic więcej.

 

Tak, ale zauważ, że Naruto, Sakura i Sasuke są w tym samym wieku, więc się w sobie "zabujać" w sensie romantycznym mogą. Jeśli chodzi o Rarity i Spike'a to ok, nie ma nic stojącego na przeszkodzie by to rozwijać w fanfiku, ale patrząc tak "serialowo", to nie jest to nic więcej niż bardzo duży podziw do kogoś, kogo cenimy.

 

Przy okazji chciałabym też poprosić by dyskusje o tym, czy homoseksualizm jest ok, czy nie, prowadzić gdzie indziej - jest temat do tego. Poza tym można też pogadać na prywatnym. Tyczy się to też tekstów w stylu "Ja nie lubię shippingów homo, bebłubebłu". Za przeproszeniem... to, czy homo lubisz czy nie nic nie znaczy i nic nie wnosi do tematu. Tutaj dajemy tylko shippy, a nie rozmawiamy co jest dobre a co nie.

 

Żeby nie było zbytniego off-topu - Co myślicie o Lyra x BonBon? Ogólnie to... no chyba jeden z najczęściej spotykanych shippów. Na Lyrę i BonBon wolę patrzeć jak na dwie bliskie przyjaciółki niż parę, ale mimo to uważam, że ślicznie ze sobą wyglądają. Poza tym nic jednak nie stoi na przeszkodzie by patrzeć na to w sposób "Od przyjaźni do miłości". :3

 

[Spoiler[

bon_bon_and_lyra_shaded_by_chaoslynx1989

Mam takie same zdanie że miłość zaczyna sie od przyjaźni 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Socks Chaser

Lyra i Bon Bon nie pasują do siebie jako para. W każdym związku homoseksualnym jedna osoba pełni rolę mężczyzny, a druga kobiety (w mlp ogiera i klaczy). Obydwie są bardzo kobiece ("klaczowe"), więc mogą być tylko przyjaciółkami. Takie jest moje zdanie.

Jak coś to byłem już w trakcie pisania swojego postu, dlatego od razu...

-----------------------------------------------------

...Zarzucam kolejną parę, którą weźmiemy na warsztat do przedyskutowania:

.

.

.

Sunset Shimmer i Twilight Sparkle

 

Obrazki poglądowe:

large.thumb.png.23be3cdbed10257a4be6a02ff5709376f7c836b05f0640b0babf889a-d8nzkpg

 

Nie zaglądaj tu

O nie to jest złe...

 

untitled_by_2sbr-d8fbyoy.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Bronek napisał:

@Socks Chaser

Lyra i Bon Bon nie pasują do siebie jako para. W każdym związku homoseksualnym jedna osoba pełni rolę mężczyzny, a druga kobiety (w mlp ogiera i klaczy). Obydwie są bardzo kobiece ("klaczowe"), więc mogą być tylko przyjaciółkami. Takie jest moje zdanie.

Jak coś to byłem już w trakcie pisania swojego postu, dlatego od razu...

-----------------------------------------------------

...Zarzucam kolejną parę, którą weźmiemy na warsztat do przedyskutowania:

.

.

.

Sunset Shimmer i Twilight Sparkle

 

Obrazki poglądowe:

 

Ukryta zawartość

 

 

 

 

 

 

Czemu one? Ja tam między nimi nic nie widze sunset woli facetów byla z flashem

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minuty temu Socks Chaser napisał:

 

Przy okazji chciałabym też poprosić by dyskusje o tym, czy homoseksualizm jest ok, czy nie, prowadzić gdzie indziej - jest temat do tego.

Sorry.

A co do pytania mimo że postacie są bardzo ładnie narysowane (że aż pobiorę zdjęcie na kompa) to nadal moje zdanie jest nie zmienione.

Edytowano przez bartek5398
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu UziBass napisał:

Czemu one? Ja tam między nimi nic nie widze sunset woli facetów byla z flashem

Chodzi o to, że w związku Lyra x Bon Bon nie da się określić, która z nich jest bardziej męska. W związku Sunset x Twilight stawiałbym na Sunset.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz UziBass napisał:

Mam takie same zdanie że miłość zaczyna sie od przyjaźni 

 

To zależy. Można się spotykać, i miłość narodzi się sama, i nie trzeba najpierw być przyjaciółmi. Poza tym może się pojawić taki problem, że dwie osoby będą się lepiej czuły jako przyjaciele, niż jako para, i takie uczucie które być może się między nimi narodzi może być dla nich dosyć kłopotliwe. Ale tak, miłość może zacząć się od przyjaźni, i czasami to nawet lepiej - pierw poznać się jako przyjaciele, a potem żyć jako para. Jest to na swój sposób... piękne.

 

Właśnie teraz Bronek napisał:

Lyra i Bon Bon nie pasują do siebie jako para. W każdym związku homoseksualnym jedna osoba pełni rolę mężczyzny, a druga kobiety (w mlp ogiera i klaczy). Obydwie są bardzo kobiece ("klaczowe"), więc mogą być tylko przyjaciółkami. Takie jest moje zdanie.

 

Z tym się akurat nie zgodzę. Wystarczy się dobrze czuć w swoim towarzystwie, postanowić "dać szansę". Nie musi koniecznie być tak, że jedna osoba pełni rolę faceta, druga kobiety. To są według mnie takie stereotypowe podziały, że w związku homoseksualnym ma być jedna strona "dominująca", podczas gdy druga "uległa". Obie osoby mogą być takie jak chcą, i bez względu na to czy obie są "męskie" czy obie "kobiece", czy może jedna "męska", druga "kobieca" - to czy związek przetrwa zależy tylko od tego, jak będą się o to starać obie osoby.

 

Jeśli chodzi o Twilight i Sunset Shimmer... jakoś nigdy nie przepadałam za Twilight. Znaczy... jest ok, ale jakoś nigdy mnie nie ciągnęło by ją z kimś shippować. Ogólnie to myślę, że takim najlepszym kandydatem na partnera dla Twilight byłby Flash Sentry. Mimo wszystko - myślę, że Twilight i Sunset Shimmer mogłyby do siebie coś poczuć. :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...