Skocz do zawartości

Odcinek 25,26: To Where and Back Again Pt.1 Pt.2


Niklas

Ocena finału  

81 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena finału

    • 1
      2
    • 2
      0
    • 3
      0
    • 4
      1
    • 5
      1
    • 6
      2
    • 7
      2
    • 8
      7
    • 9
      10
    • 10
      11
    • 11/10 AWESOMENESS!
      45


Recommended Posts

I po 2 części. To było ..... szlak. Po takim finale musiał być zaplanowany 7 sezon, nie ma opcji. Jeśli Chrysalis wymyśli podobny scenariusz co Starlight przy jej zemście to liczmy na coś potężnego. W sumie stała się zaraz po Tireku, najbardziej brutalnym antagonistą. Jej przedstawienie, wejście w akcję, odrzucenie odkupienia. Nie no, teraz stała się największym złodupcem w historii serialu MLP, której na pewno będzie poświęcone więcej niż 4 odcinki.

 

Ta przemiana czy raczej ewolucja podmieńców ... teraz to kolorowe kuco-owady:

Spoiler

 

57f750435274f_large(1).thumb.jpeg.c3dbfe

large.thumb.jpeg.acf06bc7d4dc2e3fa332871       

 

 

Ładne twory, nie powiem :fluttershy3:. Coś czuje, że nowe OC się posypią w fandomie, bo dotychczas nie widziałem takiej koncepcji przemienionych podmieńców w naszej społeczności.

 

Główne pytania. Czy poznamy historię Krysi następnym razem oraz jej gatunku? Skąd pochodzi jej spaczenie, klątwa? Widzieliśmy, że to ona rodzi podmieńców, w odcinku z Thoraxem, więc wszystko od niej się zaczęło. Matko, trzeba wyczekiwać 7 sezonu z niecierpliwością, bo czuję, że taka Krysia, będzie bardziej ambitna od Starlight i zaplanuje coś równie złego.      

Edytowano przez The Silver Cheese
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie udzielałam, ale tu po prostu musiałam napisać. Obejrzałam oba odcinki, pierwszy wczoraj, drugi przed chwilą.

 

UWAGA TU ZACZYNAJĄ SIĘ SPOILERY

Pierwszy odcinek:

Przyznam, trochę się bałam że będzie słabo. Wątek strachu Starlight Glimmer przed powrotem był na pewno ciekawy, ale moim zdaniem nie był materiałem na finał sezonu.

Wszystko zaczyna się rozkręcać po powrocie.  W pewnym momencie zaczęłam się domyślać o co chodzi, w końcu nasza kucykowa kowbojka, nie wyśmiałaby nikogo za fakt że się boi, tym bardziej znając historię Glimmer, powinna zrozumieć. Fabuła się rozkręca, pojawiają się Trixie, Thorax i Discord. W tym momencie byłam już wniebowzięta. W dodatku ten Discord przejęty zniknięciem flutterki....:yay: Byłam wczoraj zawiedziona że nie ma jeszcze drugiego odcinka, bo bardzo chciałam zobaczyć ciąg dalszy. Podsumowując: Pierwszy odcinek genialny. Nie wiem czy można to czymkolwiek przebić. Dodając jeszcze Derpy w pierwszej scenie, mamy przykład idealnego odcinka. :soawesome:  11/10

 

Odcinek drugi:

W końcu pojawia się królestwo podmieńców, z czego bardzo się cieszę. Bardzo ciekawy motyw, z ciągle zmieniającymi się wejściami, daje to wrażenie jakby sama "architektura" żyła własnym życiem. Możliwe że tak jest. Discord momentami bywał tutaj leciutko denerwujący, ale i tak uwielbiam sceny z nim. Zwłaszcza gdy pojawiły się przed nim setki fluttershy. Ogólnie podoba mi się też pomysł przejścia praktycznie przez cały zamek, bez wykorzystania magii, Trixie w końcu miała swoje kilka minut, na bycie naprawdę dobrą przyjaciółką.

Także wątek zaspokojenia głodu Thoraxa, przez dzielenie wzajemne się miłością, niby trochę naiwny i łatwy do przewidzenia, ale dobrze wpasowujący się w uniwersum MLP. W końcu trochę smutne, jakby miał umrzeć z głodu.:MJTQO:

I zatrzymujemy się na przemianie podmieńców w te "dobre". I tu miałam sporą obawę przed spapraniem designu, gdyż uwielbiam stary. No nie jestem z tego w 100% zadowolona, ale mogło być gorzej. Cieszę się że zachowali podobieństwo do owadów i kolorki także są niczego sobie. Brakuje mi troszkę tych wystających kiełków, nie wiem czemu, ale wyglądały one dość słodko, moim zdaniem. Opinia: Nie jest idealnie, ale mogło być gorzej. Jednak nadal wolę stary design, dlatego odcinek traci dwa punkty. 9/10

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisy będą najwcześniej wieczorem.

