Skocz do zawartości

Shipping


Gryfeł

Recommended Posts

5 minut temu Bronek napisał:

Chodzi o to, że w związku Lyra x Bon Bon nie da się określić, która z nich jest bardziej męska. W związku Sunset x Twilight stawiałbym na Sunset.

Hmmm jeżeli miałbym wybierać która ma być facetem w związku to zadna z nich ale jest jedna Rainbowdash ona jest jak feministka nawet w pewnym ff została przedstawiona na ślubie jako facet bo miała garnitur a jej żona suknie ślubną i to się zgadza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minuty temu Socks Chaser napisał:

Z tym się akurat nie zgodzę. Wystarczy się dobrze czuć w swoim towarzystwie, postanowić "dać szansę". Nie musi koniecznie być tak, że jedna osoba pełni rolę faceta, druga kobiety. To są według mnie takie stereotypowe podziały, że w związku homoseksualnym ma być jedna strona "dominująca", podczas gdy druga "uległa". Obie osoby mogą być takie jak chcą, i bez względu na to czy obie są "męskie" czy obie "kobiece", czy może jedna "męska", druga "kobieca" - to czy związek przetrwa zależy tylko od tego, jak będą się o to starać obie osoby.

Nie wiem, może masz rację. Nie znam żadnej pary homoseksualnej. Piszę to co słyszałem.

30 minuty temu Socks Chaser napisał:

Jeśli chodzi o Twilight i Sunset Shimmer... jakoś nigdy nie przepadałam za Twilight. Znaczy... jest ok, ale jakoś nigdy mnie nie ciągnęło by ją z kimś shippować. Ogólnie to myślę, że takim najlepszym kandydatem na partnera dla Twilight byłby Flash Sentry. Mimo wszystko - myślę, że Twilight i Sunset Shimmer mogłyby do siebie coś poczuć. :3

No wiesz, para Twilight i Flash to oficjalny ship zaproponowany przez Hasbro. Może dlatego Twilight nie jest tak często shippowana, bo wszystkim kojarzy się już z Flashem. Jak dla mnie to oni do siebie nie pasują ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu UziBass napisał:

Hmmm jeżeli miałbym wybierać która ma być facetem w związku to zadna z nich ale jest jedna Rainbowdash ona jest jak feministka nawet w pewnym ff została przedstawiona na ślubie jako facet bo miała garnitur a jej żona suknie ślubną i to się zgadza 

 

Ummmm... ale wiesz, że feministka to nie musi być taka typowa "chłopczyca"? ;_; Zresztą te takie "typowe", krzykliwe feministki to jednak taka trochę przesada.

 

Jeśli chodzi o garnitur to... nic nie stoi na przeszkodzie by obie panny młode przyszłt na ślub w sukni ślubnej. Wciąż jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by jedna przyszła ubrana w garnitur, a druga w suknię. Ale myślę, że to jednak dyskusja trochę niepasująca do tematu, no i też zależy od podejścia danej osoby.

8 minut temu Bronek napisał:

Nie wiem, może masz rację. Nie znam żadnej pary homoseksualnej. Piszę to co słyszałem.

 

Nie zawsze to co usłyszysz musi być prawdą. ^^

 

Ogólnie to ja zbytnio nie lubię shippów w mane6. Serial pokazuje je bardziej jako bliskie przyjaciółki, i raczej nie ma jakiegoś takiego... dowodu, że jedna mogłaby być z drugą. Chociaż moje czepialstwo raczej też ma mało sensu teraz, w końcu lubię też shippy co nie mają pokrycia w serialu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Socks Chaser napisał:

Zabujany, ale na takiej zasadzie jak fan w idolu. Poza tym Rarity jest dorosła, Spike jest mniej więcej na poziomie nastolatka. To chyba nie byłoby zbyt... hmmm... "odpowiednie", pokazywać takie coś w serialu dla dzieci? Ta cała miłość to jest po prostu coś na zasadzie zabujania się fana w jego idolu, nic więcej

Nie zgodzę się kategorycznie. Jest to miłość typowa i dlatego podałem Sakura x Sasuke, bo to jest identyczny typ miłości. Jedna osoba zabujała się w drugiej bez wzajemności. To już bardziej w stylu zakochania się w nauczycielce (choć tego nigdy nie zrozumiem) niż w idolu. Spike kocha Rarity i to widać gołym okiem. To jest bardziej pewne niż Cadence x Shining Armor. A jak wiemy, jest to bardzo pewne, skoro są razem i mają dziecko.

 

Poza tym kto powiedział, że Rarity jest dorosła? Dla mnie nie ma więcej niż 16 lat przekładając na ludzkie. Nie przypominam sobie aby gdziekolwiek pisało, że jest ona w wieku w stylu 30 czy 40 lat chociażby. Spike x Rarity jest shipem kanonicznym. Czy tego ktoś chce, czy nie.

Ba! Właśnie wyczytałem to na Wikipedii o kucykach. A jest tam odnośnik do ODCINKA, w którym Spike CHCE WYZNAĆ RARITY MIŁOŚĆ, ale ta mu zasłania usta w odpowiednim momencie. Więc to jest 100% rzeczywistość. Spike kocha Rarity i tak już jest. Może Ci się ta para nie podobać, ale nie możesz negować faktów... no wybacz. 

 

Spike x Rarity to był w sumie pierwszy shipping jaki mi się spodobał... no bo był od samego początku, więc trudno było go pominąć :kappa: Nie wiem co polubiłem wcześniej Flutterdash czy mój ulubiony pairing - Daring Do x Ahuizotl. Ale te trzy są moimi ulubionymi właśnie z powodu tego, że RD i FS dużo dla siebie znaczą, Spike x Rarity to kanon, a jak wspominałem, Archenemy = Archlove to fajny motyw, który lubię.

 

spike_and_rarity_by_jacorey-d5gattf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Gryfeł napisał:

Spike x Rarity to kanon,

 

Spike jest zakochany w Rarity ale bez wzajemność ona co najwyżej może patrzyć na niego jak na młodszego brata. Ona jest praktycznie dorosła a on w wieku zbliżonym do CMC tak więc oni w żadnym razie nie są parą bo to by była pedofilia

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Gryfeł napisał:

Nie zgodzę się kategorycznie. Jest to miłość typowa i dlatego podałem Sakura x Sasuke, bo to jest identyczny typ miłości. Jedna osoba zabujała się w drugiej bez wzajemności. To już bardziej w stylu zakochania się w nauczycielce (choć tego nigdy nie zrozumiem) niż w idolu. Spike kocha Rarity i to widać gołym okiem. To jest bardziej pewne niż Cadence x Shining Armor. A jak wiemy, jest to bardzo pewne, skoro są razem i mają dziecko.

 

Poza tym kto powiedział, że Rarity jest dorosła? Dla mnie nie ma więcej niż 16 lat przekładając na ludzkie. Nie przypominam sobie aby gdziekolwiek pisało, że jest ona w wieku w stylu 30 czy 40 lat chociażby. Spike x Rarity jest shipem kanonicznym. Czy tego ktoś chce, czy nie.

Ba! Właśnie wyczytałem to na Wikipedii o kucykach. A jest tam odnośnik do ODCINKA, w którym Spike CHCE WYZNAĆ RARITY MIŁOŚĆ, ale ta mu zasłania usta w odpowiednim momencie. Więc to jest 100% rzeczywistość. Spike kocha Rarity i tak już jest. Może Ci się ta para nie podobać, ale nie możesz negować faktów... no wybacz. 

 

Spike x Rarity to był w sumie pierwszy shipping jaki mi się spodobał... no bo był od samego początku, więc trudno było go pominąć :kappa: Nie wiem co polubiłem wcześniej Flutterdash czy mój ulubiony pairing - Daring Do x Ahuizotl. Ale te trzy są moimi ulubionymi właśnie z powodu tego, że RD i FS dużo dla siebie znaczą, Spike x Rarity to kanon, a jak wspominałem, Archenemy = Archlove to fajny motyw, który lubię.

 

Ummmm... ale... ship Spike x Rarity byłby kanonem gdyby faktycznie zaczęli ze sobą chodzić. Zależy od podejścia. Nie ignoruję faktów, tylko inaczej na nie patrzę, i dla mnie ta cała miłość Spike'a bardziej przypomina taką miłość fana do idola. Spike kocha Rarity, być może i liczy na odwzajemnienie, ale nie patrzę na to jak na miłość czysto romantyczną, tylko jak na zauroczenie.

 

A jeśli Rarity ma "przeliczając na ludzkie" 16 lat to... ona powinna się raczej uczyć w liceum/technikum, a nie prowadzić butik, szyć stroje a nawet starać się o to, by jej kreacje były promowane przez znanego projektanta. Do 16 lat bliżej jest Coco Pommel, choć i ona ma bardziej około 18-19 lat. Dla Rarity dałabym mniej więcej 20-25 lat. Ale na pewno nie 16.