 

* * *

 

No i już po drugiej części, więc mogę śmiało ocenić całość. Najsampierw podsumuję to krótko jakże polskim: O KURWA.

 

A teraz serio... Cieszy mnie istnienie materiału pochłaniającego magię, co sprawia, że istnieje sposób na uwięzienie jednorożca tak, jak czyniło to wielu pisarzy w swoich kucoopowiadaniach. Ciekawe tylko, skąd Krysia miała taki tron...

 

Na razie wygląda na to, że changelingi były istotami skażonymi jakąś klątwą, która sprawiła, że stały się wynaturzeniami i wiecznie głodnymi miłości owadami, praktycznie całkowicie zależnymi od ich królowej. Krysia ustanowiła jedyny słuszny sposób życia - polowania na kuce i inne istoty w celu wyssania miłości. Dopiero za sprawą Thoraxa to wszystko się mogło zmienić. To on jako pierwszy podmieniec zaprzyjaźnił się z kucami i gdy poznał kilku przyjaciół, jego głód miłości zniknął, choć sam sobie nie zdawał z tego sprawy, dopóki Starlight o to nie zapytała. I gdy poleciła mu, by przekazał Chrysalis całą swoją miłość, spodziewałem się wpierw czegoś w stylu przeładowania. Nie oczekiwałem bynajmniej, że spowoduje to przemianę Thoraxa w coś... wspanialszego. 

 

No i teraz się zastanawiam: czy to sprawia, że changelingi są teraz czymś innym? Czy też klapki na oczach Chrysalis i zauważalna uraza do innych ras sprawiły, iż nigdy nie pozwoliła im osiągnąć pełni potencjału? Teraz chcę poznać tę rasę jeszcze bardziej niż wcześniej, bo ta ewolucja jednak sporo zmienia. Bo czy podmieńce były zawsze "złe"? Czy coś spowodowało, iż stały się takie, jakimi je poznaliśmy w sezonie drugim i obecnym? Mam nadzieję, że czas pokaże.

 

Z kolei ekipa Starlight zadziałała bardzo sprawnie. Jak wspomniałem wcześniej, bardzo dobrze, że twórcy znaleźli powód do blokowania magii (acz dziw, że neutralizowało to też chaos Discorda), bo bez tego dracoequus wraz ze Starlight zrobiliby wszystkim z zadów jesień średniowiecza, a Trixie mogłaby co najwyżej stać w oddali z pomponami i dopingować Glimglam. Każdy z nich się przydał, a Wielka i Wspaniała przyjaciółka Glimmerki udowodniła skuteczność dobrze przeprowadzonej iluzji. 

 

Na spory plus też zaliczę zakończenie wątku podmieńców. Była spora obawa, że oto kolejna zła dołączy do grona zreformowanych złoczyńców. Przez chwilę wyglądało na to, że Chrysalis jest zmęczona tą walką i że chętnie zawarłaby pokój dla dobra roju, jednak nienawiść szybko do niej powróciła i to Starlight została w tym momencie jej nemezis. Krysia na pewno powróci, pytanie tylko, co wymyśli następnym razem. A może teraz odwróci się od miłości, wszakże to przez nią przegrała dwukrotnie? A jej changelingi staną się siewcami nienawiści (bo od miłości do nienawiści niedaleko)? Kto wie, zobaczymy w przyszłości.

 

Odcinek na pewno obejrzę raz jeszcze w okolicach "prawdziwej" premiery, by przyjrzeć się designowi wszystkiego. Póki co stwierdzam, że gniazdo podmieńców jest świetne zaprojektowane i bardzo klimatycznie.

 

Miło było zobaczyć znowu tak fajny finał. Będzie się działo w S7!

Edytowano przez Niklas
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu The Silver Cheese napisał:

Jej przedstawienie, wejście w akcję, odrzucenie odkupienia.

Wiesz, jak na to czekałem? By jakiegoś złego w KOŃCU nie przekręcili? Serial wreszcie stał się jeszcze bardziej życiowy, a nie, że każdy się nawraca, bo mu przyjaźń zawraca i pierze mózg...Tak się w życiu nie dzieje niestety... Czas najwyższy, by serial to dobitnie pokazał... Bo już Starlight lekko tym zepsuli, co wiele osób wskazywało.

 

Ale tak, finał był z potężnym %#@^*%#@$m :) E, to znaczy, z przytupem zakończyli sezon, Brawo.

 

6 godzin temu The Silver Cheese napisał:

Ładne twory, nie powiem :fluttershy3:. Coś czuje, że nowe OC się posypią w fandomie,

Piękne podmieńce JUŻ SĄ... Nie czytałeś jak Ravebow przedstawił podmieńce w swoim Broken Bounds? Zanim zostały splugawione? Kryśka wyglądała tam naprawdę majestatycznie :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ten odcinek by Extra w całości so delicious . zmowu miałem nawiązania z WP a;e ty, razem nie dotyczyły Glmmci a raczej Thoraxa. jego powrót do roju przypomina mi powrót Aragorna do Gon doru zaś cąła scena z przemianą podmieńców  oczyszczenie Theodena z złego wpływu Sarumana. Sama Krysia zachowała się zaś jak Saruman zagubiła się w pragnieniu siły i tak samo jak on nie przyjęła dobrej rady by porzucić "złą ścieżkę" co zapowada  ciekwy sezon 7. ale chyba teraz trzba im wymyślić nową nazwę, bo wydaje mi się że przez ewolucję utraciły zdolnośśc Mmikry gdyż nie muszą już kraść miłości by przetrwać a może tak jak w mojej terori Changelingi to skorympowane Flutter Ponies, to by nawet pasowało bo mają takie śliczne kolory w tej pozytywnej wersji

Ogólem cały finał oceniam 10/19 Epic byłoby 11/10 gdby nie irytujące dysputy Discorda z Txieie i nie dziwie się minie Glimmer sam miałbym ochotę im coś zrobić, ale Trixie pokażala ze czasme nwet prosta niewymagająca manny magia jest użyteczna, a Discord to mistrz performance i odwracania uwagi no tylko te kłotnie z Trixe nie potrzebne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Selenium napisał:
  Ukryj zawartość

Fluttercord to kanon :yay:

  Pokaż ukrytą zawartość

Odcinek świetny :) Pojawiło się większość moich ulubionych postaci, a duet Trixie&Starlight kocham. O wiele lepiej wyszło niż otwarcie.

 

To ze Fluttercord to kanon było już wiadome od odcinka z Tree Hugger jak dla mnie ,a TixxGlimm to rzeczywiście uroczy Shipp no i crack z Trixie z Twilight też te miny twilight noralne padlęm ze śmiechu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

3 godziny temu Accurate Accu Memory napisał:

 

Piękne podmieńce JUŻ SĄ... Nie czytałeś jak Ravebow przedstawił podmieńce w swoim Broken Bounds? Zanim zostały splugawione? Kryśka wyglądała tam naprawdę majestatycznie :)

Daj linka. To komiks czy proza?

20 minuty temu Al Icher napisał:

irytujące dysputy Discorda z Txieie i nie dziwie się minie Glimmer sam miałbym ochotę im coś zrobić, ale Trixie pokażala ze czasme nwet prosta niewymagająca manny magia jest użyteczna, a Discord to mistrz performance i odwracania uwagi no tylko te kłotnie z Trixe nie potrzebne

Czego się dziwisz kłótni Trixie z Discordem? Dla mnie to normalne, że te charaktery, tak podobne do siebie będą się ścierały.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Skrzywiona napisał:

 

 

 

 

Daj linka. To komiks czy proza?

Czego się dziwisz kłótni Trixie z Discordem? Dla mnie to normalne, że te charaktery, tak podobne do siebie będą się ścierały.

 

 

Podobne Charaktery Trixie i Discord ?  Niby w czym  w chwalipieństwie to przecież nikt nie przybiję Wielkiej i Wspaniałej TRIXIE !!!, a sam Trixie to w sianiu chaosu

amatorka i może Discordodwi Kopyta czyścić, i Perfrmance wychodzi jej gorzej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu Skrzywiona napisał:

Daj linka. To komiks czy proza?

Masz :) Linki do oryginału są w opisach filmików :)

Spoiler

 

 

A jeśli nie, to direct masz tu:

 

 To któryś z późniejszych rozdziałów, \

Spoiler

jak TWI cofa się w przeszłość...

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze zauważył jak w ostatniej scenie mieszkańcy "wioski Starlight" mieli kompletnie wywalone, że ich lokalny festiwal odwiedziła czwórka najpotężniejszych kucyków w Equestrii?

 

A sam odcinek? Starlight, Trixie, Luna, Derpy, królestwo podmieńców. Chyba najlepszy finał jaki do tej pory powstał. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...