 

Flutterdash to często spotykany Shipp, ale nie lubię go zbytnio. Raczej przez moje podejście, bo uważam, że mane6 są co najwyżej przyjaciółkami. Mimo wszystko ładnie wygląda. Daring Do x Ahuizotl też jest ok, ale wtedy gdy Ahuizotl jest płci żeńskiej, lub jest zamiana płci. Ahuizotl płci męskiej jest według mnie trochę... brzydki. Niezbyt wzbudza taką... sympatię. "Miłość nie wybiera" ale jednak... za nim nie przepadam. ;3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Bronek napisał:

Chodzi o to, że w związku Lyra x Bon Bon nie da się określić, która z nich jest bardziej męska. W związku Sunset x Twilight stawiałbym na Sunset.

Z Sunset i Twilight jest jeszcze ten problem, że Twi są dwie. O którą ci bardziej chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu Nightbringer napisał:

 

Spike jest zakochany w Rarity ale bez wzajemność ona co najwyżej może patrzyć na niego jak na młodszego brata. Ona jest praktycznie dorosła a on w wieku zbliżonym do CMC tak więc oni w żadnym razie nie są parą bo to by była pedofilia

Ona sama powiedział że spike jest dla niej jak młodszy brat 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godziny temu Bronek napisał:

W każdym związku homoseksualnym jedna osoba pełni rolę mężczyzny, a druga kobiety

[citation needed]

Tak samo [citation needed] w przypadku relacji heteroseksualnych - bo co ma oznaczać "rola mężczyzny i kobiety"? Stosowanie tradycyjnego podziału "on w pracy, ona w kuchni"? Osobę dominującą i uległą? Wiem, że jestem zgniłym liberalnym ścierwem, parszywym lewactwem i promującą "ideologię dżęder" feministką, więc najpewniej mam we łbie mokre trociny zamiast mózgu, ale... ktoś, coś? Bo ja za cholerę nie rozumiem.

 

Shipy, shipy... W pucykowe statkowanie się co prawda nie bawię, jest mi przeważnie obojętne i przez większość czasu średnio widzę jakieś podstawy do dobierania postaci w pary (poza "ale oni tak słodko wyglądają" czy "przeciwieństwa się przyciągają" - z tym ostatnim mogłabym się zresztą troszkę kłócić), ale rozumiem, skąd to się bierze i czemu jest przyjemne. Swego czasu nawet ostro żartowałam z drugą połową o nie-kucowych shipach... ale to akurat nie na temat i #nikogo.

Mój punkt widzenia jest taki - dopóki ship nie jest wzięty z tyłka (ma podstawy inne, niż "postać A zamieniła z postacią B dwa słowa na krzyż"), nie istnieje kanoniczny powód "na nie" i jest jako-tako opisany - OK. Lyra i Bon? "One są parą, ale jeśli powiemy to wprost w serialu dla dzieci - urwą nam głowy". "...but the kitchen sink"? Polecam, świetna lektura.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.10.2016 at 13:37 Gryfeł napisał:

 to spodziewałem się trochę więcej komentarzy o dziwacznych połączeniach

Proszę bardzo kolego, właśnie wykopałem chyba najdziwniejsze, jakie może być xD

 

Fluffle Puff i Królowa Chrystalis :D

 

Spoiler

 

 

Niestety w wersji EG, nie kucowej, bo tak :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Mates napisał:

Proszę bardzo kolego, właśnie wykopałem chyba najdziwniejsze, jakie może być xD

 

Fluffle Puff i Królowa Chrystalis :D

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Niestety w wersji EG, nie kucowej, bo tak :D

Kurrrrde. Jak ja nigdy nie ogarniam o co chodzi z tą kuco-owcą!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Gringo37 napisał:

Kurrrrde. Jak ja nigdy nie ogarniam o co chodzi z tą kuco-owcą!

To jakiś OC jakiegoś kolesia. Coś na MLP wiki chyba jest.

 

13 godziny temu Mates napisał:

Proszę bardzo kolego, właśnie wykopałem chyba najdziwniejsze, jakie może być xD

 

Fluffle Puff i Królowa Chrystalis :D

 

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

Niestety w wersji EG, nie kucowej, bo tak :D

Dziwne to to. Chrysalis w ludzkim świecie powinna być w wieku Celestii lub Luny.

Szacun dla animatora/ów. Prawie nie widać różnicy od EG. Jedynie dźwięk w uszy kłuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię shipping Rarity ze Spikiem. Chociaż wolałbym mieć Rarity dla siebie, to szczerze im kibicuję. I pierdzielę konwenanse. Miłość międzygatunkowa rządzi! W miłości nie chodzi o to, by się z tego dzieci rodziły, a już na pewno nie jest to jedyny słuszny cel miłości. I mam szczerą nadzieję, że Spike nie odpuści, nie przerzuci się na Ember, bo dla mnie to byłoby nader smutne, bo byłoby to dowodem na to, że proza życia zawsze wygrywa. Na szczęście w odcinku do niczego większego nie doszło, więc jeszcze jest nadzieja, a widać, że Spike nadal leci na Rarity:sjf1O:

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.10.2016 at 01:05 Socks Chaser napisał:

 

Ummmm... ale... ship Spike x Rarity byłby kanonem gdyby faktycznie zaczęli ze sobą chodzić. Zależy od podejścia. Nie ignoruję faktów, tylko inaczej na nie patrzę, i dla mnie ta cała miłość Spike'a bardziej przypomina taką miłość fana do idola. Spike kocha Rarity, być może i liczy na odwzajemnienie, ale nie patrzę na to jak na miłość czysto romantyczną, tylko jak na zauroczenie.

Jest kanonem. Tylko nie z wzajemnością. Rany. Sakura i Sasuke też jest kanonem, a Sasuke ma głęboko w... ją i wszystkich innych. A Naruto i Sakura? Nie wiem co to za filozofia. Jest kanoniczna miłość, tylko jednostronna. I w sumie zdaje się, że powoli Spike zrozumiał, że nie ma co próbować, skoro ona i tak mu nie da tego, czego pragnie. Ale to nie znaczy, że tego nie ma i nie było.

 

A miłością do idola, to jest Rainbow Dash i Daring Doo.

 

Miłość Spike, właśnie z racji tego, że jest dzieckiem, jest miłością dziecięcą. Stąd też porównałem wcześniej do miłości do nauczyciela. Albo do starszych kolegów. Ale niech nikt mi nie mówi, że Spike nie kocha Rarity... każdy taki powinien obowiązkowo obejrzeć 1 sezon od początku do końca. Albo nawet więcej sezonów, nie pamiętam w których odcinkach którego sezonu są wszystkie nawiązania do jego zakochania.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu Gryfeł napisał:

Jest kanonem. Tylko nie z wzajemnością. Rany. Sakura i Sasuke też jest kanonem, a Sasuke ma głęboko w... ją i wszystkich innych. A Naruto i Sakura? Nie wiem co to za filozofia. Jest kanoniczna miłość, tylko jednostronna. I w sumie zdaje się, że powoli Spike zrozumiał, że nie ma co próbować, skoro ona i tak mu nie da tego, czego pragnie. Ale to nie znaczy, że tego nie ma i nie było.

 

A miłością do idola, to jest Rainbow Dash i Daring Doo.

 

Miłość Spike, właśnie z racji tego, że jest dzieckiem, jest miłością dziecięcą. Stąd też porównałem wcześniej do miłości do nauczyciela. Albo do starszych kolegów. Ale niech nikt mi nie mówi, że Spike nie kocha Rarity... każdy taki powinien obowiązkowo obejrzeć 1 sezon od początku do końca. Albo nawet więcej sezonów, nie pamiętam w których odcinkach którego sezonu są wszystkie nawiązania do jego zakochania.

 

No nieźle, teraz będziemy się kłócić czy jakiś shipp jest kanonem czy nie. Jak mówiłam - "Zależy od podejścia". Ja niektóre rzeczy interpretuję inaczej niż ty. Zresztą i tak mamy zdanie podobne, z tą różnicą, że ja nie lubię shippów międzygatunkowych, a ewentualny związek nie Spike'a i Rarity dla mnie by sensu nie miał, bo różnica wieku, różnica gatunku, no i widać, że jest to miłość dziecięca, zauroczenie takie jakie może poczuć fan do swojego idola. Nie widzę więc sensu dalszego ciągnięcia tej dyskusji.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minuty temu Amela321 napisał:

A co sądzicie o Octavii i Dj - Pon 3?

 

Też częsty shipp. Na swój sposób słodki, chociaż ja wolę patrzeć na nie jak na bliskie przyjaciółki i współlokatorki. W jakimś ficu spotkałam się też z tym, że przedstawiono je jako siostry. Ogólnie to... można różnie wymyślać - para, przyjaciółki i współlokatorki, rodzeństwo...

 

Więc tak osobiście to... patrzę na nie jak na bliskie przyjaciółki, ale też jakoś nie wykluczam ewentualnego związku. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...